Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Do kopce či po rovině?

Do kopce či po rovině?

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Dolany

Celkem 65 km
Minulý měsíc 0 km

Radnana žena 13.02.2010 19:22:18

Dobrý den, prosím o radu. Jsem začátečnice a běhám od listopadu, s menší přestávkou v krutých mrazech. Postihla mne taky bolest holení, na obou nohou z vnitřních stran. Bolí jen při běhu a to když dobíhám svých 6 a půl kilometru, bolí to opravdu dost. Jak jsem se dočetla, dá se to přeběhat. Když jsem si dala pauzu, nebolely mne. Zajímá mně tedy, jestli to není i trasou běhu. Vybíhám po rovince asi kilometr, tak tři jsou do kopce a zbytek z kopce a rovinka. Ten kopec je dost dlouhý, tak se chci zeptat, jestli nemám jako začátečník zvolit jinou trasu? I třeba kvůli těm bolestem? Ještě mám také dotaz, jedu do lázní na 4 dny – masáže, koupele atd. a tak nevím jestli je vhodné zapojit i trénink a nebo radši ne? Děkuji.

Motto: Lidé zapomenou, co jste řekli. Lidé zapomenou, co jste udělali, ale nikdy nezapomenou, jak se vedle vás cítili. Je lepší shořet než vyhasnout. (Kurt Cobain) Co záleží na strachu z odmítnutí, na odkládání nějakého činu na jindy, když nejdůležitější ze všeh
avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 17.02.2010 15:02:11

Zkus přečíst všechno ve „zdraví, nemoc, bolest“, co se týká bolesti a holení, jsou tam rady ohledně strečinku atd. Když člověk začíná běhat a má třeba nějakou tu pauzu, jak píšeš, tak ho bolí kde co, jak si tělo postupně zvyká. Proti bolesti pomáhá mast s kostivalem, ale neuzdravíš to tím. Nevím, jestli je to trasou, z kopců (nahoru) mně bolely spíš achilovky (když jsem si dávala kopeček víckrát za sebou), jestli můžeš běhat i jinudy, tak to můžeš zkusit. Ono je ale lepší trasy různě střídat, aby nebyl stereotyp. Taky to může být zrovna tou pauzou, že sis trochu odvykla a že to byl najednou nápor. Když mně něco bolelo, tak jsem to vzala několikrát denně studenou ledovou sprchou (ať to bylo, co bylo-holeně, achilovky, nárt), holeně trochu namazala traumaplantem a jako je masírovala (jezdila po nich rukou, i ze stran), i když to bolelo. A tam kde to bolí nejvíc, tak pořádně zmáčknout a vydržet. Já prostě běhám pořád (třeba pomalu), i když něco zrovna bolí, ono se to uzdraví. Holeně myslím můžou bolet hlavně od toho, že se zvedne rychle kilometráž. Co se týče lázní, když tam jedeš jen na 4dny, tak si myslím, že by sis měla odpočinout, zrelaxovat, i od toho běhání. Nejsem zase žádný odborník, třeba Ti někdo poradí líp.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 17.02.2010 15:47:16

po masazi v zadnem pripade nebehej! me maserka vzdycky upozorni, ale jednou jsem zapomnel a po odpoledni masazi jsem sel dopoledne behat. byla to hruza, trapeni, tezke nohy, des.

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 18.02.2010 10:42:11

To snad zalezi jaka masaz. Jsou i specialni zahrivaci masaze pred zavodem… ale to ti asi v koupelich delat nebudou. ;) Nicmene automasaz litek pred behanim ted v zime v mrazech, kdyz je clovek cely takovy stuhli, se mi docela osvedcila.

avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 18.02.2010 10:51:17

[quote=SlavoK]To snad zalezi jaka masaz. Jsou i specialni zahrivaci masaze pred zavodem… ale to ti asi v koupelich delat nebudou. ;) Nicmene automasaz litek pred behanim ted v zime v mrazech, kdyz je clovek cely takovy stuhli, se mi docela osvedcila.[/quote] jasne:), mel jsem na mysli celkovou hloubkovou masaz.

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

10 km: 0:44:38 (2011)
půlmaraton: 1:44:06 (2010)
maraton: 3:48:40 (2010)

HoK muž 19.02.2010 08:31:21

Radnano, mám v současné době stejný problém a dospěl jsem k tomu, že se zřejmě jedná o okostici, viz: http://sprinter.wz.cz/okostice.htm

avatar

Dolany

Celkem 65 km
Minulý měsíc 0 km

Radnana žena 19.02.2010 18:30:43

To HoK: Ano, máš pravdu. Po přečtení se s tím naprosto ztotožňuji. Zvolila jsem odpočinek, stejně jsem teď na antibioticích kvůli průduškám :-(

Motto: Lidé zapomenou, co jste řekli. Lidé zapomenou, co jste udělali, ale nikdy nezapomenou, jak se vedle vás cítili. Je lepší shořet než vyhasnout. (Kurt Cobain) Co záleží na strachu z odmítnutí, na odkládání nějakého činu na jindy, když nejdůležitější ze všeh
Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.