Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » 12 minutový beh

12 minutový beh

Nalezené položky: 38 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

audinka žena 28.06.2013 22:20:56

Dobrý večer prajem. Prišla som si po radu, ako zvládnuť 12 minútovku, teda ako trénovať. Samozrejme, potrebujem nabehať čo najviac metrov, nech získam, čo najviac bodov. Som bývalá športovkyňa, ale 10 rokov som sa vôbec nehýbala a posledné 3 roky som na materskej, tak si viete predstaviť… Momentálne mám nadváhu, takže to behanie nie je ako za starých čias. Zatiaľ som bola behať 2 x. Prvýkrát som odbehla 5 okruhov na školskom ihrisku (1 kolo by malo mať 250 m podľa môjho zistenia), čiže 1250 m, čo je strašne málo. Potrebovala by som zabehnúť aspoň 1750 m a čím viac, tým lepšie. Druhýkrát som bola aj so synom a nenechal ma behať, takže po 3,5 kole som to vzdala a išla som za ním. Asi po pol hodine som išla behať znovu, odbehla som 5 kôl s tým, že mi ešte zostali cca 2 min. do konca. Už som nevládala :( Poradíte mi, ako často akým spôsobom mám behať? Ďakujem veľmi pekne. Veľmi to chcem zvládnuť a urobím pre to všetko. Pekný večer.

avatar

Sloviensko

rudo muž 28.06.2013 22:40:41

>> audinka, 28. 06. 2013 22:20:56

nemozes spoliehat ze naberes formu rychlo len behanim ak nie si pravidlena bezkyna

jazdi na bicigli dlhe rovnomerne tempo, rob chodzu na rovine aj do kopca skusaj aj co najrychlejsiu

chod do schodov ak byvas v panelaku vynes syna na rukach z prizemia az na najvyssie poschodie a zvez sa dolu vytahom.

ak ides behat na drahu tak si davaj ciele :

  1. ubehnut v kuse 40 minut a teda bezat cio najpomalsie nepocitaj kolecka ani vzdialenost len ubehnute minuty
  2. ubehnut kratjke rovinky velmi sviznym tempom, teda na 250 drahe – prebehni rychlo rovinku a potom zatacky si pomaly prejdi chodzou a dokonale si odddcyhni, zacni s 3 kolecjkami teda 6 roviniek a postupne ako si zvyknes priadavaj az na do 10 koleciek, teda 20 roviniek

doma rob beh na mieste na boso na koberci to mzes aj ked davas pozor na deti alebo pozeras s nimi rozpravky v TV alebo v kuchyni strazis hrnce aby nekypelo, pri behu na mieste = dvojita praca clenkov teda opostis zem prstami a dopadnes na zem najprv [rednou castou chodidla a pomaly tlmis az doslapnes jemnucko aj na patu a tiez rob choduz n mieste doma s vysokym zdvihanim kolien az ku brade a tiez s kopanim sa do vlastneho zadku, kedykolvek si sponenies aj niekolkrat denne.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

audinka žena 28.06.2013 22:52:10

>> rudo, 28. 06. 2013 22:40:41

Vau, vedela som, že to nemôžem zvládnuť takýmto spôsobom, ale toto je sila :-) Ale nemám inú možnosť a možno aj schudnem :-) A ako často mám chodiť takto behať? Alebo ako to striedať, tie 40 minutovky a potom ten šprint? Čo keď nevydržím 40 minút, ale len cca 15? Mám prestať a prísť na druhý, tretí deň? Alebo ako mám postupovať? Najhoršie je, že vôbec netuším, či tie fyzické testy budem mať o 2 týždne alebo 2 mesiace :( Čaká ma ešte člnkový beh, ale mám strašne veľkú zotrvačnosť s tým mojim veľkým zadkom :/ Dá sa s tým niečo robiť? Teda okrem toho, že musím schudnúť. Vieš mi, prosím ťa, poradiť ako natrénovať aj výdrž na hrazde? Nevydržím ani sekundu a potrebujem minimálne 5 :-(

avatar

Sloviensko

rudo muž 28.06.2013 23:16:05

>> audinka, 28. 06. 2013 22:52:10

velkay zadok sa da hladkat aj potlapkat, ale to nie je asi co si chcela pocut ;-) ako casto chodit behat von _ to zalezi od toho co hovoria nohy ci su zregenerovane ci nic neboli ci nie je noc ztuhnute, prva ulaha je vyvarovat sa zraneniam

ak to zvladaju nohy tak mozes aj 6× do tyzdna, alebo kazdy druhy den alebo 4× do tyzdna, to sa neda povedat zalzi napzaj od pocitov a schopnosti nenutit sa proti bolesti a signalom, su ludia co vzladnu beaht aj 2 x denne ak behaju spravnou tecnikou a maju silne nohy z niecoho ineho

treninky striedaj teda raz chod 40 minut pomaly a potom zase tie rovinky

40 minut – vydrz ak nevladzes pomalicky klusat prejdi do chodze aleba na urcity cas a sksus sa vratit k behu alebo to uz dochod cele chodzou ale musis mat v hlave ze 40 minut nesmies z drahy odist

vydrz na hrazde – vela faktorov – chrbat plecia predlaktie zapstie prsty kde je ten najslabsi clanok, casto su to ztuhnute pkecia ktore nedovolia poziciu ruk vo vise mozes naprikald stat so zdvihnutymi rukami dodhora uplne vysttretymi ?

predklalktia a prsty mozes trenovat stlacanim vselicoho a nosenim tazkych veci az kym ti nevyopadnu z ruk

mozes sa tiez zavesit vonku na dteskych preliezackach tak ze nohy mas relaxovane na zemi aby ruky nedorzali vahu celeho tela ale len cast vahy a natrenovat si tak vytrvalost vo vise

dalo by sa robit vela veci z jogy aj na ruky aj na chrbat aj na zadok atd

ale co je dolzeite – hadzes tu nejake sibenicne terminy – za 2 tyzdne, to je na telesne testy sibenicny termin, to nie je ako test pamate z teorie naprikald dejepisu… je to dlhodoby projekt

co sa tyka behu – na trenikoch si neskusaj u 12 minutovku akoze na to zabudni a trenuj tie ine veci

byvas v Petrzalke ? ta je plna 250m drah

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Desert muž 29.06.2013 10:33:40

>> audinka, 28. 06. 2013 22:20:56

pole rychlosti je pro tebe efektivnější rychlejší chůze, tu si zkus natrénovat třeba odpolední vycházkou s důrazem na dýchání, nebo turistikou, pokud nemáš hrazdu ( tyč mezi dveře), zavěs se kdekoliv, kde tě to udrží,

avatar

Praha

Celkem 7881,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:33 (2014)
půlmaraton: 1:28:26 (2014)
maraton: 3:21:53 (2014)

ped7g muž 29.06.2013 14:58:20

>> Desert, 29. 06. 2013 10:33:40

12min/1250m = tempo 9:36/km … ak toto bezi na doraz, tak uf. A druhy krat 10min/1.25 = 8min/km.

audinka: vacsina zien ktore poznam (z rekreacnych bezkyn) zvladnu tempo aspon 7:30/km „na pohodu“ na vzdialenost 10–15km (tj. viac ako hodinu tymto tempom) a zavodne tempa maju pod 7min/km. Takze ak si byvala sportovkyna, tak si myslim ze k tymto cislam sa dostanes strasne rychlo po niekolkych tyzdnoch pravidelnejsieho pohybu, z tohto hladiska by som videl situaciu pozitivne, tvoja aktualna vykonnost vyzera s prepacenim zufalo a podla mna sa musi rychlo zlepsovat aj bez nejakej extra snahy a specialnych treningov.

Na ciel 1750m za 12min potrebujes tempo aspon 6:51/km. Ak by si na to mala rok, tak by ti podla mna stacilo 2× tyzdenne si ist na 30–60min zabehat a o rok by si to dala s prstom v nose. Intenzivnym treningom a la rudo „ked si odpocata, trenuj“ by to mohlo ist ovela skor.

Tym som chcel povedat, ze drzim palce a vrhni sa do treningu, tak ako pisal rudo, podla pocitov, zaklad je vyhnut sa zraneniam. Dalej ak napriklad jazdis domov vytahom, tak naber smer schody. Ak jazdis MHD, tak vystupuj napr. o zastavku skor, atd.. ak chodis cez den do obchodu a mas nejaky o par stovak metrov dalej, tak chod tam, vacsina ludi si dokaze pridat kazdy den niekolko minut pohybu naviac takmer „zadarmo“ ze ich to stoji minimum casu naviac, ale rozdiel medzi tym ked za den nachodis 200–500m alebo 2000–2500m je z pohladu vykonnosti obrovsky.

Motto: Pain is temporary, quitting lasts forever.
avatar

audinka žena 29.06.2013 20:41:44

>> rudo, 28. 06. 2013 23:16:05

dakujem ti velmi pekne, ze si mi to takto rozpisal :-) nie som z BA :-)

takze dnes som skusila tych 40 minut a nikdy by som nepovedala, ze niekedy v zivote by som to mohla zvladnut. no lenze to sa ani nedalo nazvat behom, bola som na tej bezeckej drahe 250m. kolecka som nepocitala, ale kazdy zaciatok som kukla na hodiny a jedno mi trvalo 2–3 minuty :/ mala som len mobil, takze ked som zacinala cca kolecko, mala som tam 15 min a dalsie som zacinala 17 a potom dalsie 20… nevadi, hlavne, ze som nechodila :-) ci??? snazila som sa v niektorych koleckach pridat, ale telo nejak protestovalo, tak som si to odklusala. zajtra dam brusaky, potrenujem skok do dialky z miesta, vezmem jednorucku a potrenujem aj ruky. v pondelok skusim tie sprinty.

avatar

audinka žena 29.06.2013 20:45:30

>> ped7g, 29. 06. 2013 14:58:20

nebezala som to na doraz, nechcela som to hned prehnat a potom sa tyzden nehybat. bolo to prve behanie za poslednych 10 rokov… urcite by som dala tych 6–7 kol (250m) za 12 minut, len potom co dalej? Dakujem ti velmi pekne, zdielam tvoj nazor, ze moja kondicka je na bode mrazu, ale aspon nieco odbehnem. ak mam byt uprimna, ani vo sne som si to nepredstavovala, ze to takto budem „dobre“ znasat. Dakujem aj za rady, urcite si to vezmem k srdcu :-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 29.06.2013 21:36:10

>> audinka, 29. 06. 2013 20:41:44

moc gratulujem k prvej 40 minutovke. take jedlo pravidlo hovori ze bezec na sredne trate by mal behat 4× dlhsie ako je zavodna trat pravidelne, takze to zhruba sedi. a zvyk na nieco 4× dlhsie zmeni aj psychicky postoj k tej hlavnej trati – co je to len 12 minut ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

audinka žena 29.06.2013 21:41:09

>> rudo, 29. 06. 2013 21:36:10

dakujem, velmi sa tesim :-) veru, veru, pravda velika :-)

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 29.06.2013 22:38:34

>> audinka, 28. 06. 2013 22:52:10 A ako často mám chodiť takto behať?

Kolik hlav, tolik názorů.

Jste si např. vědoma, že Vám při nárazovém nárůstu doby tréninku de facto z nuly na 40 min několikrát týdně hrozí nebezpečí tzv. „zranění z přetrénování“ (viz sousední diskusní vlákno)?

Je-li k dispozici dostatek času (jako že Vy jej nemáte), jsou obvykle doporučovány pozvolnější nárůsty doby zátěže (namátkou např. tabulky s alternací chůze a běhu pro AGRESIVNÍ ;-) trénink triatlonisty – začátečníka na běh na vzdálenost 5 km: http://www.beginnertriathlete.com/…_program.htm )

avatar

Praha

Celkem 7881,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:33 (2014)
půlmaraton: 1:28:26 (2014)
maraton: 3:21:53 (2014)

ped7g muž 30.06.2013 00:03:11

Prosim o pravidelne zpravodajstvo z treningov, nech viem ako to skonci. :)

Motto: Pain is temporary, quitting lasts forever.
avatar

Sloviensko

rudo muž 30.06.2013 08:12:40

>> audinka, 29. 06. 2013 20:41:44

""" nie som z BA :-) """

stastna to zena

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

audinka žena 01.07.2013 21:55:57

ahojte. vcera bola nedela a v nedeli se nedela :-D ale nie, mali sme navstevu cely den, nedalo sa :-/ dnes som dala 33 brusakov za min., este nejake sekundy zostali, ale uz som nevladala. zlepsila som sa o 3 a este 3 by boli super.

hm, co sa behu tyka… dnes katastrofa. naplanovala som si sprinty ako pisal vyssie rudo. tu rovinku som vobec nedokazala odsprintovat, cca 3/4, odbehla som teda 3 kola, teda 6 roviniek. potom som isla na striedacku strasne pomaly beh 1 kolo, chodza jedno kolo. teda 4 kola (250m) pobehnutia a 4 chodze. co som asi nemala, skusila som po tomto skakat z miesta do dialky a skocila som velmi malo, ale to mi je jasne, ked sa mi nohy triasli.

po tej 40 minutovke ma na druhy dne nic nebolelo, ale dnes katastrofa. uz z ihriska som isla s bolestou pistale na lavej nohe, teraz ma boli absolutne vsetko. od ruk, krizov po najmensiu kost na nohach… bojim sa rana :( takze tak

avatar

Sloviensko

rudo muž 01.07.2013 22:47:51

>> audinka, 01. 07. 2013 21:55:57

rovinky sa chodia z voneho nabehu ked sa pomaly stuonuje richlost tak aby sa udrzala spravna technika a styl behu bil ako ked sa bezi zavod na 800 metrov…

tak casto si to piseme na fore ze potom niekedy to zabudnem opakovat stale a stale, akosi predpokladam ze ze kazdy to ma precitane, tak prepac.

rovinka na 250 drahe moze mat 60 metrov z pomaleho nabehu to znamena asi 30 metrov rychleho behu

ak bolia kosti tak to znamena ze mazs velmi zly styl behu a zrejme tvrdo dpadas na zem mas asi hrube boty a dopes cez patu

myslim ze potrebujes najme na boso doma na koberci sa naucit pouzivat svaly na nohach na tlmenie a perovanie. pokil budes mat bolesti tak len rob chodzu na mieste s vysokym zdvhanim kolien a dvojitou pracou clenku.

tie rovinky sa v podstate bezia stylom a ruchlostou tak aby to bolo buduce tempo na tych 12 minut pripadne o nieco rychlejsie, teda nie su to „sprinty“ ako ked sa meria cas v skole na 60 metrov

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

audinka žena 01.07.2013 23:06:14

>> rudo, 01. 07. 2013 22:47:51

aha, tak to som dobre pokaslala :/ moze byt, ze mam zlu techniku behu. a zistila som, ze pri rychlom behu/sprinte neviem ako dychat. pristihla som sa ako zadrziavam dych. pri pomalom behu nie som vobec zadychana, teda vramci normy, ale tiez som si nasla cudny styl :D nadych nosom a potom vydych az mi to niekedy znie ako fu-fu :-D skusala som to predkopavanie kolenami k brade, ale nejde to. vyssie som pisala, ze mam nadvahu, ide to veeelmi tazko. ale do zadku si kopem za to statocne :-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 02.07.2013 07:44:58

>> audinka, 01. 07. 2013 23:06:14

neboj ze vsetko bude lepsie, krajsi zajtrajsok

s kolenami hore to skusaj pri chodzi na mieste pripadne aj pri chodzi vonku pri pomalom presune dopredu

ked pojdes rovinky tak proste len tak rychlejsie ich prebehni a bud pri tom max zrelaxovana, ucime sa pritom bezat rychlo ale uplne bez energie akoby zadarmo

technika na dialku je problem su rozne instruktazne fotky videjka atd pripadne sa nechaj odfotit alebo natocit pri behu – bocny pohlad a hod to sem skritizujeme

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha

Celkem 7881,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:33 (2014)
půlmaraton: 1:28:26 (2014)
maraton: 3:21:53 (2014)

ped7g muž 02.07.2013 10:27:07

>> audinka, 01. 07. 2013 23:06:14

O nadychu nosom som par krat cital, ze je to dobra vec (hlavne pre zaciatocnikov), lebo ten nadych je jednak hlboky (ustami sa nadychnes vacsinou len plytko), jednak vraj pomaha udrzat bezca v aerobnom pasme (tempo co udychas nosom je vacsinou este v aerobnom rezime). (ja ked beham na pohodu, tak casto sa nadychujem nosom a vydychujem ustami)

Motto: Pain is temporary, quitting lasts forever.
avatar

audinka žena 04.07.2013 20:31:42

takze sa mi to trosku skomplikovalo. vcera som si bola dat vybrat neposlusne znamienko, ktora sa mi odieralo pri behani, takze si musim dat par dni pauzu. sakra :((( v pondelok si pojdem dat 40 minutovku a zacinam od znova, ach…

>> ped7g, 02. 07. 2013 10:27:07 mne to velmi pomaha, vobec nie som zadychana, akurat pri tom rychlejsom behu to uz nefunguje :( musim aj na to prist…

avatar

audinka žena 09.07.2013 21:47:30

ahojte. takze po oddychu som vcera zacala znovu. bezala som uuuplne pomalym tempom cca 35 minut, ale strasne ma zacalo tahat zo zadnej strany tehien. myslela som, ze pri druhom kolecku to vzdam, aby som si neublizila, ale nejak som to pretrpela. bezala som pomalsie ako prvykrat, skor by som to prirovnala k chodzi, ale pohyb bol „bezecky“. Dnes som chcela dat tie rychle behy na dlzkach okruhu, ale bolo tam dost ludi, tak som skusila 12 minutovku. 6 kol (250m) za cca 11min. Nejake sekundy mi zostali. A teraz k tomu, co potrebujem. Vyzera to tak, ze do mesiaca idem na tie fyzicke testy a potrebujem zabehnut za tych 12 min. aspon 1750m, teda o jedno kolecko naviac. ako to mam dosiahnut? chcem teraz chodit behat kazdy den, ale tie stehna ma aj dnes strasne boleli a dokonca ma bolia aj teraz, ked v klude sedim. este sa mi to nikdy nestalo a to som 10 rokov intenzivne portovala :/ dakujem a pekny vecer vam zelam…

audi

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.07.2013 22:13:03

>> audinka, 09. 07. 2013 21:47:30

ako trenink vidim len to co som tinapisal jeden den pomalickcyh 40 minut a dryhy den tie rychle rovinky ale nie sprint stylom, asi takou rychlostou aby si zabehla 12minutovka a dala tak 2500–3000 metrov teda nie sprint styl ale rychly strednotratiarsky

zatuhnute zadne stehna po nasumu govorim „HAMS“ skratka z hamstrings je csto dosledok sedaveho sposobu zivotu ked su prislis skratene lebo stolicka – tema sama o sebe

skus opatrne natahovat potrebovala by si robit jogu celekovu tam by sa to vsetko odstranilo, optarne natuhuj naprikld si sdani na zem zadkom sa pritlac ku stene opri chrbat a nohy vystri a tak sed – pozerj TV citaj knihu atd

alebo lahni si na chrbat a prylac zadok ku stene – mozes aj na posteli a nohy vystry hore, takze zase mas uhol 90 stupnov, hams su natiahnute a zostat tak dlho za sustreduj sa na ich uvolnenie

bezecky krok zatazuje hams – mali by byt tym hnacim motorom pohybu dopredu spolu so zadkom a spodnym chrbtom – predstav si pohyb ked ides na kolobezke – ako nabereis rychlost – ked to nohu zataihnes dozadu a to je aj podstata rychej chodze a behu hams tam pracuju ako najdolzezitejsie a ak sus slabe tak sa ukazu ako najslebsi clanok retaze, bezco na maratine zastanu koli krcom v hams , sprinteri si natrhnu hams vzdy je to to najslebsie skratene slabe a nevytrvale

kdeze si bola partkrat behat tak si ich zatazila a potm si hodila niekolko dni pauzu a tak hams pekene krasne po unave a v nekativite ztuhli a sa skratili

mnoho bezcov po kazdom behu natahuje hams pred sprchou aj po sprche aby sa neskratili

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Brutto muž 10.07.2013 09:00:03

A co sa tyka treningu, pokracuj, podla mna Ti to ide dobre, treba si uvedomit, ze toto je dlhodoba zalezitost. Nezabudni, ze ked sa dozvies presny termin testu, bolo by dobre predchadzajuce dva dni pred testom uz len lahucko sa hybat, relaxovat, aby si bola oddychnuta. Podla mna uz tera by si ten test dala. A pokial je to ten test co si myslim, netreba sa ho az tak bat, neberu to tam tak vazne :))

avatar

audinka žena 12.07.2013 22:12:46

>> rudo, 09. 07. 2013 22:13:03

dakujem ti velmi pekne za tvoje rady. som im velmi rada.

predvcerom som robila tie rychlejsie behy a katastrofa, nevladzem z dychom :-( ani s telom

vcera som bola cely den mimo a uz som vecer nevladala a dnes sme sa boli kupat, unavena po celom dni som sa nakoniec prekonala. dala som 40 min. cca 5km, ale s velmi velkymi tazkostami. prve kola som skoro chodila, az neskor som sa „rozbehla“ teda zabehla 250m kolecko za cca 2 min, co je strasne malo :-( moje nohy to nezvladaju, som velmi tazka. dokonca som pribrala 2 kg, co uz aj tak som mala pri mojej vyske 168cm strasne vela (75kg) a teraz uz aj tie dalsie navyse. ja velmi chcem, aj by som vladala, ved 40 minut nie je az taka sranda, ale proste boli ma to :( brat mi dal nejaky prasok, ze si to mam dat po behani miesto vecere a mam pocit, ze z toho som mohla pribrat.

zaujimave je, ze sa mi lepsie bezi tak po 20 minutach, ale to by bolo super, kebyze chcem behat rekreacne, ale ja potrebujem odbenut prvych 12 na skuskach :( a este ked si spomeniem, ze mam skocit do dialky a odbehnut clnkovy beh, brusaky a to vsetko za sebou sa mi chce plakat.

>> Brutto, 10. 07. 2013 09:00:03

dakujem tiez za radu :-) no ja to tak lahko nevidim pri mojom momentalnom telesnom stave :-(

avatar

Sloviensko

rudo muž 12.07.2013 22:22:52

>> audinka, 12. 07. 2013 22:12:46

jasne vselijake tie prasky to nie je potrava a telo s tym robi vselico, jedz zeleninu vajcia a kuracie maso

OK mas zabhnut 12 minut, lenze na kzaduych zaviodcoch sa kazdy bezec rozcvicuje a pobehauje aj hodinu takze aj pred 12 minutovkou si musis sama odbehnut minimalne tych 20 minut ked sa ti zacne leosie bezat, nikdu nikdo nebezi zavod od prevej minuty ale az po dlhpom rozbehani

zaciatky su tazke.

ked clovek nevladze s dychom je to zvycahne resytena krv tukovymi napodobeninami ktore si telo vytvroi z cukrov a sacharidov a najviac skodliva je muka pecivo chlaba a cestoviny a vycistsit sa z toho trva niekolko dni.

tazko sa tiez beha po jedle, mne sa najlahsie bezi a dycha tak po 3 dnovej hladovke to uz nic ani v bruchu ani v krvi nezavadzia

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha

Celkem 7881,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:33 (2014)
půlmaraton: 1:28:26 (2014)
maraton: 3:21:53 (2014)

ped7g muž 13.07.2013 01:18:29

>> audinka, 12. 07. 2013 22:12:46

Dolezite je, ze si sa 40min hybala. Nechod samozrejme cez patologicku bolest, ale zas uplne prijemne to nebude, hlavne nie v zaciatkoch. 250m za 2min = 8min/km, to u teba nie je zas nejak extremne pomale. Aj keby si bezala tych 40min tempom 11min/km (2:45 na kolo), tak to stale ma z hladiska treningu vyznam.

Takze len pozor ci nieco neboli az prilis, ze sa to chysta prasknut, alebo tam chytas chronicky zapal, a inac sa nenechaj odradit a hyb sa. Rychlost zatial nie je dolezita, aktualne staci ked si vybudujes nejaky zaklad, aby si telo zvyklo ze sa pravidelne hybes a zvladalo sa zregenerovat. Ak si nezmenila stravu a len pridala pohyb naviac, tak by si mala v najblizsej dobe nejake kilo zhodit, chvilkovymi vykyvmi sa netrap. „nejaky prasok“ … ?? Na pranie? :) To nejedz, to nie je dobre. :)))

Motto: Pain is temporary, quitting lasts forever.
avatar

audinka žena 23.07.2013 21:33:06

ahojte. minuly tyzden som spadla a odniesol si to clenok. uz sa k tym mojim katastrofam nevyjadrujem… radsej… dnes som bola vyskusat behat, dala som za 10 min 6 kol, cize 1500m, ale dalej som uz nevladala. zaujimave je, ze pomaly vydrzim behat aj 40 min. vkuse, ale ked pridam, nevladzem :/ nevadi, zistila som, ze na jeden bod je potrebne odbehnut 1520m, takze to aj keby som tie dalsie 2 minuty chodila, tak to splnim. ale chcela by som tam vsunut este jedno kolecko, nech mam tych bodov viac. na 4 body musim dat 1750m… brusaky mi idu zatial najlepsie, dnes som dala za minutu 35, este jeden a zdolam dalsiu bodovu hranicu.

najhorsie je vsak drzanie na tyci. to nevydrzim ani sekundu, proste sa hned pustim. ked na tomto stroskotam, tak sa asi zblaznim :/

tak som sa postazovala :-D prajem vam pekny vecer

avatar

Sloviensko

rudo muž 23.07.2013 22:59:23

>> audinka, 23. 07. 2013 21:33:06

ako dlho si sa pred behom rocvicovala rozklusavala ? keby si najprv velmi pomala bezala aspon 20 minut, tak by sa ti potom ovela lahsie dychalo ked pojdes ten samotest naplno.

skus polovisiet – tak ze nohami dociahnes pevne sa chytis a pomaly uvolnujes nohy akoby si ich chcela nadvihnut najdes si ten moment ked sa este udrzis ale nohy uz nedrzia celu vahu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha

Celkem 7881,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:33 (2014)
půlmaraton: 1:28:26 (2014)
maraton: 3:21:53 (2014)

ped7g muž 24.07.2013 01:09:20

>> audinka, 23. 07. 2013 21:33:06

Tempo 6:40/km … takze sa zlepsujes aj navzdory zraneniu a pauze. IMHO si este stale niekde dost na zaciatku, ked dalsie zlepsenia budu ak nie velke, tak aspon pravidelne a bez toho aby si to musela nejak velmi riesit, dalej pokracuj v roznych pohybovych aktivitach a davaj si pozor na zranenia.

1750m za 12min = tempo 6:51/km … ak najdes rozcvicenie co ti sedi a trafis tempo od zaciatku, tak to urcite das. Ak medzitym este co to natrenujes, tak to das aj bez optimalnej rozcvicky a tempa. :-)

Motto: Pain is temporary, quitting lasts forever.
avatar

audinka žena 30.07.2013 13:54:47

>> rudo, 23. 07. 2013 22:59:23

ja sa nejak nerozcvicujem, ponatahujem si nohy a idem… na skuskach asi nebude priestor a kedze bude 12 min. beh ako posledny, tak budem v podstate rozcvicena.

na ruky vobec nic nepomaha, neudrzim sa vobec a bojim sa, ze to na tomto stroskota. potrebujem z kazdej discipliny aspon 1 bod a v tomto to je nerealne :(

Skusky mam 5.8.!!! vcera som si dala 12 minutovku a odbehla som tych mojich 7 vysnivanych koleciek, teda 1750m. velmi sa z toho tesim, akurat to zvladnut aj v pondelok. nervy pracuju na plno :((

co sa tyka trenovania, kedze ma stale boli clenok, chodila som bicyklovat, vcera som bola behat po dlhsej dobe. do soboty pojdem asi kazdy den a v nedelu si dam pauzu. ci?

avatar

Sloviensko

rudo muž 30.07.2013 21:19:38

>> audinka, 30. 07. 2013 13:54:47

radsej sa uz nepretreneuj a behaj len pomalsie

oddcyh si daj skor a den pred radsej chod pomaly behat a hlavne pritom dychaj zhlboka

rozcvika pred behom – testom-pretekami nie je len o ponatahovanych svaloch ide o to ze pluca uz musia byt naplno rozdychane krvny obeh pracovat naplno a metabolizmus musi byt spusteny pecen musi naplno vyrabat energeticke jednotky ktore posiela do svalov

to ze bude 12 min poslednych na tom nezalezi, medzi disciplinami stale dychaj naplo a po troske pokusavaj hoci aj na mieste.

na trenink ruk uz nie je cas, nechaj ich v poslednych dnoch oddychnut, a dufajme sa sa aspon na chvilu stangle nepustia

predstav si ze visis na ohniskom alebo nad hrncom vriacej vody okolo ktoreho stoja hladny ludozruti, pripadne si predstav ze visi nad mociarom s hladnymi krokodilmi a staci ti uvisiet 10 sekund lebo uz ide ranger na bielom koni ktora sa ta z tej stangle zvesi a zacharni, tak len chvilokcu este vydrz.

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 38 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.