Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Beh do vrchu

Beh do vrchu

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Jozef muž 14.05.2007 14:45:08

Ahojte neviete mi prosim poradit ako trenovat na beh do vrchu. Chcel by som ho prvykrat skusit za dva mesiace. Priblizne to je 6.5km a prevysenie 850m. Pripadne poradit naco si davat pozor aby som to vobec zvladol a neuvaril sa po troch kilometroch. DIKI

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 14.05.2007 22:12:47

Ahoj, sice mám minimum zkušeností, ale 2 roky jsem běhal kopce, tak snad Ti něco málo poradím. Tak hlavně bych si občas vyběhl nějaký ten kopce v tréninku, třeba i vícekrát, dolů volný seběh, nezapoměňanr ozklus a výklus… Občas by se hodilo nějak posilovat nohy. A k závodu: začal úplně volně, ve stoupání se pak dá dost získat. Ale pokud je tam velké převýšení, tak to bude těžký, počítej s tím. Ale nahoru se dostaneš, vždycky můžeš chvíli jít, ne? Btw. Nevíš kdy se tam u vás běží na Zniev? Je to v Kláštore pod Znievom kousek od Martina. Vím, že se tam kdysi běželo, ale to je tak všechno, co o tom běhu vím…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Praha 4 - Krč

Celkem 3265 km
Minulý měsíc 0 km

Melounek žena 15.05.2007 17:00:35

Vzdyt zrovna vcera o tom vysel clanek od Milose Skorpila, treba pomuze: http://www.behej.com/…kopcich.html

avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 16.05.2007 08:58:30

[quote=Oslík]Btw. Nevíš kdy se tam u vás běží na Zniev? Je to v Kláštore pod Znievom kousek od Martina. Vím, že se tam kdysi běželo, ale to je tak všechno, co o tom běhu vím…[/quote] Pokud jde o tvůj dotaz ohledně běhu na Zniev, tak na stránkách www.beh.szm.sk jsem zjistil následující:

Trať: 5,6 km, prevýšenie 475 m, asfalt, terén Kategórie: podľa SP v behu do vrchu Štart: 2.6.2007 v 11:00, pred ZŠ Kláštor pod Znievom Info: Mgr. Peter Paulíny, A.Moyzesa 13,038 43 Kláštor pod Znievom, tel.: 0905 249 634, 0907 104 123

Mimo jiné na výše uvedených stránkách najdeš termínovku téměř všech závodů, které se běží na Slovensku.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 16.05.2007 09:33:14

Tak zrovna zavod Beh na Zniev som este ako dorastenec bezal. Normalne mam rad behy do vrchu, lebo sa mi v nich vacsinou dobre dari, ale tento zavod som bol iba raz a stacilo. Okrem prvych 2 km, ktore maju minimalne prevysenie a daju sa bezat rychlo, je to stveracka skoro po 4 smerom hore. O nejakom behu sa tam neda ani hovorit, maximalne tak o stverani sa hore s naznakom bezeckeho kroku. Je vela inych behov do vrchu, kde sa da skutocne bezat a su aj narocne, tento je vdaka svojmu strkovo-kamenistemu podkladu skoro nebezatelny. Odporucam absolvovat beh na Martinske Hole, ci beh na Hrebienok, Gerlachov- Sliezsky Dom, Beh na Maguru, Beh na Velku Javorinu… to su vsetko pekne kopce a velmi narocne, ale clovek nemusi hrabat rukami v zemi, co je podla mna dost potupne. Co sa tyka treningu- uz som Ti odpisal na Tvoj e-mail a neviem co dalej dodat. Snad len, ze tu plati dvojnasobne: Practice makes perfect. Teda behaj kopce a zvykaj si na ne.

avatar

sisjak žena 16.05.2007 16:10:31

Ahoj,ja tiez beham do vrchu,skor rekracne ako proficky ale je to celkom sranda.Beham preteky slovenskeho pohara ale fakt len pre radost.My mame u nas doma iba same kopce takze nic ine sa ani nedalo.Ak by si chcel nejake rady ohladom treningu,tak rada poskytnem-ale je to len na takej mojej osobnej amaterskej urovni.mozno ti to pomoze aspon v tom co nemas robit:-))E-mail:sisjak@pobox.sk

avatar

Jozef muž 17.05.2007 07:44:38

Dakujem Vam za radu takze teraz veselo do kopcov :-)). Len neviem ci to maju byt rychle vybehy kratsich kopcov, alebo pomalsie dlhsie kopce. Dik dam vediet ako sa mi to podarilo zvladnut.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 17.05.2007 10:12:15

2 VlastaK: Díky, já to hledal někdy před 3 roky a nic, aspoň už vím jak na to… :) 2 Mato: Já si Běh na Zniev vybral proto, že tam mají příbuzní chalupu a jednou jsme ten kopec šli jako turistiku a nějak se bavili o tom, že se to každoročně běhá, tak jsem si na to teď vzpomněl. Hodilo by se mi to tak o dva měsíce později, o prázdninách – takhle se tam nedostanu. Ale díky za info, promyslím si to :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.