Brněnskou přehradu rozběhlo tisíc běžců

ČEZ RunTour | 18.09.2016 | přečteno: 2625×

Jen co dav „závodníků“ vyrazil ze zázemí, po pár metrech už přebíhal poprvé Brněnskou přehradu. Ten výhled byl dokonalý, asi nejlepší, který kterýkoliv závod RunTour doposud nabízel. A aby si ho účastníci skutečně užili, přebíhali ji v závěru ještě jednou. „Chtěli jsme běžcům dát energii před závěrečným stoupáním do cíle,“ vysvětloval s úsměvem Michal Štýs z organizační­ho týmu.

Těch tam doběhla rovná tisícovka, a to ve všech věkových kategoriích. Od jednoroční Anežky až po zkušené veterány. RunTour zkrátka nezná hranice, i proto se závodu mohla zúčastnit desítka zrakově postižených. Právě na ně putuje výtěžek ze startovného.

V letošním roce už běžci darovali svou účastí na RunTour 944 800 Kč, podaří se jim dorovnat loňský milion? Pomoc k tomu můžete i vy účastí v závěrečných dvou závodech v Praze (1. října) a Pardubicích (19. listopadu).