Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Trénink na 800m

Trénink na 800m

Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Danka žena 21.04.2007 15:02:13

Zdravím všechny příznivce sportu! Je mi 18 a chtěla bych se v budoucnu věnovat běhu profesionálně. Nechodím však do žádného oddílu, běhám sama cca 3× týdně 30 i více minut (jak mám zrovna náladu, sílu a čas). Můj trénink není ucelený. Poradí mi někdo jak by měl takový trénink na 800m vypadat? Předem děkuji všem za odpověď .

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 21.04.2007 17:19:34

Čau.

Pokud se chceš, jak píšeš, v budoucnu profesionálně věnovat půlce, asi by bylo vhodný, abys do nějakého atletického klubu vstoupila. Trénink na osmistovku, je, myslím si, dost specifický, a chce to hodně hlídat, abys nedělala zbytečné chyby. Jinak vůbec nepíšeš na jaké úrovni seš teď, jestli jsi zkoušela nějaký test nebo závod apod.....

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Danka žena 22.04.2007 14:23:20

Běhat jsem začala před rokem v březnu (ale jen někdy 1–2× do týdne, prostě pro zábavu). Začalo mě to opravdu bavit, tak jsem si řekla, že zkusím nějakou tu disciplínu a osmistovka mi přišla tak akorát. Trénovat jsem tedy začala teď od února. Zatím jsem nezkoušela žádné závody, testy…a za kolik uběhnu 800m si musím teprve změřit, ale myslím, že kolem těch 3 minut by to mohlo být…

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 22.04.2007 15:31:53

K tomu opět těžko co říct. Pokud bys tvrdošíjně trvala na tom, že se na 800 m budeš trénovat sama, doporučil bych ti knížku „Běhy na střední a dlouhé tratě“ od autorů Vladimíra Kučery a Zdeňka Truksy z nakladatelství Olympia (a možná k tomu i „Abeceda atletického trenéra“ z toho samého nakladatelství od kolektivu autorů). Nechtěl bych ti brát iluze, ale moc veřejných závodů na 800 metrů asi nebude, a tak ti vstup do atletického klubu zjednodušší i tu možnost závodění. A kdo ví?, třeba v klubu objeví, že máš talent na úplně jinou disciplínu než je půlka.

Jinak samozřejmě běhej dál, je dobře, když je nás běžců pořád víc a víc.

Taky bych ti ještě doporučil poradnu Miloše Škorpila na tomhle webu, anebo ho rovnou kontaktuj určitě ti poradí.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Danka žena 22.04.2007 20:51:23

Na ty knížky se určitě podívám-díky za tip. Neříkám, že nechci vstoupit do žádného atletického klubu, ale plánuju to až za rok po maturitě ať mám na to více času a mám nějaké to vzdělání. Souhlasím s tím, že když do takového atlet. klubu vstoupím, budu mít více možností. Nechci jen promarnit ten jeden rok. Jinak do poradny jsem psala, samozřejmě by Miloš poradil. Dívala jsem se na e-Trénink a ty částky jsou v tuto chvíli na mě vysoké. Však se uvidí jestli je osmistovka ta správná volba. V žádném případě na běhání nezanevřu i kdybych měla běhat jen rekreačně. Baví mě to.

avatar

Plzeň - Chotíkov

Celkem 1669 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:10:04 (2007)

Lubos J muž 22.04.2007 20:56:36

Jestli chceš co největší pokrok, dosáhneš ho pod vedením trenéra. Neber si příklad z nás starších (= do 17h v práci a další činnosti). Můžeš dostat víc a zklamar se míň. Oddílu se neboj. Budou tam noví lidé, nápady, zábava…

avatar

Danka žena 22.04.2007 21:09:42

Luboši je mi to jasné, že pod vedním trenéra dosáhnu lepších výsledků a oddílu se nebojím. Určitě do nějakého vstoupím.

avatar

Celkem 312 km
Minulý měsíc 0 km

sargo muž 23.04.2007 03:37:06

Ahoj , jen ti reknu svoji zkusenost.behal jsem tri roky jako samouk a loni jsem vstoupil do oddilu stim ze chci behat 5–10km,momentalne sice beham ruzne zavody(crosy,sil­nice),ruzne dlouhe ale pripravuju se na 800 a 1500m na atl.ligu a vim ze pristi rok uz ani nebudu behat ty zavody co letos abych se nerozhodil a budu se mnohem dukladneji pripravovat na danou disciplinu.Jen velmi nerad se loucim s bikovymi maratony,ale kolo me dokaze pekne rozhodit z bezeckeho treninku. Pises ze se chces behu opravdu venovat.Fandim ti a mam radost z takto postizenych lidi :).Ja trenuju 6× tydne , zatim mam od prosince 1300km ato nejsou jeste zadne brutus objemy.Myslim ze by bylo dobre abys nestratila rok , zacit dochazet pod nejakeho trenera abys mohla pracovat alespon na bezeckem stylu,ale tvrdou pripravu bych ti s cistym svedomim nedoporucil pred maturitou.Neni to jen cas straveny na treninku ale clovek zblbne a hlida kdy co ji , regeneraci a za doplnky stravy taky neco zaplatis a za vybavu.Proste skola by mela byt na 1.miste(ale sam vim ze v patek pred zavody taky nejsem v parci uplne 100.procentni :) Takze muj nazor je –800m trenovat bez trenera- urcite ne.Poradny treninky -po maturite , Pracovat na stylu -cim driv tim lepe. Tak se mej a preji ti hodne stesti,silnou vuli a tolerantni lidi kolem sebe(bez nich se neobejdes)

to Koyama : sem ani nevedel ze Zdenek Truksa napsal knizku , diky za typ , nekde nani mrknu

Motto: stačí jenom chtít , ale opravdu chtít ...
avatar

Celkem 312 km
Minulý měsíc 0 km

sargo muž 23.04.2007 03:47:19

tak jeste jednou abych ti odpovedel alespon trochu na tvoji otazku,co trenovat na 800m.Jak jsem psal tenuji 6× tydne.4× vybehy 12–20km a vice a trikrat na draze , ted to je 10×400m s 200meziklus ale vice 100m100m200m1­00m100m200 a to trikrat mezi jednotlivyma vzdalenostma 100m meziklus a chuze a mezi seriema 10min pauza(ted to jsou 100m/cca15.30 , 200m/32sec – nejde oto chodit naplno ale frekvencne) tak to abys mela predstavu,ale sem taky jen zacatecnik .....

Motto: stačí jenom chtít , ale opravdu chtít ...
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 23.04.2007 07:30:52

[quote=sargo]tak to abys mela predstavu,ale sem taky jen zacatecnik .....[/quote] [b]OT Člověče, začátečník a pětka v novém českém rekordu? Smekám!

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 23.04.2007 11:06:43

nebude to foreste tím, že tam má uvedeno zaběhnutí při canicrossu, což je běh, kdy tě táhne pes? Ale možná jsem mimo…

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 23.04.2007 12:14:32

Danka, nevidim dovod, preco by si nemala vstupit do atl. oddielu hned teraz. Cas na maturitu Ti to nezoberie, radsej ho usetri na aktivitach, kt. iba zeru cas (TV, lenosenie…). Ja som zacal behat v atl. oddieli v 16 a nevynechaval som treningy ani pocas svataku, ani pri statniciach na VS, ani pri postgradualnom studiu. Ide o to si dobre zadelit cas a nakoniec behanie pomaha pri uceni (najdi si to na internete- uvidis ze nevymyslam). Trening na 800m je velmi specificky a najma prve 2–3 roky by si mala mat dobre vedenie od trenera, nez sa sama nieco naucis. Co sa tyka profesionalneho behania- v tom zmysle ze by si zarabala na zivobytie behanim- na to skor zabudni, pokial sa nedostanes do top 3 na svete. Aj keby si bola uzasny talent a zabehla skvele casy po rokoch driny, stale Ti to negarantuje, ze z toho vyzijes. Do buducnosti si radsej povedz (aj pred ostatnymi, aby si neposobila pred skusenejsimi ako arogantna), ze sa chces behu venovat seriozne, pripadne vykonnostne. Len nie profesionalne. To by si uz teraz- v 18– musela behat pod 2 minuty, alebo tesne nad.

avatar

Danka žena 24.04.2007 17:02:59

Mato, určitě se nechci spoléhat na to, že se budu věnovat profesionálně jen běhu (to bych byla asi moc naivní, kdybych si řekla, že pro mě nic jiného nebude existovat). Určitě bych chtěla studovat dál i po maturitě. Je lepší to nazvat tak jak jsi napsal-výkonostně a seriozně- zní to líp :) Jen nevím jestli je vhodné se přihlásit do oddílu ve Frýdku-Místku a za rok jít na výšku a nechat se zapsat do jiného oddílu např. v Ostravě abych měla školu i atletický klub v jednom městě.

Sargo, jsem ráda, že jsi mi napsal tvou zkušenost. S tvým názorem souhlasím.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 24.04.2007 20:59:16

[quote=Danka]Jen nevím jestli je vhodné se přihlásit do oddílu ve Frýdku-Místku a za rok jít na výšku a nechat se zapsat do jiného oddílu např. v Ostravě abych měla školu i atletický klub v jednom městě.[/quote] Tohohle se neboj, přestup si myslím je až poslední problém, který bys teď měla řešit. Osobně musím říct, že to přinese i jistá pozitiva (negativum je, že se musíš znovu zapracovat do systému) – nový přístup trenéra, noví sparingparťáci… a stejně si moc neurčíš, kam se dostaneš na VŠ. Jestli jsi z FM – to bys fakt teď chtěla několikrát týdně dojždět do Ostravy na trenály? Brrr!

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 25.04.2007 14:57:24

Danka: Vstup do oddilu, prestupy ted neres.

avatar

Danka žena 26.04.2007 16:10:41

[quote=forest]Jes­tli jsi z FM – to bys fakt teď chtěla několikrát týdně dojždět do Ostravy na trenály? Brrr![/quote] Nejsem z FM, chodím tam na střední. A přitom dojíždět teď do Ostravy by se fakt nechtělo. Oki už mám vyhlídnutý jeden oddíl tak se tam půjdu podívat.

Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.