Senohraby prodloužily trať a přitáhly více běžců

Petr Říman | 24.11.2013 | přečteno: 3709×

Sérii čtyř vítězství Petra Pechka na Podzimním běhu lyžařů v Senohrabech u Prahy přerušil vítěz nedávné Velké kunratické, Jan Procházka. Ten zdolal inovovanou verzi trati, která letos měla čistých osm kilometrů, za 27:43,2. Další příčky obsadili ve větrném počasí bratři Edlmanovi, druhou Tomáš 28:50,9 a třetí Martin 28:52,1. Až čtvrté místo zbylo na loňského vítěze Petra Pechka, byť za bronzem zaostal jen o 3 desetiny vteřiny. VÝSLEDKY

Premiérový závod žen na trati stejné délky vyhrála Kamila Gregorová výkonem 32:43,1. „Že poběžím dlouhý závod jsem se rozhodla spontánně až na místě, když jsem viděla, že se na delší variantu hlásí řada holek z reprezentace v orientačním běhu. A jsem ráda, byl to takový test, za dva týdny mě totiž čeká krosová osmička na mistrovství Evropy," vysvětlila svůj záměr Gregorová, která jasně dominovala před Janou Knapovou (35:47,2) a Ivetou Duchovou (37:11,6).

Pořadatelé zvolili nový způsob intervalového startu, místo po dvojicích ve třicetisekundových intervalech startovali ve trojicích po dvaceti sekundách. „Vůbec to nevadilo, trať byla výborně průchozí, předbíhat se dalo téměř všude,“ řekl vítěz veteránské kategorie 50–60 let, „nezničitelný“ Miloš Smrčka.

Počet účastníků pořadatele překvapil. Ještě čtvrt hodiny před startem se Vávrovým paloukem, místem tradičního startu, vinula dlouhá fronta závodníků. Na všechny dokonce nezbyly čipy. „Čekali jsme, že krom dvě stě předem přihlášených, přijde tak padesát navíc,“ prozradil jeden z pořadatelů. Na hlavní osmikilometrové trati nakonec startovalo ještě více běžců – skoro tři stovky.

Závod si uchoval přes vysokou návštěvu všechny své „nadstandardy“: vzorně upravené tratě s vymeteným listím, příjemnou atmosféru, domácí koláče i pečení buřtů.