Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Reaktivace EB viru

Reaktivace EB viru

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 1196,38 km
Minulý měsíc 0 km

Kateřina G. žena 12.03.2010 11:44:54

Kdysi dávno jsem skrytě prodělala mononukleózu, loni v dubnu a květnu jsem ji měla znova s komplikacemi jako je zápal plic. Běhat jsem pak začala v srpnu, kdy mi už bylo dobře. Od prosince jsem zase unavená se zvýšenými teplotami, (+ záněty dutin a nosohltanu během prosince. ledna) a teď mám výsledky krevních testů a je z nich zřejmá další reaktivace EB virů (způsobují mononukleózu). Lékař mi radí neběhat, čekat, až se tělo vypořádá samo, jíst vitamíny. Celkově jsem člověk s imunitním systémem, co nemá rád moje tělo (astma, protilátky proti štítné žláze, stačí mírně prochladnout a hned následuje nemoc). Máte někdo radu, jak poznám, kdy začít běhat? Kdybych byla normálně zdravá, tak to neřeším a vydržím, jenže tyhle moje nemoci mě odstřelí na 4 – 6 měsíců v roce. A pasivní čekání na zlepšení už jsem zkoušela mnoho let, zatím nezafungovalo. Mám se řídit únavou? Nebo se mám vykašlat na únavu a jít i přes ni? Nechci se úplně odstřelit…

Motto: "Někdy jsem do snídaně uvěřila třeba v šest nemožností." Královna, Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem, L. Carroll
avatar

blumla žena 25.03.2010 13:26:11

Ahoj Katko, v tvém případě bych (výjimečně :-) dala na rady lékařů, protože EB virus je zákeřná potvora. A každou námahou a také hlavně stresem se doba odboje proti nepříteli jen prodlužuje! Strávila jsem s reaktivovaným EB virem téměř 2 roky, a hlavně zimy, kdy jsem byla skoro permanentně nemocná nebo v rekonvalescenci. Nejhorší je, že člověka to úplně neodrovná, jen se cítí unaven, trochu bolení v krku a tak má pokušení to překonávat. Špatně!!! Klídek, procházka, hodně ovoce a zeleniny, pravidelný režim a spánek + k tomu všechny možné doplňky co jen tvá peněženka dovolí. Běhat se dá až do smrti, takže když se nezničíš teď, nic ti neuteče. Buď na sebe opatrná, pozor na prochladnutí a hlavně se nestresuj, že letos zas nestihneš natrénovat na PIM apod., to je nejhorší. Na světě je krásně, je jaro, co víc si můžeme přát?

avatar

Čelákovice

Celkem 22125,06 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:50 (2011)
půlmaraton: 1:32:39 (2011)
maraton: 3:23:50 (2011)

Láďa S. muž 25.03.2010 23:03:11

Ahoj, už jsme to tu řešili: http://forum.behej.com/…vaci-eb-viru univerzální rady neexistují, mně se další rok po této záležitosti podařilo vylepšit všechny OR, i když jsem zimu opět celou promarodil (taky plíce, průdušky etc.) držím palce a radím trpělivost!!

Motto: Teprve se zabíhám...
avatar

Celkem 1196,38 km
Minulý měsíc 0 km

Kateřina G. žena 26.03.2010 16:07:19

Láďo, já měla mononukleózu loni + komplikace jako zápal plic apod. Ale to jsem ještě o běhání ani nesnila. Přestala jsem tenkrát úplně se spinningem a jakýmkoli cvičením, měsíc jsem doma ležela (jinak to prostě nešlo) a teprve za další 3 měsíce jsem zkusila běhat. Teda spíš chodit s popoběhnutím. A běhat jsem skončila v podstatě v prosinci, kdy jsem už nemohla pro rýmu vydržet a od té doby pořád jenom procházky, únava, teploty, rýmy; a reaktivace EB viru prý. Jaterní testy mám ok. Mám ještě jiné potíže, takže jsem dostala momentální nálepku únavový syndrom a můj PL mě posílá na imunologii. Popravdě, nevím, co je dobré dělat a co ne. Hledám si pravdu pro sebe konkrétně, protože univerzální rada není. Ať jsem ji chtěla sebevíc, tak prostě není, už jen z důvodu, že jsme každý nesmírně originální člověk. :) Nicméně, budu se soustředit na naději. Ta neumírá.

Motto: "Někdy jsem do snídaně uvěřila třeba v šest nemožností." Královna, Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem, L. Carroll
avatar

praha

tomasek001 žena 14.05.2010 09:10:12

Ahoj, porad se s lekarem na nejake posilovaci kure, preventivni. Na kazdeho by neco melo fungovat. Ja beru proti slabe imunite curenzym, jsem s nim spokojena.

Motto: po kazdé zime prijde jaro
Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.