Vítězný Havlíček chválí pořadatele „hradů“

Ivo Domanský | 24.09.2011 | přečteno: 2146×

Nový závod 2 hrady v Bradlecké Lhotě u Jičína pro sebe rozhodl Jan Havlíček (ASK Slavia Praha), když trať dlouhou 7,2 kilometru se stoupáním 385 metrů proběhl za 28:20,9.

Na druhém a třetím místě doběhli bratři Martin a Radim Berkové (oba AC Syner Turnov) v časech 28:47,4, respektive 31:10,2. Nejrychlej­ší ženou byla juniorka Jana Lenčová ml. (SG Jablonec n. Nis.) výkonem 38:29,5.

Na stránkách behy.cz jsme během léta sledovali seriál, v němž hlavní organizátor běhu 2 hrady Jaroslav Hercík popisoval přípravy na premiéru tohoto běh. V sobotu 24. září nastal „den D“. „Když nebudou pořadatelé hrát se závodníky přesilovku, budu spokojen, na organizaci se podílí sedmdesát občanů, tak doufám, že běžců bude přece jen o pár více,“ prohlásil Hercík.

Předběžné přihlášky zaslalo sice jen třicet zájemců, ale dodatečně se přihlašovaly desítky dalších dospělých a dětí. Nakonec na trať vedoucí z Bradlecké Lhoty přes hrad Bradlec, Klepandu a Syřenov do cíle na hradě Rumburku vyběhlo 68 mužů, žen a juniorů, v rámcových závodech dětí na 50, 100 a 1500 metrů se prezentovaly další čtyři desítky zájemců. „Přesilovku“ tedy nakonec hráli přece jen závodníci.

„Musím pořadatele jenom chválit, vše bylo výborně připraveno a časový pořad klapl na minutu,“ potvrdil vítěz Jan Havlíček. „Dva hrady jsou možná náročnější než květnový běh Šárovcova Lhota – Zvičina, takže by se organizátoři mohli klidně ucházet o zařazení do vrchařského poháru,“ dodal Havlíček.

VÝSLEDKY ZÁVODU

FOTOGRAFIE ZE ZÁVODU

Komentáře (Celkem 7)

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední

idomansky 25.09.2011 08:11:02

Nový závod 2 hrady v Bradlecké Lhotě u Jičína pro sebe rozhodl Jan Havlíček (ASK Slavia Praha), když trať dlouhou 7,2 kilometru se stoupáním 385 metrů proběhl za 28:20,9. Na druhém a třetím místě doběhli bratři Martin a Radim Berkové (oba AC Syner Turnov) v časech 28:47,4, respektive 31:10,2. Nejrychlej­ší ženou byla juniorka Jana Lenčová ml. (SG Jablonec n. Nis.) výkonem 38:29,5.

Celkem 0 km

rRadek muž 25.09.2011 11:10:44

Pěkná trať, organizace na jedničku, příjemní pořadatelé, doprava z Jičína a zpět zajištěna, po závodu gulášek. Takový luxus jen za 30 Kč, zážitek k nezaplacení. Že to byl první ročník, by nebylo vůbec poznat, kdyby to někdo neřekl (nenapsal). Děkuji organizátorům za moc pěkný závod a strávený den.

EvženGe muž 25.09.2011 15:58:34

Neuvěřitelně udělanej závod. Letos jsem potkal super závody (Kolíňáci a Miřejovičáci, byli jste SUPER), ale při vší úctě (Leoši a Pepo, omlouvám se), tohle byl skvěle zorganizovanej závod. Už jsem psal, že mě rozesmáli svým: „Příště to ještě vylepšíme“. Nevím jak. Při závodě jsem OPRAVDU nenašel chybu (a to se občas snažím). Snad jen, že při špatném počasí by byl problém s chladem v cíli. Ale nevím, jak tohle měli zajištěný (možná by tam měli i teplovzdušné větráky). Mimo závod jsem „objevil“ jen dvě chybky. Musel jsem kvůli počítači vyplnit znova přihlášku (FUJ, 30 vteřin ztráta!!! :-))) a plastovou flašku jsem musel hodit do běžného odpadu (GP si na vás došlápnou!! :-))). Jo a kvůli nezodpovědnému pořadateli, který při večerním skvělém sezení rozbil sklenici s pivem, Sára musela zobákem sbírat střepy!!! :-)).

Ještě jednou dík a kvůli té partě kolem budu za rok uvažovat zase o 200 km na kole. Nebo přijedu jinak. Evžen a krrrááááá Sára

2hrady muž 25.09.2011 19:16:24

Ahoj Evžene, Tvůj příspěvek mě potěšil především proto, že je z něj jasné, že Tě Sára bezpečně dovedla do Prahy! Pokud za rok zase vyrazíš k severovýchodu, budeme moc rádi. Jinak předpokládám, že se uvidíme i na startu jiného závodu. Díky za návštěvu! (A chyb bylo více, jen je snad překrylo zářijové sluníčko.)

Praha, Ďábličák

Celkem 19097 km
10 km: 0:36:55 (2009)
půlmaraton: 1:20:36 (2010)
maraton: 2:56:52 (2009)

dvorka muž 27.09.2011 09:20:14

Objíždím různé závody mimo dráhu už asi patnást let a 2hrady byly zaručeně jedním z nejkrásnějších, ale hlavně nejlépe zorganizovaných závodů, kterých jsem se zúčastnil.

Vždycky mi udělá velkou radost, když vidím někoho, kdo něco opravdu umí. Z preciznost a nadšení s jakým bylo vše připraveno by si mohla vzít příklad většina pořadatelů mnohem větších akcí, kde často nefungují úplně základní věci na úkor hloupostí, které s běháním přímo nesouvisejí.

Na závody jsem jel s tříletým synem, který si to navíc užil snad ještě víc, než já :)

Diky moc za výborný zavod – jste skvělí!

Motto: Nike Lunaracer '08/Nike Vomero 2/Mizuno WaveRider 13/Newton Sir Isaac ~ tryskáče/výlety/pás/zábava