Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » běhání v chladných (mrazivých) dnech

běhání v chladných (mrazivých) dnech

Nalezené položky: 34 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Jihlava

Alíkvdf muž 08.10.2014 10:42:45

>> Petr Kaňovský, 07. 10. 2014 17:04:37 Ahoj!! Tak včera jsem dal jen 6,15km bo u nás hroznej fičák byl… v tempu 6:09min/km a to 20%asfalt/80% tráva a bylo tu super… sice délka běhu nic moc…ale kolena dneska uplně jiná dimenze… Ano máš pravdu, není kam pospíchat cesta je zvýšit kadenci, pokud možno změnit povrch a nehnat se za výsledným časem…Děkuju za radu!

Motto: Běhej! Nebo Ti uteče život...
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 08.10.2014 10:47:33

Kolena zakryvam pri súvislom behu az pod 5 stupnov. Ziadna veda, ani alchymia, skratka mi je to tak prijemnejsie. Zavody do 0 stupnov beham v kratasoch, pokial nefuka nejaky uragan. Zas, ziadna veda, ani studie, je mi to tak prijemnejsie. Na vrch davam dlhz rukav pod 10 stupnov, dve vrstvy (kratka a dlha – obe tenke) pod 5 stupnov. Capicu az okolo nuly, podobne s rukavicami. Ak skutocne mrzne (pod minus 10), tak davam skialpove stupacie palciaky s odhrnatelnymi koncekmi. Dvojo rukavic som mal naposledy pri minus 20. Vtedy som pouzil aj kuklu, lebo hnusne fucalo. Tretiu vrstvu hore davam len pri tych najvacsich mrazoch, co byva raz za niekolko rokov.

Ludia sa prilis vela obliekaju na behanie, potom sa spotia a prechladnu omnoho lahsie, ako keby bezali nalahko hned od zaciatku. Pociatocny tepelny diskomfort rychlo pominie, narozdiel od narastajúceho prehrievania sa a obmedzenému rozsahu pohybu pri milion zbytocnych vrstvách, kuklách pri nula stupnoch (co to je za hlupost!) a návlekoch pri nasich miernych teplotných pomeroch. Chodte si zabehat v januari do Montany, Laponska ci Minnesoty, ked je –35 a duje 40km/h vietor. Tam maju kukly, navleky a softshely zmysel. U nas stacia tenke vrstvy, maximalne nejaky sustak do lejaku.

avatar

Brno

Celkem 8372,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:13 (2015)
půlmaraton: 1:28:01 (2015)
maraton: 3:24:31 (2015)

kubba muž 08.10.2014 10:59:25

>> Mato, 08. 10. 2014 10:47:33

„Ludia sa prilis vela obliekaju na behanie, potom sa spotia a prechladnu omnoho lahsie, ako keby bezali nalahko hned od zaciatku.“

Tak to je naprosto přesné … lidi mají tendence se přejídat a přehnaně navlíkat a ještě bych přidal enormní přetopenost v domech/bytech …

avatar

Praha

Celkem 5280 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:17 (2013)
půlmaraton: 1:27:15 (2014)
maraton: 3:10:06 (2010)

Tommo muž 08.10.2014 11:02:38

>> Mato, 08. 10. 2014 10:47:33

taky mi zůstává rozum stát nad tím, jaxe většina lidí na běhání navléká, a to překvapivě i v letních měsících… Jsem taky zastánce minimalismu, i v nižších teplotách kolem nuly radši v kraťasích. Jen s těmi koleny mi to trochu vrtá hlavou, spousta lidí totiž zastává názor, že kolena jsou jaksi náchylnější na prochladnutí a že by tudíž v teplotách pod cca 5C neměla být holá…zas tak úplně tento názor nesdílím, ale kdoví, třeba jim v pozdějším věku dám za pravdu…

Motto: When the heart is ungoverned by reason, charlatans have powerful tools to deceive
Nalezené položky: 34 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.