Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Operace kolene

Operace kolene

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

JanaB žena 18.05.2014 11:56:05

Ahoj, vytvořila jsem web na pomoc všem, kteří mají problémy s koleny a uvažují o operaci. Web je samozřejmě nekomerční, chci jen pomoci. Je tam kompletní rozpis rehabilitace po operaci (včetně několika odkazů na youtube na správné provedení cviků), mé zkušenosti, info o koleni a o operaci, odkazy na jiné weby atd. Adresa je www.koleno.hys.cz . Jana

avatar

Peč

Celkem 530 km
Minulý měsíc 0 km

Valdin muž 28.05.2014 15:41:08

Jak brzy po plastice LCA doporučujete začít pomalu běhat? Jsem 10 týdnů po plastice a jízda na rotopedu je o.k. – 70 minut lehce a bez bolesti.

avatar

JanaB žena 01.06.2014 12:31:37

>> Valdin, 28. 05. 2014 15:41:08

Lékaři obecně doporučují po 3 měsících pomalu začít, ale mě to ještě bolelo, ačkoliv rotoped byl ok. Doporučuji to po 3 měsících zkusit – jít chůzí po měkčím rovném terénu a prokládat to klusem. Postupně přidávat. Já jsem začala po 4 měsících a teprve v polovině 6. jsem pomalu uběhla celý 5 km okruh. Koleno vám samo řekne. Obecně se říká, že mírná bolest nevadí, ale není dobré to uspěchat přes velkou bolest. Z vlastní zkušenosti vím, že nic neurychlíte, poslouchejte koleno, je to myslím hodně individuální. Hodně štěstí. J.

avatar

10 km: 0:40:35 (2013)
půlmaraton: 1:28:59 (2014)
maraton: 3:25:10 (2015)

Ender muž 01.06.2014 15:14:21

Já začal v šestém měsíci. Dřív bych začal jen v případě špičkové profesionální rehabilitace kdy dojde k rychlému obnovení svalstva. Jinak je to rasovina na chrupavku. Při jakémkoláv natékání okamžitě přestat. Teď jsem po plastice 10 let a teď poběžím stovku.. ;-)

Motto: Hokaaaaa
avatar

Peč

Celkem 530 km
Minulý měsíc 0 km

Valdin muž 03.06.2014 22:50:21

Dnes jsem byl u ortopeda a kromě jízdy na kole mi povolil i lehký klus (bez sprintů a dalšího zatěžování). No po zkušebním běhu 5 km bylo koleno ok, ale svaly a šlachy druhý den byly cítit – no 3 měsíce bez běhání asi budou chtít postupně navykat na zátěž.

avatar

Gasovka žena 03.07.2014 19:22:22

Já byla na plastice loni v říjnu, letos v dubnu jsem dala půlmaraton a v květnu maraton. Běhání se zdá být celkem bez problémů, samozřejmě pak koleno bolí, ale to bolí tak jako tak celý člověk;-). Spíš mám problém s tím, že koleno stále nenapnu a při snaze o napnutí (či když se natáhne nedopatřením), stále dost bolí a připadá mi, že se to nelepší. Máte s tím někdo zkušenost, příp. radu co s tím? Začala jsem tancovat a dělám mi to problémy. Díky moc.

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.