Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Dát za týden dohromady koleno?

Dát za týden dohromady koleno?

Nalezené položky: 18 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Mladá Boleslav

Celkem 2259,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:51 (2011)
půlmaraton: 1:46:28 (2010)
maraton: 4:44:26 (2016)

rockysouthpaw muž 25.03.2011 19:52:14

Zdravím, vím, že už tu jsou příspěvky na toto téma, ale nenašel jsem tak úplně praktické rady.

Před týdnem mě začalo, ještě za běhu, bolet koleno. Nedokážu přesně říct kde, ale je to uvnitř a spíše spodní část. Od té doby jsem nevyběhl, bolest přetrvává, někdy je klid a pak mě to chytne, až se mi podlamuje noha… Nejhorší je chůze do schodů a zejména ze schodů nebo z kopce dolů.

Ovšem, co je největší problém, rád bych běžel za týden půlmaraton v Praze, ale jak vidím tak jen klid nepomůže. Prosím nemáte někdo nějaký tip, trik, zázrak, co s tím udělat, aby to alespoň na ten běh vydrželo? Předem děkuji za rady typu „zajdi si k lékaři“ na to už není čas.

Motto: It ain´t about how hard you hit, it´s about how hard you can get hit, how much can take and keep moving forward...get up and run!
avatar

Sloviensko

rudo muž 25.03.2011 20:37:17

nemozne na pockanie, zazraky za 30 minut.

zarazila ma ta veta – nieco aby to aspon na ten PIM vydrzalo.

mas uz potom objednane nove koleno alebo menis zivotny styl a po PIM uz koleno potrebovat nebudes ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Mladá Boleslav

Celkem 2259,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:51 (2011)
půlmaraton: 1:46:28 (2010)
maraton: 4:44:26 (2016)

rockysouthpaw muž 25.03.2011 20:59:48

>> rudo, 25. 03. 2011 20:37:17

dík za radu ;-)

Motto: It ain´t about how hard you hit, it´s about how hard you can get hit, how much can take and keep moving forward...get up and run!
avatar

Brno

Celkem 6348 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:39 (2016)
půlmaraton: 1:30:42 (2015)
maraton: 3:11:24 (2019)

Docent muž 26.03.2011 11:27:45

ja ted resim podobny problem, tak jsem s napetim sledoval, jestli nekdo doporuci, jak dat koleno v relativne kratke dobe do relativne rozumneho stavu, aby se s tim dalo bezet

moje zena mi doporucila „klidovy rezim“, ale kvuli tomu se mi zrovna nechce vynechat zavody

avatar

Nikoleta žena 26.03.2011 12:04:11

Ja nie som odbornik, ale cca pred mesiacom som nieco podobne riesila, bolest trvala cca 2 dni. Dostala som sa z toho prostrednictvom drepov, denne 3 serie po 30 ks teraz sa snazim pred behom pri rozvicke a najma po dlhych behoch neviem ci to dobre opisem ale spravim krok dopredu lavou nohou, idem takmer do podrepu, pravu nohu zohnem a kolenom sa takmer dotknem zeme, vratim sa do stoja a nasleduje prava noha.Takymto sposobom „chodim“ aj desiatky metrov. Drzim palce aby bolesti presli.

Rockysouthpaw, ak problemy neustupia, ja by som cez neprimeranu bolest 1/2 maraton nesla behat. Ono je mozne, ze zavod dokoncis, je to hazard a telo si vypyta co preto a za niekolkomesacnu pauzu to nestoji.

avatar

Mladá Boleslav

Celkem 2259,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:51 (2011)
půlmaraton: 1:46:28 (2010)
maraton: 4:44:26 (2016)

rockysouthpaw muž 26.03.2011 14:22:29

>> Nikoleta, 26. 03. 2011 12:04:11

začínám se už pomalu smiřovat s tím, že asi nepoběžím, ale strašně mě to štve! :-(

Motto: It ain´t about how hard you hit, it´s about how hard you can get hit, how much can take and keep moving forward...get up and run!
avatar

Mladá Boleslav

Celkem 2259,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:51 (2011)
půlmaraton: 1:46:28 (2010)
maraton: 4:44:26 (2016)

rockysouthpaw muž 26.03.2011 14:25:23

>> Docent, 26. 03. 2011 11:27:45

taky se s tím peru a přítelkyně mi taky doporučuje klid, ale chtěl bych běžet, zatím to prostě nejde… třeba nám někdo ten zázrak ještě poradí ;-)

Motto: It ain´t about how hard you hit, it´s about how hard you can get hit, how much can take and keep moving forward...get up and run!
avatar

Kroměříž

Jita žena 26.03.2011 17:01:30

Souhlasím s Rudem, „nemožné hned, zázraky do 3 dnů…“ Dát dohromady koleno, nebo kvadriceps? Koleno nevidím (to upozorňuji předem!!!), ale pokud je příčina ve stehenním svalu, efekt terapie by měl být okamžitý. Nechci dávat dopředu zbytečné naděje. Ale, to, co popisuješ jsou typické příznaky přítomnosti reflexních změn (tzv. spoušťových bodů) v přímé hlavě kvadricepsu. Bolesti se obvykle objevují v oblasti čéšky a pak, jak popisuješ hluboko v koleni, dále i noční bolesti (tzn. klidové), bez úlevové polohy. Dalšími obtěžujícími příznaky jsou právě boelesti a především podklesávání (podlamování) posižené strany při chůzi ze schodů a kopce, pocity nestability, slabosti. Takže tady: http://www.behej.com/…e-se-bolesti najdeš postup k přípravě tzv. horké role. Najdi v dolní polovině stehna na přední straně a mírně zevnitř nejcitlivější místa a dál přikládej rolku podle návodu, pomalu, procedura může trvat i 10minut, poté jemně (!!!!!!!) stehno protáhni a už do večera nezatěžuj, pak se zkus projít ze schodů, pomalu. Toť vše, pokud, jak říkám je moje diagnóza správná, pokud to nepomůže, zopakovat, a jestli ani to ne, vyhledat odbornou pomoc v místě, kde se nacházíš. Při přetrvávání bolestí půlmaraton vynechej. Já také letos neběžím a myslím, že to přežiju. Pokud nastane úleva, ještě bych na závod quadriceps zafixovala kineziologickým tejpem. Pokud to dobře dopadne a rozhodneš se běžet, budu chvilku v expu u stánku běhej v pátek večer, po domluvě Ti tejp nalepím. Stačí se ozvat. Držím palec. Jitka Stehlíková

Motto: Dopředu vlastními silami. Každý krok se počítá.
avatar

Kroměříž

Jita žena 26.03.2011 17:02:43

Souhlasím s Rudem, „nemožné hned, zázraky do 3 dnů…“ Dát dohromady koleno, nebo kvadriceps? Koleno nevidím (to upozorňuji předem!!!), ale pokud je příčina ve stehenním svalu, efekt terapie by měl být okamžitý. Nechci dávat dopředu zbytečné naděje. Ale, to, co popisuješ jsou typické příznaky přítomnosti reflexních změn (tzv. spoušťových bodů) v přímé hlavě kvadricepsu. Bolesti se obvykle objevují v oblasti čéšky a pak, jak popisuješ hluboko v koleni, dále i noční bolesti (tzn. klidové), bez úlevové polohy. Dalšími obtěžujícími příznaky jsou právě boelesti a především podklesávání (podlamování) posižené strany při chůzi ze schodů a kopce, pocity nestability, slabosti. Takže tady: http://www.behej.com/…e-se-bolesti najdeš postup k přípravě tzv. horké role. Najdi v dolní polovině stehna na přední straně a mírně zevnitř nejcitlivější místa a dál přikládej rolku podle návodu, pomalu, procedura může trvat i 10minut, poté jemně (!!!!!!!) stehno protáhni a už do večera nezatěžuj, pak se zkus projít ze schodů, pomalu. Toť vše, pokud, jak říkám je moje diagnóza správná, pokud to nepomůže, zopakovat, a jestli ani to ne, vyhledat odbornou pomoc v místě, kde se nacházíš. Při přetrvávání bolestí půlmaraton vynechej. Já také letos neběžím a myslím, že to přežiju. Pokud nastane úleva, ještě bych na závod quadriceps zafixovala kineziologickým tejpem. Pokud to dobře dopadne a rozhodneš se běžet, budu chvilku v expu u stánku běhej v pátek večer, po domluvě Ti tejp nalepím. Stačí se ozvat. Držím palec. Jitka Stehlíková

Motto: Dopředu vlastními silami. Každý krok se počítá.
avatar

Kroměříž

Jita žena 26.03.2011 17:04:37

A jdybyste to chtěli ještě jednou zopakovat, klidně to pošlu znova :-)

Motto: Dopředu vlastními silami. Každý krok se počítá.
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 26.03.2011 17:04:45

Neradím běžet, ale lze zkusit toto:

  • protahovat hamstringy i kvadricepsy
  • posilovat kvadriceps – vnitřní část; jsou to extenze 45 stupňů před narovnáním

Jak na to?

  • předkopávání v posilovně
  • vsedě zvedat nohu se závažím
  • pozpátku do kopce, do schodů, po nakloněném pásu

Myslím, že je to ten problém, kdy nerovnováha natahovače a ohybače kolene neudrží kloub ve správné poloze. Ty svaly se musí posílit tak, aby povolily až za cílem, což se nestihne.

Ještě osobní názor: jedna věc je vstřebávání atmosféry, což lze dokonce lépe při indiánském běhu, druhá věc je udělat nějaký pěkný čas, což lze na jakémkoli „okresním“ půlmaratonu.

Motto: No toto!
avatar

Sloviensko

rudo muž 26.03.2011 22:12:57

>> Jita, 26. 03. 2011 17:04:37

Jitka, pokial to zacina : suhlasim s Rudom… mozes to posielat kazdych 5 minut ;-)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Mladá Boleslav

Celkem 2259,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:51 (2011)
půlmaraton: 1:46:28 (2010)
maraton: 4:44:26 (2016)

rockysouthpaw muž 27.03.2011 17:07:56

>> Jita, 26. 03. 2011 17:02:43

Díky za rady, hned to zkusím ;-)

Motto: It ain´t about how hard you hit, it´s about how hard you can get hit, how much can take and keep moving forward...get up and run!
avatar

Kroměříž

Jita žena 27.03.2011 22:04:31

>> rockysouthpaw, 27. 03. 2011 17:07:56

A pak dej vědět. Kdyžtak jsem na stehlikovajit@seznam.cz.

Motto: Dopředu vlastními silami. Každý krok se počítá.
avatar

Mladá Boleslav

Celkem 2259,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:51 (2011)
půlmaraton: 1:46:28 (2010)
maraton: 4:44:26 (2016)

rockysouthpaw muž 31.03.2011 16:52:01

tak dneska proběhne zátěžový test na florbale, jestli to hnáta vydrží, pak snad doběhnu i půlmaraton, i když jsem na něj vůbec nenaběhal :-) limit tří hodin to jistí…

Motto: It ain´t about how hard you hit, it´s about how hard you can get hit, how much can take and keep moving forward...get up and run!
avatar

Mladá Boleslav

Celkem 2259,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:51 (2011)
půlmaraton: 1:46:28 (2010)
maraton: 4:44:26 (2016)

rockysouthpaw muž 02.04.2011 21:17:21

tak a koleno je v háji! :-) jsem si deset kilometrů (čili polovinu) protrpěl. Příště vás tu poslechnu ;-) A prosím neukamenujte mě tu…

Motto: It ain´t about how hard you hit, it´s about how hard you can get hit, how much can take and keep moving forward...get up and run!
avatar

arbitboy muž 13.04.2011 18:25:30

Neříkám to rád, ale toto je pravděpodobně game over. Uvedené symptomy naznačují, že jde o poruchu chrupavky pod čéškou. Dožitovní konec běhání a veškerých sportů, které nadměrně zatěžují kolena.

Samozřejmě si s tím zajdi k lékaři, aby ti navrhnul léčbu. Úplně vyléčit se, bohužel, chondropatie nedá.

avatar

Praha

jaja7958 žena 13.04.2011 18:40:10

Zdravim, mam taky dotaz ke koleni, tak ho napíšu sem ať neotvírám další téma. Už asi 2 měsíce bojuji s bolestí obou kolen. Lékaře jsem navštívila asi před 14 dnima a kromě dysplazie levé patelly (což ale pravděpodobně nesouvisí s mými současnými problémy), usoudil že tam bude asi probíhat nějaký zánět. Předepsal mi Olfen prášky na zánět a Condrosulf na výživu chrupavek. Jde mi o to, že na kontrolu jdu až za 14 dní (tedy po měsíci) a zatím nepozoruju že by prášky na zánět nějak zvlášť zabraly, přijde mi to pořád stejné. Jinak k bolestem – ráno dobrý, začně to pobolívat hlavně při chůzi a stání (když přenesu váhu víc na jednu nohu tak vůbec), v sedě o tom moc ani nevím, obecně pocit tlaku v kolenou (nedřepnu si – asi kdybych to zkusila tak mě prasknou kolena). Takže to řeším tak, že chodím pomaleji než obvykle a soustředím se jak jdu :-) Myslím si, že to asi je přetížený ze zimního běhání a sportování, jenom mě zaráží že se to táhne tak dlouho a úleva se nedostavuje. Jinak před příští kontrolou si mám dojít na rtg. obou kolen a patel a doktor mi řekne víc k tý dysplazii. Jde mi o to, jestli to co probíhá u mých kolen je vůbec zánět a když tak jak dlouho vás zánět, pokud tím někdo trpěl, trápil ? Asi to mohlo přejít do nějaké chronické formy ? Pak je otázka jestli na to zabere antirevmatikum .. Díky moc za vaše zkuešnosti …

Nalezené položky: 18 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.