Pomezný vyhrál Zlatou desítku Emila Zátopka

tisková zpráva | 22.07.2014 | přečteno: 5805×

20. července v 17.45 hodin byl odstartován běh na 10 000 m se symbolickým názvem ZLATÁ DESÍTKA EMILA ZÁTOPKA v rámci běžeckého seriálu ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN, který se skládá ze tří běhů: 20. července 10 000 m, 24. července 5 000 m a 27. července maraton (+ půlmaraton + 10 km).

Závod byl přístupný nejen pro špičkové, kvalitní běžce, ale i pro běžce rekreační, kteří běhají pro radost z běhu, nikoliv pro překonávání rekordů. Běžet tedy mohl každý, kdo je zdráv a kdo se chtěl poklonit vynikajícím výkonům Emila Zátopka a vzpomenout na tři jeho slavná vítězství na XV. OH v Helsinkách 1952. Odměnou každému účastníkovi pak byla speciální pamětní medaile a plakát s fotkou Emila Zátopka z Helsinek 1952. Vítězové pak získali navíc i věcné ceny od partnerů ZZT 2014.

Absolutním vítězem Zlaté desítky se stal Lukáš Pomezný z Kostelce nad Labem, který zvítězil časem 33:57,15 min., na 2. místě doběhl Vlastimil Šroubek ml. z pořádajícího klubu SC MARATHON PLZEŇ v čase 34:52,64 min. a na 3. místě skončil Michal Kovář z TJ Slavoj Banes Pacov časem 36:11,68 min.

V kategorii žen zvítězila Vanda Kadeřábková-Březinová z SG Plzeň – Petřín časem 44:49,35 min. a obhájila tak své loňské vítězství. Na 2.místě doběhla Michaela Hajduková z Dukly Praha časem 46:08,92 min. a na 3.místě skončila Blanka Francová z Běžeckého klubu České spořitelny časem 46:55,78 min.

Výkony účastníků Zlaté desítky byly ( tak jako v loňském roce ) velmi ovlivněny teplým tropickým počasím , neboť bylo 35 °C, takže většina běžců používala v každém kole vodu na opláchnutí, která jim byla podávána v cílové rovince.

Závodu se nakonec zúčastnilo celkem 56 mužů a 16 žen, kteří byli rozděleni do dvou běhů (v prvním bylo 42 a ve druhém 30 účastníků). Všem, kteří závod dokončili, patří poděkování a velká gratulace. Celkem bylo přihlášeno přes 90 účastníků, ale někteří právě kvůli teplému počasí a start nenastoupili nebo nepřijeli.

Běžecký seriál pokračuje ve čtvrtek 24.července 2014 Zlatou pětkou Emila Zátopka opět na atletickém stadionu AK Slavia Praha. Start hlavního závodu bude v 17.50 hodin. Zatím je přihlášeno 88 účastníků (63 mužů a 25 žen). Přihlásit se na tento běh je možné i v den závodu od 15.30 do 17.00 hodin, kdy bude registrace ukončena.