Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolesti nártu

Bolesti nártu

Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Marek66 muž 21.04.2010 12:02:19

Zdravím,zcela jistě už tady takové téma je tak se nezlobte.Jen se chci zeptat jestli nevíte co mám dělat s nártem.Docela mě v něm už týden píchá a při námaze otéká.Dnes už mi to nedalo a uběhl jsem 5 km a bylo to utrpení.Přitom včera na kole 230km a úplně v pohodě,slezu z kola už už to opět bolí.Vidím to na šlachu nebo nerv,myslím že to začalo bolet asi po 20km běhu ale moc jsem to nevnímal a běžel dál a druhý den bylo po švestkách.

avatar

Celkem 3160 km
Minulý měsíc 0 km

coro muž 07.06.2010 20:50:03

Ahoj, tak mám podobný problém ako Ty, z tým rozdielom že ja mám potvrdenú únavovú zlomeninu druhého a tretieho prstu na pravej nohe, vyšetrenie u troch ortopédov a každé z iným výsledkom, dvaja klasický a jeden športový na klinike telovýchovného lekárstva,dvaja my odporúčajú klud,nohu nenamáhať a brať lieky a mazať masťami proti bolesti,jeden odporúča zaťažovať, nebrať lieky a nemazať,akurát podla potreby trochu upraviť tréningové dávky(pri velkej bolesti poprípade tréning vynechať)…kto sa má v tom vyznať?

Motto: "Musím tím projít a je mi jedno, jak těžký to bude." A.Schwarzenegger
avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 07.06.2010 21:31:08

>> Marek66, 21. 04. 2010 12:02:19

Zkus to vzít víckrát denně ledovou sprchou (odšroubuješ hlavici s tryskami a zůstane jen hadice) a mazat fastumgelem víckrát, v silnější vrstvě, třeba je to jen nějak natažený. Že bys měl po 20-ti km zánět se mně moc nezdá, ale kdyby, tak bys mohl brát ibuprofen 3 x denně (týden), to je taky na záněty. Ale jestli tě v tom píchá, tak může být nalomená nějaká kostička a chce to rentgen. Ale jsem jen laik, třeba ti poradí někdo líp. Mně tedy nešlo jezdit ani moc na kole, když jsem točila nohama v nášlapech, bolelo to ale míň než při běhání. Ale běhat se dá i se zánětem ;-) stáhneš to elasťákem a dáváš si trochu pozor, jak na tu nohu dopadáš (změníš úhel). Možná, že ti tam taky mohlo něco přeskočit a mohl by ti to třeba nějaký fyzioterapeut srovnat. Já se jednou trápila víc jak měsíc ne tedy s nártem, ale s něčím jiným a pak mně s tím jedna slečna na rehabilitaci párkrát zakroutila a bylo to napravený.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Celkem 40 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:29:29
půlmaraton: 1:55:24

Majki1 žena 07.10.2010 16:21:09

Ahoj,mam uplne stejny problem s bolesti slachy na nartu.Uz to trva 3 tydny (po zavode), snazila jsem se to „rozchodit“ ale je to spis horsi.Tak jsem dnes byla doktora a ten mi rekl jen klid,ledovat,sta­hovat a brat Ibuprofen.Sice me stve,ze nevim,co s tim je, jestli slach nebo natrzeny sval nebo co,ale fakt zabira jen klid.Pokud to na kole neboli,tak klidne jezdete,ale beh a chuze Vam akorat prodlouzi dobu leceni :(.Ja uz jsem z toho docela zoufala,protoze me to boli tak,ze kulham.

avatar

Štúrovo / Bratislava

Celkem 7421 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:47 (2011)
půlmaraton: 1:19:53 (2011)
maraton: 2:48:03 (2011)

Bohuš muž 07.10.2010 17:14:57

Mal som zápal šľachy naťahovača prstu na nohe. Pravdepodobne mi to prechladlo po pretekoch. Mal som to trošku napuchnuté a bolelo to pri ohýbaní prstov. Behať sa s tým nedalo. Chodiť som vedel v tvrdších turistických topánkach. V tretre na bicykli nebol problém.

Asi mesiac som sa to snažil liečiť chladením, zaväzovaním obväzom a mastením masťou, ale skôr sa to zhoršovalo ako zlepšovalo. Potom som skúsil aplikovať teplo infralampou a mal som to zaviazené a to zrejme pomohlo. Ráno a večer som si dával cesnak, možno aj ten pomohol proti zápalu. Po týždni-dvoch takejto kúry a nebehania to bolo v poriadku.

avatar

Celkem 2855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:37 (2011)
půlmaraton: 1:54:29 (2011)

rach muž 08.10.2010 07:44:06

Já teď bojuju s bolestma paty (zespod u vnitřní hrany chodidla). Osvědčilo se mi mazání krémem IBU-HEPA v tlusté vrstvě. Můj oblíbený Fastum Gel který pomáhá na běžné pobolívání tady moc neuspěl. Trápí mě to už od Baroka a zatím to nevypadá že bych se toho zbavil.

avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 08.10.2010 08:12:56

>> rach, 08. 10. 2010 07:44:06 Zkus to ještě masírovat, přejíždět sem a tam po té kosti. A to mazání ibu-hepa strč pod igelit a na to něco tlustšího (2 šátky), aby se to zapařilo.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Celkem 5314,57 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:22 (2016)
půlmaraton: 1:47:01 (2016)
maraton: 4:12:05 (2014)

LemonaidLucy žena 18.02.2011 19:28:01

Ozivuju tema, abych zbytecne nezakladala nove. Vyskytl se mi podobny problem pred skoro 14ti dny me zacal bolet nart. Predtim me nekolikrat v prubehu nekolika mesicu u stejne nohy pobolivala klenba, ale vzdycky to preslo. Boty na behani stridam, jedny mam dokonce s ortopedickyma vlozkama (doporucil ortoped), ale beham hodne i v Kinvarach. Prvni tyden noha bolela jen kdyz nebyla zahrata, apri chuzi jsem ji citila i pak. Pri behu naopak vubec ne. V klidu neboli. Ted jsem od uterka nebehala (skolila me chripka), takze nemuzu posoudit, ale pri poslednim behu v utery uz jsem ji trochu citila, takze se to asi zhorsilo. Pri chuzi i pres nynejsi dobrovolny odpocinek stale boli hodne, a to v momente doslapu na polstarky pod prsty a naslednemu zvednuti paty. Mazu konopnou masti a obcas leduju. Otekleho nic nemam, na dotek to boli a boli to pri pritazeni chodidla do fajfky, ale mnohem min nez pri doslapu pri chuzi. Na spickach stat muzu, to boli minimalne. Co vy na to, zkusenesi – muze to byt unavova zlomenina nebo ‚jen‘ zanet?

Motto: "When things are tough, you get tougher.” Chrissie Wellington
avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 18.02.2011 19:50:51

>> LemonaidLucy, 18. 02. 2011 19:28:01

mrkni sem: http://www.sportsinjuryclinic.net/…_tendons.htm

alebo sem: http://www.runnersrescue.com/…_Running.htm

… skor by to mohlo byt to prve, ked to v klude neboli. „reason = overuse“? ak behas stale asfalt, moze byt jednostranna zataz pricinou takychto unavovych komplikacii, mozno niekedy davnejsie si si nieco namohla/nacala a stereotyp pouzivania to dokoncil…

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 18.02.2011 20:02:11

>> LemonaidLucy, 18. 02. 2011 19:28:01

to vypadá na zánět šlachy, co vede přes nárt. Zkus studenou sprchu, led, na noc namazat (ibu-hepa nebo fastum gel+reparil v poměru 1:1-je to tedy dryák!!) a přes to igelit a 2 šátky, aby to bylo v teple a líp se vstřebávalo. Mohlo by pomoci užívání diclofenacu (je bez předpisu). Jestli jít na rentgen a vyloučit zlomeninu nějaké kůstky, to musíš posoudit sama, podle toho, jak moc to bolí. Ještě bych tu šlachu trošku masírovala a „domlouvala“ jí. Někdy to může bolet i z hodně utahovaných tkaniček, tak zavazuj radši volněji.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Celkem 5314,57 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:22 (2016)
půlmaraton: 1:47:01 (2016)
maraton: 4:12:05 (2014)

LemonaidLucy žena 19.02.2011 09:27:40

Naposledy, kdyz jsem se sverila do pece jedne vyhlasene fyzioterapeuticke kliniky (kde jsou mimo jine i lekari), tak jsem toho horce litovala…:(

Peter: diky za odkazy, na jeden z nich uz jsem predtim koukala (na ten prvni), pripada mi to fakt jako tendonitis. Z asfaltu to nebude, beham na nem celkove jen tak 20–30%. Spis mozna neco z drivejska.

Dam tomu jeste par dni a zkusim obklady, co pise mapo – ktere timto moc dekuju za rady!

Motto: "When things are tough, you get tougher.” Chrissie Wellington
avatar

Celkem 5314,57 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:22 (2016)
půlmaraton: 1:47:01 (2016)
maraton: 4:12:05 (2014)

LemonaidLucy žena 20.02.2011 16:51:20

maly update: vcera jsem zkusila 5 km (jsem po chripce, takze ani z toho duvodu to nechci prehanet). Zpocatku – po trech dnech temer absolutniho klidu – noha pri behu temer nebolela, ke konci uz jsem ji ale citila dost, a to dokonce i klenbu zespoda na vnitrni strane. Doma se pak rozbolela opravdu hodne. Zaledovala jsem, na noc jsem pak dala zabal a la mapo. Rano jsem mela problem sejit ze schodu, behem dopoledne mirne zlepseni. Rozhodne je mi lip v papucich nez naboso jako obvykle. Nic, zavazala jsem boty (v tech je to vzdycky lepsi) a vyrazila ven, ze zkusim zase 5 km. Nakonec jich bylo 8, protoze noha postupne prestavala bolet az nebolela vubec. Po behu jsem zaledovala a ted me to boli jen uplne malicko pri chuzi – fakt minimalne – muzu uplne normalne chodit!!! Ne, ze bych nebyla rada, ale jsem z toho uplnej jelen:-)))

Motto: "When things are tough, you get tougher.” Chrissie Wellington
avatar

Celkem 2577 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:47:10 (2011)

Pip muž 21.02.2011 08:54:09

Ahoj! Tento problém jsem měl asi tři měsíce! Prvních pár kolimetrů nic a potom bolest, která pravidelně ukončovala mé běhy… Nepomáhaly přestávky. V beznaději jsem šel za primářem na rehabilitačním oddělením, který mě proťukl a dal rady, kterých se doteď držím, ale s tímto problémem nepomohly.. Shodou okolností jsem se seznámil s člověkem, který mi ukázal hodně odlišný pohled na stravování a taky na medicínu. Jsem typ, který bude radši trpět než do sebe valit drijáky typu Ibuprofen, Paralen atd… To na venek pomůže, ale tělo toálně rozhodí a dává se hodně dlouho dohromady což ty nevíš a zatěžuješ jej další zátěží! Po důkladné masáži jsem si na to po tři noci dal zábal skládající se z vrstvy směsi tvarohu a jemně nakrájené cibule, igelit a obvaz (nestáhnutý, jen aby nesjel sáček). Od té doby se mi ta bolest neozvala… Jsem člověk založený na exaktním poznání a všem těm šarlatánským postupům jsem se jen smál, ale sám jsem zjistil, že to funguje… Přiznávám, že to mohla být souhra náhod, placebo atd. Ale od té doby (2 měsíce) mne noha netrápí. Toš tak…

avatar

Celkem 7 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:30 (2011)
půlmaraton: 1:32:45 (2012)
maraton: 4:13:00 (2011)

mephysto muž 20.06.2011 14:30:20

Ospravedlnujem sa ze bumpujem starsi thread, ale mam rovnaky problem ako Lucy. Sedia na mna aj symptomi z prveho Petrovoho clanku. Bude to zrejem zanet slach tych vyrovnavacov prstov teda. Mam to uz druhy krat, vzdy v tazkom bezeckom tyzdni(5–6 behom, 80km+) v ramci ktoreho som mal 1 tychly trening(skoro na ANP) a jeden vyzivny trening v kopcoch, okrem toho 1 dlhy trening a zbytok regeneracne a ranne klusy. Potom bum, a 2 tyzdne rekonvalescencia :) Chcem sa len spytat, mazem to Kostivalovou mastou, zrejme na radu vyssie zaradim aj Ibu-hepa, pravidelne ladujem(2× tyzdne), chodim len s kompresnym obvazom(obvykle namazane mastou aj cez den). Je to dobre? resp. Pomaha na zanet aj strecing? alebo to radsej nie? Dakujem

Motto: Keep running
avatar

Praha - New York

10 km: 0:36:30
půlmaraton: 1:28:55

Komsomolec muž 20.06.2011 14:46:06

>> mephysto, 20. 06. 2011 14:30:20

V jakých botách a jaké povrchy běháš? To by možná napovědělo víc. Na záněty šlach, otoky nebo pohmožděniny výborně pomáhá kromě kostivalu odvar či mast z kokošky pastuší tobolky nebo z levandule lékařské.

Motto: "Zadarmo jste dostali, zadarmo dejte." Skutečnosti, které máme rádi a milujeme, se nedají měřit časem, natož stopkami.
avatar

Celkem 7 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:30 (2011)
půlmaraton: 1:32:45 (2012)
maraton: 4:13:00 (2011)

mephysto muž 20.06.2011 15:06:38

zial beham hlavne asfaltove povrchy(pokusim sa to zmenit, ale vsetky take povrchy su daleko od mojho bydliska, takze sa mi tam tazko dostava). Vacsinu kilometraze beham v zavodkach Mizuno Musha, obcas nieco zabehnem v hrubsich botach ako Mizuno Rider alebo Mizuno Precision. Kombinujem do toho dost vela biku a plavania(tria­tlonovy trening).

Motto: Keep running
avatar

Praha - New York

10 km: 0:36:30
půlmaraton: 1:28:55

Komsomolec muž 20.06.2011 15:22:45

>> mephysto, 20. 06. 2011 15:06:38

Také kombinuju cyklistiku (kolem 15 000km ročně) a běh (kolem 2500km), takže vím, že přechody mezi těmito dvěma sporty bývají někdy kruté. Sám běhám bos nebo v minimalistické obuvi, i když nijak zvlášť rychle – běh mám pro relax a pro radost ve všech ročních obdobích. Nezkoušel jsi někdy něco takového? I když ty objemy, o kterých píšeš, se bosky všude na asfaltu samozřejmě zaběhnout nedají.

Motto: "Zadarmo jste dostali, zadarmo dejte." Skutečnosti, které máme rádi a milujeme, se nedají měřit časem, natož stopkami.
avatar

Celkem 7 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:30 (2011)
půlmaraton: 1:32:45 (2012)
maraton: 4:13:00 (2011)

mephysto muž 20.06.2011 16:11:28

jop, mame podobne objemy(akurat mam trosku viac behu a menej biku). Trosku sa obavam ze ten zanet som zapricinil aj na biku, priznam sa docela zvladam zimu(z behu som bol otuzeny) takze som na biku zo zaciatku jara trosku osidil navleky na tretry(myslel som si aky som ja borec :) ) a jaro tu na Morave bolo skor ako jesen, takze som par krat seriozne vymrzol. myslis ze to moze byt aj tym? Bosy by som behal velmi rad, ale ako som pisal mam problem s najdenym spravnej trate, byvam v centre, som student, siroko daleko ziadna rozumna trava alebo trail :( takze mi ostavaju asfaltove povrchy a snazim sa aspon v tych zavodkach behat. Co si myslis o tom strecovani toho zanetu? Pomaha alebo je to skor kontraproduktivne?

Motto: Keep running
avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 20.06.2011 21:04:18

Když je to zánět, tak to chce léčit intenzivněji, ledovat a střídat s tím mazáním, hlavně mazat v silnější vrstvě, dát na to igelit a třeba 2 šátky (nejlépe přes noc), aby to působilo, přes kůži se to vstřebává velmi omezeně. Já bych tedy vzala diclofenac nebo ibuprofen, abych ten zánět zabila včas a rychle (ale záleží na tobě). Kolo tomu podle mne taky neprospívá, protože jak točíš nohama nebo zastavíš a odrazíš se (když se chceš rozjet), tak přesně tu šlachu namáháš. Taky bych jí promazávala, masírovala, natahovala špičku nohy a zase vracela (do pravého úhlu – strečink). Podle mne je příčinou tvrdý povrch a možná zvýšení kilometráže. Zánět se velmi rád vrací, já s tím bojovala víc jak 2 roky na l. noze, teď začíná zlobit občas pravá, ale ultra se s tím běhat dá, jsou horší věci.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Celkem 7 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:30 (2011)
půlmaraton: 1:32:45 (2012)
maraton: 4:13:00 (2011)

mephysto muž 20.06.2011 21:40:59

diky za odpoved. prave ja som to zo zaciatku dost zanedbaval, hovoril som si sak to odide samo. Teraz ma cosko caka sprint triatlon tak som sa do toho trosku oprel :) ladujem a mazem. Mam to v sacku namastene s hrubou ponozkou celu noc + cez den chodim s jemne kompresnym obvazom pod ktorym to mam tiez natrete. mazem to ako som hovoril kostivalom + som dneska bol v lekarni, chcel som ten ibu-hepa ale povedali mi ze to je skor na pevne tkanivo(kosti, klby) a ze studie ukazali ze na makke tkanivo(slachy, svaly) je lepsi voltaren emulgel, tak som zobral to, a tiez mazem a mazem :) a pokusim sa to aj trosku strecovat, ked vravis ze to je dobre. Raz som tento stav uz prekonal, a tiez som strecoval. tak snad to vyda aj tento raz. Dakujem kazdemu za pomoc :)

Motto: Keep running
avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 20.06.2011 22:36:10

Dobrej dryák je kombinace fastumgel+reparil (fastumgel je teď na předpis) v tlustší vrstvě a na to igelit a 2 šátky, aby se to zapařilo a líp vstřebávalo. Obecně k těm mastičkám (ibu-hepa, voltaren, fastumgel), jestli máš citlovou kůži, tak dej pozor. Myslím, že není dobré to mít namazané pořád. Chce to ledovou sprchu, trochu protahovat, aby se to prokrvilo a začalo se to uzdravovat, mazala bych to tak max. 2 x za 24 H, samozřejmě na noc a pak ještě třeba přes den na pár hodin (2), když třeba sedíš a je to v klidu. Podle mé zkušenosti nejrychleji zabere ibuprofen, stačí denně 3×400 a za týden je po zánětu…ale to je na tobě.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.