TEST: Suunto Spartan Ultra - elegantní obr se skvělou výbavou a výdrží baterie [článek]
Coach 01.11.2016 15:32:07
Poněkud obří rozměry a cena, proti tomu příslib nadstandardní výdrže
baterie. To předchází novou vlajkovou loď značky Suunto, model Spartan
Ultra. Díky specializovanému prodejci, společnosti HSH Sport, jej mohu
vyzkoušet na vlastní kůži. Z předchozích testování vím, že modely
Suunto klamou tělem – Spartany sice vypadají robustně, pro sport až
mírně neohrabaně, ale v reálu to je jinak.
Odkaz
na článek
mskolak 01.11.2016 20:56:57
Hezká recenze… Vezmeme-li v úvahu zmíněnou cenu, a porovnáme-li např. s ve článku zmíněným modelem Ambit 2S z roku 2013, jak se změnila možnost nastavení jednotlivých obrazovek? Konkurenční Garmin umožňuje změnu na hodinkách. Ambit 2 potřebuje připojení přes movescount. Jak mohu změnit obrazovky na Spartanu? A nebo možnost stáhnutí uživatelských aplikací, tak oblíbená u Ambit 2 či Ambit 3, jak ta byla vylepšena?
jm1 01.11.2016 21:02:41
Dotaz na recenzenta: píšete, ze děláte i triatlon. TEstoval jste komunikaci těchto hodinek s několika přes BTLE protokol komunikujícími cidly (nabízí se kombinace tep + kadence + rychlost + wattmetr) současně?
V konkurenční recenzi DCR narazil na tohle:
Dotaz na prodejce: hlavní u DCR kritizovana slabina = absence možnosti nastavit si vlastní kombinaci/pocet/velikost/obsah zobrazovaných datovych polí – uz byla do FW doplněna?
Slaný
EdCable 02.11.2016 14:19:26
>> mskolak, 01. 11. 2016 20:56:57
Mam dojem, ze aplikace jsou u Spartanu uplne odriznuty
mskolak 06.11.2016 20:17:07
Vzhledem k tomu, že během cca týdne nemáme od inzerenta reakci, dovolím si pokračovat sám.
Za prvé pokud má někdo zájem o nezávislou recenzi, může si ji přečíst na odkazu, který zde byl již uveden: DC Rainmaiker
Za druhé, pobavilo mě prohlášení prodejce, dovolím si citovat: „…hodinky Suunto Spartan nejsou klasické hodinky, které mají funkce „zadrátované“ z výroby. Jsou vlastně počítačem, jehož funkce jsou neustále výrobcem zdokonalovány a vylepšovány.“
V reálu si u tohoto počítače, který nemá funkce zadrátované z výroby, a který v nejlevnější verzi stojí 17.790, nejenže nestáhnete aplikace přes movescount, ale dokonce si ani nemůžete sami nastavit obrazovky/datová pole tak, jak by jste rádi, což jsou funkce, které nejenom umí konkurence, ale umí je i starší verze Ambit 3, nebo ještě starší Ambit 2 z roku 2013, které se u prodejce můžete pořídit za 9.690. V jejich případě by jste samozřejmě museli oželet ty krásné ručičkové ciferníky, což je základní důvod, proč si pořizovat sporttester.
Musím souhlasit se závěrem ve zmíněné recenzi od DC Rainmakera, který nechápe, jak mohlo Suunto jít s produktem v této verzi softwaru jít na trh, obzvláště za takovou cenu. Osobně jsem si udělal ten závěr, že co chybí na funkcích dohání agresivním marketingem.
Nakonec bude (jako vždy) záležet na zákaznících, čemu dají přednost.
Hodnocení příspěvků
Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.
Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.