Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Boty pro indiánský běh (ultramaraton)

Boty pro indiánský běh (ultramaraton)

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

rade muž 23.01.2010 12:02:32

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem bot pro indiánský běh (běh a chůze v poměru cca 1:2) nonstop 100 km po asfaltu i horských cestách. Mám problémy s puchýři cca po 50 km. Bude to asi tím, že mám širokou nohu. Šířka chodidla 10,5 cm, délka 26,5, mírná supinace, váha 70 kg. V šířkách 2E se boty moc nevyrábí a když, tak pro těžší váhy. Pro chůzi jsou údajně lepší boty bez přílišného tlumení (závodní modely), ale při používání takových bot mám problémy s patní ostruhou.

Předem díky za jakoukoliv radu či zkušenost.

Rade

avatar

Ústí nad Labem

Kostěj muž 23.01.2010 14:56:39

Málo vstupních informací. Bude to víc asfaltu, nebo víc stezek, hodně nahoru dolu nebo po hřebenovce/vrstev­nici, bude bláto, mokro, sucho nebo sníh? Bude-li sucho, volil bych mizuno mizuno wave precizion, nebo genesis. (obé do 300g) Mám taky dost širokou nohu a mizuno jsou bačkůrky. V případě bláta, mokra sněhu bych si vybral adidas kanadii, ale to je nutný vyzkoušet, neb mi ády přijdou malinko užšší, což ale na nerovným podkladě jen vítám. S ostruhou zkušenosti nemám, ale předpokládám, že při vyzkoušení subjektině posoudíš, tento model ano/ne. Jestlivá se ti dělají puchejře na stabilních místech, stačí preventivně zalepit ducktapem. A na závěr drobná otázečka: Co je to za akci a můžu to běžet taky:-)?

Motto: kostejuv.blogspot.cz
avatar

rade muž 23.01.2010 20:13:58

Dík za radu, zkusím ty mizuna. Jinak jsou to akce jako Krakonošova stovka, Nízkotatranská stíhačka, kolem Mont Blancu atp.

avatar

Ústí nad Labem

Kostěj muž 23.01.2010 21:34:48

Prima, se tam uvidíme. Já jsem myslel, že mi něco delšího v termínovce uniklo… Jinak, Krakonoš je po šotolinovejch stezkách, tam bude sucho, i kdyby nakrásně trochu pršelo. Horší je to s NT stíhačkou, první část hřebene (do Čartovice je hodně poničená lesní těžbou a tady by se hodily nějaký jasný krossky. Od Čartovice do Donoval je to dobrý, cesta vyskládaná z kamenů, štěrkový stezky, tady je naopak lepší větší tlumení. Běžel jsem právě tu druhou půli v Mizunách elixír(mám mírnou pronaci) a až na závěrečnej sestup z hřebene to bylo naposto v pohodě. Nepřemejšlel jsi o Silva nortica ultramaratonu. To by mohla bejt dobrá průprava a je to zkraje léta. Akorát čas se vzpamatovat na tu NT stíhačku. Máš parťáka? Ten můj pořád váhá. Už jsem psal pořadatelům, jestli bych to moh běžet sám, ale jsou poněkud konzervativní co se týká číslovky 2. Ovšem já bych to chtěl celý běžet a trochu jim srazit traťovej rekord.

Motto: kostejuv.blogspot.cz
avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 23.01.2010 22:22:18

to rade-mám zkušenost s ultraběhy i dálkovými 100 km pochody a běžecký boty jsou nejlepší, např. loni jsem absolvovala Yesenický maraton (po hřebeni Jeseníků) právě stylem chůze/běh a v normálních silničních běžeckých botách. Když budeš mít boty o cca 2 čísla větší než nosíš normálně, tak se ti puchýře třeba neudělají, chce to dobře mazat, př. přelepit problémová místa preventivně náplastí (příp. se dají udělat v botách „díry“ v problémových místech, ale to by sis musel vyčlenit třeba jedny boty a ty trochu zničit). S tlumením bot si spíš myslím opak, většinou se chodí/běhá (i SilvaNorticaRun) po asfaltu nebo tam jsou „terénní vložky“ s kamenitým podkladem a ono to celkem bolí zespoda, když chodíš po šutrech, někdy je lepší mít nízký trekový boty s vibramovou podrážkou, dá se v nich i běžet. PS: a kolikrát puchýře způsobí spíš špatné ponožky nebo vlhké (mokré) ponožky.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Dobřichov

Celkem 7103 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:16:31 (2012)
maraton: 2:50:29 (2016)

honzaherda muž 25.01.2010 16:58:06

K100 jsem 2× absolvoval v silničních new balanckách a krom pár úseků bych skutečně volil normálka silniční boty. ve 2E se dělaj třebas 846ky. Chodit v závodkách 15hod bych neřek, že je zrovna nejlepší, max „odlehčený tréninkový model“. Ohledně puchýřů to chce větší boty, jak se tu psalo a min 2× náhradní ponožky, za deště je to obecně problém.

avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 25.01.2010 18:39:28

napada me, ze od te doby co nosim dvouvrstve ponozky (od vavrysu) jsem snad ani puchyr nemel.. ty vrstvy se trou o sebe a ne o kuzi. a hodne vydrzi. ani v kompreskach se mi myslim puchyr neudelal (jesenicky maraton, moraviaman).

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.