Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Nespecifikovaná bolest u kolene

Nespecifikovaná bolest u kolene

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Puca41 muž 11.01.2014 15:22:52

Zdravím, chtěl bych poprosit o radu. Je mi jasné, že můžete napsat ať navštívím ortopeda, ale s tím už mám zkušenosti – injekce a 7–14 dní klid.

Bohužel jsem měl zdravotní problémy (zánět v tlustém střevu) a tak jsem nějaké 3–4 měsíce vůbec neběhal, maximálně jsem chodil obden na 5–6 km procházky se psem. Pak v půlce prosince jsem zkusil znovu běhat a zkusil jsem každý den něco dělat (běh, schody, sprinty) a až 7.den se ozvala zvláštní a nepříjemná (nijak velká) bolest u kolene jakoby ze strany (jen u pravého). Nějakých 10 dní jsem to koleno nezatěžoval a včera jsem si byl zaběhat a ač to nepříjemně bolelo, tak jsem trénink zvládl, ale bolest nepříjemná. Ta bolest třeba určitou fázi dne a pak není. Nikdy jsem se s tím nesetkal. Doufám, že někdo to zažil a pomůže mi.

Je mi 25 let, měřím 193 cm a nyní vážím 95 kg. Problém může být i zde, protože v létě 2011 jsem měl 85 kg a poté i po lécích a trochu posilování jsem přibral na momentálních 95 kg, které chci shodit na 87–88. Problém by mohl být i v obutí, protože ze sálovek Adidas na které jsem byl zvyklý jsem přešel na levné boty na běhání ze Sportsdirect Everlast a nyní plánuji zakoupení těchto bot:

http://www.a3sport.cz/…ace-m-q35498

Všem, kteří si příspěvek přečtou a nějak odpoví, tak moc děkuju.

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.01.2014 22:48:35

>> Puca41, 11. 01. 2014 15:22:52

som sa tesil ze pod tym menom to bude holka.

moj osobny nazor je, ze s vahou 90kg by som nebehal a najprv by som vyrazne schudol pouzivanim inych aktivit, kde nie je impact, naraz. pomala turistika, vynasat batohy hore na kopec, cyklo, v zime turistika na bezkach a cielene aktivity v posilke, samozrjme radikalna uprava stravy. Myslim ze pre bezca je ciel 88kg tiez nie optimalny s 888kg by som stale neodporucal behat ale najprv robit vselico ine. ked spominas bity, zrejme problem bude technika behu ked svaly nie su chopne tlmit dopad tej velkej vahy a tak vznikaju extremne narazy, snaha to utlmit specialnymi botami je slepa ulicka a nie je to riesenie ovsem niektore boty mozu situaciu na chvilu oklamat lepsie ako ine boty.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Puca41 muž 11.01.2014 23:34:17

>> rudo, 11. 01. 2014 22:48:35

Asi máš pravdu, děkuju za názor. Každopádně při 193 cm není 95 kg žádný extrém a ta váha je zepříčeněna tím, že jsem nemohl sportovat + pořád beru kortikody. Každopádně mi sport a pohyb chybí natolik, že se chci zapojit do přípravy fotbalu + něco dělat s tou vahou a to s pohybem půjde dolů nejrychleji..

A jestli jde o tu bolest, tak to nechápu. Půl dne mě to bolí, že nesejdu schody, pak jdu ven a nebolí mě to..

avatar

Pelhrimov/Praha

10 km: 0:37:26 (2012)
půlmaraton: 1:22:43 (2011)
maraton: 3:10:26 (2011)

konik muž 11.01.2014 23:46:14

>> Puca41, 11. 01. 2014 23:34:17

Já bych tipl ITBS, zkus Dr. Google :-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.01.2014 23:59:20

>> Puca41, 11. 01. 2014 23:34:17

jasne to chapem, len treba byrt realisticky pri vybere sportu

tak ako so 150 cm by si nechcel byt basketbalista tak s 193 cm je otazne chciet byt bezec, je vela aktivit kde tou vahou nemusis trpiet a mzoe byt aj vyhodou

napriklad pre teba by som skusil veslovanie – najpr trenazer

kde pracuju naraz vsetky svaly tela teda palis viac ako pri behu a ovela viac ako pri pomalom behu a podla nastavenia odporu mozes ist dlhe aerobne jazdy z zatazit aerobne nielen nohy a zadok ale aj chrbta a ruky

co s atyka kolena ako naznacil konik vyssie

ak je to ITB, tak to nie je koleno je to slacha co sa tiahne od bedroveho klbu na boku stehna zvonak a ide okolo kolena az pod koleno a jej skratenie a ztuhnutie moze vyvolavat velke bolesti zvonku kolena, ale pritom viez ze to nie je koleno samotne

tieto ITB probmelmy sa natahuju a masiruju a zname je napriklad ze sa v lahu na boku akoby bvalas po takych tvrduch penovych valcoch – staci na skusku ukradnut z kuchyne velcek na cesto pripadne pouzit tenisovu lopticku a masitujes to po celej dlzke tej slachy je to casto so slzami v ociach

problem ITB na jednej strane casto vznika behanim na sikmom podklade -== krajnica cesta ktora je vzdy vyspadovana na odtok vody a kedze sa vzdy beha proti smeru aut tak si vzdy na ten isty sklon tiez to vznika behom v terene ked sa beha po vrstevnici a ten chodnik ma svoj prirodzey bocny sklon

cyklisti to niekdy maju ked bnesedia presne symetricky nad sedlom ale sedia akoby viac na jednu stranu, co niekdy chlap podvedmoe robi aby si usetril rodinne poklady v trenkach.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Puca41 muž 12.01.2014 18:43:19

A tak já jsem psal, že hraju fotbal :). Běhání beru jako doplněk, abych se cítil fyzicky lépe, takže i když měřím 193 cm, tak když jsem měl 85 kg, tak jsem běhal slušný časy. Vzpomenu si na Cooperův test, kterej jsem dal 2950 metrů, což je podle mě hodně slušný vzhledem k výšce.

Ale jak jsem řekl. Nechci trhat v běhu rekordy, nebo se mu věnovat. Jen jsem zde narazil na fórum, tak jsem se poptal a děkuju každopádně za vyčerpávající odpověď.

Tu bolavou část jsem od včera masíroval, mazal a dneska jsem byl 8 km chůzí na procházce a bolest žádná, i když jsem dělal strečink nebo šel dopodřepu, tak snad to ustoupí úplně.

avatar

České Budějovice

Celkem 12147,12 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:57 (2014)
půlmaraton: 1:35:02 (2018)
maraton: 3:34:26 (2016)

PaKo muž 12.01.2014 19:14:06

>> Puca41, 11. 01. 2014 15:22:52

Stejně jako konik bych si tip ITB, tím spíš, jestli to bolí na vnější straně.

Jestli začínáš po delší pauze, tak zvolna. Mně se to stává taky, třeba i jen po týdnu neběhání, ale do 3–4 dnů se to spraví.

Edit: a ještě něco: mě to bolívá jen při běhu, takže to, že tě ti nebolí při chůzi ještě nemusí být známka zlepšení. Ale kéž by.

Držím ti palce!

avatar

Puca41 muž 12.01.2014 22:33:13

>> PaKo, 12. 01. 2014 19:14:06

A na to ITB něco funguje? Třeba nějaká mastička, masáž? Já to nechám pár dní a pak začnu lehce, tak snad to ustoupí. Díky moc za podporu. A bolí to na vnější nebo spíš bolelo. Takovou nepříjemnou bolest jsem nikdy nezažil. To ani nedokážeš přesně říct, kde tě to bolí.

avatar

Sloviensko

rudo muž 12.01.2014 22:43:40

>> Puca41, 12. 01. 2014 22:33:13

na ITB funguje natahovanie posilovanie zmena techniky a podmienok a to masirovanie na valci ci tenisoveej lopticke

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Puca41 muž 12.01.2014 22:49:51

>> rudo, 12. 01. 2014 22:43:40

Děkuju moc, asi jsem to moc přetížil po té čtvrtletní pauze + určitě změním obuv. Značce Everlast moc nevěřím a vyhnu se betonu.

avatar

Sloviensko

rudo muž 12.01.2014 23:13:06

>> Puca41, 12. 01. 2014 22:49:51

ITB je skor z toho ked sa beha na sikmom – krajnica vrstevnica a podobne

pripadne ked je 1 noha kratsia == co znemna ze jedna noha je viacej vysunuta von z bnedroveho klbu a tym je dlhsia akoze, to sa specialnou manipulauciou potom dostane nazda klb dovnutra do seba a noha sa „skrati“ pretze ITB sa vyvinie akoby si bezal po krajnici alebo jedna bota bola hrubsia ako druha alebo ked je jeden klb vytiahnuty von.

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.