Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Běhání a léky proti bolesti (aulin)

Běhání a léky proti bolesti (aulin)

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 2855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:37 (2011)
půlmaraton: 1:54:29 (2011)

rach muž 28.06.2010 11:04:32

Ahoj, chci se zeptat jestli běhání po Aulinu nemůže být škodlivé. Bral jsem ho kvůli bolesti zubů (8mička už je venku) ale přihlášku na olomoucký 1/2 maratón jsem nezrušil a běžel… Netrápila mě ani moje obvyklá bolest nohou takže jsem uvažioval že pokud by to ničemu nevadilo tak bych tak občas bolest „pořešil“.

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 28.06.2010 11:52:44

Ahoj, bolest te prece upozornuje, ze neco neni v poradku. Treba, ze pretezujes nejaky sval. Kdyz bolest potlacis tabletkou, sval budes porad pretezovat a zpusobis si jenom vetsi potize. Takze ruce pric od utlumovacu bolesti pri behani.

avatar

Prividza

Celkem 268 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:05:24 (2012)

Vladix muž 28.06.2010 12:06:59

>> SlavoK, 28. 06. 2010 11:52:44

úplný súhlas…léky proti bolesti NEBRAT!! A ked už vziat, tak len v prípade núdze.

AULIN:
Upozornění: Pacienti, u nichž se po podání přípravku objeví závratě nebo ospalost, by neměli řídit motorová vozidla ani obsluhovat stroje.

Nežádoucí účinky: Časté: průjem, nauzea, zvracení; zvýšení hladin jaterních enzymů. Méně časté: závrať; hypertenze; dyspnoe; zácpa, nadýmání, gastritida;pru­ritus, vyrážka, zvýšené pocení; edém. Vzácné: anémie, eozinofilie; hypersenzitivita; hyperkalemie; úzkost, nervozita, noční můry; zastřené vidění; tachykardie; krvácení, kolísání krevního tlaku, návaly horka; erytém, dermatitida; dysurie, hematurie, retence moči; malátnost, astenie.

Motto: vydrž Prťka, vydrž...
avatar

Celkem 2855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:37 (2011)
půlmaraton: 1:54:29 (2011)

rach muž 28.06.2010 12:11:38

Já se jen ptám. A ptám se proto, že jsem ho na ty zuby vzít musel. Byl jsem na dovolené, jiné řešení nebylo. Dnes mi zubař tu 8mičku páčil půl hodiny, budu úplně mimo až to přijde k sobě…

avatar

Prividza

Celkem 268 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:05:24 (2012)

Vladix muž 28.06.2010 12:15:43

>> rach, 28. 06. 2010 12:11:38

to ano, ty sa ale poslednou vetou pýtaš, či možeš občas zobrat niečo na bolesť len tak, aby si potlačil bolest nohou pri behu. Na túto vetu som ti odpovedal vyššie.

Motto: vydrž Prťka, vydrž...
avatar

Celkem 223 km
Minulý měsíc 0 km

Vega žena 28.06.2010 12:31:08

Ahoj, s běháním sice začínám, zato s léky kamarádím už několik let (studuju farmacii). Samozřejmě kolegové správně poradili s tím, že s léky pokud to není akutní, tak nezačínat. Je vcelku jasné, že ti zapůsobily jak na zub, tak na svalstvo, takže po dobu, co je máš na zuby brát, je určitě ber a nestresuj se tím, že zobeš prášky. Už jsem se několikrát v praxi setkala s tím, že se analgetika „zneužívají“ preventivně, třeba před větším sportovním výkonem, ale vůbec bych to nedoporučila. Zaprvé jen zakryješ skutečný původ bolesti – třebas špatnou techniku a zadruhé i když aulin patří mezi selektivnější cox-inhibitory, tak stejně inhibuje i to co nemá a zbytečně si narušuješ tělesnou rovnováhu. Klasicky po těchto lécích je narušenný ochranný faktor gastrointesti­nálního traktu, zvýšené riziko tvorby vředů apod. A taky potenciál závislosti bych tady zdůraznila, protože jestli je česká populace na něčem závislá, tak je to gutalax a analgetika :( fakt bacha na to, začíná to jednou tabletkou občas a končí třema tabletama před každým během.

tak a ted už jen doufám, že nebudu vnímána jako samozvaný poučovač:)

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.