Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » 12 minutový beh

12 minutový beh

Nalezené položky: 38 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

10 km: 0:35:54 (2018)
půlmaraton: 1:19:41 (2018)
maraton: 2:58:04 (2017)

Aki muž 30.07.2013 21:30:26

>> audinka, 30. 07. 2013 13:54:47

koukni na tuhle stránku: http://www.fitness666.com/…ression.html jsou tam skvěle popsané progrese na udělání shybu a dá se to cvičit i doma

Motto: Train hard, win easy.
avatar

audinka žena 30.07.2013 21:41:07

ahojte, dakujem za rady, ale mne sa uz chce strasne plakat a plakat. vcera som tesila zo zdolaneho cielu a dnes :( uplna katastrofa. pobede som skakala do dialky, skusala som si to parkrat, potom som sa zavesila akoby hrazdu na zahrade, keby ste ma videli na rebriku a proste stale som hned spadla. muz to nevedel pochopit. dala som brusaky a o par hodin som isla behat. nohy tazke ako nikdy, ruky ma bolia este viac. nevladala som zabehnut jedno po.rane kolecko, nie to 12 minut. tak som si dala jedno pomalicky, potom jedno chodzou a potom 4 ci 5 skoro chodzou… boli ma vsetko, neviem si predstavit, ze toto vsetko a este clnkovy beh na vyse budem robit v rozmedzi 2 hodin. zajtra ani neviem, co budem robit. ci vobec este nieco. ci to ma vobec vyznam… stratila som akukolvek vieru, ze by som to mohla zvladnut

avatar

Sloviensko

rudo muž 30.07.2013 21:57:48

>> audinka, 30. 07. 2013 21:41:07

uz len odpocivaj

s tou hrazdou je to psychika ked sa ides zavesit s tym ze dopredu vies ze odpadnes, no tak naozaj odpodnes, lebo o nic nejde

keby ti slo o zivot tak by si uvisela, treba sa len do toho zhypnoztyzovat, clovek ma v sebe fyzicky potencial asi 100v casi ako bezne je schopny pouzit a aj elitny sportovci ne nikdy nedosiahnu hoci to stale trenuju ako ten potencial zo seba dostat, musi sa stat nieco vynimocny velky stres prave v case ich retekov aby zo seba dostali nieco vynimocne, napriklad ked Beamon skocil svetak do dialky bolo to zo stresu hnevu atd atd zo situacie s cernochmi na OH v MEX po tom ako bolo zname vyhlasenie na 200m v cierncyh rukaviciach

fyzicky to v sebe ako potencial mal ale psychika nebola nikdy naladena tak aby vsetky svalove vlakna zparacaovali naplno naraz v sprivnom okamziku

aj tvoje ruky dokazu udrzat tvoju vahu, len tvoja hlava to este nevie

otazke je ci chces aby to toho 5.8. ta hlava konecne zistila ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha

Celkem 8004,86 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:31 (2012)

Pavla T. žena 31.07.2013 11:33:01

>> audinka, 30. 07. 2013 21:41:07

Audinko, Rudo má pravdu. Ty to prostě dáš. Jenom nezapomeň, že v pondělí musíš být odpočatá, to samo o sobě udělá hrozně velký rozdíl. Takže o víkendu už nic nevyváděj, ať tělo hezky zregeneruje, a i to úsilí, které jsi do toho dala teď v těch posledních dnech, se ještě projeví.

Motto: "Vím, že když si dobře zaběhám - nebo ani ne dobře, ale když si prostě jen zaběhám - budu mít lepší den." A. K.
avatar

audinka žena 31.07.2013 11:52:23

>> rudo, 30. 07. 2013 21:57:48

tiez si myslim, ze mam nejaky blok alebo co :-( pekne si to napisal.

dnes sa citim strasne, nohy sa mi trasu, ani po schodoch neviem zist, podlamuju sa mi kolena, ruky zdvihnut nehrozi… zapalil sa mi nechet na nohe, takze uplne uuuuuzasneee toto cele. uz to necham tak, bude ako ma byt…

len teraz neviem, ci to mam nejak rozhybat, kedy si ist zabehat a ci vobec. ked ma to vcera tak zlozilo, co bude v pondelok? po clnkovom behu asi tazko skocim, kolko skacem oddychnuta, brusaky tiez nepojdu tak lahko. a ani nehovorim o tej sprostej hrazde, po nej 12 min a ked budem na tom tak zle ako vcera, tak tam ani nemusim ist, pretoze to nezabehnem… stratila som nadej, sakra a tak som to chcela :(

avatar

Sloviensko

rudo muž 31.07.2013 12:03:02

>> audinka, 31. 07. 2013 11:52:23

to co popisujes mi silne pripomina reakciu na cukor alebo reakciu na prekyslene telo alebo ine reakcie na nejake stravivacie vylomeniny

nesnazila si sa akzoe doplnat energiu nejakymi sladkymi volovinami sportovym tycinkami atd pripdne nejakymi inym specialitami ?

skus teraz na niekolko dni mat stravu iba :

hneda ryza, vajcia, varena a parena zelenina a surove zelene salaty, nic ine, ani ziadne ovocie a jedz takto aj ranajky aj obed aj veceru a davaj si k tomu prave kravske maslo neriedene inymi olejmi

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

audinka žena 31.07.2013 13:16:52

>> rudo, 31. 07. 2013 12:03:02

nie nejedla, sladke som vysadila, aby som schudla. ranajkujem obedujem, pobede nejake ovocie, vidis, melony dost jem, aj ked su zelenina, su sladke. vecer idem behat a potom uz nic, max. kusok tvrdeho syru alebo pohar mlieka. pijem vela cistej vody… vyskusam, dakujem :-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 31.07.2013 21:07:38

>> audinka, 31. 07. 2013 13:16:52

dalsia vec co ma napadlo : v snahe chudnut ked sa obmedzi strav a a v horucavach ked sa preventivne pije vela vody

dochadza ku kritockej situacii straty mineralov, najme tych zo skupiny co ja volam elektricke mineraly ale niektori trvaju na nazve elektrolyty

Na, K, Mg, Ca …

co sa niekdy prejavi krcovymi savmi ci uz pri sporte alebo v noci

ale casty prejav v chronickej situacii moze byt neuveritlena svalova sslabost a velke svalove bolesti ktore su nevysvetlitelne a neustupuju…

ak by si sa dostala do kritickejsieho stavu nechaj sa zaviest na pohotovost a povedz nech ti zmeraju mineraly a daju eletro infuzku

inak sa snaz nepit cistu vodu ber nejake mineralove doplnky, a jedz-pi vela masovo-zeleninovych vyvarov, vzdy ked si si smadna si daj poroadnu misu polievky ktoru si aj trochu osolis.

africky bezci v treninkovych taboroch sa vodou nenalievaju piju minimalne a popijaju caj kde su teda z bylin uz vyvarene nejake minerali a jedia stravu typu gulas – vyvarene maso a zelenina a ked ich vodime pri extra dlhych behoch pit tak si len cucnu jeden glg vody

cim ta nenahovaram na degydratciu v horucavach, ale daj si pozor aby si si vodou nevyplavila aj zvysne soli-minerali.

sportove elektrolytocke napoje maju mensiu koncentraciu mineralov ako je v krvi a tak situaciu neriesia ani na to neboli urcene, da sa na nich vyplavit a skolabaovat rovnako ako na cistej vode aj ked na skolabovanie po cistej vode naprikald stacia 4 litre na skolabvovanie po iontakoch by bolo treba 5 litrov

na maratonoch na slnku zomireaju ludia co poslcuhnu radu a vela piju vody a vypalvia si mineraly az kym im srdce zastane alebo prejde do nekontrolovatelnej fibrilacie

u teba zrejme snaha sa natrenovat a schudnut prave v obdobi leta a extremneych horucav… nechci malovat cerat na zed, ale bacha

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 38 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.