Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Jak zlepšit svůj čas na 10 km

Jak zlepšit svůj čas na 10 km

Nalezené položky: 84 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Nelahozeves

Celkem 19576,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:05 (2016)
půlmaraton: 1:28:31 (2016)
maraton: 3:43:10 (2013)

filipoinzagi muž 04.09.2013 13:08:08

>> Mato, 04. 09. 2013 13:01:09 ty technické disciplýny jsou opravdu mimo reál ale zrovna ten skok jsem si párkrát zkusil přes 5 metrů. je pravda, že to bylo na základce :-)

Motto: Když něco děláš, tak to dělej pořádně a dej do toho všechno.
avatar

Sloviensko

rudo muž 04.09.2013 21:33:25

myslim zes technickym spravnostou pri guly a ostepe sa to zbytocne dramataizuje na veteranskych retekoch som bezne hazdal gulu aj ostep a nik nemal problem s regularnostou, gula lietala kazdemu aspon tych 7 metrov ovsem strasie rocniky uz mali lahsie gule presne veteranskcyh pravidiel na veteranskcyh majstrakoch som sa tiez zucastnil vrhacskeho 5-boja a boli sme tam viaceri co to sli prvykrat v zivote bez treninku, regularne a dokonca sme robili otocky s kladivom

samozrejme nam to ukazalo ako mame slabe svaly anefunkcne svaly

lenze ak niekto nedokaze bezat bez specialnych tlmenyct topanok a neodokaze bezat soldine tempo tiez je lahko vidiet ze ma jednak nefunkcne svaly pripadne uplne slabe svaly a ze ich nevie tecjnicky pouzitit a tak nema ani spravnu techniku a ani nemoze stat za nejaku kvalitu ked bezecke svaly na tele nie su.

akurat pri behu sme proste kapitulovali vsetko sa dnes prepasuje do vysledkov ako beh, akymkolvek sposobom a v akomkolvek case pride ucastnik do ciela v limite pretekov je to OK a tak si povode ze bezal. Keby sa beh ejak definoval ze co je spravna bezecka technika a boli rozhodcovia, tak vacsina bide DQ a prave preto ze sa vsetko povpluje tak je beh popularny, lebo ho nemusim vobec ovladat aby som v nom mal diplom z pretekov, to ziadny iny sport neumoznuje, vid napriklad pokus Petra v chodzi.

ano je to bezecke forum, ale nemali by sme klamat sami seba ze mame funkcne telo len preto ze sa nejak vo svojej slabosti specilaizovalo na urcity jednostranny pohyb ktory sa da kvalifikovat ako tak ako „beh“

jasne ze vrh gulou vyzaduje silu, ved o to ide to je sport merat si aplikovanu silu.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Roudnice n.L.

Celkem 7722 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:20 (2015)
půlmaraton: 1:38:07 (2015)
maraton: 3:52:42 (2014)

Baca42 muž 04.09.2013 22:53:01

>> filipoinzagi, 04. 09. 2013 10:00:45

Já jsem dal za mlada v desetiboji lehce přes 5000 bodů a Mato má pravdu, nejméně bodů jsem dostal za 110m překážek (míň než za tyč). 110 m musíš běžet na 3 mezikroky – to nedokážeš protože já potřeboval asi 3,05 kroků. čtyři mezikroky nezvládneš protože bys musel střídat nohy, tak ti nezbývá než cupitat na 5 mezikroků. (Za mlada jsem byl diskař).

Motto: Trpělivost růže přináší. No uvidíme.
avatar

Praha

10 km: 0:43:58 (2014)
půlmaraton: 1:46:26 (2017)

Petr_P muž 05.09.2013 00:47:37

Zajímavá diskuze se tu přes den rozproudila. Tyto otázky kolem porovnávání sportovních výkonů mně docela zajímají. Souhlasím s tezemi, že na vytrvalostní běh si troufne kde kdo, protože to je přirozený sport, který nějak zvládne každý (třebas s příšernou technikou). Zatímco spoustu dalších sportovních odvětví komplikuje technika natolik, že je běžný člověk nezvládne buď vůbec, anebo má výkon žalostný proti profíkům.

V atletice je jistě většina disciplín (technické, vrhačské) těžko stravitelných. Relativně snad nejsnazší dálka, to jsme o TV ve škole běžně skákali, ale výkony pochopitelně nic moc (sám jsem dal tuším přes 4 m a většina spolužáků byla lepší). Výšku jsme taky skákali, běžně se zvládalo kolem 130 cm, ti nejlepší snad přes 150 cm. Ovšem velké potíže se stylem, já nezvládal flopa, bylo nás víc, tak jsme měli povolený straddle.

„Desetiboj“ jsme v dětství s bráchama zkoušeli pod vlivem sledování OH a MS v televizi. Do reality to ale mělo hrozně daleko. Některé disciplíny jako tyčka se vypouštěly, jinak se dost improvizovalo. Vzdálenosti běhu dost zkrácené, primitivní překážky o zabití, skoky bez měkkého doskočiště (dálka pouze z místa, výška nůžkama), místo oštěpu klacek a místo koule šutr, to byla legrace :-) Opravdový desetiboj bych už raději neriskoval, i když aspoň některé disciplíny by mně lákalo jen tak zkusit, jaké to je.

Svoje běžecké výkony jsem si už dříve zkoušel zanalyzovat v porovnání s WR a vychází mi to že jsem cca 1,5 – 1,75 krát pomalejší. Pochopitelně čím delší vzdálenost (končím na 10 km, víc jsem neběžel), tím horší koeficient kvůli nedostatku vytrvalosti. Zajímavá je však anomálie v podobě výraznějšího zhoršení na dlouhých sprintech (kolem 400 – 800 m) což je zřejmě dáno špatnou laktátovou odolností.

Je docela depresivní si uvědomit, že tempo jakým běhá světová vytrvalecká špička buď ani nevyvinu, anebo udržím jen ve chvilkovém sprintu. Přitom se to na pohled vůbec nezdá, jak ta televize zkresluje.

U jiných sportů mám poměr ze zřejmých důvodů horší než v běhu. Tragické je třeba plavání, více než 3 krát pomalejší než WR (a to jen 50 m protože nezvládám otočku a po jednom bazénu mám stejně dost). Názorná ukázka vlivu techniky na výkon. Ve sportech kde nejsou WR se to porovnává hůře protože dost záleží na konkrétních podmínkách. Alespoň zhruba, třeba na kole jsem více než 2 krát pomalejší, ale to je dáno materiálním vybavením, na kvalitním kole bych byl o něco rychlejší. Ze sportů co dělám mi relativně nejlépe vycházejí asi běžky, téměř jako běh, cca 1,5–2 krát pomalejší než světová špička.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 05.09.2013 08:46:27

>> rudo, 04. 09. 2013 21:33:25

Na veteranskych zavodoch sa bezne prizmuruju oci, takze ste na tom, ako ti bezci s mizernou technikou. Skus ist na otvorene atleticke preteky s echt rozhodcami a s gulou regulernej hmotnosti (so zenskou hadam kazdy muz da cez 11m, dokonca aj moja ultratenka manzelka-bezkyna to v sedemboji dala). Vzhladom na to, ze som v hale bezne videl disknutych osteparov, diskarov a kladivarov (kedze v hale sa vrha len gulou a chceli si zasutazit) prave kvoli zlemu laktu, ci preto, ze sa nezmestili do kruhu, tak si trufam povedat, ze niekto, kto to nikdy neskusal, bude mat velke potiaze to regularne zvladnut.

S ostepom podobne – to nie je ako hadzat kriketkou, s ktorou som vedel ako dorastenec okolo 70m. S ostepom som sa vyrazne cez 30m moc nedostal a oskrenych usi a krku som mal viac nez dost, ked som chcel bez techniky a spravneho drzania poriadne napriahnut.

O vysokych prekazkach radsej ani nehovorim, lebo som to skusal viackrat a iba par krat som dobehol bez padu, samozrejme v zlom case. A tom som prosim celkom skoordinovany a odmala sportujem, takze to nie je vinou ochabnutych svalov. Na niektore discipliny musis mat urcitu vysku a nejake parametre. A naopak, taky spravne stavany prekazkar, ked ma bezat viac ako 1 kolo, tak je to utrpenie sa na neho pozerat (asi ako 90% desatbojarov pri poslednej discipline – 1500m).

Kazdy sport, ak sa ma robit na akej takej urovni si vyzaduje specializaciu a v ramci sportu aj kazda disciplina ma ine poziadavky, ktore su casto nezlucitelne, takze nutne dochadza k znacnemu zhorseniu v discipline, ktorej sa nevenujes. Laicky priklad – od kedy som vedel chodit som kopal do lopty, neskor som sa venoval futbalu velmi intezivne, v podstate vrcholovo. Ked som zacal behat, do lopty som – doslova – nekopol desat rokov a od vtedy len sporadicky. Moje schopnosti ovladat loptu sa z vybornych zmenili na podpriemerne, a ked si niekedy dam na luke futbal s fotrami, tak patrim k tym menej zdatnym, napriek tomu, ze ani jeden z hrajucich nehral na takej urovni v mladosti, ako ja a kondiciu mam dvakrat taku ako oni. Ak sa nieco netrenuje, telo to rychlo zabudne a neskor to uplne stratis… ale neda sa vsetko rozvijat sucasne, clovek ma len 24h v dni a na sport ma vacsina z nas menej ako 2h v priemere. Za ten cas sa da najlepsie trenovat prave beh.

avatar

Prievidza, Slovensko

Celkem 11594,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:46 (2020)
půlmaraton: 1:27:42 (2016)
maraton: 2:57:58 (2017)

ttomino1980 muž 05.09.2013 12:49:34

>> Mato, 04. 09. 2013 08:58:>> Mato, 04. 09. 2013 08:58:23*

ok…beriem na vedomie a ciastocne menim nazor :-)

Motto: "Keď prechádzate peklom, nezastavujte sa." - W. Churchill
avatar

Prievidza, Slovensko

Celkem 11594,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:46 (2020)
půlmaraton: 1:27:42 (2016)
maraton: 2:57:58 (2017)

ttomino1980 muž 05.09.2013 12:53:16

>> Mato, 05. 09. 2013 08:46:27

tato veta je nadherna…aj preto som si celkom prirodzene vybral beh …„clovek ma len 24h v dni a na sport ma vacsina z nas menej ako 2h v priemere. Za ten cas sa da najlepsie trenovat prave beh.“

Motto: "Keď prechádzate peklom, nezastavujte sa." - W. Churchill
avatar

Sloviensko

rudo muž 05.09.2013 20:23:43

skusim svoj postoj napisat inak:

co spravit ak pridem k poznaniu ze mam zanedbane svaly mam skratene svaly slachy a mam neohybne klby a mam slabe svaly a koli tomu nedokazem vykonat pohyb v plnom rozsahu a v spravnej technickej variante, a dalej ak nemam rozvinute spojenia mozog-svaly a neviem ich ovladat precizne priestorovo a casovo a a ak nemam rpzvinutu schopnost vnimat priestorovo polohy casti svojho tela ?

teda vsetko dokopy ak mam slabe telo co sa lahko techniku sport nenauci ?

vo vacsine sportov by moje snahy boli dokonca proti pravdilam alebo by boli velmi smiesne, priapdne by som bo katastrofalne posledny medzi sutaziacimi ?

mam 2 moznosti : vydat za cestou napravy a postupne zlepsovat silu flexibilitu a koordinaciu a az sa parametre dostane na potrebnu uroven mozes z z toho zacat tvorit spravnu techniku sportu teda strukturu pohybu. druha moznost je kapitulovat a vylaslat sa na vlastne telo, nechat ho slabym neohybnym a nekoordinovanym a nasjt si connost ktora sa tiez nazyva sportova, da mi dostatok pohybu zaducham sa, vypotim sa, zdravotne mi to v urcitych aspekktoch pomozee a moze mi to aj pschycky pomoct…

tato druha moznost je hobikovske behanie, bez techniky a bez bezeckeho tela, co je OK ved schovavat sa v tisicovom dave velkych mestkych behov je lahke a v tom pelotone beziacim pomaly su vsetci netechnicky a bezecke telo nema nikto.

problem je ale v otm ze takto na rovinu to nik hobikovi nepovie a bezecke media hobika klamu v tom ze sa ma snazit o lepsi vykon a predkladaju nejake treninkove plany ako behat viac a rychlejsie v zlej technike a s nebezeckcym telom

z coho vznika novy sport ze kto dokaze bezat najrychjelsie technicky nesprvane, je tonieco ako dilema medzi zavodnou chodzou, normalnou chodzou a bezanim s vystretymi kolenami

su hobici co podvadzaju a bezia v lepsej technike ako vyslovene zlej a tiez podvadzaju ze si doma tajne trenuju niektor svaly a aj ohubnost a dokonca sa verejne priznaju ze robia jogu, pilates chodia do posilky alebo silu s vlastnou vahou alebo ze dokonca robia na drahe cvicenia naprklad sprintersku abecedu a podobne

tito podvadzajuci hobici by mali byt z verejnych masovych behov trvale disknuti.

den ma 24H ale k tomu mame este aj celu noc

ak mam na sport 2H denne, velky luxus, tak sa mzoem rozhodnut 2H behat v zlej technike a dalej oslabovat nebezecke telo a trapit sa nejakymi intenzitami prahivyn behom atd

alebo mozem z tych 2H jeden venovat napriklad laske bliznemu svojmu alebo po starom bliznej svojej, a ta 1H co mi zostane sa da vyuzit na cielene budovanie sportoveho tela, dam 20 minut efektivne vybratej jogy kde je aj ohybnost aj sila, 20 minut na cisty rozvoj sily efektivne na vsetky svaly tela (kazdy den v tyzdni mozem posilit ine svaly) a 20 minut na techniku nejake specialne bezecke alebo ine cvicenia kde sa nuti 1 apsekt spravnej techniky a tiez sa znovu ziskava schopnost koordinacie atd.

a obcas mozem ist na bezecky zavod ked bezim v prisne spravnej technike lebo mam bezecke telo.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 06.09.2013 08:30:33

>> rudo, 05. 09. 2013 20:23:43

S casti suhlasim, ale neda mi ironicky poznamenat, ze kolko bezcov si uz s takymto treningovym planom dostal pod 2:20 na maratone, ci pod 2:30, alebo aj len (cisto hobickych bez ambicii na akekolvek umiestnenie) pod 3 hodiny? Vela ich asi nebude, lebo takyto pristup postrada jeden detail – bezecku zlozku.

avatar

Sloviensko

rudo muž 06.09.2013 08:38:35

>> Mato, 06. 09. 2013 08:30:33

som zvyknuty na podobne ironicke poznamky, nic nove. bezecka zlozka treningu samozrejme pride ked uz bude bezecke telo a bude moct spravne behat. Otazka ci je sucasna generacia ochotna na niecom pracovat dlhodobejsie pretoze ak nieco nema na 2 kliknutia myskou, tak uz je to prislis zlozite a vzdialene

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Prievidza, Slovensko

Celkem 11594,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:46 (2020)
půlmaraton: 1:27:42 (2016)
maraton: 2:57:58 (2017)

ttomino1980 muž 06.09.2013 09:29:20

>> rudo, 05. 09. 2013 20:23:43

tento text som cital asi 5× vcera aj dnes …ale aj tak neviem co si mysliet

…bol som si dnes „zabehat“ …pojdem aj zajtra …a v nedelu pojdem „bezat“ nejaku verejnu masovku kde bude az 150maratoncov

Motto: "Keď prechádzate peklom, nezastavujte sa." - W. Churchill
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 06.09.2013 09:38:33

>> rudo, 06. 09. 2013 08:38:35

Tvoju odpoved mame chapat ako: „nikoho, pretoze sucasna generacia nie je ochotna nasledovat tvoje praxou neoverene teorie?“

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 06.09.2013 10:02:39

>> rudo, 06. 09. 2013 08:38:35

Prve pravidlo akehokolvek sportoveho treningu, je pravidlo specificity, druhe je frekvencia a konzistencia. Pravidlo specificity je snad jasne, ale aj tak ho znovu vylozim: ak chces byt v niecom lepsi (ci uz v rubani dreva, kajakovani, ci behani), musis primarne vykonavat tuto aktivitu, nie vsetky DOPLNKOVE aktivity, ktore Ti nedovolia vykonvata hlavnu ci uz pre nedostatok casu, unavu alebo cokolvek. Nevravim, ze k behu nepotrebujes aj doplnkove cinnosti, ale nesmie sa zabudat, aky je ich ucel – umoznit Ti lepsie a zdravsie vykonavat primarnu aktivitu. Darmo budes ohybny ako moderna gymnastka a budes mat pekne udy, ako anorekticka modelka, ked nemas nabehane kilometre. Telo sa zlepsi v tom, co primarne robi. S tvojim pristupom by sa zlepsilo v domacom posilnovani, s ktorym ked prestanes, ci ho znacne obmedzis, pomaly sa vratis na uroven 0.

Pravidlo frekvencie a konzistencie sa najlahsie vysvetluje – behaj casto, pravidelne, bez dlhych vypadkov.

Ak sa zacinajuci bezec bude drzat spociatku tychto dvoch pravidiel, za par rokov aj jeho styl nebude az taky marny. A to sme este nezacali s jogou ;-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 06.09.2013 10:08:21

>> SlavoK, 06. 09. 2013 09:38:33

Slavo prave naopak, kedysi ludia zili, fyzicky pracovali a v detstve sa vseobecne hybali tak, ze ked prisli do atletickeho oddielu tak tam prisli s bezeckym telom

a ked prisli tak si ich trener najprv podaval volne behanymi rovinkami az kym sa nenaucili behat technicky spravne a az potom sa zacalo spekulovat o bezeckom treningu

takze ono to bolo overene v raxi velmi dobre, skor sa da povedat ze sa medzi bezecku elitu nepresmykol nik, kto by najprv nemal bezecke telo a nemal techniku.

kedze dnesna realita je ina, tak treba najprv sa vratit k tomu zlozito co kedysi bolo samozrejmostou a bezecky trener to kedysi riesit nemusel, jednoduchu vytriedil tych co prisli priraveni, – tiez sa tomu hovorilo ze mali „talent“ a poslal domov tych nepripravenych pripadne im povedal ze na atletiku nie su dost dobri nech idu radsej hrat futbal

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 06.09.2013 11:08:35

>> SlavoK, 06. 09. 2013 09:38:33

On je to trochu začarovaný kruh: protože je to praxí neověřený postup, tak ho lidé nezkoušejí, a protože ho lidé nezkoušejí, tak je praxí neověřený.

Jinou věcí ovšem je, že hodně doporučení, která čtu ve foru v různých vláknech, jsou jen teoretická, protože praktické a měřitelné zkušenosti s nimi nikdo nemá, či je nepublikuje.

>> Mato, 06. 09. 2013 08:30:33

Jeden člověk, kterému Rudo dlouhodobě radil, se na maratonu pod 3 hodiny dostal, tomuto člověkovi ale souběžně radil intenzivně minimálně jeden další člověk (a méně intenzivně pak několik dalších lidí), přičemž si dotyčný nakonec beztak z každého doporučení vybral jen „něco“ a sportoval i stravoval se „po svém“. Přesto ale je dobré Rudův vliv zmínit.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 06.09.2013 11:37:45

>> kanovsky, 06. 09. 2013 11:08:35

Tak schvalne, podla Rudovej AKTUANEJ rady, si mal vo svojich zaciatkoch venovat 2/3 casu joge a posilovaniu a len 1/3 bezeckej abecede. Robil si to a tak si sa dostal na maraton pod 3h v prisne spravne bezeckej technike?

>> rudo, 06. 09. 2013 10:08:21

Rudo, ziadne „prave naopak“, proste nikoho. A reci o netrpezlivosti sucasnej generacie si nechaj od cesty. Na netrpezlivost a upad moralky mladsej generacie sa stazovali uz pred 5tis rokmi v Mezopotamii.

Nikde s tebou nepolemizujem o tom, ze v sucasnosti je priemerna populacia na tom s kondiciou horsie nez to bolo v minulosti.

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 06.09.2013 11:46:39

>> SlavoK, 06. 09. 2013 11:37:45

Tak právě touto aktuální radou jsem se neřídil, spíše jsem se řídil tím, že většina běhů byla jen volných, na TF kolem 130 apod.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 06.09.2013 11:58:25

>> kanovsky, 06. 09. 2013 11:46:39

No to neni zrovna unikatni Rudova rada, ze cca 80% nabehaneho objemu ma byt volne, to rika snad kazdy trener.

avatar

10 km: 0:35:54 (2018)
půlmaraton: 1:19:41 (2018)
maraton: 2:58:04 (2017)

Aki muž 06.09.2013 15:17:27

Nevím, proc porad na rudu utocite. Kazdy at si ma svoje nazory, je pak uz jen na nas, co si z toho vememe. Vemte si tu obrovskou masu lidi, která běhá a o technice nemá ani páru. To ani nemluvím o disbalancich, které si s sebou z dřívějšího žití přinesli a které je budou v dalším behani limitovat. To, co psal rudo na me pekne sedí s vím, jak mi da zabrat s tím něco dělat a uz se dostávám do stavu, kdy me tyhle věci limituji. Takže dávám za pravdu, ze by se mel člověk krom behani soustředit i na rozvoj dalších časti svého tela. A ne jenom kvuli behani, ale pro dobry pocit a pro zdravi.

Motto: Train hard, win easy.
avatar

Celkem 7309,46 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:52:29 (2013)
půlmaraton: 2:00:30 (2013)
maraton: 4:23:48 (2014)

cop2 muž 06.09.2013 16:15:46

Souhlasím, já třeba hrál 20 let hokej, skoro denně na ledě a pořád ohnuty na stranu, na kterou jsem držel hokejku. Jsem přesvědčeny, že mám disbalance jak vysitou. Tedy abych mohl obstojné běhat, je pro mne nyní opravdu důležité odstranit tyto problémy a snažit se běhat technicky správně, jinak hrozí zranění. Zvláště při mé váze … téměř 100kg. Já si rád přečtu info od rudy, ale i od Maťa a od všech ostatních. Někdy totiž je něco napsáno s nadsázkou, někdy s lehkou ironií … a ne vždy to musi být správně pochopeno ..... snad jsem nebyl moc OT.

Motto: Who dares wins
avatar

Pally muž 07.09.2013 00:52:19

moj pripad: vela som bikoval a behal do kopca, popritom som sa prepchaval sacharidmi a mal som nadvahu.. co sa tyka vykonu, tak som stagnoval…

potom som presiel na nizkosacharidovu dietu, schudol som vela kil, pricom som trenoval menej ako tretinu z toho co som trenoval predtym, pricom trening boli hlavne sprinty (po rovine, do kopca, na biku)…

vysledok: velke zvysenie vykonu… dokonca som pri behani do kopca vzal na chrbat vak so zavazim s poctom kil, ktore som schudol a mal som lepsi cas ako pred schudnutim…

takze pocet ludi na ktorych r. teorie funguju – min. 1

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 07.09.2013 06:28:42

>> Pally, 07. 09. 2013 00:52:19

Gratuluji! Jaké vzdálenosti běháš a v jakých časech?

A dále, co přesně se myslí tou nízkosacharidovou stravou? Kolik gramů sacharidů za den přibližně přijmeš, nebo jaký je Tvůj obvyklý denní jídelníček? A jak dlouho se tímto způsobem stravování řídíš? Rád bych se případně inspiroval na něčem konkrétním, děkuji moc za případnou odpověď.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Pally muž 07.09.2013 14:25:48

>> kanovsky, 07. 09. 2013 06:28:42

dakujem, v podstate ani nebeham, iba po lesoch – kopcoch a na biku hlavne a venujem sa trochu bojovym sportom (tam cele telo perfektne precvicim)..

co sa tyka stravy, tak je to ‚paleo‘ strava.. vela zeleniny, zdrave tuky (nasytene, olivovy), nejake to maso, vajcia, syr… clovek ani hladny nie je, v pohode dokazem aj 2 dni bez jedla fungovat.. praktizujem to par mesiacov, hoci obcas jem vsetko

neviem jak to suvisi s temou.. :-D

avatar

Praha

Celkem 7881,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:33 (2014)
půlmaraton: 1:28:26 (2014)
maraton: 3:21:53 (2014)

ped7g muž 07.09.2013 21:31:51

>> Pally, 07. 09. 2013 14:25:48

IMO strava nielen ze suvisi s povodnou temou, ale je uplny zaklad. Zial v mojom pripade este stale silne zanedbavany zaklad… Ale pomalicky s tym trochu nieco robim a skusam co ako funguje.

Motto: Pain is temporary, quitting lasts forever.
avatar

Praha - Velká Ohrada

Celkem 4337,97 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:23 (2014)
půlmaraton: 1:51:50 (2015)

34Regulus muž 08.09.2013 08:52:04

>> rudo, 05. 09. 2013 20:23:43

myslím že jsi ještě zanedbal třetí možnost. Nedělat VŮBEC nic a ležet na gauči :-( Tuhle možnost volí hodně lidí!!

Motto: Než abych si srazil vaz na Olympu Mons, tak radši vylezu na židli , s tím že zítra vylezu na stůl a pozítří.....
avatar

Sloviensko

rudo muž 08.09.2013 09:55:45

>> 34Regulus, 08. 09. 2013 08:52:04

certa rohateho zabudol, len sa nemienim majstrovi miesat do kapustnice

http://www.behej.com/…7009-nemozne

pozor ma to uz 76 stran ci kolko, do vianoc docitas

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Roudnice n.L.

Celkem 7722 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:20 (2015)
půlmaraton: 1:38:07 (2015)
maraton: 3:52:42 (2014)

Baca42 muž 08.09.2013 20:18:00

>> filipoinzagi, 04. 09. 2013 13:08:08

Dnes jsem našel výsledky mého desetiboje z 5.-6.10. 1991 Přebor Prahy ve víceboji na Strahově. Bylo mi 22let, výška 190cm, váha asi 105kg. Všechny běhy měřeny elektricky. Disciplíny nepíšu podle pořadí, ale podle mé bodové úspěšnosti. Mimo disku a koule to jsou vlastně moje osobáky.

disk 44,82m =763 bodů koule 12,53m =639 bodů 100m 12,40 =574 bodů 1500m 4:58,55 =568 bodů 400m 57,02 =520 bodů oštěp 44,36m =506 bodů výška 164cm =496 bodů dálka 539cm =459 bodů tyčka 260cm =264 bodů 110mpř 21,93 =213 bodů

celkem =5002 bodů

Samozřejmě to při závodě vždy nevyjde na 100% ( hlavně technické disciplíny ) a je znát i únava, ale docela mě překvapilo jak pěkně jsem běžel při těch kilech.

Motto: Trpělivost růže přináší. No uvidíme.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 09.09.2013 09:00:23

>> Baca42, 08. 09. 2013 20:18:00

Viem si Ta zivo predstavit – 190cm a 105kg vrhac. Vzhladom na tieto parametre je cas 4:58 priam neuveritelny, musis mat dieselovy motor, ak taketo nieco utiahnes.

Ostatne vykony su v sulade s tym, co som casto vidieval, ak sme poprosili vrhaca, aby nam pomohol s bodmi. V nasej stafete 4×400m som videl 100kg guliara dat medzicas 52s a to som ho tipoval na 63s pred vybehnutim. Neskor som sa poucil, ked nieco podobne predviedol diskar a ostepar (dostali sa pod 55s). O piatich minutach na 1500m by vsak mohli iba snivat. Videl som tohro guliara atakovat skoro 7m v skoku do dialky a vedel skocit svoju vysku (cez 185cm). Ziadne brucho mu z treniek neviselo, ako to casto vidim u guliarov aj medzi elitou, bol to skratka vybusny svalovec, inak hrozny dobrak s neskutocnou trpezlivostou.

Ako som vravel, naprosta vacsina disciplin desatboja je zalozena na sile a vybusnosti, pricom na 400m je potreba trosku rychlostnej vytrvalosti a na 1500m o nieco viac- v nej najviac desatbojari stracaju. Vytrvalostny trening nie je na vykonnostnej a vrcholovej urovni zlucitelny s extenzivnym silovym a vybusnym treningom. Inak z toho vznikne kockopes a pokusny kralik nebude v nicom dobry.

avatar

Roudnice n.L.

Celkem 7722 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:20 (2015)
půlmaraton: 1:38:07 (2015)
maraton: 3:52:42 (2014)

Baca42 muž 09.09.2013 16:40:42

>> Mato, 09. 09. 2013 09:00:23 Jo možná jsem před lety měl dieslový motor. I když ho vlastně mám pořád, jenom mi odešlo turbo a váha vzduchu.
krátké video:https://www.youtube.com/watch?…

Motto: Trpělivost růže přináší. No uvidíme.
avatar

Praha

Celkem 7881,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:33 (2014)
půlmaraton: 1:28:26 (2014)
maraton: 3:21:53 (2014)

ped7g muž 09.09.2013 19:27:56

>> Baca42, 08. 09. 2013 20:18:00

„1500m 4:58,55“ 8-O

Tak to mam co delat… uf :-D Respekt.

Motto: Pain is temporary, quitting lasts forever.
Nalezené položky: 84 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.