Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Výron

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

Jajo žena 19.10.2012 13:05:31

Z víkendové návštěvy hor jsem si dovezla menší výron kotníku. Doktor mi naordinoval nepřetěžování, mazání Aulin gelem a stáhnutí obinadlem při zátěži. Od včerejška už má kotník zase relativně normální velikost. Při chůzi už nebolí, ale když jsem zkoušela běžet, tak ještě bolel. Mám ho zkusit pomalu rozběhat, nebo dát pauzu něž přestane bolet i za běhu? Předem díky za všechny rady

avatar

Praha 10 - Strašnice

Celkem 2251 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:14:43 (2011)
maraton: 5:30:52 (2010)

šlčka7 žena 19.10.2012 13:28:41

Moje osobní zkušenost – raději tomu nechat čas. Já to vždy, jak píšeš, rozběhala a loni v létě zrovna tak a kotník tak nějak od té doby trošku zlobí a pobolívá dodnes… Myslím, že je to právě tím, že nedostal dostatek času na řádné vyléčení :-?

Motto: NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 19.10.2012 13:51:42

>> Jajo, 19. 10. 2012 13:05:31

To ja dam opacnu radu, ktoru som ziskal od ortopeda-bezca uz pred rokmi a aplikujem ju v pripade potreby dodnes: rozhybat! Ak nedoslo k pretrhnutiu vazov (co asi nedoslo, ked je kotnik uz odpuchnuty), tak v procese hojenia vznika tzv. zjazvene tkanivo, ktore moze, v pripade dlhodobeho nic nerobenia, zanechat miesto zranenia bolestive po mnoho mesiacov. Aktivny pohyb nedovoli ukladaniu a hromadeniu tohto tkaniva a zaroven udrzujes rozsah pohybu. Prvy tyzden by som pri behu pouzival bandaz, potom ju nadobro odstranil, inak kotnik oslabis a zavaris si pre buduce lahsie podvrtnutie. Po odozneni najvacsich bolesti treba kotnik posilovat, robit vypony na spickach a strecing.

Sam som mal vyron z behania len 2× (pri futbale v mladosti omnoho castejsie) a praktikoval som intuitivne podobny postup. Ked mi to potvrdil lekar a navyse bezec, uz som nepochyboval. Raz som mal tak spuchnuty kotnik, hral mi vsetkymi farbami, ze som ledva obul botu. Na to mi ortoped povedal – roztrhnute tam nemas nic, tak ak tu bolest znesies, po rovine si mozes ist zaklusat, nie dolu kopcom. A ono to po par minutach naozaj bolo podstatne lepsie a noha sa rychlo zahojila.

Mne namiesto masti/gelu velmi rychlo pomohol Wobenzym, ktory sa presne na pourazove stavy s podliatinami pouziva. Fakt funguje, odporucam.

avatar

Celkem 3392 km
Minulý měsíc 0 km

jmaselnik muž 19.10.2012 14:18:42

>> Mato, 19. 10. 2012 13:51:42

potvrzuji wobenzym. Zejména hned v počáteční fázi je výborný, otok mizí výrazně rychleji.

avatar

Brno

Celkem 2422 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:12:00 (2012)

pms muž 19.10.2012 16:20:11

>> Jajo, 19. 10. 2012 13:05:31 ja jsem mel kotnik vyhozeny v mladi vicekrat. Neni vubec dobre, kdyz se vyhodi znovu, dokud neni uplne vyleceny. Zda se mi, ze to boli o dost vic, nez to puvodni vyhozeni. Musim priznat, ze mi pomohlo, kdyz jsem se pri jednom takovem zraneni nechal premluvit od svagra na sadru. Hned po sundani sadry se skoro nedalo chodit, ale kdyz se to rozcvicilo, byl kotnik odolnejsi. Ja bych tomu dal par tydnu klidu. Je to dobre, az na to prestanes myslet.

avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 30.10.2012 16:07:38

>> Jajo, 19. 10. 2012 13:05:31 Wobenzym je dobrá volba, základ je, nasadit ho co nejdříve po úrazu. Doba léčení se zkracuje až o polovinu. Léčím s ním úspěšně sportovní úrazy syna. Je ale nutné v akutní fázi zvolit maximální dávkování klidně po deseti tabletách 3× denně. Dá se používat i na chronická traumata dlouhodobě, ale v nižším dávkování. Novější Phlogenzym je určen jen na akutní poranění a dá se užívat v nízkém dávkování 3× denně 3 tablety. Je to výhodnější i po finanční stránce, protože oba preparáty jsou poměrně drahé. Opravdu zabírá, mám to vyzkoušené.

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.