Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Taky bolest chodidla

Taky bolest chodidla

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

desire muž 04.03.2013 20:34:07

Zdravím všechny, tak se řadím mezi bolestivá chodidla, pravé chodidlo vnější část od středu chodidla směrem k patě. Nejdříve týden pauza, pocitově lepší, pak 5 dní po sobě po 10 km a dokulhal jsem ten pátý den domů ;((( Ortoped se podíval prohmatal a řekl asi z přetížení a nic víc :((( Tak jsem se rozhodl dát pauzu dva až tři týdny, mažu fastumem a za týden si jdu pro vložky formthotics snad vše pomůže, držím palce všem s obdobným problémem. Kdyby měl někdo nějakou zaručenou radu jak na to uvítám ;) .

avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 05.03.2013 00:01:07

Jak dlouho, jak moc a jak rychle běháš? Překvapuje mě, že po zranění běžíš 5 dní po sobě 10 km, to není málo. Proč pořád stejná vzdálenost? Kdo ti doporučil vložky? Nezměnil jsi v poslední době boty nebo neudělal nějakou jinou změnu, vyšší kilometráž, rychlost, jiný terén? Na drobná zranění, pokud nejde vyloženě o natržení nebo přetržení šlachy nebo svalu, někdo nedoporučuje úplný klid, ale posilování, protahování a mírnou zátěž.

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

desire muž 05.03.2013 12:32:41

Začal jsem s během více (pro běžce závodníky běhám pořád málo ;))) někdy v říjnu loňského roku, dávám tak 150 – 200 km měsíčně a vzhledem k tomu, že jsem v začátcích tak ani nevím proč stále běhám stejně ;) Vložky mi doporučil kamarád co se běhu věnuje, ale nevím jestli to bude řešení. právě, že boty jsem nezměnil, nevím, kde se mohl být nějaký ten impuls k té bolesti. Snažím se v pátrat v paměti.Možná by to chtělo boty vyměnit. Vím, že úplný klid není dobrý, chystám se o víkendu provětrat kolo a nějaké ty návštěvy bazénu. Snad pauza v běhu pomůže.....

avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 05.03.2013 22:29:00

Dostat se na 150 km měsíčně mně trvalo 2 roky. Těch 5 dní po sobě s 10 km odpovídá 300 km měsíčně a ty jsi takhle bláznil či nabíhal ztracenou kilometráž po zranění. Teď trochu zvolni a pak když budeš v budoucnu zvyšovat kilometráž, tak se doporučuje občas trochu ubrat a dát tělu šanci to lépe „strávit“.

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

desire muž 06.03.2013 11:10:14

Jojo já tak trošku tuším, že jsem si to zavařil sám, tím, že jsem to ze startu přeháněl.....a po zranění jsem se hned na to zase vrhnul. Teď dávám od běhu stále pauzu, už týden neběhám, i když mi to chybí, chodidlo je během dne mnohem lepší, akorát ráno, když se na něj postavím tak chvíli cítím, ale doufám, že brzy zase vyběhnu. Týden běh ještě určitě vynechám, možná dva, raději nic neuspěchat a potom začnu hezky pozvolna…každopádně děkuji za radu…

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.