Vánoční štolu pro vítěze brali v německé Dohně Češi

Petr Kostovič | 08.12.2013 | přečteno: 2066×

Lenka Všetečková ze Spartaku Praha 4 se stala časem 37:00 v německé Dohně ženskou vítězkou adventního závodu na 9,6 km. Rekordních 35:24 Ivany Sekyrové z roku 2011 sice nepřekonala, i tak však byla hvězdou závodu Dohnaer Adventslauf, když v celkovém pořadí dosáhla na osmou příčku. Druhé místo mezi muži vybojoval časem 33:39 Jiří Čivrný mladší.

„Včera jsme se byli podívat na adventních trzích v Drážďanech, dnes si jdu zazávodit,“ uvedl Čivrný k motivaci pro cestu ze Semil do německého Saska. Podle jeho slov mu to však neběželo, jak by si představoval, a tak se musel sklonit před Andre Fisherem z TSV Dresden (33:07). Čivrnému patří přesto prvenství v kategorii M30.

Všetečková jasně dominovala závodu žen a odvezla si tradiční vánoční štolu pro vítěze.

Němečtí pořadatelé i u menších závodů striktně dodržují pětileté věkové kategorie. Mezi čtyřicetiletými vítězství vybojoval Jiří Vlček (37:47), v kategorii M55 zvítězil časem 38:06 Zdeněk Bufka z České Lípy.

Přestože je závod kratší než desítka, výkony kvůli poměrně náročným výběhům v každém ze čtyř 2,4 km dlouhých okruhů víceméně časům na desítku odpovídají.

Dohnaer Adventslauf potvrdil, že i menší závody v zahraničí mají pěknou atmosféru. Opět hrála dudácká kapela, pil se Glühwein a bylo vidět, že němečtí účastníci si běhu užívají, na umístění až tolik nehledí. Tento přístup k běhu, kdy se nejde za každou cenu „na krev“, začíná evidentně čím dál více pronikat i do domácích závodů.