Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Je pro mě běh vhodný?

Je pro mě běh vhodný?

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Skala muž 25.12.2016 13:51:25

Dobrý den, omlouvám se, jestli tu už podobný dotaz byl, ale chci si nechat poradit. Je mi 24 let, měřím 174 cm a vážím 91 kg. Dlouhodobě se snažím snížit váhu (a množství tuku v těle), ale nedaří se mi to podle představ. Myslel jsem, že by mi v tom mohl pomoci běh, ale vydržím běžet maximálně tak 30 minut, i když pomalým tempem (7:30 min/km), ale tepovka je kolem 150–160. Navíc je ten běh spíš trápení a téměř pokaždé cítím, jako by mi ztěžkly lýtka, což mi na radosti z běhu příliš nepřidává. Posledního asi půl roku jsem proto začal spíše rychle chodit. Chodit zvládnu déle (třeba i 1,5 hodiny) a tepovka se drží kolem 130. Jaký je váš názor? Mám se pro hubnutí spíše vytrvalostnější aktivitou (chůzí) déle držet v nižších tepových frekvencích, nebo mám i běhat, i když nevydržím tak dlouho a vyskočí mi při tom tep? A je šance, že se právě přes rychlou chůzi dostanu postupně až k běhu? Chodím už delší dobu (půl roku), ale přijde mi, že moc nevidím výsledky. Budu Vám moc vděčný za jakoukoliv radu. Děkuji.

avatar

Sloviensko

rudo muž 25.12.2016 14:01:01

>> Skala, 25. 12. 2016 13:51:25

v tvojom pripade je chodza lepsia ako beh

ale do tej chodze si na zaver treninku mzoes pridat nejake krastei bezecke useky volnym tempom

ked pocasie dovoli, najlepsie je jazdit na kole, hocijake lacne kolo cim horsie tym vacsia namaha a spalene klaorie.

ale zakladne pravidlo je:

pri chudnuti je to 80% strava a iba 20% je to sport

dobre je tiez precvicovat vsetky svaly celeho telo nejakymi komplexnejsimi cvikmi, velke svaly chrbty dokazu spalit vela kalorii a zadkove stehenne svaly najme pri chodzi do kopca do schodov a nejake tie podrepy a podobne ako navyse ku chodeniu.

hlavn nejest ziadne energeticke doplnky a nepit ziadne sportove napoje

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Vesec u Turnova

Celkem 36438,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:56 (2011)
půlmaraton: 1:44:53 (2014)
maraton: 3:39:18 (2012)

Strouhal Zdenek muž 25.12.2016 14:13:50

*>> Skala, 25. 12. 2016 13:51:25*Ještě Ti možná pomůže si sehnat parťáka ve dvou se lépe začíná.

Motto: Běhám rád!
avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 26.12.2016 09:10:59

Klidně bych zkusil do chůze zařazovat po předchozím rozehřátí "intervaly!, jít 4 min volněji, pak 1 min rychle, tohle třeba 3–5× dokola, pak zvyšovat podíl rychlejší chůze, časem se vrátit k poměru 4/1 a zařadit běh, jakkoli pomalý, klidně v tempu nad 7min/km. Dát svému snažení pravidelnost,ak­tivita 3–4× týdně, tréninky si psát, mít zaznamenáno při jaké rychlosti jaké tepy, člověk pak může zaznamenat progres.Zařadit i jiné aktivity než chůzi/běh. Překopat jídelníček, ale to je na dlouhé povídání, pro začátek třeba co nejvíce omezit bílé tuky, cukr a mouku. Ať se daří!

Motto: ...kam až?
Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.