Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest "kůstky" na chodidle...

Bolest "kůstky" na chodidle...

Nalezené položky: 15 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Pali muž 04.11.2009 08:53:40

Projel jsem si tady fórum a přímo můj problém jsem tady nenašel, proto jsem založil nové téma. Můj problém se objevil po běhu, nástup bolesti jsem ani příliš neregistroval, protože to nebylo nijak agresivní a přišlo mi to takové normální, ale bolest se stupňuje. Bolí mě dle mě kůstka pod prostředníčkem na plosce nohy. Už přes týden neběhám a mažu, ale vůbec to nepomohlo, bolí to i při chůzi. Trochu podezřívám, že to mohlo vzniknout tím, že nosím kompresní podkolenky SL3 a v nich je chodidlo hodně v pressu… Potřebuji radu, pomoc nechci neběhat :-)

ps: dnes jdu k doktorovi, tak uvidíme co mi řekne…

avatar

Pali muž 04.11.2009 15:25:48

Tak pan doktor identifikoval problém na hlavičkou II. metatarsu a Dg: Metatarsalgia pedis.1.sin, tak nevím jestli to někomu něco řekne, ale mě ne:-) Mimo jiné říkal, že je to celkem běžné, proto se ptám jestli jste se s tím setkali a dobu léčení. Doporučil mi UZ a magnetoterapii a také vložky Formotics. Jistě je někteří z Vás používáte, jaké jsou s nimi zkušenosti??

avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 04.11.2009 22:04:37

O speciálních vložkách se tu už psalo dost v různých vláknech-dej „hledat“.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Pali muž 06.11.2009 08:11:05

Jo našel jsem si informace, ale pořád nejsem moudrý jestli do toho jít?? přeci jenom to není levná záležitost a zajímá mě jak se to přendává do jiných bot, jde o to, že každá bota je jiná…???

avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 06.11.2009 08:59:12

to Pali-stály mně před skoro třemi roky cca 1200,– Kč, dělány u podiatra, vč. prohlídky chodidel, takže mají srdíčko uprostřed, a jsou různě vypodložené, mmj. pod patou. Nejdřív je dostaneš na zkoušku, vyšlápneš je, pak se „upečou“ na trvalo. Přendavají se z bot do bot (nebo si můžeš nechat udělat dvoje, jsou různé typy, i do společenských bot), jsou trochu choulostivé, co se týče kamínků v botách (mohou do vložek vytlačit důlky), postupně se nošením zužují, měly by vydržet 1–2 roky. Nevýhoda-noha v botě úplně nedýchá, horší odvod potu, při dlouhých bězích to není ideální (myslím ultra), a když si na ně zvykneš, těžko si zase odvykáš. Vložky nejsou samospásné, chce to ještě cvičit a posilovat nožní klenbu.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Pali muž 06.11.2009 10:09:35

Děkuji za tvou odpověď, našel jsem si v OV podiatrickou ordinaci a navázal kontakt, na jejich stránkách jsem si všimnul, že nabízí vložky superfeet, což předpokládám je konkurence… Na masáž nožní klenby používám ostnatý balónek, měl jsem na obou nohou patní ostruhu, ale o cvicích jsem neslyšel, můžeš mi je prosím nějak přiblížit???

avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 06.11.2009 13:42:05

to Pali-pokusím se (možná že to nadeš i někde jinde):

  1. mám malý polovyfouklý míček a s tím si hraju pod stolem-koulím ho nohama, jako ho zvedám prsty atd., to dělám automaticky třeba během pracovní doby…když píšu na PC.
  2. tzv. „malá noha“ (můžeš dělat kdekoliv, i v botách), nohu máš chodidlem na zemi, jakoby táhneš prsty směrem k patě a prostředek chodidla trochu zvedáš, neměl bys zvedet prsty od země a asi je i moc krčit, opakuješ třeba 30 x. Tenhle základní cvik má více obměn, byly mně vysvětleny, ukázány, ale už jsem je pozapomněla. Tenhle cvik dělám taky automaticky, když někde chvíli stojím (třeba v metru).
  3. pak asi takové ty známé cviky na ploché nohy-zvedání kapesníku z podlahy atd…to ale já nedělám. Nebo dělám „opičku“ (cvik ještě ze školky =)) skrčím prsty a chodím sem a tam, chvíli po vnitřní straně chodidla, chvíli po vnější, to v rámci ranní rozcvičky.
  4. chodidla se snažím mazat a masírovat, tahat se za prsty atd., aby prostě všechny ty svaly, šlachy byly aktivní a co nejvíce pružné.

Pravda, někdy na tyhle výše napsané věci pozapomínám, mám toho moc, co musím stíhat… Ale myslím že když budeš nejdřív cvičit a pravidelně, že se to zlepší třeba i bez těch vložek. Protože, jak si na ně zvykneš, tak už je asi budeš muset používat pořád. Teď zrovna řeším dilema-naučit se (znovu zkusit) běhat bez nich (ty moje jsou už hodně slabé a možná i ne už zrovna funkční) nebo si pořídit nové-dost peněz za ně samotné+peníze za vyšetření…a na ultra mně to zrovna moc nevyhovuje s nimi běhat (noha se asi víc v ponožce potí-otlaky, puchýře atd.)

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Pali muž 07.11.2009 06:55:24

Mapo děkuji ti za cviky… mám sedavé zaměstnání a tím pádem dost času si zacvičit. Budu to zkoušet… Ještě jednou díky…A zajistím ti EXTRA masáž od mého otce na MUMu…:-)

avatar

kovářská

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:38:10 (2009)
maraton: 3:27:34 (2009)

LULU žena 07.11.2009 22:46:40

Tohle přesně jsem měla. Doktorka mi na to nic neřekla, tak mi máma párkrát udělala terapii plosek. Samo to přešlo během 2 měsíců. Myslím že jsem to měla z vyšlapaných bot…

avatar

Pali muž 08.11.2009 07:44:42

No mám pocit, že mi na to doktor taky nic neřekl… A UZ a magnetoterapie mi přijde jako „placebo“… No nic musím tomu věřit, protože 2 měsíce se mi stát nechce…

avatar

kovářská

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:38:10 (2009)
maraton: 3:27:34 (2009)

LULU žena 08.11.2009 08:42:35

Já jsem přitom taky běhala. Sice to někdy extra bolelo (třeba když jsem došlápla na šutr přesně tím místem) ale vážně teď už nemám žádný problém

avatar

Pali muž 08.11.2009 11:40:02

Přesně to popisuješ, pro mě je zatím problém i chůze a když našlápnu na hrbol tím místem, tak to dost zabolí, problém regenerace je v tom, že tomu nikdy absolutně neulevíš, protože chodit musíš, proto se to asi táhne…

avatar

Plzeň

Celkem 2993 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:21 (2013)
půlmaraton: 1:29:04 (2013)

Maty muž 25.11.2009 07:02:35

Hledal jsem svůj současný problém, ale nenašel. 16.11. jsem běžel svůj první maraton – pomalu, jen s cílem uběhnout. Netrénoval jsem na něj (měsíční objemy tak do 150 km). Běžel jsem ho přes pět hodin. Druhý den jsem si dal na vyklusání 8 km. Od té doby mě bolí malíková strana (hrana) plosky při došlapu – běžná chůze i běh. Při stlačení plosky je jemně bolestivé místo blíž k přední hraně patní kosti, ale né až tak moc. Při stlačení kůstek pod vnějším kotníkem bolí kůstky za pátým metatarsem blíž k té malíkové hraně. Ono se to nedá moc přesně popsat. Nemáte s tím někdo zkušenost? Pokud by to bylo naštípnuté, tak to půjde poznat někdy až kolem 3 týdne. Ta bolest se paradoxně při delší chůzi zmenšuje, v klidu není žádná, při delším stání je horší to rozchodit. Jestli máte někdo podobnou zkušenost, tak prosím poraďte. Předem díky. Petr

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 26.11.2009 07:49:50

http://www.footphysicians.com/…-neuroma.htm ? I když podle popisu, se to vyskytuje více distálně (blíže konečkům prstů)…

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Plzeň

Celkem 2993 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:21 (2013)
půlmaraton: 1:29:04 (2013)

Maty muž 26.11.2009 10:32:49

[quote=forest]http://www­.footphysician­s.com/footankle­info/mortons-neuroma.htm ? I když podle popisu, se to vyskytuje více distálně (blíže konečkům prstů)…[/quote] Foreste díky za informaci. Jsem trošku víc nervózní (po přečtení Tvého odkazu). Jak píšeš mělo by to být víc distálně, ale hlavně plantárně lokalizovaný. V mém případě bolí noha i z dorsální strany – pod vnějším kotníkem blíž k malíkové hraně. Taky tam píšou o mravenčení a necitlivosti, to vůbec nepociťuju. Ten další příznak – pocit přítomnosti „něčeho v botě“ – spíš v noze mám. Další zvláštní věc – ráno to bolí, cestou do práce se to zlepší, pak vypiju nějaký 2 litry tekutin (mám sedavé zaměstnání) a domů odcházím téměř bez bolesti. Ještě jsem si včera četl, že běh po betonu je to nejtvrdší, co může být a vlastně skoro celá ta trasa byla po dlažebních kostkách. Tak nějak pořád věřím, že je to jen naražený. Každopádně velký dík, jsem zas o další termín bohatší a vzhledem k mé hloubavosti nejistější :D Petr

Nalezené položky: 15 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.