Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » From zero to hero

From zero to hero

Nalezené položky: 47 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Prostějov

Celkem 7346,57 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:33 (2014)
půlmaraton: 1:27:54 (2014)

M@ty muž 21.06.2011 22:41:29

>> spax, 21. 06. 2011 22:28:16

V podstatě vše najdeš tady na stránkách. Je tam zrovan i držení těla při běhu…dýchání…tré­nink vytrvalosti, stejně tak i „jak začít“ atd.....

Motto: I run because I Can
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 21.06.2011 23:18:59

>> spax, 20. 06. 2011 12:44:17

Choď „jen“ běhat. Jestli máš za sebou sportovní minulost, tak to myslím nemusíš moc řešit.

Zkus si, jestli vůbec desítku uběhneš. To Ti ukáže, v jaké výchozí pozici jsi, a od toho se můžeš odrazit. Pokud se v tréninku dostaneš někde na čas 50 min a rychleji, tak jsi za vodou a stačí do Nike runu opravdu jen pravidelněji běhat (3× týdně). Pokud to bude k 60 min bude to horší, ale za necelé 3 měsíce se u mladého člověka dají udělat velké pokroky.

Já radím z pozice někoho, kdo je schopný skoro z fleku bez předchozího běžeckého tréninku dát desítku celkem v klidu pod 50 a po pár měsících běhání za 40. Čili moje rady nejsou obecné a podle kolegů mám asi nějaký drobný talent na běh.

Každopádně ať to běhá.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Zlín/Olomouc

Celkem 419 km
Minulý měsíc 0 km

Zuzyk žena 22.06.2011 19:36:37

>> spax, 20. 06. 2011 12:44:17

Díky, jen by to chtělo, abych na blog měla víc času, teď mi to nějak nevychází… Každopádně bys mohl dávat o sobě průběžně vědět, jak se ti daří v tréninku ;))

Motto: "I dont dream my life, I live my dream."
avatar

Celkem 12 km
Minulý měsíc 0 km

aloha muž 07.07.2011 12:53:30

Takže, konečně jsem se vrátil z dovolené, takže jsem se mohl začít „na plno“ věnovat přípravě.

Začal jsem tedy včera. Uběhnul jsem 6km stylem 900m běh, 100m chůze na pilinové trati v lese (mírný běh z kopce, rovinka a pak do kopce)

První kilometr byl tuším za 3:29, ale jsem si jistý, že bych tímhle tempem dokázal běžet včera tak asi dva maximálně.

Nohy všechno vpohodě, ale měl jsem jeden obrovský problém – dýchání. Po 4km mě začalo pýchat v boku, že jsem potřeboval delší přestávku.

Kouřit již nekouřím vpohodě, takže doufám, že to bude chtít jen tréning. Je pravda ale, že jsem předtím běháním během dne taky byl plavat, možná mě to unavilo :)

Každopádně jsem stále čekal takový ten pocit, kdy se z toho běhu stane relax a ne jen myšlení na to, kdy už tam konečně budu. Nedostavil se.

No uvidíme, věřím, že to je jen o tom cvičit cvičit a cvičit. Snad se mi dnes bude dýchat a běhat lépe. plánuju takhle pokračovat každý den. wish me luck :)

avatar

Praha - New York

10 km: 0:36:30
půlmaraton: 1:28:55

Komsomolec muž 07.07.2011 12:57:40

>> spax, 07. 07. 2011 12:53:30

Ahoj, vyber si na začátek jednoduché tratě, klidně kus po rovině a zbytek z mírného kopce, do 2 až 3km. V závěru běhu zrychli na posledních pár set metrech, pak výklus a hotovo. Chce to pomalu, ale ono to přijde. Takže spíš míň a kvalitně, než nabíhat kilometry. A poohlídni se po běžeckém partnerovi, to také pomůže. Až si uděláš tu správnou závislost (a to bude brzy), půjde to samo. P.S. Jak běháš? V botech, nebo jsi přeci jen zkusil minimalismus nebo rovnou bosky? ;-)

Motto: "Zadarmo jste dostali, zadarmo dejte." Skutečnosti, které máme rádi a milujeme, se nedají měřit časem, natož stopkami.
avatar

Celkem 12 km
Minulý měsíc 0 km

aloha muž 07.07.2011 13:02:29

už jsem si našel běžeckého partnera :-)

Ok, vyzkouším to, jak říkáš, zkusím si to i změřit, abych věděl, jak na tom jsem.

Běhám v botech, zatím normální tenisky pumy vhodné na indoor i outdoor, ale plánuju příští týden udělat upgrade :-)

avatar

Praha - New York

10 km: 0:36:30
půlmaraton: 1:28:55

Komsomolec muž 07.07.2011 13:18:47

>> spax, 07. 07. 2011 13:02:29

Já samozřejmě chápu, že rychlost a ladnost běhu je uchvacující. Ale zkus opravdu na začátek pár běhů běžet tak, aby jsi se moc nezadýchal a doma si řekl, že jsi vůbec neběžel. Pak pomalu přidávej, někde zkus intervalové tempo (třebas na 100m), pak zas vklidu. Zkus taky běžet brzo ráno, nebo pak zase pozdě večer při západu slunce, v dešti, na různých površích. Určitě objevíš to, co ti při běhu nejvíc vyhovuje. A brzy to půjde na 100% ;-)

Motto: "Zadarmo jste dostali, zadarmo dejte." Skutečnosti, které máme rádi a milujeme, se nedají měřit časem, natož stopkami.
avatar

Celkem 12 km
Minulý měsíc 0 km

aloha muž 07.07.2011 17:07:43

no, tak mam i dnesni cast za mnou. Dal jsem na tvou radu a dnes vubec nesel do lesa, ale vybehnul rovnou z domu po betonu.

Cely den svitilo slunicko, ale kdezto zniceho nic zacalo prset. Rekl jsem si, beh v desti? why not.

Na mapach jsem si vymeril 3km trasu, prvnich 400m do mirneho kopce, pak 300 z mirneho kopce, pote rovinka a na zaver asi 100m vetsi kopec.

Celou trat jsem absolvoval bez prestavky za 14:25, coz si myslim, neni az tak spatne pro budouci se zdokonalovani.

V mirnem desti se bezelo ok, pozdeji zacaly padat kroupy a to me jak kdyby jeste vice heclo, takze si myslim, ze dest mi vubec v behani nevadi.

Dneska jsem vubec nemel problemy s dychanim, vse bylo ok. Co me ale zarazilo, zhruba po 1km jsem zacal citit, jak mi tuhnou lytka. Akurat jsem si dal sprchu a protahnul se a ztuhnuti nepovoluje. Nesmim asi podcenit strecing pred behem.

Kazdopadne uz to nebylo jen o tom, ze uz tam budu? ale uz jsem bezel a ani nevnimal nic kolem sebe, v hlave uplne prazdno, jen jsem proste cumel. jak kdybych bezel ve snu.

Akurat jsem dopsal a venku uz zase sviti slunko, takze hura na pivo :)

edit: jen takova otazka, doufam, ze to nevadi, kdyz zde budu psat takhle kazdy beh. libi se mi to, ze muzu me nadseni s nekym sdilet a muzu dostat zaslouzenou odmenu v podobe drahocennych rad. Jestli nekomu vadi takovy spam, zalozim si vlastni blog nekde na netu, staci rict :-)

avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 07.07.2011 22:31:29

>> spax, 07. 07. 2011 17:07:43

strecing pred behom je nezmysel

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Celkem 12 km
Minulý měsíc 0 km

aloha muž 08.07.2011 21:32:53

proc je nesmysl? :-)

jinak, akurat jsem se vratil z behu. Dal jsem si stejnou trasu jako vcera, stejne 3km. Pockal jsem, az zapadne slunce, takze jsem vybehnul az po 9pm. Bezelo se mi lepe, strasne jsem se na to tesil, mel jsem totiz tezky den po psychicke strance. Pomohlo mi to dost. Dokonce jsem dnes bezel za 14:02, takze o 23s rychleji nez vcera. Doufam, ze to takhle pujde dale.

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.07.2011 01:22:09

behat treningy na vykon a snazit sa vykon v treningu zlepsovat je nezmysel

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 12 km
Minulý měsíc 0 km

aloha muž 09.07.2011 03:49:38

je to tvuj nazor. ja taky muzu rict, ze to, ze je pomeranc oranzovy, je nesmysl. Je to mozna nesmysl pro Tebe, ale pro me urcite ne. Ja si snazim sam sobe dokazat neco, zda na to mam, ci ne (jestli jsi cetl prvni post), proto je pro me znamka zlepseni vykonu dobrym faktorem ;)

avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 09.07.2011 06:40:54

Spax: Určitě si nezakládej další blog… tyhle příběhy se moc pěkně čtou a dávají motivaci dalším lidem, mě aspoň ano.

V současnosti je zde podobné vlákno, jukni taky tam: http://www.behej.com/…-a-neznalost

Z Tvého příspěvku cituji: „Kazdopadne uz to nebylo jen o tom, ze uz tam budu? ale uz jsem bezel a ani nevnimal nic kolem sebe, v hlave uplne prazdno, jen jsem proste cumel. jak kdybych bezel ve snu.“… tak to je přesně proč já chodím běhat, napsal jsi to krásně :-)

Tak ať to běhá :-)

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 10.07.2011 16:40:56

>> spax, 09. 07. 2011 03:49:38

v prvom poste tiez pises, ze sa chces kvalitne pripravit… behat s cielom od treningu k treningu vylepsit cas na rovnakej 3k trati sice moze vyzerat systematicky, ale kvalitna priprava to nie je. nemyslim si, ze ten rozdiel v case je vyjadrenim zlepsenia vykonu – uvazuj, to sa nedeje zo dna na den.

prejdi si trochu forum, za 15minut najdes vsetko potrebne o tom, ako zacat.

k tomu strecingu pred behom: a k comu je podla teba dobry?

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

B. Bystrica

10 km: 0:54:26 (2011)
půlmaraton: 2:03:27 (2011)

Romanescu muž 10.07.2011 17:17:46

Pichanie v boku je spôsobené behom po jedle, alebo nesprávnym dýchaním. Strečing má zmysel po behu, keď je sú svaly a šľachy zahriate – pred behom si ich strečingom skôr poškodíš, ako im pomôžeš. Skús namiesto rýchlych 3km behať dlhšie trate na nižších tepových frekvenciách, striedať rýchle, regeneračné a dlhé behy, na nete nájdeš metodiky striedania behov.

PS: Peťo, Rudo, Komsomolec a ďalší Ti radia rozumne, techniku behu ani regeneráciu nepodceňuj, všetci sme sa už popálili a čo by som dal vtedy za rozumnú radu..:)

avatar

Celkem 12 km
Minulý měsíc 0 km

aloha muž 16.07.2011 20:28:48

Strasne rad bych zde napsal nejaky pozitivni post s tim, kolik jsem toho ubehnul a jak mi to jde a zlepsuju se atp. Ale prd. Minuly tyden jsem byl hospitalizovan a momentalne jsem po operaci. Zhruba takovych jeste nasledujicich 14dni hadam urcite nebudu moc behat. Da-li buh, tak snad na sobe budu mit jeste cas zamakat pred nike runem. Pokud ne, nic se nedeje, musim hlavne resit zdravi. Tak drzte palce a at to alespon vam beha!

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

GriseLouve žena 17.07.2011 10:53:57

>> spax, 16. 07. 2011 20:28:48

To znám, začala jsem se příjemně rozbíhat, pak přišla hospitalizace, operace a já začínala znova. Když už to zase bylo docela pozitivní, přišla druhá hospitalizace a druhá operace. Takže teď opět začínám.

Co se týká 3km trasy, nečetla jsem vlákno od začátku, ale je fakt že 3km jsou fajn na začátek. Je to moje startovní vzdálenost, cílem je dostat se na hodinu běhu NEBO 10km a v rámci jedné hodiny se pak buď dostat na 10km, nebo 10km začít zlepšovat časově ale souběžně s co nejnižší tepovkou. 3km mám uběhnuté za nějakých 20 minut a nestihnu se ani rozehřát.

Nevím jestli jsem to napsala srozumitelně, za což se omlouvám. Nicméně držím moc a moc palce co se týká zdraví. Je určitě lepší počkat, než během něco uspěchat. Ať jsi brzy fit :-)

Motto: >> Kráčíš-li po tenkém ledě, můžeš rovnou tančit ... <<
Nalezené položky: 47 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.