Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest zevního kyčle levé nohy.

Bolest zevního kyčle levé nohy.

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

pkk muž 10.11.2009 08:56:10

Všechny Vás zdravím. Jsem (44let, 175cm, 79 kg) bývalý, snad můžu tvrdit aktivní sportovec (dříve závodně gymnastika, pak volejbal, rekeračně lyže, tenis, fotbálky). Ani nevím jak se to stalo (rodina, práce, …), ale najednou jsem si uvědomil, že už asi 8 let nic pravidelně nedělám (pouze denně 20min chůze do práce a 20 min zpátky). Takže jsem se rozhodl to zkusit s během (i když v mládí jsem dlouhé běhy přímo nenáviděl, jsem založením spíše sprinter, skokan :-)). Jen tak pro zdraví, kondičku a pohyb. Dle plánu, který jsem našel na webu pro začátečníky, jsem začal před 6 týdny s 20 min, pokud možno souvislého pomalého běhu, 3–4× týdně (spíše 3×). Každý týden jsem si přidával 2 min běhu. Tento týden bych měl dávat již 32 min. Snažím o opravdu pomalý výklus (odhaduji to na cca 7–8 min / km), TF mám na úrovni cca 140–145/min. Můj současný cíl: vydržet klusat 60min vkuse. Problém nastal na začátku minulého týdne, kdy mne začala bolet zevní kyčel levé nohy. Někdy mi to při běhu nevadí (asi na to zapomenu), někdy to cítím. Jeden den se zdálo, že to zmizelo, šel jsem běhat, vše bez problémů i potom během dne, ale na 2.den ráno to bylo zpátky. Nejhorší je to ráno (když pochoduji do kanclu, tak to cítím více), během dne je to o něco lepší. Navíc mám někdy pocit, jako kdyby to souviselo se zády v bederní oblasti. Zatím se to dá vydržet, ale mám obavy, abych něco nepřehnal. Mohlo by to být kvůli zátěži, kterou jsem popsal ? Ještě k obutí, používám NB MR749GY. Běhám po vyšlapané cestě v trávě, asfalt minimálně. Předem všem děkuji za jakýkoliv komentář či radu.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 157415,06 km
Minulý měsíc 843 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 10.11.2009 15:30:47

[quote=pkk]Všechny Vás zdravím. Jsem (44let, 175cm, 79 kg) bývalý, snad můžu tvrdit aktivní sportovec (dříve závodně gymnastika, pak volejbal, rekeračně lyže, tenis, fotbálky). Ani nevím jak se to stalo (rodina, práce, …), ale najednou jsem si uvědomil, že už asi 8 let nic pravidelně nedělám (pouze denně 20min chůze do práce a 20 min zpátky). Takže jsem se rozhodl to zkusit s během (i když v mládí jsem dlouhé běhy přímo nenáviděl, jsem založením spíše sprinter, skokan :-)). Jen tak pro zdraví, kondičku a pohyb. Dle plánu, který jsem našel na webu pro začátečníky, jsem začal před 6 týdny s 20 min, pokud možno souvislého pomalého běhu, 3–4× týdně (spíše 3×). Každý týden jsem si přidával 2 min běhu. Tento týden bych měl dávat již 32 min. Snažím o opravdu pomalý výklus (odhaduji to na cca 7–8 min / km), TF mám na úrovni cca 140–145/min. Můj současný cíl: vydržet klusat 60min vkuse. Problém nastal na začátku minulého týdne, kdy mne začala bolet zevní kyčel levé nohy. Někdy mi to při běhu nevadí (asi na to zapomenu), někdy to cítím. Jeden den se zdálo, že to zmizelo, šel jsem běhat, vše bez problémů i potom během dne, ale na 2.den ráno to bylo zpátky. Nejhorší je to ráno (když pochoduji do kanclu, tak to cítím více), během dne je to o něco lepší. Navíc mám někdy pocit, jako kdyby to souviselo se zády v bederní oblasti. Zatím se to dá vydržet, ale mám obavy, abych něco nepřehnal. Mohlo by to být kvůli zátěži, kterou jsem popsal ? Ještě k obutí, používám NB MR749GY. Běhám po vyšlapané cestě v trávě, asfalt minimálně. Předem všem děkuji za jakýkoliv komentář či radu.[/quote] A protahuješ? To by určitě pomohlo!

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

pkk muž 10.11.2009 16:12:32

Protahuji pravidelně cca 10 min před během a 15 min po.

avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 10.11.2009 18:20:24

Jestli to souvisí se zády v bederní oblasti, tak to klidně může být „z kanclu“ od sezení…a třeba by pomohl nějaký fyzioterapeut. Nebo si tělo postupně zvyká, někdy to trvá i déle než půl roku-tu bolí tohle, tu něco jiného. Nezapomínej třeba na rozcvičku po ránu, cviky na záda ap., to by taky mohlo pomoci.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 157415,06 km
Minulý měsíc 843 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 10.11.2009 19:09:33

[quote=pkk]Pro­tahuji pravidelně cca 10 min před během a 15 min po.[/quote] Mně pomáhá při problémech s levou kyčlí: Lehnu si na záda, překřížím levou nohu přes pravou, snažím se záda držet při zemi, a levou nohu (s nataženou špičkou) se snažím vytahovat směrem od těla (ke špičce nohy). A potom to vystřídám. Ale jak píše mapo, třeba to chce dávky zvyšovat postupně. Taky bych se snažil chodit do bazénu, lehké plavání taky pomáhá.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

pkk muž 11.11.2009 07:34:33

Díky za názory. Myslíte, že navyšování o 2 min týdně je příliš mnoho ?

avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 11.11.2009 09:12:41

Podotýkám předem-nejsem žádný odborník (ultrajogger-amatér): Co prokládat běh ještě jiným pohybem? Třeba rotoped…Já začínala s během tak, že jsem běhala ráno (něco přes 5 km-6–8 min/km, úplně ze začátku ob den, pak 6 x týdně) a večer ještě jezdila 20 km v tempu 2 min/km na rotopedu (mám jen obyčejný rotoped, tak zátěž jen odhadem-stupínek před tou největší) a o víkendu 1 H spinningu-se snahou max.všeho intenzity i zátěže (tělo se učilo pracovat ve vyšších obrátkách-srdce, plíce). Ty 2 „jednotky“ denně měly výhodu v tom, že mně nohy nestihly bolet-ráno běhaly a když by měly bolet večer, dostaly „dávku“ na rotopedu. Dobře si vzpomínám, že mne opravdu bolelo kde co, třeba v kříži-při 1. 13-ti km jsem myslela, že umřu…ale překonala jsem to a ono to postupně odeznělo, jak si tělo zvykalo. Jestli je navyšování o 2 min.mnoho nebo ne, to nedokážu posoudit. Já třeba přidávala vzdálenost ne čas-v mém začátečnickém „okruhu“ byl i kus silnice cca 500 m dlouhý, já po čase přidávala „vložené km“ sem-tam k tomu svému okruhu (myslím, že nejdřív jsem běhala 5–6 km-tak 5 měsíců, pak 7,5 km-to víc jak 1/2 roku a až za 3/4 roku od začátku běhání jsem si teprve zkusila 10 km-tuhle vzdálenost jsem běhala 7–8 měsíců, pak jsem si to zkusila dát párkrát 2 x za sebou-a byla jsem najednou na 20-ti km a žádný problém, ale vše stále max. 6–8 min./km, do teď o moc rychlejš neběhám, když nezávodím). A koupila jsem si kolo (duben-začala jsem běhat, červenec-začala jsem jezdit), tak jsem o víkendech ještě jezdila na kole (místo spinningu)…tak to byl další pohyb navíc a další km obecné vytrvalosti. Třeba načerpáš z výše napsaného nějakou inspiraci =)

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Amina žena 11.11.2009 10:53:27

Kyčle mě také bolely, asi tak po půl roce běhání začaly, jedna, pak druhá, snažila jsem se poctivě protahovat, nicméně běh jsem musela asi na tři týdny úplně vynechat, nemohla jsem ani pořádně chodit, pak bolest pomalu odezněla, kyčle nebolí, za nějakou dobu přišla bolest holení, masírovala jsem, bolest za nějakou dobu zmizela, teď se potýkám s patami – levá už nebolí, pravá stále zlobí. Taky jsem začala běhat v 44 letech, holt tělo si musí zvyknout.

avatar

Praha 4 - Hrncire

Celkem 375 km
Minulý měsíc 0 km

Ads žena 11.11.2009 11:56:30

Mela jsem podobne problemy, bylo mi receno – nezpevneny zadek. Jednoduche reseni – pravidelne zatinat pulky. To znamena – zatnout zadnici na 5–12 sekund, povolit, a znova. Udelat takovych 10–20 zatnuti v ramci jednoho cviceni. Da se to delat kdykoliv – pri cisteni zubu, ve sprse, vareni, ve fronte, na zastavce atd. Do 2 tydny poctiveho a pravidelneho (nekolikrat denne) cviceni problemy zmizely. Samozrejme pokracuji dale, ale jiz ne s takovou intenzitou :) Take me pred tim boley zada v dolni casti had hyzdemi, pak to preslo do „kycli“. Ale bylo to vyreseno opravdu velnmi rychle takto . Doporucuji, je to nenarocne :)

avatar

pkk muž 12.11.2009 13:29:17

Všem děkuji za rady a přeji hodně km ve zdraví a v pohodě.

avatar

pkk muž 29.11.2009 12:30:41

Tak bolesti jsou fuč. Je pravda, že jsem si vzal k srdci rady, které jste mi poslali (např. zadkem bych už přecvikl „5“ drát). Ani jsem nemusel vysadit běhání. Co mě teď těžce „drtí“ jsou příspěvky z rubriky „Můj poslední běh“. To je opravdu něco ! No, já teď jedu 3–4 týdně, 33 min (necelých 5km). Ale zdá se mi, že mám TF stále vysokou (140–150). Zatím se mějte a ještě jednou díky za rady.

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.