Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Běhání v zimě

Běhání v zimě

Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Charlotte123 žena 02.09.2012 10:42:34

Ahoj,

ráda bych pokračovala s běháním i v podzimních nebo zimních měsících a chtěla bych proto požádat o nějaké rady oledně toho, do kolika minusových stupňů je ještě ok běhat, jestli máte nějaké tipy ohledně oblečení, atd. :)

Chodím běhat tak 2–3× týdně cca 8–10km/trénink. Do posilovny na pás se mi moc nechce :-(.

Děkuji :)

Ch.

avatar

Brno

Celkem 2350 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:50 (2012)

Martin.803 muž 02.09.2012 12:22:09

>> Charlotte123, 02. 09. 2012 10:42:34

ahoj Charlotte,

já jsem taky dříve přestával přes zimu s během. Ale nyní už 2 roky běhám i přes zimu. Mělo by se běhat maximálně do –15 celsia, při nižších stupních hrozí poškození průdušek. No a co se týče oblečení tak dříve jsem nepoužíval nic speciálního. Nedávno jsem si však koupil 2 termotrička, nevím jestli to pomáhá, ale na škodu to taky nebude. Myslím, že když se ihned po tréninku vysušíš a zůstaneš pěkně v teple tak se ti nic nemůže stát. :-)

Motto: Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít. (Mark Twain)
avatar

Celkem 6156 km
Minulý měsíc 0 km

Bubas muž 02.09.2012 12:35:33

Já již několik zim také běhám a pokud plynule navážeš na běžecký podzim tak zjistíš,že to není zas až takový rozdíl.V loni jsem běhal až do dvanácti stupňových mrazů.Jen jsem přizpůsobil počasí délku běhu a oblečení.Ale stačí o jedno triko víc a jde to :-)

avatar

Charlotte123 žena 02.09.2012 13:35:39

Ahoj,

děkuji za reakce.

Ještě se zeptám, jestli máte nějaké běžecké termokalhoty, roušku přes pusu a tak? :)

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

LuckaB žena 02.09.2012 13:42:42

Já jsem jedna z těch, které při pohledu již za dnešního počasí naběhne husí kůže, když vidím běžce jen v trenkách a triku 8-O, ale i přesto běhám i v zimě ;-)

Největší problém v zimě jsem měla s dýcháním, ten studenej vzduch mi prostě vadil. Pak jsem narazila v Tchibu (v kolekci pro běžce) na takový krční límec, který se dá přetáhnout přes pusu i nos. Pokaždé, když se v zimě vracím, tak to mohu téměř ždímat, ale pomohlo mi to!

Kalhoty jsem vyřešila běžkařskejma od Hannah. Přední strana je z nepropustného materiálu a celkově jsou hrozně pohodlné.

No a k tomu bundu co neprofoukne a boty, které nevětrají :-D Boty, ty byly u mě kamenem úrazu, nejen že mi do nich fučelo, ale když byl sníh, tak jsem měla celé mokré nohy. Takže pro letošní zimu plánuji něco s goratexem nebo nepromokavou membránou.

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

rRadek muž 02.09.2012 13:54:43

>> Charlotte123, 02. 09. 2012 10:42:34

Jsem jeden z těch bláznů, který běhá i v těch arktických podmínkách. V takovém počasí naběhám nejvíc kilometrů za celý rok.
Oblečení na sebe moc neberu. Doporučuje se řídit jednoduchým pravidlem: oblékni se jako by bylo o 10°C více. Tudíž beru triko, bundu, běžecké šustáky (ani ne moc zateplené), čelenku, rukavice a šátek na krk, který dle potřeby přetáhnu přes pusu.
Na zimě je dobré, že se během zahřeješ, ale nezpotíš. Po běhu doporučuji teplou sprchu. Když bych si dal jen horký nápoj, nutilo by mě to kašlat.

avatar

Bušovice

Celkem 144 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:09 (2011)

ghibulo muž 02.09.2012 14:20:57

Dle mého oblečení není problém – člověk se prostě obleče míň než na procházku a podle toho, jestli má tendenci se potit, nebo se chvět zimou bude korigovat oblečení na příště. Já jako svého největšího nepřítele vidím spíš náledí. Ale už jsem se letos vybavil protiskluzama – tak jsem zvědavej jako moc mi pomůžou, doufám že dost, protože když mi náledí kromě kola+koloběžky vyoutuje i běh, tak už mi zbejvaj jen sněžnice+běžky, který ale zase k životu potřebujou sníh :/ :-)

Motto: dělej co chceš, dokud můžeš
avatar

Charlotte123 žena 02.09.2012 14:37:14

Ahoj všem, moc díky! :) Před zimou tedy vyrazím na nákupy…těším se na běhání v zimě :) k běhání mě donutily zdravotní problémy a nějak jsem tomu propadla :D dříve jsem chodila běhat hlavně na pás, ale po odběhaných x týdnech venku mě to tam strašně nudí…

Ještě se zeptám, dost často jsem četla o zánětech sedacího nervu…může to být také z toho, že mi nastydne při běhání venku v zimě zadek? Mám si ho nějak ještě „zateplit“?

Také jsem četla na nějakých dalších diskusích, že běhají lidé se speciální kuklou na hlavě – kryje větší část obličeje, krk a drží teplo…máte s tím zkušenost? Šátek přes pusu během mrazů máte nějaký obyčejný nebo speciální?

Sorry, za tu spoustu dotazů, ale chci být na zimu připravená :)

Děkuji :)

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

rRadek muž 02.09.2012 14:53:55

>> Charlotte123, 02. 09. 2012 14:37:14

Myšlena je taková kukla ale žádné zkušenosti nemám.

Používám multifunkční šátek který se dá využít na způsob několika čepic, ale i přes pusu a nos nebo jen krk, v létě se dá srolovat i do podoby čelenky.

Neboj se ptát, od toho jsme, abychom si poradili.

(Odkazy výše nejsou reklama, slouží pouze jako náhled pro představu.)

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

LuckaB žena 02.09.2012 14:54:05

Nevím, zda ti může nastydnout zadek :-D ale pokud se bojíš o ledviny, tak dobré a pěkné jsou Hippsy pásy, já ho používám v chladnu na koloběžku, kdy mi bunda leze neustále nahoru. http://www.cool-mania.cz/…/hippsy-pas/

avatar

Charlotte123 žena 02.09.2012 15:03:00

Moc děkuju! Asi by byla nejlepší ta kukla…to bych byla na Landronce za ninju :)

Hippsy pásy jsou super! Na ledviny jsem dřív trpěla, takže skvělá rada, moc děkuju :)

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 02.09.2012 20:29:54

>> Charlotte123, 02. 09. 2012 15:03:00

Než jsem začal běhat, tak jsem býval často nachlazený či i vážněji nemocný, a proto jsem první sezonu v zimě z opatrnosti neběhal vůbec a druhou jen minimálně, ale poslední dvě sezony jsem běhal i v zimě dost, a ani jednou jsem nebyl nemocný. Kuklu ani šátek nepoužívám a běhám na běžné poměry běžců málo oblíkaný, a to i v minus třiceti, ale zjistil jsem, že je pro mě velmi důležité, abych se nepotil a tak neprochladl, k čemuž mi stačí mít o dvě vrstvy méně než nosím obvykle – pouze pak nesmím postávat třeba na zastávce MHD, ale musím být stále v pohybu. Vlastně mi stačí i v největší zimě jen tričko, lehká bunda, tříčtvrťáky, ponožky, rukavice a čelenka, ale hodně to souvisí s termoregulací, kterou mám nastavenou i díky běhání níže, takźe například doma mám v zimním období kolem 16 stupňů (bydlím v paneláku, kde netopím) a je mi příjemně. Každopádně si dobře pamatuji, že díky běhání ve sněhu jsem se jako jeden z mála vyhnul i chřipkové epidemii, která panovala na fakultě, kde jsem učil, za což jsem byl odměněn suplováním navíc, avšak poté už nikdo neměl obavy, že kvůli běhání onemocním. A to nemluvím o tom, jak zábavné je běhat ve sněhu bosý, žel však v Brně toho sněhu moc nebývá (a když už nějaký je, tak není moc vhodný pro běh). :-)

Na sněhu ale nezávodím ani netrénuji intenzity, protože se celkem dost bojím pádů a zranění a navíc nechávám tělu prostor pro odpočinek v rámci celoročního cyklu.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Praha 6

pk muž 03.09.2012 01:00:26

Vše podstatné bylo již řečeno, jen doplním, že při běhání na sněhu používám nesmeky (tento model: http://www.mma-shop.cz/…x-pro-m.html) díky tomu mi vůbec nepodkluzují boty a mohu tak běhat rychleji. Sám jsem byl až překvapen jak skvěle fungují. Když jsem si je pak 50metrů před barákem sundal z bot tak jsem se měl 3× zabít než jsem došel ke dveřím :-)

Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.