Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Pravé koleno - roční stopka

Pravé koleno - roční stopka

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

cinan muž 02.04.2013 15:21:27

Ahoj, chtěl bych vás požádat o radu. Třeba se tu najde někdo, kdo měl v minulosti podobný problém a našel někoho, kdo mu pomohl. Byl jsem zvyklý několik let denně běhat, kolem 10–40 km, dle nálady a času. Od 17. 5. 2012 již však běhat nemohu. Může za to nepříjemná bolest z boku pravého kolene, která se začne projevovat po cca 25-ti minutách běhu a dál už se nedá. Tato bolest se objevuje pouze při běhu. Závodím na horském kole a běhám na běžkách a v těchto aktivitách žádný problém nemám. Vyzkoušel jsem bez výsledku také několik typů běžecké obuvi. Podstoupil jsem magnetickou resonanci, která nic neodhalila. Dostal jsem se i k poměrně velké lékařské kapacitě v nemocnici v Motole, kde jsem se dozvěděl, že se koleno jeví v pořádku a že pokud mě to bolí, tak běhat nemám. Minulý týden jsem vyhrál startovné na Hervis ½ maraton, což mě opět vyprovokovalo to po roční pauze znovu zkusit. Nejde to. Uvítám jakýkoli nápad co s tím. 

avatar

portman muž 08.05.2013 17:58:35

Ahoj, sice zdaleka neběhám tak dlouho a takové vzdálenosti(3 roky a max 10km), ale vypadá to, že mám podobný problém. Bolest vycházející z vnějšího boku kolene na pravé noze. Mě osobně to vystřeluje směrem pod čéšku. Bolest u mě nastupuje již po pár metrech. Začalo to v podstatě z ničeho nic. Nejdříve jsem tento problém pocítil při obyčejné pochůzce po městě a pak i při běhu. Nejvíce mě štve to, že to nemělo, žádnou příčinu (nějaký pád nebo tak…nic). Kamarád mi poradil, ať zkusím fyzioterapeuta. Ten mi koleno zkontroloval a konstatoval, že menisky a vazy jsou OK a že nepřišel na nic co by bolest způsobovalo. Ale po chvilce přemýšlení ho něco napadlo. Prý by to mohla být jakási „kloubní myška“ což je vlastně kousek chrupavky pohybující se v kloubu. Problém je, že se dá těžko odhalit rentgenem a i čímkoliv jiným. Nicméně léčba je rychlá a bez následků. Tento měsíc mě ještě čeká návštěva ortopeda, tak uvidím co se dozvím u něj.

avatar

Celkem 4339 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:05:18 (2011)

Nina H. žena 09.05.2013 06:42:10

Mala som niečo podobné, ortopéd (sám bežec – maratónec) mi diagnostikoval vytlačený meniskus (príliš rýchle navyšovanie km) dostala som inekciu do kolena (kys. hyalurónovú myslím), brala som 2× denne hyalgel a v deň, keď som šla behať som mala od lekára naordinovaný bicykel v čas. trvaní behu. Tri týždne na to som bežala polmaratón (koleno bolo po dobehnutí citlivé) ale odvtedy som s kolenom žiadne problémy nemala. Možno by bolo dobré ísť sa dať vyšetriť k športovému, poprípade športujúcemu ortopédovi.

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.