Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest při behu mezi lýtkem a achylovkou

Bolest při behu mezi lýtkem a achylovkou

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 4 km
Minulý měsíc 0 km

dukkes muž 10.10.2012 10:05:59

Ahoj, o tomto tématu jsem tu našel spoustu vláken, nicméňě zcela stejný případ jsem neobjevil… je mi 24 let, velmi štíhlé postavy. Běhám cca 2–3 krát týdně 5–10km. Poslední měsíc mě začalo trápil pravé lýtko. Po cca 2–3 km začne bolet a jakoby tuhnout spodní část mezi lýtkem a achylovkou. Bolest se stupňuje až musím zastavit. Protažení je v tu chvíli téměř nemožné, na dotyk mi přijde popisovaná část ztuhlá. Těžko říct, zda by přešla bolest do křeče pokud bych v běhu pokračoval, zatím se to nestalo. Dám si 5 min pauzu, nohu proklepu, bolest i ztuhnutí pomalu odezní a můžu zase bez problémů dalších 2 km běžet a pak se to celé opakuje… Horší je to v kopcovitém terénu kdy se zabírá silně přes špičku nohy tedy víc namáhá lýtko. Tam to přichází rychleji. Mimo běhání mě noha nijak nebolí, neomezuje…

Jako lajk mi přijde, že se lýtko při zátěži nestačí prokrvovat či doplňovat nějaké minerály (hořčík?). Iontové nápoje jsem nikdy moc nepil, a nikdy je nepotřeboval. Od mala jsem hrával fotbal a vím co jsou křeče a ty přišli vždy dost nenápadně, toto se pomalu stupňuje dokud nezastavím… pak pomalu zase přejde.

Máte s tím někdo zkušenosti prosím? Je něco co bych měl vyzkoušet než budu hledat nějakého odborníka, na kterého není u nás jednoduché natrefit :-) Díky moc každému kdo se ozve!

avatar

xnovak muž 11.10.2012 09:42:12

>> dukkes, 10. 10. 2012 10:05:59

Ahoj, urcite ti nedam radu lekarskou – na to jsou tu jini a jina vlakna. Nicmene jsem mel neco relativne obdobneho. Krome diagnostikovani u doktora nebo fyzioterapeuta, abys nemel neco vaznejsiho obecne – poradne provadet abecedu pred a protahovani pred i po treningu. Po vychladnuti doporucuji po sprse jeste chladit vlaznou nebo studenou sprchou lytko az k chodidlum. Automasaz pro uvolneni svalu je take dobra, pokud to nezabere, tak doporucuju masaz u odbornika – svaly se uvolni.

nicmene i kdyby ti to pomohlo, je mozne, ze se ti to vrati driv nebo pozdeji. Pokud ano, urcite fyzioterapeut a zjistit, co je pricinou. Bolest je jen dusledek.

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.10.2012 09:48:56

>> dukkes, 10. 10. 2012 10:05:59

zakladna otazka je ako rychlo bezis, zvycajne zaciatocnik ked beha len 3× do tyzdna a beha urcitu vzdialenost tak ju bezi takmer naplno

merias si pri behu tep, aky je ?

ked dobehnes tvojich 10km, dokazal si pokracovat takym istym tempom dalsich 10 keby to bolo treba ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 4 km
Minulý měsíc 0 km

dukkes muž 11.10.2012 11:11:29

>> rudo, 11. 10. 2012 09:48:56

Bohužel hodinky s měřením tepovky nemám, ale snad brzy budou. Nicméňě běhám spíš klus cca 10–12 km/hod a pořádně se ani nezadýchám pokud nejsou kopečky:-) uběhnout 20 km by mi asi nedělalo problémy nebýt té pravé nohy.

Před rokem jsem si na druhé noze potrhal vazy v kotníku a dlouho to léčil, takže s běháním jsem začal znovu v podstatě až letos na začátku léta. Ale problém je v té nezraněné noze… a že bych ji nějak přetěžoval na úkor té po zranění se mi taky nezdá. Před tímto zraněním jsem běhal 15 km naplno na závodech a tohle mě nikdy netrápilo…

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.10.2012 13:01:15

>> dukkes, 11. 10. 2012 11:11:29

momentalne ma nic nenapada, sorry

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 4 km
Minulý měsíc 0 km

dukkes muž 11.10.2012 14:34:32

Stejně díky, dám tomu ještě nějaký čas, zkusim promasírovávat, pořád protahovat a uvidíme :-)

avatar

Brno

Celkem 2422 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:12:00 (2012)

pms muž 11.10.2012 16:18:51

Když jsem po zranění levého lýtka začal po 3 měsících znovu běhat, odrovnal jsem lýtko na druhé noze. Myslím, že člověk podvědomě ulevuje té noze, která je v záběhu, a tím zatíží nepřiměřeně tu druhou. K tomu ještě přistoupí fakt, že za tu dobu neběhání se nějaká kondice ztratí.

avatar

jostibi muž 18.10.2012 20:50:27

>> dukkes, 11. 10. 2012 14:34:32 čau, z môjho pohľadu fyzioterapeuta a bežca zároveň by somto riešil u ortopéda…po­prípade ak by ste mali čas na stretnutie aby som vás videl. problém môže byť aj inde ako na prechode lýtka a achilovky… môže to byť plochá noha, poprípade nejaké staršie zranenie na druhej nohe kedy ste ju podvedome šetrili a nechtiac ste preťažovali lýtko.Jozef

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.