Homoláč a Vrzalová akademickými mistry ČR v přespolním běhu

Ivo Domanský | 20.11.2010 | přečteno: 4268×

Celkovými vítězi 58. ročníku Běhu 17. listopadu a současně novými akademickými mistry republiky v přespolním běhu se v sobotu v pražské Oboře Hvězda stali Simona Vrzalová a Jiří Homoláč. Vrzalové naměřili na trati dlouhé 4 400 metrů čas 15:33,8 a Homoláčovi na 9 000 metrů 27:32,7. Časy jsou díky poměrně rozbahněnému povrchu pomalejší loňských.

Druhý za Homoláčem skončil Róbert Štefko (28:24,2) a třetí Radoslav Groh (28:38). Mezi ženami patřilo druhé místo Pavle Havlové (15:38), která překvapivě porazila triatletku Vendulu Frintovou (15:46,1). Mezi veterány na trati dlouhé 6 000 metrů byl nejrychlejší čerstvý čtyřicátník Petr Kotyza z Brna v čase 19:44 před Ivanem Čotovem 20:02,4 a nejrychlejším padesátníkem Milošem Smrčkou 20:08,3.

Potěšitelná je účast téměř 500 závodníků ve všech kategoriích, přestože nestartovali nejlepší čeští běžci a běžkyně, kteří odjeli do Japonska, kde se v městě Chiba na pozvání pořadatelů zúčastní ekidenské štafety.