Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecké závody » Kbelská 10

Kbelská 10

Nalezené položky: 98 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

půlmaraton: 1:47:01 (2014)
maraton: 3:46:50 (2014)

Tomáš Mirovský muž 01.03.2008 15:55:02

Ahoj, jsem jeden z těch, kteří dnes rozhodli o zrušení PALESTRA Kbelské desítky. Toto rozhodnutí jsme udělali sami na základě doporučení Policie (ne nařízení). Po projetí celé trati a informací z jiných míst o stavu počasí nedoporučili z bezpečnostních důvodů běh v úseku plání za Satalicemi. Vzhledem k větru, který prošel těsně před startem i přes Kbely jsme se rozhodli toto doporučení respektovat a závod zrušit, aniž bychom se pokoušeli posunout start. Jediným důvodem byl obava o bezpečnost běžců. Nejde jen o padající větve, případně stromy, ale i o to, že se závod běží za silničního provozu a poryv větru mohl zacloumat i autem. Asi si každý domyslí, co by se mohlo stát, kdyby jelo okolo skupiny běžců … Na rozdíl od některých diskutujících si nemyslím, že pořadatel se jednou větou v přihlášce naprosto vzdává odpovědnosti za závod, který realizuje. Jsem přesvědčen, že musí vše připravit a zajistit tak (někdy pouze v mezích možností), aby běžci nejen vyběhli, ale také měli reálnou možnost se vrátit. Díky všem, kteří nás pochopili, rozhodně to nebylo jednoduché řešení. Na závod jsme se těšili a mrzí nás to. O možnosti nového termínu jsme mluvili, ale zatím žádné rozhodnutí nemáme. Budeme vás určitě informovat.

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 01.03.2008 16:04:28

Tomáši, přesně proto se do propozic a přihlášek tyto klauzule o účasti na vlastní nebezpečí dávají, aby chránily pořadatele před případnými budoucími nároky účastníků na náhradu jakýchkoli škod. Proto samozřejmě ten, kdo se do závodu s touto podmínkou přihlásí a prezentuje, vyjadřuje s ní souhlas, a to i bez svého podpisu. To samozřejmě nic nemění na tom, že jste jako pořadatelé měli právo rozhodnout o svém závodě, jak jste rozhodli. Jen na mém názoru na věc to nic nemění. Jinak díky za úpřímnost a informaci, že jste to konečné rozhodnutí udělali sami. Já jsem vycházel z kuloárních informací o nařízení policie.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 01.03.2008 16:09:17

[quote=Tomáš Mirovský]Ahoj, jsem jeden z těch, kteří dnes rozhodli o zrušení PALESTRA Kbelské desítky. Toto rozhodnutí jsme udělali sami na základě doporučení Policie (ne nařízení). Po projetí celé trati a informací z jiných míst o stavu počasí nedoporučili z bezpečnostních důvodů běh v úseku plání za Satalicemi. Vzhledem k větru, který prošel těsně před startem i přes Kbely jsme se rozhodli toto doporučení respektovat a závod zrušit, aniž bychom se pokoušeli posunout start. Jediným důvodem byl obava o bezpečnost běžců. Nejde jen o padající větve, případně stromy, ale i o to, že se závod běží za silničního provozu a poryv větru mohl zacloumat i autem. Asi si každý domyslí, co by se mohlo stát, kdyby jelo okolo skupiny běžců … Na rozdíl od některých diskutujících si nemyslím, že pořadatel se jednou větou v přihlášce naprosto vzdává odpovědnosti za závod, který realizuje. Jsem přesvědčen, že musí vše připravit a zajistit tak (někdy pouze v mezích možností), aby běžci nejen vyběhli, ale také měli reálnou možnost se vrátit. Díky všem, kteří nás pochopili, rozhodně to nebylo jednoduché řešení. Na závod jsme se těšili a mrzí nás to. O možnosti nového termínu jsme mluvili, ale zatím žádné rozhodnutí nemáme. Budeme vás určitě informovat.[/quote] Díky Tome. Před chvílí jste vydali tiskovou zprávu, v níž uvádíte, že závod se neuskuteční ani v náhradním termínu. Čili rozhodnutí jíž mezitím padlo? Více v právě vydaném článku na behy.cz: http://www.behy.cz/…adatelu.html

avatar

půlmaraton: 1:47:01 (2014)
maraton: 3:46:50 (2014)

Tomáš Mirovský muž 01.03.2008 16:11:15

Ahoj Same, jasně, ta věta v přihlášce je v pořádku a rozhodnutí je na účastníkovi. Ale já měl na mysli spíše něco jako morální povinnost. I když jsme mnoho běžců a běžkyň rozhodnutím zklamali, tak je pro nás lepší teď řešit „možná jsme mohli počkat, nebo jsme to mohli pustit“, než třeba teď sedět a říkat „jsme blbci, měli jsme to odpískat a nemuselo se nic stát“.

avatar

Pečky

Celkem 3518 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:05 (2005)
půlmaraton: 1:17:42 (2004)
maraton: 2:52:50 (2004)

Ttiimm muž 01.03.2008 16:18:10

[quote=sam]Ad Ttiimm: Petře, že jste nás nedoběhli, my jsme to běželi něco kolem 43 minut :)[/quote] Já jsem běžel o něco pomaleji, ale kdybych to věděl…:-), rychlost jsem pošetřil do Peček:-).

S neuskutečněním závodu mám podobný názor ja Sam, ale na druhou stranu obdivuji pořadatele že dokázali 300 lidem říci sorry dnes ne, bojíme se o Vaše zdraví…jako generál po bitvě můžu napsat mohlo se běžet:), ale nikdo znás v 10hodin ještě nevěděl jako to bude vypadat za další hodinu…

Mne by docela zajímalo co pořadatelé říkají na frontu při přihlašování registrovaných závodníků?

Motto: Když nemůžeš tak přidej.
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 01.03.2008 16:21:07

Ale jasně Tomáši, vždyť píši, že vy jste pořadatelé a jen vy máte právo o svém závodu rozhodovat. Jen si říkám, loni jste bez problémů po ne právě dobře zvládnuté prezentaci při větším množství závodníků odložili start (pokud si dobře pamatuji o cca půl hodiny ?). Proč jste do toho zrušení závodu šli letos tak rychle? Kdybyste zašli do sokolovny a poslechli si názory závodníků, možná byste chvilku počkali. Řekl bych, že většina byla pro odložení startu a uspořádání závodu.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

půlmaraton: 1:47:01 (2014)
maraton: 3:46:50 (2014)

Tomáš Mirovský muž 01.03.2008 16:25:09

Radku, seděli jsme nad termínovkou a přiznám, že tam skutečně teď nevidíme žádný rozumný termín, kdy bychom Kbelskou udělali. Přece jenom Kbelskou vnímáme jako trochu výjimečnou díky termínu – otevírá sezónu – dříve v Praze a okolí, teď díky běžcům i v širším prostoru. A běžecké jaro a podzim jsou dost plné jinými závody. Navíc, jak Martin v tiskovce píše, stavíme se studenty tratě Hervis 1/2Maratonu i VW Maratonu Praha, podílíme se také mj. na Jizerské 50, Jizerské 50 na kolech, jsme na Běchovicích, letos bychom měli podpořit Nova Author Cup, 6 závodů Kola pro život, asi budeme na Bigmanovi, … Ani kapacita našich studentů není nekonečná :-) Berte to prosím jako vysvětlení, proč si nyní myslíme, že náhradní termín na letošní ročník nebude. Ale třeba dnešní zklamání pomine a na začátku příštího týdne nějaké řešení najdeme. Mimochodem, Ivo, nevíš o nějakém vhodném termínu …

avatar

Celkem 162 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:40 (2004)

MartinKor muž 01.03.2008 17:33:48

Pořadatelům jistě patří poděkování za důkladnou přípravu závodu, i když nakonec přišla vniveč. Rozhodování za dané situace bylo těžké. Se zrušením závodu se možná mohlo chvíli počkat, ale organizátoři se rozhodli tak, jak se rozhodli a nelze jim nic vyčítat! Pokud se najde náhradní termín, bude to super. Když ne, tak se budu těšit na příští ročník!

avatar

Kolín

10 km: 0:37:00
maraton: 3:05:00

lubos.rosenberger muž 01.03.2008 18:54:22

Po boji každý králem. Pořadatelé měli na rozhodnutí maximálně 10 až 15 minut. Je pravda, že s posunutým startem by se to asi odběhnout dalo, ale ..... . Zachovali se odpovědně, ale i odvážně. Kde vzali příklad v té naší české kotlině ?

Motto: Žít jde i bez běhání, jen tomu něco chybí.
avatar

Celkem 162 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:40 (2004)
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 01.03.2008 19:31:28

[quote=lubos.ro­senberger]Po boji každý králem. Pořadatelé měli na rozhodnutí maximálně 10 až 15 minut. Je pravda, že s posunutým startem by se to asi odběhnout dalo, ale ..... . Zachovali se odpovědně, ale i odvážně. Kde vzali příklad v té naší české kotlině ?[/quote] Nechci ti brát tvůj názor, ale kde jsi přišel na to, že měli na rozhodnutí maximálně 10–15 minut. Kdyby vyhlásili, že start se odkládá o 30 minut a podle situace se aktuálně rozhodne, nic by přeci neriskovali. Já jsem přesvědčen, že valná většina závodníků by to pochopila a vzala s povděkem jako snahu zachránit závod. Pokud by i dále byla situace špatná, mohli to skrečovat potom.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Kolín

10 km: 0:37:00
maraton: 3:05:00

lubos.rosenberger muž 01.03.2008 19:42:43

Aha. To jsme trefili ten rozdíl v názorech. Já uvádím, že to odběhnout šlo, ale… . A právě o to jde. Bouřka a krupobití se odehrálo asi v 9:45. V kolik hodin by se dalo zodpovědně říci, že právě teď bude ta jedna hodina na uskutečnění závodu a že to nepřijde znovu? Ve Tvých 10:30, nebo v 10:15, nebo naopak v 10:45? Běžecký rok teprve začíná, ještě si zaběháme a já jsem rád, že jsem viděl pár lidí, které běžně nepotkám. Ahoj v Pečkách nebo i jinde. Luboš R.

Motto: Žít jde i bez běhání, jen tomu něco chybí.
avatar

Vlasta Šroubek muž 01.03.2008 20:00:33

Zdravím pořadatele i všechny vytrvalce , kteří přijeli na Palestra Kbelskou desítku. Přijeli jsme se synem na 1.závod MIZUNO RUNNING CUP 2008 ze 120 km vzdálené Plzně . Ale 10 minut před startem bylo jasné ( z důvodu vichřice a krupobití ) , že se start závodu odloží… Rozhodnutí pořadatelů plně respektujeme . Zdraví je přednější. Přijedeme tedy znovu za rok. Ahoj Vlasta Šroubek

avatar

Praha

Buldok muž 01.03.2008 21:34:24

Ahojky lidičky,co víc řict k závodu „Kbelská desítka“,kterého jsem se zúčastnil jakožto prvního závodu v mém životě. Velká pochvala organizátorům závodu za skvělou přípravu a průběh závodu, za jejich rychlost a ochotu na české podmínky nevýdanou. Bohužel nám počasí skřížilo plány, a pořadatele zprávně rozhodly pro zrušení závodu z hlediska bezpečností závodníků i když vůbec nemusely. A dokonce bez problému vrátili satrtovné, toto jsem vůbec nečekal a mile mě to pětěšilo, to svědčí o profesionalitě organizátorů. To, že se neboběží Kbelská desítka je škoda, těším se na přiští rok, snad si tento závod více užijem a vychutnáme. Už se těším na další závod „Pečecká desítka“ mám 4 místa volné v autě, kdo bude chtít může fičet se mnou. Ahojky Zdenek Buldok

avatar

Dobřichovice

Celkem 1583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:43 (2012)
půlmaraton: 2:13:06 (2012)

kamca žena 01.03.2008 22:30:05

Tak pro mě to byla taky první závodní zkušenost, snad jsem nepřinesla smůlu. Ale za mě patří pořadatelům dík, totálně promočení lidé vracející se do sokolovny po pár minutách pobytu venku mě dost děsili, ale na to, abych sundala číslo sama, bych asi neměla sílu. Tak dík, že jste měli rozum za mě…

avatar

Praha 6

Celkem 1059 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:22 (1993)
maraton: 3:05:28 (1992)

spanker muž 02.03.2008 08:57:37

Ahoj. Nikde se tady nemluví o možnosti spolupráce s meteorology. Nechci dělat chytrého po bitvě, ale já osobně s tím mám zkušenost z mých bývalých závodů kdy jsem kvůli špatnému počasí tenkrát telefonoval na letiště protože tam měli vždy nejlepší informace jak se bude počasí vyvíjet. A to bylo asi před 15 lety kdy nebyly mobily, neměl jsem žádný organizační tým, navíc ta včerejší vichřice byla dopředu předpovídaná takže osobně bych se ráno o to zajímal jak se bude situace vyvíjet, a nemuselo by dojít ani ke zničení techniky. Stačilo jenom zjistit v kolik hodin se přežene orkán Emma a podle toho posunout start. To že potom byly další deště, větry a pod. tak to už je při Kbelské desdítce prakticky normální stav.

avatar

Praha-východ

Celkem 4388 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:39 (1970)
půlmaraton: 1:31:16 (1970)
maraton: 3:22:27 (1970)

Vanda žena 02.03.2008 12:10:41

UŽ JEDNOU NA MNE STROM MÁLEM SPADL, TAKŽE ZRUŠENÍ ZÁVODU BYLO PODLE MÉHO NA MÍSTĚ.

Spolupráce s meteo – snad zajámavý nápad, ale připadá mi, že dost často se jim věřit nedá, i když tohle tedy dokonale vyšlo. Přikláním se k tomu, že bylo dobře, že byl závod zrušen. V oněch kritických 15 minutách jsem byla pod jedním z přístřešků, kde jsem si nandavala číslo, viděla, jak to lidé vší silou drželi, a jak to potrhalo plachty. To ti, co se do poslední chvíle hřáli v sokolovně, nemohli vědět. Bylo mi líto jak závodníků, kteří přijeli zdaleka a především organizátorů, kterým Emma způsobila škody. Na vracení peněz jsem proto osobně ani nečekala – utíkala jsem navíc domů ke svému věčně hladovému kojencovi, kterému by odložení závodu rozhodně neprospělo. Ač sama jsem také pro každou „špatnost“, připadá mi vydat se na trať jak to někteří udělali na vlastní pěst jako velký hazard, byť na vlastní nebezpečí. A propos, když mi bylo 15, málem na mne na táboře při podobné čině spadl strom (cca metr od místa, kde jsem asi vteřinu předtím stála, takže jsem se tehdy podruhé narodila) a při pohledu na spadané větve cestou zpátky bych si to rozhodně nechtěla zopakovat.

Motto: We are the champions, my friendwe keep on fighting till the end...
avatar

Předboj

Celkem 23888,2 km
Minulý měsíc 39 km
10 km: 0:40:30 (2006)
půlmaraton: 1:35:54 (2006)
maraton: 3:21:02 (2006)

MirO muž 02.03.2008 13:11:54

[quote=spanker]A­hoj. Nikde se tady nemluví o možnosti spolupráce s meteorology. Nechci dělat chytrého po bitvě, ale já osobně s tím mám zkušenost z mých bývalých závodů kdy jsem kvůli špatnému počasí tenkrát telefonoval na letiště protože tam měli vždy nejlepší informace jak se bude počasí vyvíjet. A to bylo asi před 15 lety kdy nebyly mobily, neměl jsem žádný organizační tým, navíc ta včerejší vichřice byla dopředu předpovídaná takže osobně bych se ráno o to zajímal jak se bude situace vyvíjet, a nemuselo by dojít ani ke zničení techniky. Stačilo jenom zjistit v kolik hodin se přežene orkán Emma a podle toho posunout start. To že potom byly další deště, větry a pod. tak to už je při Kbelské desdítce prakticky normální stav.[/quote] Ahoj souhlasím s tvým názorem. Předpověď počasí na sobotu zcela odpovídala skutečnosti. Omluvy pořadatelů , že se báli, aby se vichřice nevrátila mi připadají alibistické. Ze stejných důvodů tedy měli závod odvolat už v pátek, protože předpověď byla špatná a organizátoři na to v e-mailu upozorňovali. Kdyby start jen odložili, tak by se normálně regulérně odběhl (také jsem si trať zhruba v 10:20 hod zcela bez problému proběhl). Odvolávat se nausmrcení holčičky v Líbeznicích je jen hraní na city a se situací ve Kbelích to má pramálo společného a jen se tím omlouvá a zakrývá unáhlené a špatné rozhodnutí. Situace v 10:20 hodin byla zcela normální a běžet se mělo.

avatar

Celkem 8176 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:34 (2008)
půlmaraton: 1:27:42 (2007)
maraton: 3:23:51 (2007)

lastboyscout muž 02.03.2008 13:35:54

[quote=Vanda]Na vracení peněz jsem proto osobně ani nečekala[/quote] …čip jsi vrátila a peníze sis nevzala? :)

Jinak souhlasím s rozhodnutím pořadatelů, situace se měnila z minuty na minutu.

Motto: The sky is blue, water is wet, women have secrets. Who gives a fuck? السماء زرقاء, ماء مبلّلة, نساء ي
avatar

Trutnov, Hradec Králové

Janca žena 02.03.2008 18:39:22

Vitr se predpovida vcelku blbe,je to hodne mistni zalezitost. To ze za tou bourkou uz zadna dalsi neprijde asi nemohl nidko tusit (tusit mozna jo,ale ne zarucit). Uz me tez napadlo,ze jeste dobre,ze to prislo pred startem.Kdyby se to prehnalo behem zavodu,tak nevim nevim. Auta se treba na silnicich drzela jen tak tak a sejmout nakeho bezce by asi nebyl problem.

avatar

TD muž 03.03.2008 07:57:13

Chapu rozhodnuti poradatelu. Zavodnici sice soutezi na vlastni riziko, coz stvrzuji na prihlasce, presto solidni poradatel dba o zajisteni vhodnych podminek. Na druhou stranu si myslim, ze zavod nemusel byt hned zrusen. Bylo mozne odlozit start, zjistit meteodata, coz pri dnesni urovni komunikacnich technologii neni problem. Kratkodoba predpoved navic vykazuje velkou miru spolehlivosti. Zjistit rozsah skod na technice a podle toho po odlozenem case rozhodnout ano/ne, s tim, ze vzhledem k tomu, ze podminky byly narocnejsi, tak pokud by se poradatele rozhodli pro ano, mohli tem, kdo do toho nechteji jit, nabidnout vraceni startovneho. Berme to jako uvahu k zamysleni pro pristi rozhodovani za podobne situace.

avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 03.03.2008 08:14:54

[quote=Janca]Vitr se predpovida vcelku blbe,je to hodne mistni zalezitost. To ze za tou bourkou uz zadna dalsi neprijde asi nemohl nidko tusit (tusit mozna jo,ale ne zarucit). Uz me tez napadlo,ze jeste dobre,ze to prislo pred startem.Kdyby se to prehnalo behem zavodu,tak nevim nevim. Auta se treba na silnicich drzela jen tak tak a sejmout nakeho bezce by asi nebyl problem.[/quote] Vítr se právě předpovídá lépe než cokoliv jiného. A že další bouřka už v nejbližších hodinách nepřijde, věděla v tu dobu asi drtivá většina meteorologů, protože v tomto období se bouřky mohou vyskytovat jen na studených frontách a ta právě přešla v těch 9.50 a další nebyla v dohledu. Navíc v létě se běhá v podstatně silnějších bouřkách a někoho nenapadne kvůli tomu rušit závod. Jinak je jasné, že pořadatelé měli plné právo závod zrušit i když mě to dost zaskočilo. Ženu se tam 140 km, cestou si říkám že je štěstí, že závod v běhu žádné počasí nezastaví a pak tohle. Vzhledem k tomu, že předpověď meteorologů přesně vyšla, nestalo se nic navíc co by se dopředu neočekávalo, mohli pořadatelé dopředu oznámit, třeba to: " pokud vyjde předpověď ČHMÚ tak se závod pravděpodobně neuskuteční". To by mi bohatě stačilo. A nemusel jsem riskovat 280 km v autě, kde to bylo v tomto počasí mnohem nebezpečnější než při běhu.

Nechci ale, aby to vyznělo tak, že jsem na pořadatele naštvanej. To vůbec ne. Byl to jejich závod a měli plné právo si s ním dělat co považují za správné.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

oldax1 muž 03.03.2008 11:38:13

Po zprávě o zrušení závodu jsem v 10,10 vyběhl na trať. Po celou dobu ani kapka, v 2. půli čerstvý protivítr, ke konci polojasno. Velmi příjemné běžecké počasí. (Překonal jsem svůj čas z r. 1997… , ale to s počasím tolik nesouvisí.) Věděl jsem, že nový poryv větru již pravděpodobně nepřijde, nebývá to touto dobou u nás zvykem. Ale když už se to rozuhodli zrušit, tak pořadatelé neměli potichu začít vracet startovné, měli si vyžádat pozornost, říci oficiální důvod zrušení a hlavně – mohli (i když nemuseli) nabídnout, že sice závod ruší a neodpovídají už za něj, ale že do cíle doporučí člověka, který bude zapisovat běžce v pořadí jak doběhli (tedy závod na pořadí, nikoliv na čas), takže si zájemci SAMI uspořádají svoji neformální soutěž. Myslím, že by aspoň dvě stovky lidí po takové zprávě se na startu seřadila a nestála by schlíple ve frontě na startovné. Znovu říkám, s oficiálním a veřejným zrušením závodů, leč s tou jedinou nabídkou, že kdo chce, ať třeba v 10,15 vyrazí hromadně na trať, a pak požádat „Jardu od vedle“, aby to se svými kámoši pomohl v cíli podchytit. A ani to by vlastně nebylo zapotřebí. Stačilo jen trochu dobré vůle, odvaha pořadatelů k tomu nebyla nutná. Olda

avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 03.03.2008 13:03:23

to Jarda Koloběžka: naprostý souhlas. Každopádně závidím všem, kteří na závod nejeli.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Beroun

Celkem 41724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:44 (2006)
půlmaraton: 1:26:27 (2007)
maraton: 3:17:01 (2004)

mirek hasal muž 03.03.2008 18:42:58

Chlapi. tak už nechte toho fňukání, stejně už s tím nic nenaděláte. Já jel předloni na maraton do Dubaje a když jsem si odpoledne před závodem šel pro číslo, tak nám řekli že se závod ruší a hotovo. Umřel šejk, státní smutek a žádný radovánky. Včetně běhání. A co jsme mohli dělat… Nakonec jsem se aspoň hezky opil...... :)

avatar

Trutnov/Praha

10 km: 0:31:01 (2009)
půlmaraton: 1:06:33 (2012)
maraton: 2:18:27 (2011)

peca_p muž 03.03.2008 20:27:09

[quote=Šnek][qu­ote=Janca]Vitr se predpovida vcelku blbe,je to hodne mistni zalezitost. To ze za tou bourkou uz zadna dalsi neprijde asi nemohl nidko tusit (tusit mozna jo,ale ne zarucit). Uz me tez napadlo,ze jeste dobre,ze to prislo pred startem.Kdyby se to prehnalo behem zavodu,tak nevim nevim. Auta se treba na silnicich drzela jen tak tak a sejmout nakeho bezce by asi nebyl problem.[/quote] Vítr se právě předpovídá lépe než cokoliv jiného. A že další bouřka už v nejbližších hodinách nepřijde, věděla v tu dobu asi drtivá většina meteorologů, protože v tomto období se bouřky mohou vyskytovat jen na studených frontách a ta právě přešla v těch 9.50 a další nebyla v dohledu…[/quote] Nejsem odborník na meteorologii, ale budoucí meteoroložce bych věřil… :-)

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 03.03.2008 20:56:28

[quote=Mirek Hasal]Umřel šejk, státní smutek a žádný radovánky. Včetně běhání. A co jsme mohli dělat… Nakonec jsem se aspoň hezky opil...... :)[/quote] Musel jsi mít k tomu šejkovi úžasně hluboký vztah, takhle to zapít :) Ve Kbelích jsem nebyl, sledoval jsem předpovědi kvůli závodu v Brně. V předpovědi byl silný vítr téměř identické intenzity v období 4 hodin. Žádný údaj o tom, že hlavní nápor bude jen pár minut a další nepřijde. V Brně závod zrušen nebyl, vybíhalo se za hezkého počasí, které se pak měnilo tak prudce, že na to pořadatelé nebyli schopni reagovat, ani kdyby chtěli. No tak jsem ten závod prostě zabalil sám. Zrušení závodů ve Kbelích vyžadovalo jistě od pořadatelů pořádnou dávku odvahy a ač jen na dálku, považuji to rozhodnutí za správné, to počasí bylo extrémní. Zákaz hřebenových tůr na horách se taky nedává až se ztratí první turista…

avatar

Trutnov, Hradec Králové

Janca žena 03.03.2008 21:54:08

to bratr: Jeste jsem nedostudovala,tak to nezakrikni!:)

to Snek: Nejsem odbornik.Ale narazy vetru nebo to co preslo s frontou se predpovida(dle me) blbe.Kdyz uz bourky prechazeli,tak bylo jasne,ze je to jen pas.Ale predem (den,dva) se to nedalo tusit.A plne chapu,ze poradatele to zrusili, i kdyz se mi to mluvi jinak kdyz jsem na zavod jela jen pres kus Prahy a ne pres pul republiky.

Ted malinko mimo: Sobotni Krkonosskou 70ku zrusili taky az rano par hodin pred startem,ackoliv bylo jasny,ze na horach to bude foukat priserne, jeste melo prset ci snezit a snehove podminky taky nebyli idealni.

avatar

Trutnov/Praha

10 km: 0:31:01 (2009)
půlmaraton: 1:06:33 (2012)
maraton: 2:18:27 (2011)

peca_p muž 03.03.2008 22:47:13

Jinak je asi dobře, že to zrušili…

Trochu off topic: Tady je vidět co dokáže vítr… http://www.youtube.com/watch?…

avatar

Ostrava

Celkem 28050 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:32:50 (2005)
půlmaraton: 1:14:30 (2005)
maraton: 2:45:04 (2005)

Baláž R:-)man muž 03.03.2008 22:54:51

Tak to video je hustý.Skoro jako kdyby to bylo na letišti v Kbelích. Ten pilot to ještě špičkově zachránil.

Motto: EXTREME-TEAM...chceme více ...chceme bourat hranice...
Nalezené položky: 98 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.