Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Achilovky - copak ty nikoho nebolí?

Achilovky - copak ty nikoho nebolí?

Nalezené položky: 155 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další Poslední
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 01.08.2006 09:37:09

Podělím se s Vámi o čerstvě nabitou zkušenost s achilovkami­.O víkendu jsem šel v terénu dlouhý běh (42km,900m převýšení).Skutečně pomalu 9,8km/h,TF 142.Zhruba třetí hodinu běhu jsem začal cítit achilovky.Doběhl jsem…Celkem se mě ještě druhý den špatně chodilo,musel jsem dávat pozor na každý krok.Dal jsem si 1h volně na spinningu (TF 126) a po zahřátí bolest částečně ustoupila.Další den jsem běžel 10km volně (10,6km/h) a přes počáteční ztuhlost už o achilovkách nevím. Pravděpodobně mě vadí nerovný terén,pomalé tempo-dopady jsou tvrdší.Při silničním půlmaratonu nebo maratonu za mnohem rychlejšího tempa o problémech nevím.Boty mám NB krosový,naběháno v nich cca 1000 km. Máte podobné zkušenosti?

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 01.08.2006 09:53:40

[quote=milan]Po­dělím se s Vámi o čerstvě nabitou zkušenost s achilovkami­.O víkendu jsem šel v terénu dlouhý běh (42km,900m převýšení).Skutečně pomalu 9,8km/h,TF 142.Zhruba třetí hodinu běhu jsem začal cítit achilovky.Doběhl jsem…Celkem se mě ještě druhý den špatně chodilo,musel jsem dávat pozor na každý krok.Dal jsem si 1h volně na spinningu (TF 126) a po zahřátí bolest částečně ustoupila.Další den jsem běžel 10km volně (10,6km/h) a přes počáteční ztuhlost už o achilovkách nevím. Pravděpodobně mě vadí nerovný terén,pomalé tempo-dopady jsou tvrdší.Při silničním půlmaratonu nebo maratonu za mnohem rychlejšího tempa o problémech nevím.Boty mám NB krosový,naběháno v nich cca 1000 km. Máte podobné zkušenosti?[/quote] Ještě doplním : po běhu jsem achilovky masíroval kostivalem.Na tento dlouhý běh jsem šel po neobvyklých čtyřech dnech běžecké pauzy.

avatar

České Budějovice

Celkem 2928 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:56 (1992)
půlmaraton: 1:26:14 (2007)
maraton: 3:14:55 (2010)

Muscul muž 02.08.2006 17:37:59

Také jsem měl podobné problémy s achilovkami. Je to asi otázka času, zamlada jsem běhal násobně více a nic, nyní se ozvaly při cca 150 km za měsíc. Dal jsem přes půlroku absolutní pauzu, kdy jsem o nich vůbec nevěděl, bohužel po půlroce při prvním výklusu se ozvala ůplně stejná bolest jako před odpočinkem. Sháněl jsem informace všude možně a nakonec mi pomohly následující opatření, samozřejmě to záleží na stupni poškození a nemoci.

  • úplný klid není dobrý, šetrným pohybem a prokrvováním se škodliviny odplavují a šlacha regeneruje
  • při tréninku v zimě jsem si balil achilovky do igelitu, přes něj normálně ponožky, to je prohřálo
  • po doběhu ledová sprcha či koupele (samozřejmě jen achilovek)
  • několikrát během dne střídat horké a ledové koupele (sprchu)
  • asi 14 dní jsem měl půjčenou bioptronovou lampu od Zepteru a každý den jsem si je ozařoval
  • několikrát denně lehce masírovat mastí Sněženka (kostival, kaštan,mentol, etanol)

Nevím která věc, nebo jestli všechny dohromady mi pomohla nejvíce, ale dnes mám již pokoj a achilovky snesou i náročnější trénink na dráze i asfaltu.

Motto: Malý ten, kdo malé má cíle..
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 02.08.2006 18:50:25

Nevím která věc, nebo jestli všechny dohromady mi pomohla nejvíce, ale dnes mám již pokoj a achilovky snesou i náročnější trénink na dráze i asfaltu. Jen drobné doplňující dotazy :v jaké jsi věkové kategorii ? co je v tvém podání náročnější treninky-můžeš uvést příklad.Díky

avatar

České Budějovice

Celkem 2928 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:56 (1992)
půlmaraton: 1:26:14 (2007)
maraton: 3:14:55 (2010)

Muscul muž 03.08.2006 21:02:10

Věková kategorie „mládí pryč, do důchodu daleko“ tzn.= 43. Achilovky jsem doléčil v zimě, s mazáním apod. přestal a běhám cca 1× týdně např.18–20 km á 5min/km po asfaltu, cca 2× týdně úseky(třeba 10×400m, 5× 1km apod.) na dráze na tartanu (naplno), ve zbytku týdne lehčí výklusy a zatím drží. Občas se ozvou, musím začít znovu s mazáním apod. a opět to pomůže.

Motto: Malý ten, kdo malé má cíle..
avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 04.08.2006 13:39:09

[quote=Paavo]A­hojte, chci se zeptat, jak léčíte bolestivé achilovky. Vloni mě bolela pořád pravá, přes zimu to odeznělo a celý letošek mě pro změnu bolela levá. Tak jsem si řekl, že si dám teď v listopadu klid od běhání a uvidím jestli to nepřestane. Jinak jsem zkoušel masáž achilovky mezi prsty, před během se snažím co nejvíce achilovku rozhýbat apod. ale beztak i když je dobrá konstelace, ji mám tak prvních 10 minut ztuhlou a bolestivou. Natržená snad není, jen asi nějak zanícená – na internetu jsem vyčetl, že se tomu asi říká odborně achilodynie, která se dá léčit např. laseroterapií. Někde jsem tuším četl, že pokud se to stále namáhá může z toho být chronické onemocnění, které se daleko hůře léčí, nebo může dojít i k natržení, což bych velice nerad. Máte někdo podobné problémy, pomůže jen přestávka a jak dlouho se takový zánět léčí – nechci to uspěchat a raději teď chvíli vysadím než s tím mít počase zase problémy. Jinak většinou běhám na měkkém – v lese. Nečekám teď ale odpověď : skoč si k ortopedovi :-) Dík Pavel[/quote] Já jsem měl v roce 2003 zanět úponu achilovky. hodně to bolí a dělal jsem doslova centimetrové kroky. Trvalo to tři měsíce, v tom obobí jsem si přetížil i druhou achilovku. Pak jsem si začal achilovky ledovat a postupně se zcela uzdravily. Teď si po každém běhu tak 5 minut sprchuji achilovky a kotníky ledovou vodou, po těžším závodu nebo tréninku si je někdy i leduji. Nemám už s achilovkami žádné problémy, nepamatuji si, kdy mne naposledy bolely.

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Praha 3

Celkem 2522 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:01 (2008)
půlmaraton: 1:55:38 (2005)

Manfred muž 04.08.2006 14:14:40

[quote=Štefan]dělal jsem doslova centimetrové krky[/quote] to se mi stává když piju vodu s bublinkama :)

avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 04.08.2006 14:17:29

[quote=Manfred][qu­ote=Štefan]dě­lal jsem doslova centimetrové krky[/quote] to se mi stává když piju vodu s bublinkama :)[/quote] Né krky ale kroky

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

luca 21.10.2006 23:09:44

Podelim se s vami o moje zkusenosti s achilovkami. Moje story trva uz asi ctyri roky a to jsem moc hodna. Zacalo to tim, ze jsem se dostala na VS na obor telesna vychova a sport ( obor, ktery doktori opravdu nemaji radi ). Najednou jsem toho delala o hodne vic nez doted ( drive jenom zavodne fotbal, pak navic squash, outdoor + asi dvacet sportu ve skole). Vyjimkou nebyl ani den, kdy jsem mela tri dvouhodinove treninky. Jo, byla jsem namakana, to jo. Jenze zacaly bolet achilovky. neposlouchala jsem telo a „makala“ jsem dal pres bolest. Doslo to tak daleko, ze jsem nemohla po ranu chodit, jak jsem mela AS ztuhly a bolestivy. Ale rozhejbalo se to a to bylo dulezity. Nakonec jsem to dotahla az do stavu, ze jsem nemohla dobehnout tramvaj. Tohle trvalo asi dva roky, navstivila jsem nejaky ty ortopedy a vsichni doporucovali klid. Ale ja neposlechla. Treti rok jsem musela pod kudlu, pac Haglundova exostoza (narustek na pate ) mi nedovolil delat ani ty nejbeznejsi pohyby. A to rovnoou na obouch patach. Na chvilku pokoj, hura zpet do sportu.A je to tu zase zpet, stejny story, stejna bolest, jeste podporena jizvami na obouch patach..... Po roce opet pod kudlu, exostoza se vratila na obe paty. A co ted? Je mi 24 let, mam zjizveny paty, nejpohodlnejsi boty jsou pantofle. S fotbalkem se uz pomalu loucim, se squashem jsem se se slzami rozloucila. Nejsem sebevrah. Jezdim na kole, boli to. Beham, mam specialni vlozky, boli to. Doktor me upozornil na to, ze jsem adept na utrzeni achilovky. Az se tak stane, tak doufam, ze budu alespon v CR – momentalne pobyvam v USA a nejsem si jista, co moje pojisteni zahrnuje. Takze, co bych vam poradila? Asi nic, pac mne taky radili a ja taky neposlechla… TEd uz je pozde. Ale preci jen, kdyby se nahodou nekdo nechal inspirovat – POSLOUCHEJTE SVOJE TELO. Ono moc casto nemluvi, ale kdyz uz promluvi, tak proto, ze je opravdu nutny, aby se ozvalo. Kdyby se chtel nekdo optat na tuhle potvoru exostozu, tak piste na muj emajl. Behu zdar, Luca.

avatar

Plzeň

Celkem 5741 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:00 (2006)
půlmaraton: 1:43:55 (2007)
maraton: 3:28:54 (2006)

VILDA muž 23.10.2006 11:37:48

[quote=luca]Podelim se s vami o moje zkusenosti s achilovkami. Moje story trva uz asi ctyri roky a to jsem moc hodna. Zacalo to tim, ze jsem se dostala na VS na obor telesna vychova a sport ( obor, ktery doktori opravdu nemaji radi ). Najednou jsem toho delala o hodne vic nez doted ( drive jenom zavodne fotbal, pak navic squash, outdoor + asi dvacet sportu ve skole). Vyjimkou nebyl ani den, kdy jsem mela tri dvouhodinove treninky. Jo, byla jsem namakana, to jo. Jenze zacaly bolet achilovky. neposlouchala jsem telo a „makala“ jsem dal pres bolest. Doslo to tak daleko, ze jsem nemohla po ranu chodit, jak jsem mela AS ztuhly a bolestivy. Ale rozhejbalo se to a to bylo dulezity. Nakonec jsem to dotahla az do stavu, ze jsem nemohla dobehnout tramvaj. Tohle trvalo asi dva roky, navstivila jsem nejaky ty ortopedy a vsichni doporucovali klid. Ale ja neposlechla. Treti rok jsem musela pod kudlu, pac Haglundova exostoza (narustek na pate ) mi nedovolil delat ani ty nejbeznejsi pohyby. A to rovnoou na obouch patach. Na chvilku pokoj, hura zpet do sportu.A je to tu zase zpet, stejny story, stejna bolest, jeste podporena jizvami na obouch patach..... Po roce opet pod kudlu, exostoza se vratila na obe paty. A co ted? Je mi 24 let, mam zjizveny paty, nejpohodlnejsi boty jsou pantofle. S fotbalkem se uz pomalu loucim, se squashem jsem se se slzami rozloucila. Nejsem sebevrah. Jezdim na kole, boli to. Beham, mam specialni vlozky, boli to. Doktor me upozornil na to, ze jsem adept na utrzeni achilovky. Az se tak stane, tak doufam, ze budu alespon v CR – momentalne pobyvam v USA a nejsem si jista, co moje pojisteni zahrnuje. Takze, co bych vam poradila? Asi nic, pac mne taky radili a ja taky neposlechla… TEd uz je pozde. Ale preci jen, kdyby se nahodou nekdo nechal inspirovat – POSLOUCHEJTE SVOJE TELO. Ono moc casto nemluvi, ale kdyz uz promluvi, tak proto, ze je opravdu nutny, aby se ozvalo. Kdyby se chtel nekdo optat na tuhle potvoru exostozu, tak piste na muj emajl. Behu zdar, Luca.[/quote] Díky za každou bolest, kterou nám naše tělo signalizuje!

avatar

Ostrava

NNN muž 23.10.2006 15:32:23

[quote=milan]Po­dělím se s Vámi o čerstvě nabitou zkušenost s achilovkami­.O víkendu jsem šel v terénu dlouhý běh (42km,900m převýšení).Skutečně pomalu 9,8km/h,TF 142.Zhruba třetí hodinu běhu jsem začal cítit achilovky.Doběhl jsem…Celkem se mě ještě druhý den špatně chodilo,musel jsem dávat pozor na každý krok.Dal jsem si 1h volně na spinningu (TF 126) a po zahřátí bolest částečně ustoupila.Další den jsem běžel 10km volně (10,6km/h) a přes počáteční ztuhlost už o achilovkách nevím. Pravděpodobně mě vadí nerovný terén,pomalé tempo-dopady jsou tvrdší.Při silničním půlmaratonu nebo maratonu za mnohem rychlejšího tempa o problémech nevím.Boty mám NB krosový,naběháno v nich cca 1000 km. Máte podobné zkušenosti?[/quote] Technická na okraj : rychlost běhu do cca 2–3m/s spadá do „neergonometrické“ oblasti „neběhu či nechůze“. Je možné , že tenhle „nekonfort“ odnesou nestandartně zatěžované prvky těla. Snad i proto vznikl „indiánský běh“ ( do 2m/s chůze nad 3 běh )

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 23.10.2006 15:51:15

To NNN: V této neergonometrické oblasti jsem se pohyboval něco málo přes 3 hodiny.A místy byl povrch hodně krosový.Na druhou stranu je to tempo maratonu kolem 4 hod,což spousta běžců běhá a nemá s achilovkami potíže.A ultra jsou v této oblasti i desítky hodin.

avatar

Ostrava

NNN muž 24.10.2006 07:18:46

To Milan : leč každá „součástka“ pohybového aparátu je přírodou individueně „vytuněná“ . Nadějí je , že regenerační schopnosti lidského organismu jsou netušené.

avatar

Celkem 1535 km
Minulý měsíc 0 km

Ivan 12.11.2006 15:08:41

Taky mám (měl jsem – doufám) problémy s achylovkou. Kolem 10. září mě začala bolet levá achylovka, souviselo to asi s přechodem od silnice na lesní hodně měkkou a členitou lesní cestu.Bolelo to tak, že se s tím běhat nedalo a tak jsem si dal 6 týdnu pauzu. Po této době jsem vyběhl s přesvědčením, že vše musí být Ok – noha, když jsem neběhal nebolela. Chyba, po 2 km zase stará známa bolest. Tak jsem to začal mazat kostivalem a po týdnu jsem šel opatrně znovu, zase do lesa a noha zase bolela. Pak jsem pročetl tohle fórum a zjistil, že by to mohlo být právě tím měkkým terénem. Po týdnu jsem to šel zkusit na silnici a noha sice bolela ale trochu míň, ale na běhání to určitě nebylo. Nakonec mě pomohlo toto: Každý večer jsem si na bolavou achylovku dával zábal. Namazal achylovku kostivalem zabalil do takový potravinářský fólie a dal do ponožky aby to drželo a celý kotník ještě obalil takovou malou teplou dekou a připevnil obvazem, aby to nespadlo a šel spát. Už po první noci jsem cítil zlepšení jak předtím tak za 14 dní. Po 7 zábalech dnes achylovka poprvé při běhu (14 km) vůbec nebolela a celý tento týden kdy sice noha ještě pobolívala tak jsem běhal každý den. Tak doufám, že to mám zasebou.

avatar

Letanovce

papagaj1 muž 18.11.2006 22:42:57

Zdravím všetkých bežcov. Mám podobné problémy s achilovkami, nebudem to nejako rozpisovať,/mimo toho, že som dostal niekoľko injekcií, špecialny liečivý obväz a teraz laser/ ale dostal som radu a zatiaľ to asi pomáha. Teda – na bolestivé miesto si na noc prikladám obklad. Obklad tvorí tampon, sťahovací obväz, alebo bandáž. Na tampon si dávam tekutinu / rozomletý koreň kostihoja naložený v alkohole – zatial neviem na akú dlhú dobu, tekutinu som dostal/. Tekutina je tmavej farby a trošku hustejšia ako alkohol. Koreň musí byť čerstvo vykopaný čo je teraz asi problém. Vie o tom niekto niečo viac.

avatar

Drnava

Celkem 71363,22 km
Minulý měsíc 269,15 km
10 km: 0:42:34 (2009)
půlmaraton: 1:28:13 (2010)
maraton: 3:15:02 (2011)

Adrian muž 19.11.2006 20:29:29

S narastajucim poctom km som aj ja pocitoval bolest v oblasti achilovky. Ak uz bolí, je pozde, ostava uz len liecba. Preto pozor pri vybere vhodnej obuvi na beh. Mozu byt topanky aj neviem ake drahe, ked vam nesadnu na nohu co z toho? Velke percento zapalu achilovky sposobuje vrchna cast v zadu nad patou na topanke. Len si skuste predstavit kolko krokov urobite pri 100 – 200 km mesacne? Skuste si predstavit ten doslap ako vam tlaci ta vrchna cast na achilovku, zo zaciatku to necitite, keby bola na tom miete kost, nezapali sa ale miesto sa oderie. Achilovka sa neoderie ale kedze je pruzna po case zapali a boli. Viem o com hovorim, vlastne skusenosti.Ja som sa zacinajuce bolesti snazil riesit vselijak, ortopedickou vlozkou- nebolo to ono, zmensil sa priestor v topanke, volnejsie zasnurovanie tiez nebolo ono. Pozor na to, ta ktora sportova obuv nemusi byt dobra pre kazdeho, ved nie kazdy ma taky isty tvar nohy, clenka. Mne sa to podarilo vyriesit tak, aspon pri tom pare topanok, ze som vysnuroval snurky z poslednej vrchnej dierky, vznikol vacsi priestor okolo clenku, cim sa zabrani treniu topanky o achilovku. Ved vo vasine pripadov bolest achilovky,samoz­rejme nie kazda, nesposobuje ani tak doslap pri behu- ak je spravny, ale uz vyssie opisane trenie vrchnej casti topanky na achilovku. Preto si kupujem zasadne nizzie vykrojene topanky, a je po probleme, aspon u mna.

Motto: www.adriandovala.wordpress.com
avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 52023,4 km
Minulý měsíc 165 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 19.11.2006 21:55:13

[quote=papagaj1]…ro­zomletý koreň kostihoja naložený v alkohole – zatial neviem na akú dlhú dobu, tekutinu som dostal/. Tekutina je tmavej farby a trošku hustejšia ako alkohol. Koreň musí byť čerstvo vykopaný čo je teraz asi problém. Vie o tom niekto niečo viac.[/quote] Tuto kostivalovou tinkturu jsem si vyráběl před dvěma roky. Vykopaný kořen kostivalu jsem očistil, nakrájel na drobné plátky, naložil do Alpy Francovky a umístil v lahvičce za oknem tak, aby byla co nejvíc na sluníčku. Po zhruba šesti týdnech jsem roztok scedil a používal na oblady na kolena.

avatar

Brno

FilipD muž 12.12.2006 14:59:54

A nemohl by pomoct Glukosamin? Ten dodává kolagenním tkáním pružnost. Tak trochu by to s tím třeba pohnulo?? Jinak kolagen řeší zase pevnost těchhle tkání.

avatar

Kadaň, Ústí nad Labem

Celkem 11706 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:05 (2011)
půlmaraton: 1:37:48 (2010)
maraton: 3:26:26 (2008)

Tudy muž 24.05.2007 10:12:32

[quote=Roznava]S na­rastajucim … mna.[/quote] Přesně ty samé problémy jsem míval s botami také. Konkrétně mi to dělali boty NB do terénu, dokonce po dvou letech běhání došlo k natržení boty v místě, kde se opírá AS (jinak bota nejeví větší známky opotřebení). Teď mám do terénu nové NB, o 1/2 čísla větší, ale i tak stále trochu na AS tlačí-nejvíce je to cítit po delších závodech. Silniční Asicsy zcela bez problémů…

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 24.05.2007 11:42:59

Je pravda, že s krosovými NB jsem měl taky problém s achilovkou (přitom v silničních ne) – přestal jsem v nich běhat. Taky mívám problém, když mám při delší zátěži (řekněme od 1,5 hodiny nahoru) takové ty krátké sportovní ponožky, co sotva vykouknou z bot.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Praha 4

Celkem 185 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:53 (1997)

SPORTBILI muž 02.09.2007 20:45:38

Ahoj běžci a tragédi (jak se komu líbí).
Již celý týden lehce cítím levou achilovku.Běhám v NB 846 a mám podezření,že na achilovku tlačí jejich zvýšená patní část,jak zde již někdo psal. Nepomohlo by třeba vložení druhé vložky do bot,noha by byla o něco výše a bota by netlačila na achilovku.Nemáte s tím někdo zkušenost? Nebude to mít vliv na funkčnost boty?Nikdy jsem s achilovkami problém neměl,tak nevím jak to řešit.Jinak zkouším zatím lehce ledovat.Nechce se mi kupovat nové boty,vlastním ještě NB1000 a se značkou NB jsem nikdy problémy neměl.

Díky za názory SPORTBILI

avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 03.09.2007 14:54:20

s achilovkama jsem si užil fakt dost, takže nějaké zkušenosti mám. řekl bych, že ten prvotní problém nebude v botě. možná sis jí nějak namohl nebo uhnal zánět a protože ta bota má patní část opravdu vyšší, tlačí na to a neustále to zatěžuje. v případě lehké bolesti a prvního výskytu občas zabírají různé gely a masti. a klid.

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
avatar

Pardubice

10 km: 0:35:17
půlmaraton: 1:15:58

alfun muž 03.09.2007 19:26:37

SPORTBILI : Myslím, že na to budou mít vliv hlavně ty boty, protože jak jsem v nich začal běhat cítil jsem stejnou lehkou bolest a teď v nich neběhám a bolest přešla… taky nevím co s tím, taky se mi nechce kupovat další boty :-/

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 03.09.2007 19:35:17

Myslím, že je jediná rada – boty vyřadit a pak uvidíš.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Praha 4

Celkem 185 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:53 (1997)

SPORTBILI muž 04.09.2007 20:17:19

[quote=SPORTBI­LI]Ahoj běžci a tragédi (jak se komu líbí).
Již celý týden lehce cítím levou achilovku.Běhám v NB 846 a mám podezření,že na achilovku tlačí jejich zvýšená patní část,jak zde již někdo psal. Nepomohlo by třeba vložení druhé vložky do bot,noha by byla o něco výše a bota by netlačila na achilovku.Nemáte s tím někdo zkušenost? Nebude to mít vliv na funkčnost boty?Nikdy jsem s achilovkami problém neměl,tak nevím jak to řešit.Jinak zkouším zatím lehce ledovat.Nechce se mi kupovat nové boty,vlastním ještě NB1000 a se značkou NB jsem nikdy problémy neměl.

Díky za názory SPORTBILI[/quote] Tak jsem to vyzkoušel.V neděli jsem šel 6.5km (33 minut) a achilovku jsem cítil hned od prvních minut. Dal jsem do NB 846 ještě druhé vložky z NB 1000,takže noha je cca 2–3 mm výše než normálně.Včera jsem šel 6.5 km (30 minut)achilovku jsem vůbec necítil a vše bylo v pořádku.Dnes jsem šel 11 km (52 minut) a achilovka stále drží :-).Tak to asi funguje.Je možné,že to zabralo jen díky tomu,protože můj zánět byl v počátečním stádiu nebo šlo jen o otlačenou achilovku. Pokud to chcete někdo také vyzkoušet,tak doporučuji jen pokud máte běžeckou obuv o jedno číslo větší jinak se vám noha do boty nevejde.

avatar

Pardubice

10 km: 0:35:17
půlmaraton: 1:15:58

alfun muž 05.09.2007 10:55:27

konečně řešení na obzoru :-) Jestli v nich budeš dál běhat tak informuj kdyby se bolest vrátila. Já zatím ještě běhám ve starších…

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 157415,06 km
Minulý měsíc 843 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 25.09.2007 22:29:02

[quote=Lubos M][quote=Mirek Kostlivý]20.10. – Stromovka (?) pod 3:15 (??)

(17.09. – 23.09.2007) – celkem 59km Po – 8km (5:47/km) Út – volno (plavání + masáž) St – 12km (5:36/km) Čt – 14km (5:17/km) Pá – 16km (4:58/km) So – 9km výklus (10× 100m + MK) Ne – volno (vynucené, problémy s nohou)[/quote] co máš s nohou? škoda žes nezkusil ten Berlin, dle předpovědi má být na startu 12 stupňů a oblačno![/quote] Bohužel jsou to výše uvedené problémy, takže pravděpodobně padne i nedělní plánovaný půlmaraton v polských Katovicích, kam jsem si chtěl zajet si to zaběhnout, když budu příští týden pracovně v Ostravě. Takže když se to nezlepší, nepoběžím ani tu Stromovku. Což o to běhat mohu, ale speciálním stylem přes střed nohy, takže zhruba tempem okolo 6 minut/km. Ale s tím na maraton nepůjdu.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Pardubice

10 km: 0:35:17
půlmaraton: 1:15:58

alfun muž 26.09.2007 08:34:52

[quote=SPORTBI­LI][quote=SPOR­TBILI]Ahoj běžci a tragédi (jak se komu líbí).
Již celý týden lehce cítím levou achilovku.Běhám v NB 846 a mám podezření,že na achilovku tlačí jejich zvýšená patní část,jak zde již někdo psal. Nepomohlo by třeba vložení druhé vložky do bot,noha by byla o něco výše a bota by netlačila na achilovku.Nemáte s tím někdo zkušenost? Nebude to mít vliv na funkčnost boty?Nikdy jsem s achilovkami problém neměl,tak nevím jak to řešit.Jinak zkouším zatím lehce ledovat.Nechce se mi kupovat nové boty,vlastním ještě NB1000 a se značkou NB jsem nikdy problémy neměl.

Díky za názory SPORTBILI[/quote] Tak jsem to vyzkoušel.V neděli jsem šel 6.5km (33 minut) a achilovku jsem cítil hned od prvních minut. Dal jsem do NB 846 ještě druhé vložky z NB 1000,takže noha je cca 2–3 mm výše než normálně.Včera jsem šel 6.5 km (30 minut)achilovku jsem vůbec necítil a vše bylo v pořádku.Dnes jsem šel 11 km (52 minut) a achilovka stále drží :-).Tak to asi funguje.Je možné,že to zabralo jen díky tomu,protože můj zánět byl v počátečním stádiu nebo šlo jen o otlačenou achilovku. Pokud to chcete někdo také vyzkoušet,tak doporučuji jen pokud máte běžeckou obuv o jedno číslo větší jinak se vám noha do boty nevejde.[/quote] Jak to vypadá teď ? Už tě achilovka nebolí? Vyřešila to vložka navíc úplně ? Já jsem několikrát zkoušel běžet taky s přidanou vložkou a je to lepší, ale pořád s těma achilovkama bojuju… týden to je dobré a potom po větší zátěži nebo po závodě je zas cítím :-/

avatar

Praha 4

Celkem 185 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:53 (1997)

SPORTBILI muž 30.09.2007 19:42:56

[quote=SPORTBI­LI][quote=SPOR­TBILI]Ahoj běžci a tragédi (jak se komu líbí).
Již celý týden lehce cítím levou achilovku.Běhám v NB 846 a mám podezření,že na achilovku tlačí jejich zvýšená patní část,jak zde již někdo psal. Nepomohlo by třeba vložení druhé vložky do bot,noha by byla o něco výše a bota by netlačila na achilovku.Nemáte s tím někdo zkušenost? Nebude to mít vliv na funkčnost boty?Nikdy jsem s achilovkami problém neměl,tak nevím jak to řešit.Jinak zkouším zatím lehce ledovat.Nechce se mi kupovat nové boty,vlastním ještě NB1000 a se značkou NB jsem nikdy problémy neměl.

Díky za názory SPORTBILI[/quote] Tak jsem to vyzkoušel.V neděli jsem šel 6.5km (33 minut) a achilovku jsem cítil hned od prvních minut. Dal jsem do NB 846 ještě druhé vložky z NB 1000,takže noha je cca 2–3 mm výše než normálně.Včera jsem šel 6.5 km (30 minut)achilovku jsem vůbec necítil a vše bylo v pořádku.Dnes jsem šel 11 km (52 minut) a achilovka stále drží :-).Tak to asi funguje.Je možné,že to zabralo jen díky tomu,protože můj zánět byl v počátečním stádiu nebo šlo jen o otlačenou achilovku. Pokud to chcete někdo také vyzkoušet,tak doporučuji jen pokud máte běžeckou obuv o jedno číslo větší jinak se vám noha do boty nevejde.[/quote] Stále v pohodě,achilovky drží. Já běhám s přidanou vložkou každý druhý trénink,střídám je s NB 1000. Pokud běháš pouze s NB846,tak zkus s přidanou vložkou každý trénink nebo střídej také.

avatar

lany

Celkem 711 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:35 (2006)

jirkal muž 09.06.2008 07:39:17

ahooj, trápí mě pravá achillovka a dlouho jsem nechtěl věřit svýmu podezření na to, že za to můžou mý boty…co si budeme povídat, koupě takovýho páru bot není levná záležitost, zvlášť, když si řekneš, tak jednou si koupím něco pořádnýho… Po studii všech příspěvků k tomuhle tématu jsem o tom ale přesvědčenej. Takže pryč s nima, zbývá tedy už jen druhý pár v botníku. Kostival, chlazení, cviky a klid od běhání…ach jo. Jak malej kluk..už nikdy nic nevyzkoušenýho! Ale coopak to jde? Každej rok nový modely..

Motto: *Všeliké kvaltovaní toliko pro hovada dobré jest* J.A.Komensky
Nalezené položky: 155 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.