Běh cyklistů ovládli mladíci ze Stodůlek a Gregorová v traťovém rekordu

behy.cz | 11.12.2011 | přečteno: 4374×

Pouze 54 běžců se zúčastnilo o slunné neděli náročného krosu cyklistů Motorlet. Proti loňskému brodění v závějích rozbředlého sněhu byl letošní ročník velmi rychlý díky tvrdému podkladu, který klouzal pouze v místech, kde zůstala jinovatka.

Na muže čekaly čtyři náročné okruhy, ženám a veteránům nad 60 let bylo „trápení“ zkráceno na dva okruhy po cca 1,5 km. Celkové převýšení naměřené Garminem 500 bylo slušných 225 metrů, což tento kros právem řadí mezi nejtěžší v Praze, alespoň profilem.

Hned od startu vypálili tři mladíci z TJ Stodůlky. Když je pronásledovatelé (Vaněk, Bureš, Herda, Serbessa, Gregorová) viděli na konci prvního okruhu kdesi v dáli, tak bylo jasné, že o bedně je rozhodnuto. Nejrychlejší žena, Kamila Gregorová, se v prvním seběhu dostala dokonce před „Mirečka“ Serbessu, který se trápil hlavně díky obutí, poněvadž na závodní silničky to skutečně nebylo.

Serbessa bojoval tam, kde běžet mohl, ale rovinky byly příliš krátké, takže se nakonec musel spokojit s pátým místem a vyhrál „pouze“ kategorii čtyřicátníků (25:06). V cíli pak zkoumal, jaká že to podrážka byla dnes potřeba…

Kamila Gregorová po mezičase 6:13 naběhla do druhého okruhu a v cíli se stopky zastavily na hodnotě 12:37. Což znamenalo nový traťový rekord a víkendový double spolu s vítězstvím na Hostivařském kamzíku. Dvě a půl minuty zpět zůstala Agáta Kadeřávková (TJ Stodůlky) 15:03 a bronz připadl mladé Míše Procházkové (USK Praha) za 16:08.

Mladíci ze Stodůlek dokončili závod v pořadí Jan Pokorný (23:18), druhý byl loňský vítěz Martin Vaněk (23:36) a třetí Adam Jindra (23:48) a dle řečí si bohatě vystačili sami. Čtvrtý skončil poněkud unavený Jan Herda 24:54 (v nohách sobotní Koloběh Říp – Praha s 39 km běhu), když předstihl Martina Bureše (Liga 100), jemuž silniční obuv také způsobovala nemalé problémy.

Vítězný padesátník Petr Vaněk začal hodně rychle a svou kategorii vyhrál za 25:39. Šedesátníky opanoval Igor Tausinger, dvě kola zvládl za 15:28. Trochu škoda, že si víc běžců nenašlo za krásného počasí cestu na tento závod, nebo se snad báli kopců?