Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » začatečník na WE RUN PRAGUE

začatečník na WE RUN PRAGUE

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 92,8 km
Minulý měsíc 0 km

vacuto111 muž 24.06.2014 09:02:32

Zdravím, rozhodl jsem se (nebo spíše hecovaní), že poběžíme závod WE RUN PRAGUE. Je možné natrénovat za 2 měsíce? Nikdy jsem neběhal. Je to možné zvládnout? A jak na se mám na tento závod připravit? Najde se nějaká dobrá duše ze Zlínského kraje co mi rád pomůže ze začátku? Kdo mi řekne jak správně a efektivně běhat?

Děkuji za rady.

Motto: NEVER GIVE UP!
avatar

Trnava

Celkem 2551,32 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:20 (2013)
půlmaraton: 1:34:14 (2014)
maraton: 3:30:56 (2014)

mras muž 24.06.2014 10:13:52

Za mna si myslim ze sa to da. Nebudeme sa asi bavit o case ale odbehnes to tak ze to faktodbehnes. Ked som s behom zacal pred 3 rokmi tak som na tom bol podobne. 96kg a moc som sportu nedaval. Mal som na pripravu 3 mesiace. Zaklad su boty. Nemusi stat hodne ale doporucil bych ti tlumivé. Triko dostanes hezké od Nike a sortky doma urcite más.

Cas ta trochu tlací ale urcite sa nesnaz to moc urychlit, ci uz tempom alebo objemom. Koledoval by si si akurat o zranenie alebo o získanie averzie voči behu. Beh ta musí hlavne bavit. Návodov na 5 alebo 10km pre zaciatocníkov je aj na tychto strankach dost ale neni nic lepsie ako vybeh s dalsími ludmi. Ked u toho kecáte aspon más istotu ze to neprepalujes. Bohuzial osobne v zlíne nepoznám nikoho ale som si istý že sa niekdo nájde :) Vela zdaru

Motto: Haters gonna hate, and Ain'ters gonna ain't.
avatar

raceagainst muž 24.06.2014 11:48:40

>> vacuto111, 24. 06. 2014 09:02:32

ne, nedá se to.

Tak, co s tim teď uděláš? Zabalíš to? Prostě začni běhat dle tvojí sportovní výkonnosti a nedávný historie. Sám poznáš, kdy máš dost, nechoď za limit ve stylu „2 km jsou málo, dam dnes 9“. Je možný natrénovat za 2 měsíce – otázkou je na jaký výkon reálně máš. Na 1:10:00 snad určitě, na 0:50:00 za jistých okolností, na 0:40:00 ne (neni striktní, soudím dle stylu otázek).

Běhej pomalu, ne každý běh je závod a na 10km „generálky“ každý týden se vykašli, odvařil by ses tak na x dní. Jak správně běhat? Otevři si pana Googla a máš milion názorů, jak správně běhat. Hlavně neskákej, nedupej jak slon, radši menší kroky, rychlejší frekvence. Po běhu se protahuj. Chceš-li uběhnout, stačí běhat pomalu (ob den) a nezadýchávat se, tělo si zvykne a postupně zrychlíš (nečekej zázraky). Pokud jsou oprávněný vyšší ambice, k pomalýmu základu dej 1× týdně něco krátkýho rychlýho (řiká se tomu tempový běh) nebo fartlek (jsi-li na pochybách, opět Google) nebo běh do kopce nebo doplňkový sport na styl fotbal, florbal, hokejbal, tenis a badminton v soutěživým duchu, prostě něco se sprinty.

Jo a nepotřebuješ nejnovější hadříky od známých značek nebo super boty za trojku/dvojku, to jen pro jistotu.

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.