Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Podporuji vas doma v behani?

Podporuji vas doma v behani?

Nalezené položky: 82 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 02.06.2006 11:32:37

Me sice rodice ve sportu nikdy nepodporovali, ale brali to na pohodu, tata sice casto komentoval me „silnicni vyrazky“, ale myslim, ze byl pysny na to, ze se mi na zavodech darilo. Musim napsat, ze co jsem se prestehovala z jizni Moravy do podhuri Orl. hor, tak vidim i jiny pristup lidi ke sportu, na Morave je narodnim sportem okopavani pole a vinohrada, pak prace ve sklepe,popr v hospode:) A tady na severu ma kazdy bezky, kolo a aspon nejak ti lidi sportujou (zrejme se tu zadnym ekonomicky vyhodnym plodinam nedari:) Sedmdesatileti rodice myho kluka se mnou dokonce byli na zavode v Beskydech a ve 3C, mlze a vytrvalem desti mi delali obcerstvovace. Tady zrejme plati uslovi – jiny kraj, jiny mrav a jiny pristup, i kdyz mozna mam proste pouze stesti:)

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 02.06.2006 13:52:28

Trochu teď odbočím do politiky, ale nedá mi to. (Těm, kteří si zaryjí, že v práci ho… dělám, tak čekám až si kompl ráčí přechroustat zadaný úkol)

Mnozí lékři demonstrujou a nutí lidi podepisovat archy a vůbec se obrovsky angažují. Ani teď nevím přesně proti čemu. Za celých víc než 15let po tzv. revoluci ani jednou lékaři neudělali akci, která by podpořila zdravý způsob života. Ani jedna akce za to, aby se investovalo do prevence zdraví a ne do prodlužování utrpení. Mám pocit, že pro stát, lékaře a všechny kšeftaře kolem distribuce léků je prvořadým cílem, aby bylo co nejvíce nemocných lidí. Nejlepší jsou obézní a kuřáci z vysokým tlakem, cukrovkou, kteří dávají jistotu, že si ještě mnohokrát přijdou pro léky, na různá vyšetření apod. Ženám poradíme ať hubnou pomocí prášků a v prodeji je spousta zázračných přípravku. Jen se proboha neomezujte v jídle, nesportujte a nevynechávejte televizi. V restauraci hulte během oběda, ostatní můžou jíst venku. Státu se evidentně nechce zasáhnout do systému reklamy na sladkosti a chlast. Lékařům to nevadí. Co nejvíc operací nosních přepážek viz.FM, plastických operací a zbytečných invazivních vyšetření. Ale zátěžové vyšetření srdce? Vždyť Vám nic zatím není!!!! Naopak takový důkladný rozbor krve Vám neudělají, protože by je pojišťovna peskovala. Kdyby se teď na úkor léčení lidí, kteří si sami ničí zdraví drogama,kouřením, obžérstvím,chlastem a odporem vůči pohybu, přesunuly peníze na prevenci, během 10,pro všechny bolestných let, by byly zpět. Lékaři by se mohli věnovat zdravým a těm, kteří by i přesto pochopitelně byli nemocní z genetických důvodů, by mohla být poskytnuta opravdu maximální péče, bez nutnosti protekce ,úplatků a veřejných sbírek.

Nejsem vůbec extra zásadový člověk. Určitě pivo,dvě piva po závodě i často po tréningu, normální oslavy se spolupracovníkama, v neděli klidně řízek z ošklivého prasete, na snídani občas něco sladkého,štamprle abych usnul, 2 kávy denně, a vůbec: Spousta,spousta hříšků proti životosprávě. Kdyby se teď obrátil systém k prevenci asi bych to ve svém věku i odskákal. Dělal jsem 12let v karcinogenu teď mám zase stresovou práci. Každý den může přijít zubatá, protože před ní neuteče ani Keňan. Přesto si myslím, že pro naše děti a vnuky by to stálo za to změnit.

Nevite někdo: Jaký má vztah Rath k sportu?(Prát se moc neumí, ale Macek je hajzl, který si nezaslouží ani uhodit)

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 157540 km
Minulý měsíc 843 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 02.06.2006 14:19:58

[quote=minusak]Na­opak takový důkladný rozbor krve Vám neudělají, protože by je pojišťovna peskovala.[/quote] Mně odmítli udělat při kontrole krve i určení mojí krevní skupiny. A když jsem si to chtěl zaplatit, tak prý to nejde. Ale zase mě po tom vyšetření hnali na nový odběr, že prý mně zjistili v krvi moc cukru. Potom to bylo dobrý, ale aspoň si mohli udělat čárku (body) navíc. Taky už mě tam nikdo neuvidí. Ale kdo ví, za dva dny může být všechno jinak, a Rath to může mít po volbách spočítané. Dle jeho chování bych ho na sportovce netipoval.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Šumperk

Avoš 06.06.2006 16:05:09

Tak o běhání se doma moc nebavím, ale teď zrovna přemlouvám tátu, ať se mnou chodí, že na jaře pojedeme na 1/2PIM :-D no jinak ale docela v poho, samo že ze mě mají radost při nějakým úspěchu :-D

Motto: Vzhůru na olympijádu !!!
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 06.06.2006 16:20:18

Mirek Kostlivý: Tak jdi dávat krev a bude vědět nejen skupinu, ale i to eeddff. :-)

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Hanička 26.10.2006 11:49:40

Ahoj, mě k běhání přivedl táta , jinak máma i babička se děsí že jsme blázni a určitě se nám něco stane. Moje pěti letá dcera trochu žárlí, že každý den běhám bez ní, ale na akcích pim už dvakrát běžela 4,2 km její „malý maraton“ a medaile nadšeně každému ukazuje, manžel je rád, že proběhnu psa a na mém prvním maratonu /loni/ byl se mnou celou trasu nakole a moc mi pomohl, ale běhat nechce:-(

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 26.10.2006 12:54:04

U mna je to dobre- manzelka je reprezentantka v atletike (stredne trate, steeple) a ja zas dost fanatik (denne 1:30h-3h sportu), takze si moc nevycitame, aj ked na domacnost niekedy zostane menej casu, nez by bolo treba. Pred tym, nez som odisiel od rodicov, ma nasi tiez podporovali- otec sam (byvaly)maratonec- zacinal az po 30-ke ma vzdy zivy zaujem o moje a manzelkyne vysledky, pyta sa na treningy, co a kolko behame. On uz beha vylozene iba pre zdravie, raz-dvakrat do roka sa zucastni na 10–12km tradicnom preteku, ale chape, co velmi tvrdy trening vykonnostno-vrcholvych bezcov obnasa. U mamy to bolo spociatku tazsie- nechapala, preco musim furt byt na treningoch, cez vikendy na zavodoch, na jar na sustredeniach v juznych krajinach (za ich peniaze v tom case), ale nakoniec sa poddala a v podstate ma tiez vzdy podporovala. Na majstrovstva republiky na drahe sa vzdy dojdu pozriet, ak je to v rozumnej vzdialenosti od domu. Kamaratov mam vacsinou byvalych vrcholvych atletov, alebo stale este bezcov, tych par nebehajucich to uplne chape, lebo je to v mojou sucastou uz viac ako dekadu (predtym to bol zas iny sport). Aj kebyze musim prestat behat koli zdraviu, tak sportovat budem pravidelne vzdy (v ramci zdravotnych moznosti) a budem ocakavat od svojho okolia ked uz nie podporu, tak aspon pochopenie. To, aby som sa zakradal na trening, tak to radsej s takym clovekom nezit.

avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 29.10.2006 08:13:10

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=minusak]Na­opak takový důkladný rozbor krve Vám neudělají, protože by je pojišťovna peskovala.[/quote] Mně odmítli udělat při kontrole krve i určení mojí krevní skupiny. A když jsem si to chtěl zaplatit, tak prý to nejde. Ale zase mě po tom vyšetření hnali na nový odběr, že prý mně zjistili v krvi moc cukru. Potom to bylo dobrý, ale aspoň si mohli udělat čárku (body) navíc. Taky už mě tam nikdo neuvidí. Ale kdo ví, za dva dny může být všechno jinak, a Rath to může mít po volbách spočítané. Dle jeho chování bych ho na sportovce netipoval.[/quote] Já jsem před dvěma lety požádal svého obvoďáka o kontrolní odběr krve na vyšetření hladiny cholesterolu a byl jsem odmítnut s tím, že mě byl cholesterol měřen rok zpátky v rámci předoperačního vyšetření/operace kýly/ a že hladina nebyla zvýšená o tolik, aby to vyžadovalo další sledování/5,2 a norma je do 5/.Dále mě vysvětlil, že mu pojišťovna rozbor krve u mladého člověka jako jsem já zaplatí jedenkráte za 20 let, ostatní rozbory nad rámec by musel hradit ze svého. Když jsem se na to ptal na pojišťovně, tak mě řekli, že to je nesmysl a proplácí to v rámci preventivních kontrol jedenkráte za rok.Takže se snažím k němu nechodit a zatím se mi to díkybohu docela daří.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 29.10.2006 21:47:13

U nás se to zlomilo, když jsem začal vyhrávat dorostence. Do tý doby to bylo všem tak nějak jedno (spíš jsem slýchal, že bych měl tu energii vkládat do prací na zahradě, aby to bylo někde vidět), teď je to podobný, jen je fajn, když něco přivezu ze závodů. Prostě je to koníček jako každý jiný… A mamka aspoň ví, co mi koupit pod stromeček – každoročně se najde něco, co ještě nemám. Momentálně triko s dlouhými rukávy z moiry, běžecká bunda,… je toho moc. Nemluvim o otm, že se mi podařilo ztartit čpičku z moiry – paradoxně v létě… A ségra si koupila boty na běhání a začíná taky. Táta pořád říká, že až bude někde veřejný závod na km až dva, tak si to taky zaběhne… Kdo se prostě nakazí během, tomu se těžko odchází… Ale co budu povídat, vždyť to znáte… :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 30.10.2006 00:03:32

Co se týče manželky, tak tam je to dobré a podporuje mě. Asi je to tím, že dříve dělala orientační běh a ví o čem to celé vlastně je a já ji též vycházím vstříc v jejich pohybových aktivitách. Rodiče se k tomu staví značně rezervovaně, částečně si už zvykli, ale každou chvíli se objeví něco, co je rozhodí./běh v dešti, zimě, plánovaný závod, atd/Hlavně máti, otec to snáší lépe, asi ví, že už to zkrátka lepší se mnou nebude.

avatar

Drnava

Celkem 71363,22 km
Minulý měsíc 269,15 km
10 km: 0:42:34 (2009)
půlmaraton: 1:28:13 (2010)
maraton: 3:15:02 (2011)

Adrian muž 14.11.2006 19:20:07

Uz od detstva sportujem, robil som snad vsetky sporty ktore som mohol, pred rokom som skoncil FAKULTU SPORTU V PRESOVE, takze nikto nemal nic proti tomu. Lenze behu sa venujem len odkedy som skoncil skolu, tak 200 km mesacne, a nechapem preco sa mi vsetci cuduju a pytaju ci som blazon ze sa tak prehanam po cestach a lesoch behom, este kym ma videli na bicykli nikto nic, ale odkedy beham malokto to chape. Najradsej mam mudrcov co mi hovoria ze kolko casu travim denne behanim, a hlavne ked ich vidim sediet kazdy den v krcme, vtedy si myslim svoje ja. A priatelka(snu­benka), ta tiez vidi ze najprv si zabehnem dennu davku a potom beham uz len za nou.

Motto: www.adriandovala.wordpress.com
avatar

Přerov

Celkem 9773 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:32 (2007)
půlmaraton: 1:33:04 (2012)
maraton: 3:49:59 (2011)

Aldaman muž 12.12.2006 13:06:46

Já začal pravidleně běhat tak před třema měsícema, takže jsem oproti vás ostatních amatér. Ne že bych se sportu vůbec nevěnoval, hrál jsem hokej hokej, ještě hraji fotbal, ale ted jsem chtěl zkusit něco jinýho Nejdřív mi všichni tvrdili, že je to bláznovina začít běhat, ale nenechal jsem se odradit a ted si nedokaži představit, že bych přestal. Na každý trenink (běh) se těším. Manželka sice brble, že jdu zase běhat, ale na první závod jela se mnou i s děckam. I když jsem doběhl na konci startovního pole, mě se to moc líbilo a to bylo hlavní. A manželka mě navíc pochválila jako kdybych vyhrál mistroství světa :-) . Dal jsem si cíl uběhnout Pražský maraton tak jsem zvědav jak to dopadne :-).

avatar

Beroun

Celkem 41724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:44 (2006)
půlmaraton: 1:26:27 (2007)
maraton: 3:17:01 (2004)

mirek hasal muž 12.12.2006 13:52:16

[quote=Aldaman]Dal jsem si cíl uběhnout Pražský maraton tak jsem zvědav jak to dopadne :-).[/quote] Když vydržíš, tak to dopadne dobře. A věř mi, ten pocit v cíli opravdu stojí za to !!!

avatar

Beroun

Alena žena 12.12.2006 14:27:06

[quote=Aldaman]Já začal pravidleně běhat tak před třema měsícema, takže jsem oproti vás ostatních amatér. Ne že bych se sportu vůbec nevěnoval, hrál jsem hokej hokej, ještě hraji fotbal, ale ted jsem chtěl zkusit něco jinýho Nejdřív mi všichni tvrdili, že je to bláznovina začít běhat, ale nenechal jsem se odradit a ted si nedokaži představit, že bych přestal. Na každý trenink (běh) se těším. Manželka sice brble, že jdu zase běhat, ale na první závod jela se mnou i s děckam. I když jsem doběhl na konci startovního pole, mě se to moc líbilo a to bylo hlavní. A manželka mě navíc pochválila jako kdybych vyhrál mistroství světa :-) . Dal jsem si cíl uběhnout Pražský maraton tak jsem zvědav jak to dopadne :-).[/quote] Ale zas když jdeš běhat, tak si může být jistá, že nejsi jinde =) třeba v hospodě, tohle ji vyjde mnohem levněji =)) Utaháš se nezlobíš =) V tomhle by měl partner podporu všema deseti. Ale to je samozřejmě můj pohled, protože mě běhání baví víc než jeho =) =)

avatar

Kladno

Celkem 1550 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:19 (2006)

Vrtulka žena 12.12.2006 20:45:09

To u me to uz vsichni doma berou jako samozrejmost,az na babicku ,ta rika jak to neni zdravi v tyhle zime apod.,ostatni rikaj proc neskusim treba nejakej amater.zavod na mensi vzdalenost,ale to se me moc nechce protoze cim je to kratsi tim tam behaj rychleji a urcite bych tremou ani neumela dychat,to si radsi pobezim sama alspon sem prvni a ne posledni ,ale nasadili my brouka chtela bych to asi zkusit ale nejhorsi je tam prijit poprve.Jinak veci si peru sama ,takze to nikoho neobtezuje

avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 52041,4 km
Minulý měsíc 165 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 12.12.2006 22:02:39

Já si taky věci peru sám, takže to nikoho neobtěžuje

avatar

Praha - Radlice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:06 (2007)
půlmaraton: 1:51:22 (2005)
maraton: 3:53:22 (2008)

Jitka žena 13.12.2006 07:38:37

Mě někdy „podporujou“ až moc. Když na mě přijde lenost, Klára (dcera) mě doslova vykope. Nemám chvilku klidu. :(

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 13.12.2006 09:52:41

2 Vrtulka: Určitě si nějaký závod zkus. Můžeš začít třeba u nějakého veřejného závodu (tam psoeldní nebudeš), nebo vlastně kdekoliv. Běhá tam tolik lidí, že podle mě stačí držet se někde v pozadí a odběhneš to úplně v pohodě. Chce to po startu nenapálit a držet si své tempo…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Přerov

Celkem 9773 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:32 (2007)
půlmaraton: 1:33:04 (2012)
maraton: 3:49:59 (2011)

Aldaman muž 13.12.2006 10:06:33

[quote=Alena][qu­ote=Aldaman]Já začal pravidleně běhat tak před třema měsícema, takže jsem oproti vás ostatních amatér. Ne že bych se sportu vůbec nevěnoval, hrál jsem hokej hokej, ještě hraji fotbal, ale ted jsem chtěl zkusit něco jinýho Nejdřív mi všichni tvrdili, že je to bláznovina začít běhat, ale nenechal jsem se odradit a ted si nedokaži představit, že bych přestal. Na každý trenink (běh) se těším. Manželka sice brble, že jdu zase běhat, ale na první závod jela se mnou i s děckam. I když jsem doběhl na konci startovního pole, mě se to moc líbilo a to bylo hlavní. A manželka mě navíc pochválila jako kdybych vyhrál mistroství světa :-) . Dal jsem si cíl uběhnout Pražský maraton tak jsem zvědav jak to dopadne :-).[/quote] Ale zas když jdeš běhat, tak si může být jistá, že nejsi jinde =) třeba v hospodě, tohle ji vyjde mnohem levněji =)) Utaháš se nezlobíš =) V tomhle by měl partner podporu všema deseti. Ale to je samozřejmě můj pohled, protože mě běhání baví víc než jeho =) =)[/quote] Přesně tohle řekl můj táta manželce-raději at chodí běhat než aby vysedával po hospodách :). Ale zase se nesmím unavovat moc, abych si mohl plnil i své manželské povinnosti. :) :-).

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 13.12.2006 14:06:07

Mne doma podporují, na výše uvedené téma jsem vystřihl článek z jedné starší přílohy mladé fronty, kde se psalo velmi pozitivním vlivu překrvování dolní poloviny těla při běhu a jízdě na kole právě na plnění některých manželských povinností (schválně píšu některých, páč třeba na chuť do žehlení jsem vliv nezaznamenal;-). Na polovičního ironmana, což je zatím můj životní výkon, dokonce vyrobila pro dcerku transparent s nápisem: „TATÍNKU DO TOHO“, který sklízel zasloužený obdiv ostatních závodníků.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 14.12.2006 08:21:55

[quote=Homer]Doma to nikomu nevadí, pominu-li teda každodenní mokré prádlo na šňůře v koupelně, ale pravdou je, že když sem mamince oznámil , že bych si na jaře chtěl zaběhnout maraton, tak radostí zrovna neskákala. Řekla: „ty se strháš už v tomhle věku a pak předčasně zestárneš“, tak nevim jestli je lepší předčasně zestárnout po stránce vizuelní a bejt jinak zdravej nebo vypadat pořád jako 30-ti letej štramák a nechat tělo zrezivět leností. Running 4 ever!!![/quote] Malokedy sa stretnem s tym, ze by bezec vypadal starsie, nez v skutocnosti je. Prave naopak! Jedine u elitnych bezkyn (ale iba u zien) som si vsimol mlade telo a strhanu tvar- tie nevypadali zrovna na 25– skor na 40. Nuz ale to je asi udel vrcholoveho sportu (a vo vela pripadoch dosledok dopingu). Musim este doplnit, ze mna stale povazuju za stredoskolaka, napriek tomu, ze po maturite uz mam 10 rokov. Dostal som sa uz do stadia, ked mi to skor lichoti, ako naopak. Pri mojej profesii je to vsak skor na skodu. Ked si mam ale vybrat, tak radsej budem v 35 vypadat na 25, ako na 45. Povedz mame, ze Ta to udrziava mladym.

avatar

Plzeň

Celkem 5741 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:00 (2006)
půlmaraton: 1:43:55 (2007)
maraton: 3:28:54 (2006)

VILDA muž 14.12.2006 17:23:15

[quote=Jarda koloběžka][qu­ote=Mato][quo­te=Homer][/qu­ote] Malokedy sa stretnem s tym, ze by bezec vypadal starsie, nez v skutocnosti je. Prave Nejsem elitní běžkyně a přesto mě na posledních závodech chtěli nacpat do kategorie nad 50. Asi ti, Mato, do tvého pravidla nezapadám :-)[/quote] Pokud tě nenacpali přímo mezi ŽENY tak to není zase taková tragedie. A nebo kategorii ŽENY nad 50 neopsazovali?

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 14.12.2006 20:17:37

[quote=Homer]tak nevim jestli je lepší předčasně zestárnout po stránce vizuelní a bejt jinak zdravej nebo vypadat pořád jako 30-ti letej štramák a nechat tělo zrezivět leností. Running 4 ever!!![/quote] Znám mnohem víc „dědků“, kteří běhají (i maratony) a vypadají minmálně o 10 let mladší, než těch co neběhají a vypadají v jejich věku jako „štramáci“ (když už ne alespoň stejně).

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 14.12.2006 22:12:59

[quote=Jarda koloběžka]Nejsem elitní běžkyně a přesto mě na posledních závodech chtěli nacpat do kategorie nad 50. Asi ti, Mato, do tvého pravidla nezapadám :-)[/quote] To má jasné vysvětlení: nejspíš vypadáš na 35, oni ke svému odhadu (protože vědí, že běžci vypadají mladší) připočítali 16 a chtěli Tě zařadit do kategorie nad 50. A není to v rozporu s Matovou větou.

avatar

Praha - Radlice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:06 (2007)
půlmaraton: 1:51:22 (2005)
maraton: 3:53:22 (2008)

Jitka žena 15.12.2006 08:00:53

[quote=sam][qu­ote=Homer]tak nevim jestli je lepší předčasně zestárnout po stránce vizuelní a bejt jinak zdravej nebo vypadat pořád jako 30-ti letej štramák a nechat tělo zrezivět leností. Running 4 ever!!![/quote] Znám mnohem víc „dědků“, kteří běhají (i maratony) a vypadají minmálně o 10 let mladší, než těch co neběhají a vypadají v jejich věku jako „štramáci“ (když už ne alespoň stejně).[/quote] Hm, nevím, jak na to kdo přišel, že běžci předčasně zestárnou… To je blbost. Snad že mají v obličejí víc vrásek než tlouštíci s podkožím vypodloženým tukem? To ale přece neznamená, že vypadají starší. Člověk není přece jen obličej! Nevím, jestli tuky či rozbředlé svalstvo působí mladě, a je mi to taky jedno. Rozhodně to nepůsobí pěkně, aspoň na mě ne.

avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 15.12.2006 10:36:20

[quote=Jitka]Hm, nevím, jak na to kdo přišel, že běžci předčasně zestárnou… To je blbost. Snad že mají v obličejí víc vrásek než tlouštíci s podkožím vypodloženým tukem? To ale přece neznamená, že vypadají starší. Člověk není přece jen obličej! Nevím, jestli tuky či rozbředlé svalstvo působí mladě, a je mi to taky jedno. Rozhodně to nepůsobí pěkně, aspoň na mě ne.[/quote] Zatím mi je jenom 55 a vážněji běhám jenom 2 roky, takže těžko můžu posoudit předčasné stárnutí. Chtěl bych běhat ještě tak 15 let a pak se rád k tomuto tematu vyjádřím :).

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Pardubice

10 km: 0:35:17
půlmaraton: 1:15:58

alfun muž 15.12.2006 14:12:05

Je to jednoduchý… táta běhá tak v tom podporuje i mě a máma mě spíš zrazuje… takže celkově to je ještě v pohodě :-)

A teď trochu mimo téma: Je vůbec možné přesvědčit někoho, kdo nemá ke sportu prakticky žádnej vztah aby začal pravidelně běhat ? Nikdo, kdo to delší dobu nezkusil přece nemůže vědět o čem je řeč…ale co udělat proto aby to zkusil ?

avatar

Praha 4 - Krč

Celkem 3265 km
Minulý měsíc 0 km

Melounek žena 15.12.2006 15:17:11

[quote=alfun]Je vůbec možné přesvědčit někoho, kdo nemá ke sportu prakticky žádnej vztah aby začal pravidelně běhat ? Nikdo, kdo to delší dobu nezkusil přece nemůže vědět o čem je řeč…ale co udělat proto aby to zkusil ?[/quote] Netlacit na pilu a jit prikladem. Muj pritel nikdy nechtel sportovat (od prirody je jak lunt, tak ani nemel duvod), ale videl, kolik radosti to dela mne – skoro porad usmev na rtech, kila dole, problemy se resi samy, sebevedomi roste… A tak jednoho dne zacal chodit na bazen a zjistil, ze narozdil ode me, ktera kazdy trenink kraula dre, jemu to jde jakoby samo a bez prace, zacalo ho to bavit. Byla jsem stastna, ale behala jsem porad sama. Uplynuly dalsi dva roky a svete div se, zacal i behat. Nepravidelne, ve tme s celovkou (aby nas nevideli lidi), ale beha! A navic s jakou lehkosti, zadna bolest a utrpeni jako kdysi u me. ;) Jen musim mit porad na pameti, ze pokud bazen – tak kazdy v jine draze a pokud beh, tak moc nepozorovat a neradit. :)

avatar

Praha - Radlice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:06 (2007)
půlmaraton: 1:51:22 (2005)
maraton: 3:53:22 (2008)

Jitka žena 15.12.2006 15:23:12

Jednoho chlapíka jsem přesvědčila beze slov – na společném výletě na horských kolech – zoufale mi nestačil a to ho dostalo. Když si hned po výletě koupil běžecké boty, ještě jsem mu nevěřila, ale on od té doby fakt běhá, už zvládl půlmaraton a chystá se na maraton. Mám z toho radost :D

avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 17.12.2006 16:29:47

[quote=Jarda koloběžka][qu­ote=Jitka][qu­ote=sam] Znám mnohem víc „dědků“, kteří běhají (i maratony) a vypadají minmálně o 10 let mladší, než těch co neběhají a vypadají v jejich věku jako „štramáci“ (když už ne alespoň stejně).[/quote] Hm, nevím, jak na to kdo přišel, že běžci předčasně zestárnou… To je blbost. Snad že mají v obličejí víc vrásek než tlouštíci s podkožím vypodloženým tukem? To ale přece neznamená, že vypadají starší. Člověk není přece jen obličej! Nevím, jestli tuky či rozbředlé svalstvo působí mladě, a je mi to taky jedno. Rozhodně to nepůsobí pěkně, aspoň na mě ne.[/quote] Souhlasím s tebou. Hlavně si myslím, že subjektivní věk je stav mysli. A sportování stavu mysli jen a jen prospívá. (Mnohdy víc, než tělu.)[/quote] S tím souhlasím. Nemusíme být za každou cenu mladí, krásní a zdraví. Hlavní je, že budeme mladí a zdraví.

Nalezené položky: 82 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.