Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Dokážem to?

Dokážem to?

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

mart.ina žena 17.10.2013 00:52:06

Ahojte, som na fóre nová. Zaregistrovala som sa, pretože chcem robiť niečo sama pre seba, pre svoju psychickú aj fyzickú pohodu. V behu som relatívne začiatočník (asi rok a pol dozadu som síce chodila 3× týždenne tak do 3 km, ale potom fakt len príležitostne). 10 dní dozadu som konečne šla behať, zvládla som asi 2,5 km- čas niečo cez 15 minút. Vlastne, rada by som vás poprosila o radu, aké dlhé tréningy zaradiť na začiatok, čo behať skôr na čas alebo na dĺžku? Čo som zatiaľ odskúšala viac mi vyhovuje bežať napr 15 minút vkuse a pomaly, ako musieť beh striedať s chôdzou- po spomalení do kroku sa neviem poriadne rozdýchať, neviem si predstaviť hneď bežať ďalej. S dýchaním mám celkovo dosť problém, neviem či to súvisý aj s dosť ťažkou alergiou. Nie je pre mňa jednoduché donútiť sa ísť behať, ale viem, že mi to prinesie kopu endorfínov, vyčistí hlavu a budem sa cítiť lepšie. Uvažujem prihlásiť sa na Beh Lužánkami, ktorý bude v březnu 2014 v Brne – je to 6,4 km trasa pre ženy, ako motivácia. Myslíte, že to mám šancu zvládnuť? Díky moc

avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 17.10.2013 09:55:23

>> mart.ina, 17. 10. 2013 00:52:06

Projdi fórum, na většinu svých otázek tu nalezneš odpovědi. Pro začátek běhej hlavně na „čas“, snaž se raději vydržet delší dobu i za cenu přerušovaného běhu. Třeba si to i stopuj, 3 min běh, 2 min chůze, pak chůzi ubírej. První fázi dávej chodeckou a třeba i delší, ať se stačíš před během prokysličit. Alergenů teď zrovna moc není, pokud máš problémy při zpomalení (pocit, že se ti stahuje dýchací trubice), mohlo by se jednat o astma nebo CHOPN, doúpuručil bych zajít na plicní. Ale i s astmatem se dá docela dobře běhat :-). Neboj, pokud budeš aspoň třikrát týdně pravidelně běhat, tak ty Lužánky dáš.

Motto: ...kam až?
avatar

Celkem 11099,39 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:37 (2015)
půlmaraton: 1:48:11 (2015)
maraton: 4:24:37 (2014)

Ondřej S. (aka
poohDA)
muž
17.10.2013 10:18:50

>> mart.ina, 17. 10. 2013 00:52:06 „…Nie je pre mňa jednoduché donútiť sa ísť behať…“

Jeden tip, který se taky píše v každém druhém článku, chodit do práce/školy pěšky. Když je to moc daleko, tak třeba část cesty vystoupit z tramvaje o tři zastávky dříve a zbytek dojít/doběhnout. Já mám přes 95% běhů odněkud někam, uzavřený okruh běhám úplně výjimečně, k tomu se musím nutit.

Motto: Mírné zjednodušení ušetří hodiny vysvětlování.
Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.