Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Tejpování achillovky - tejp nedrží na chodidle

Tejpování achillovky - tejp nedrží na chodidle

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Prochycz muž 08.04.2014 10:49:42

Dobré dopoledne,

mám zánět achillovky a rád bych achillovce pomohl tejpem. Problém je v tom, že tejp nedrží na chodidle (používám KinesioMax), na lýtku i když není oholené drží fest, ale z chodidla se mi to nejdýl druhý den už sundá. Ani když mi to tejpovala fyzioterapeutka, tak to víc jak dva dny nevydrželo. Je pravda, že se mi poměrně hodně potí noha. Je nějaká možnost, jak to zatejpovat, aby to dýl drželo? Díval jsem se, že se prodává lepidlo pod tejpy, ale nevim, jaká je šance, že by to drželo, přeci jenom nechce se mi vyhodit 250 Kč do vzduchu. Říkal jsem si, jestli to lepidlo není dělané třeba pro tejpy, které nemají své vlastní lepidlo.

Děkuji za rady :-)

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 08.04.2014 11:26:26

Před aplikací KT omýt a očistit lihem. Pokud se bude odlepovat, tak opatrně tejp postupně odstřihávat. Problém je v tom, že je to v namáhané části, kde dochází k velkému otěru (ponožka, obuv).

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Prochycz muž 08.04.2014 11:58:39

Děkuji za odpověď Noha byla odmaštěna, očištěna lihem stejně to nepomohlo. Zkoušel jsem to schválně zatejpovat před spáním, abych se zvýšila šance na lepším přilepením, ale stejně bez úspěchu.

Téhle části nerozumim Pokud se bude odlepovat, tak opatrně tejp postupně odstřihávat.

V čem mi tohle pomůže, jak odstřihávat?

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 08.04.2014 15:03:50

Hrana (resp. rohy) KT mají tendenci při nošení se postupně odlepovat. Odlepená část zase stykem s dalším materiálem (u tebe – ponožka) pak rolovat. Čím více se toho odroluje, tím více se zbytek má tendenci odlepovat. Takže to, co nedrží, odstřihnout.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Prochycz muž 08.04.2014 19:09:47

Jasný už chápu, ale myslim si, že to stejně nepomůže. Jelikož, když jsem si ten tejp na chodidle přichytil ještě přes nárt, tak to sice nakonci drželo, ale bylo vidět, že kolem paty to nedrží a nesplňuje to tu správnou funkci tejpu, tedy aspoň podle mě.

Co si myslíte o tom lepidle, mohlo by to pomoci? Např. http://www.tejpovani.cz/…1-1-3270-162

avatar

h.sna žena 08.04.2014 20:32:13

Uvažovala bych o „ukotvení“ jako při klasickém tapu – okolo chodidla, což by mohlo pomoct s tím pocením (část tapu přes nárt by to mohla udržet). Takže otáčka přes nárt, vlastní tape a zase fixace otáčkou:

http://www.sportsinjuryclinic.net/…illes-tendon

avatar

Prochycz muž 08.04.2014 20:58:40

To by mohlo pomoci ještě ten tape pod ten hlavní tape. Teď jsem to měl jen tape přes nárt až přes hlavní tejp, ale až tolik to nedrželo. Vyzkouším a pak dám vědět. :-)

avatar

Prochycz muž 09.04.2014 20:17:52

Tak sice to je teprve den, co to mám nalepený, ale drží to opravdu dobře, věřim, že už by to mohlo vydržet. :-)

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.