Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Prosim o radu jak trenovat

Prosim o radu jak trenovat

Nalezené položky: 37 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Celkem 100 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:00 (2008)
půlmaraton: 2:03:59 (2010)
maraton: 4:28:15 (2008)

MishaM žena 23.05.2008 21:23:44

Dobry vecer,

Chytilo mne behani maratonu, letos jsem natrenovala sama a ubeha jsem to za 4:28. Vsechno klaplo a bylo to super. Chtela bych pristi rok ubrat zase par minut. Jak na trenink? Behat caseji a nebo rychleji? Mel byste nekdo pro mne radu? Mate dobre zkusenosti s knizkou, casopisem? Prosim, poradte. Letos jsem behala 3× tydne (2× venku + 1 den v telocvicne).

Dekuju, Misha

avatar

10 km: 0:41:04 (2008)
půlmaraton: 1:26:46 (2008)
maraton: 3:07:35 (2008)

Jarda /xxx/ muž 23.05.2008 23:27:52

A proč až napřesrok? …Když píšeš, že tě to chytlo :-) Na časy mezi 3–4 hodinami není třeba trénovat. Stačí si chodit (běhat) pravidelně zaběhat. Zlepšování pak přijde samo. I když nebudeš vysloveně trénovat, je dobré, když nebudeš běhat stereotypně. Občas fartlek, někdy zaběhni kratší trasu a svižněji, dálky není nutné běhat až tak často. Někomu pomůže , když neběhá sám, někoho motivuje častější běhání závodů, jiný je zase samotář… Přeji hodně úspěchů a hlavně ať tě to baví.

avatar

Přerov

Celkem 40490 km
Minulý měsíc 318 km
10 km: 0:40:48 (2019)
půlmaraton: 1:31:12 (2019)
maraton: 3:26:35 (2019)

Juraman muž 24.05.2008 09:18:30

Ahoj, já si myslím, že trochu ten trénink být musí. Mrkni na www.sportsite.cz/…nkove-plany/ jsou zde veškeré běžecké plány a vše o stylu běhu a tréninku. Při pravidelném běhu se určitě budeš zlepšovat! Tak běhu zdar:)))

Motto: Sport je nejlepší lékař:))
avatar

České Budějovice, Bratříkov

10 km: 0:36:59 (2006)
půlmaraton: 1:25:58 (2006)
maraton: 3:33:50 (2008)

fuji muž 24.05.2008 09:23:40

Ale ale… To se podivuju. Na casy mezi 3 – 4 hodinami neni treba trenovat… Hmm, to je velmi zajimave. Takovym vecem vubec never! Kazdy je uplne jiny, nekdo musi drit, jinemu to bezi samo. Kazdopadne sportovni trenink by se dal charakterizovat jako opakujici se pohybova cinnost vedouci ke zlepseni pohybovych schopnosti a dovednosti. Pokud Te to opravdu chytne a mas zajem trosku svuj trenink zpestrit, zlepsit styl behu atd., doporucuju tuhle stranku (na obdobne tema jsem delal i diplomovou praci) http://www.atletickytrenink.cz/index.php Zde najdes plno zajimavych rad, odkazu a muzes si udelat porovnani. Jinak zkus zajit na stadion, vyhledej a neboj se oslovit bezeckeho trenera. Pokud bude normalni, nebude chtit prachy, tak si urcite muzete popovidat o zpusobech treninku, metodach, technice, poradi jak casto trenovat, co je regenerace atd. Preju Ti hodne stesti a, to je u vytrvalosti nejdulezitejsi, pevnou vuli! Martin

Motto: [i]"Nechtěj všechno ale jen to, co nemůžeš!"[/i] [i]Já[/i]
avatar

České Budějovice, Bratříkov

10 km: 0:36:59 (2006)
půlmaraton: 1:25:58 (2006)
maraton: 3:33:50 (2008)

fuji muž 24.05.2008 09:27:10

to Juraman: souhlas! :)

Motto: [i]"Nechtěj všechno ale jen to, co nemůžeš!"[/i] [i]Já[/i]
avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 25.05.2008 11:48:46

nebo se koukni na loňské tréninkové plány mnoha lidí odsud – i když ne každý plánoval 3:30… http://forum.behej.com/…enny-maraton

avatar

10 km: 0:41:04 (2008)
půlmaraton: 1:26:46 (2008)
maraton: 3:07:35 (2008)

Jarda /xxx/ muž 26.05.2008 16:00:35

Misho, je samozřejmě otázkou, co kdo chápe pod označením „trénovat“. Ale to není nutné podrobněji rozebírat. Myslím, že z mého předchozího příspěvku si umíš vybrat to podstatnější co v něm bylo.

Máš velkou výhodu, že začínáš, takže jen tím, že běhu budeš věnovat víc, než dosavadní zmiňované 3 výběhy za týden, pro tebe bude znamenat velký skok dopředu. Jestli své běhy (nebo chceš-li tréninky) navíc zkvalitníš, budeš postupovat o to rychleji. Důležité ale je, neznechutit si běhání třeba právě tím, že by člověk sám sobě diktoval povinné běhy (v tomto případě přesněji „tréninky“ :-)).

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 27.05.2008 09:22:17

Fuji, aj ked definiciu sportovehu treningu mas ako tak spravnu, vseobecne sa trenovanim (najma medzi serioznymi sportovcami) mysli systematicka priprava s planovanymi treningami a zavodmi, neskor s planovanym oddychom, regeneraciou, pripadne s napisanym planom s rozvrhom na niekolko tyzdnov, pripadne aj cely rok. Pri takto, uzsie chapanom pojati treningu s Jardou suhlasim. Zdravy clovek s vekom do 50 rokov naozaj nemusi TRENOVAT na cas do tej 3,5 hodiny na maraton. Staci pravidelne behat podla chuti (nie joggovat) a sem tam zaradit nejaky ten dlhsi beh. Pravidelnym behom myslim ASPON 5× tyzdenne. Niekomu sa to moze zdat ako (uzsie chapany) trening, ale nie je to ziadna jadrova fyzika :) Ak vsak chces dosiahnut svoje optimum, tak systematicky trening je nevyhnutny. P.S.: 3:30 na maraton je 5min/km a na to skutocne staci mat kondicku a trosku vole sa dokopat k pravidelnemu (viz vyssie) vybehnutiu z domu. K tomu aby tento vykon nebol utrpenim staci, aby si par krat v mesiaci pri niektorych pravidelnych vybehoch zostal vonku o hodinku dlhsie. Ziadna veda.

avatar

Magdalena žena 27.05.2008 13:09:04

Zaujimave:-) Chalpom to asi inak beha ako zenam:-) Zo svojej skusenosti – beham niekolko rokov ale na prvy maraton som sa zacala pripravovat az tento rok, rada by som dala Kosice. Podla vsetkeho co tu citam, nemam vobec ambiciozny plan – chcem dobehnut do 4 hod. Napriek tomu ze beham minimalne 4 x tyzdenne, striedam useky a rychlost, beham v terene aj na rovine, mam pocit ze stagnujem a uz teraz sa obavam ci su tie 4 hodiny realne:-( Zabehla som niekolko polmaratonov a vytrvalost mam dobru, horsie je to s rychlostou… snad, ak dodrzim plan ktory mam, sa mi to v tom oktobri podari. Mimo ineho posilujem 1× tyzdenne, 1× tyzdenne plavam a minimalne 1× tyzdenne korculujem cca 30km. Viac casu sportu obetovat nemozem – pracujem, studujem, a aj ked nemam este vlastnu rodinu musim sa venovat aj priatelovi a sem-tam si trochu vyrazit von. To by som si teda priala mat taku dispoziciu na beh ako niektori z vas:-) V kazdom pripade, beh je zavislost a ci dam alebo nedam ten cas, behu sa nevzdam:-) „do vybehania“

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 27.05.2008 14:10:47

Zensky ekvivalent k muzskemu 3:30 su prave tie 4 hodiny az 3:55… Takze podla mna nemas prilis ambiciozny plan, len si pridaj jeden den behu- trebars namiesto toho korculovania. To samozrejme v pripade, ze Ti na splneni cielu zalezi viac, ako na korculovani.

avatar

České Budějovice, Bratříkov

10 km: 0:36:59 (2006)
půlmaraton: 1:25:58 (2006)
maraton: 3:33:50 (2008)

fuji muž 27.05.2008 17:37:19

Mato, nezlob se na mě. Kdybych byl tou holkou, začínal a dozvěděl jsem se, že maraton můžu dát bez tréninku mezi 3 – 4 hodinama, tak přestanu běhat a řeknu si: „Proč zrovna mě to nejde ani s tím tréninkem?“ Pro toho, kdo začíná je i „pravidelné běhání“ tréninkem a motivací, jak se zlepšovat. Byť to tak asi nebereš. :) Ke střídání aktivit – naopak, já si myslím, že střídat sporty (bruslení, plavání, kolo) může jen a jen prospět! Vždyť všechno jsou to vytrvalostní sporty a když se podívám, je tu třeba hodně triatlonistů. Navíc neděláš stereotypně pořád jednu věc, zapojuješ další svalové skupiny atd… :)

Motto: [i]"Nechtěj všechno ale jen to, co nemůžeš!"[/i] [i]Já[/i]
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 27.05.2008 18:15:24

fuji: vytrvalost se dá zlepšovat skoro každou aktivitou, podle sebe bych řekl, že vytrvalost přenesená z běhu celkem funguje na kole. Opačně mi to ale moc nefunguje. Chci-li se zlepšit v běhu, musím holt běhat, aspoň já to tak mám. A na zlepšení běhu je určitě běžecký trénink lepší než brusle.

avatar

Praha

Lucas muž 27.05.2008 19:15:18

mám to uplně stejně – když běhám tak mi to jezdí i na kole ale opačně to nefunguje. Brusle mi přijdou skoro lepší než kolo na rozvoj běžecké vytrvalosti

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 27.05.2008 20:17:49

Fuji, absolutne som nechcel znevazovat niekoho volu a snahu dosiahnut akykolvek vykon. Snazil som sa Ti len objasnit, ze je rozdiel medzi TRENOVANIM (teda systematickou pripravou so zastupenim vsetkych dolezitych prvkov vytrvalostneho treningu) a pravidelnym si zabehanim bez dorazu na rychlost behu, ci jeho skladbu. Kazdy si stanovi tu hranicu kedy zacina TRENOVAT niekde inde, ja som len suhlasil s Jardou, ze na vykon 3:30, resp. 4 hod. nie je treba z toho robit vedu. Koniec koncov, aj Mapo to potvrdila. Staci „len“ pravidelne behat (co je samo o sebe uznania hodne, najma ak sa k tomu podujme nesportovec). Ja osobne som si povedal, ze som zacal trenovat, az ked mi moj trener napisal prvy plan, ktory som sa snazil dodrziavat. To bolo asi po roku pravidelneho individualneho behania, ale bez dorazu na nejaku zlozku pripravy (BTW behaval som sam od seba 6× v tyzdni od 50min-12km do 1:20 hodiny- teda cca 18km, obcas rychlo, obcas pomaly, ale s odusevnenim. Nikdy som vsak nepovedal, ked som isiel behat, ze idem „trenovat“, ci na „trening“). Je to vsak kazdeho vec, ako si to nazve. Myslim, ze pri troche snahy Jardu, ci mna pochopis a ze sme to nemysleli zle, ci posmesne.

avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 27.05.2008 21:34:10

maťo, zcela s Tebou souhlasím… …ale také se dá říct že pouze slovíčkaříš nad pojmy „běh“ a „trénink“ kdyby vlákno znělo „prosím o radu jak běhat“ (abych zaběhla pod 4:00), odpovědi by byly přece stejné. a je fakt, že spousta chlapů „si chodí pravidelně zaběhat“ a pod tři a půl se hned tak nedostane – takže nějaká elementární informace o struktuře se zjevně hodí (neběhat každý den to samé, jednou týdně dát dlouhý běh, na začátku „sezony“ klidně pomalu a hlavně hodně, poté přidávat rychlejší běhy, nebát se terénu a kopců, po náročném běhu dát lehounký nebo plavčo et cetera et cetera) přátelsky – ed

avatar

10 km: 0:41:04 (2008)
půlmaraton: 1:26:46 (2008)
maraton: 3:07:35 (2008)

Jarda /xxx/ muž 27.05.2008 21:57:46

Zajímavé, kam se posunula diskuze, na jejímž počátku byla Mishina žádost o radu. Stačí jedno slovíčko a je tu spor o věc, se kterou téma tohoto vlákna souvisí jen vzdáleně. Asi to není na škodu, člověku to také lecos řekne.

Zajímalo by mě, jestli se Misha dozvěděla, co vědět chtěla. Je to přece její vlákno :-)

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 158415 km
Minulý měsíc 800 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 27.05.2008 22:08:04

[quote=Jarda /xxx/]Zajímavé, kam se posunula diskuze, na jejímž počátku byla Mishina žádost o radu. Stačí jedno slovíčko a je tu spor o věc, se kterou téma tohoto vlákna souvisí jen vzdáleně. Asi to není na škodu, člověku to také lecos řekne.

Zajímalo by mě, jestli se Misha dozvěděla, co vědět chtěla. Je to přece její vlákno :-)[/quote] Těžko radit, ale když někdo napíše :

[quote=MishaM]Dobry vecer,

Chytilo mne behani maratonu, letos jsem natrenovala sama a ubeha jsem to za 4:28. Vsechno klaplo a bylo to super. Chtela bych pristi rok ubrat zase par minut. Jak na trenink? Behat caseji a nebo rychleji? Mel byste nekdo pro mne radu? Mate dobre zkusenosti s knizkou, casopisem? Prosim, poradte. Letos jsem behala 3× tydne (2× venku + 1 den v telocvicne).

Dekuju, Misha[/quote] že běhá jenom 3× týdně (z toho 1× v tělocvičně), tak je jasné, že je to na maraton málo (odhaduji tak 25–30km). Takže běhat aspoň 5× týdně, z toho jednou v týdnu běh okolo 20km v tempu, v kterém bych přibližně chtěla běžet marathon. A až to bez problému zvládnu a dostanu se pod 4:00 hod., tak začít trénovat pořádně :). A je jedno, říkáme-li tomu běh nebo trénink.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 27.05.2008 23:46:29

[quote=Jarda /xxx/]Zajímavé, kam se posunula diskuze, na jejímž počátku byla Mishina žádost o radu. Zajímalo by mě, jestli se Misha dozvěděla, co vědět chtěla. Je to přece její vlákno :-)[/quote] [quote=i když Mato]Staci pravidelne behat podla chuti (nie joggovat) a sem tam zaradit nejaky ten dlhsi beh. Pravidelnym behom myslim ASPON 5× tyzdenne. (…)[/quote] [quote=a ED taky]neběhat každý den to samé, jednou týdně dát dlouhý běh, na začátku „sezony“ klidně pomalu a hlavně hodně, poté přidávat rychlejší běhy, nebát se terénu a kopců, po náročném běhu dát lehounký nebo plavčo et cetera et cetera[/quote] nemluvě už o odkazu na vlákno „trénink na jesenný maraton“, kde pravidelně zveřejňovali své tréninky běžci rozličné výkonnosti

avatar

Magdalena žena 28.05.2008 10:56:44

No krasne sa to tu rozpisalo:-) Trochu objasnim situaciu – behavam v podstate podla treningoveho planu na maraton za 4 hod. Co sa tyka objemu – dodrzujem skoro na 100%. Vzdy mi to ale trva dlhsie ako by malo podla papierov. Stale som ale iba na zaciatku – este su do oktobra 4 mesiace, snad sa mi to podari. Viem ze za mesiac budem musiet pridaj jeden den a neskor este jeden… Mam rada aj ine sporty, aj ked beh hraje prim, na korcule chodievam s priatelom, kedze on so mnou behavat nechodi. Niekomu sa mozno lahko povie co by sa malo robit a co nie, ale vela ludi musi zvazovat rozne okolnosti preco ist alebo neist dnes behat. Ja len obdivujem vsetkych aktivnych bezcov, co stihaju narocnu pracu, rodinu a beh tak, aby ani jedna zlozka netrpela…

avatar

10 km: 0:41:04 (2008)
půlmaraton: 1:26:46 (2008)
maraton: 3:07:35 (2008)

Jarda /xxx/ muž 28.05.2008 12:29:01

[quote=Magdalena]No krasne sa to tu rozpisalo:-) Trochu objasnim situaciu – behavam v podstate podla treningoveho planu na maraton za 4 hod. Co sa tyka objemu – dodrzujem skoro na 100%. Vzdy mi to ale trva dlhsie ako by malo podla papierov. Stale som ale iba na zaciatku – este su do oktobra 4 mesiace, snad sa mi to podari. Viem ze za mesiac budem musiet pridaj jeden den a neskor este jeden… Mam rada aj ine sporty, aj ked beh hraje prim, na korcule chodievam s priatelom, kedze on so mnou behavat nechodi. Niekomu sa mozno lahko povie co by sa malo robit a co nie, ale vela ludi musi zvazovat rozne okolnosti preco ist alebo neist dnes behat. Ja len obdivujem vsetkych aktivnych bezcov, co stihaju narocnu pracu, rodinu a beh tak, aby ani jedna zlozka netrpela…[/quote] (Magdalena= Misha? !)

Mam rada aj ine sporty, .................. a to je dobře. Buď ráda, že ti i na ně zbývá alespoň trochu času. I když je běhání prima a mám jej rád, běhám hlavně proto, že je to jeden z nejsnáz provozovatelných sportů.

aj ked beh hraje prim, na korcule chodievam s priatelom, kedze on so mnou behavat nechodi. Niekomu sa mozno lahko povie co by sa malo robit a co nie, ale vela ludi musi zvazovat rozne okolnosti preco ist alebo neist dnes behat. Ja len obdivujem vsetkych aktivnych bezcov, co stihaju narocnu pracu, rodinu a beh tak, aby ani jedna zlozka netrpela… ................ no, tak to asi stejně trochu trpí :-)

avatar

Magdalena žena 28.05.2008 12:34:49

:-) Misha uz za sebou prvy maraton ma, k comu jej gratulujem, mna este len caka:-)

avatar

České Budějovice, Bratříkov

10 km: 0:36:59 (2006)
půlmaraton: 1:25:58 (2006)
maraton: 3:33:50 (2008)

fuji muž 28.05.2008 15:33:29

[quote=ED]maťo, zcela s Tebou souhlasím… …ale také se dá říct že pouze slovíčkaříš nad pojmy „běh“ a „trénink“ kdyby vlákno znělo „prosím o radu jak běhat“ (abych zaběhla pod 4:00), odpovědi by byly přece stejné. a je fakt, že spousta chlapů „si chodí pravidelně zaběhat“ a pod tři a půl se hned tak nedostane – takže nějaká elementární informace o struktuře se zjevně hodí (neběhat každý den to samé, jednou týdně dát dlouhý běh, na začátku „sezony“ klidně pomalu a hlavně hodně, poté přidávat rychlejší běhy, nebát se terénu a kopců, po náročném běhu dát lehounký nebo plavčo et cetera et cetera) přátelsky – ed[/quote] Nechtěl jsem nějak dotknout Maťa nebo Jardy či dalších. Souhlasím s EDem. Já třeba TRÉNUJU pravidelně, i v týdnu zařazuju dlouhý běh, střídám tréninky a vím toho o trénink opravdu hodně. Ostatně svůj trénink na maraton jsem sem psal. Nedělá mi problém uběhnout za hodinu přes patnáct, 1/2maraton dát pod 1:30 hod. To vše by odpovídalo maratonu hluboko pod 3:30 hod. Dřu, trénuju! A výsledek? Není… A věř, že mě to hoodně štve (zdravě), když mě pak někdo dá půl hodiny. Chtěl jsem jen říct, že někomu stačí méně, někdo potřebuje o dost víc. A na svém si budu stát – ten, kdo se na něco připravuje, rozvíjí své schopnosti, prostě trénuje (byť tomu třeba on říká jinak). Tak nic ve zlém. :)

Motto: [i]"Nechtěj všechno ale jen to, co nemůžeš!"[/i] [i]Já[/i]
avatar

Přerov

Celkem 40490 km
Minulý měsíc 318 km
10 km: 0:40:48 (2019)
půlmaraton: 1:31:12 (2019)
maraton: 3:26:35 (2019)

Juraman muž 28.05.2008 20:13:29

To máš pravdu, pokud je rodina a práce tak je to velice náročný, aspoň pro mě. Kdybych byl sám tak lítám jako lokomotiva:))) Musí být hodně velká tolerance v rodině, zvláště umě, j aby tím rodina neutrpěla. Je tak málo času na brusle, běh, kolo atd. Já bych potřeboval aby měl den tak 30 hodin a to by možná ještě nestačilo:))))

Tak ať ti to bfěhá:))))

Motto: Sport je nejlepší lékař:))
avatar

Celkem 100 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:00 (2008)
půlmaraton: 2:03:59 (2010)
maraton: 4:28:15 (2008)

MishaM žena 02.06.2008 00:50:48

Dobry vecer vespolek!

Jeje, to se to tu rozjelo! Dekuji vam vsem za radu, bylo moc zajimave cist vsechny vase nazory. Co se tyce meho treninku/behani – pro mne i priprava na 4:28 byl vykon! Budu se snazit pridat jeste jeden „behaci“ den. Treba se mi to podari mezi kancelari, skolou a supermarketem!

Jeste jednou, moc diky a ja vam dam vedet, jak to dopadlo:)

Misha

avatar

Celkem 100 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:00 (2008)
půlmaraton: 2:03:59 (2010)
maraton: 4:28:15 (2008)

MishaM žena 02.06.2008 01:09:53

Juraman, koukala jsem na link, co jsi napsal na zacatku diskuze! To je uplne super, to jsem presne potrebovala!

Diky moc!

M.

avatar

Petule žena 02.06.2008 12:03:51

Ahoj, zkus to na www.feellife.cz, koukala jsem tam a strákny vypadaj moc pěkně, chystám se je kontaktovat, tak uvidím, jak mě to posune dál:-) Petule

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 29.11.2008 09:50:32

Radím teď s tréninkem jedné kamarádce, která už předtím trochu sportovala, ale ne systematicky. Jejím cílem je uběhnout na jaře půlmaratón, takže máme dost času. Neběhá kvůli hubnutí, ale kvůli kondici. Zatím má za sebou 4 běhy, z toho poslední dva se sporttestrem. Protože by se měla nejdřív vybudovat základní vytrvalost, tak jsem jí řekl, ať nepřekračuje doporučené tepy, ale to zase běží pomalu a moc jí to nebaví. (8min/km@150 tp (28 let)). Otázka zní – stane se něco, když si jeden ze tří běhů týdně dá rychle bez koukání na pulsmetr, jen podle pocitu? Myslím, že ne, ale chci to posvětit. :)

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 29.11.2008 10:35:21

Podle mých zkušeností občas běžet rychle bez koukání na pulsmetr není špatné, ale neměla by běžet příliš „nadoraz“, aby byla schopna běhu i v další dny. Záleží také na tom, kolik kilometrů nyní běhá. Ostatně, i při tom rychlejším běhu by na pulsmetr kouknout měla, aby si vytvořila základní informaci o hodnotách, které dosahuje. Na základě toho je možné i odhadnout TFmax a vhodné tempo pro další tréninky a poté i závody.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 29.11.2008 11:09:09

Běhá kolem šesti km.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 29.11.2008 13:44:16

Aha, tak pokud rychlostí 8 min/km dokáže běžet 45 minut, pak to není špatné, je však potřebné, aby postupně našla motivaci zkusit běžet aspoň hodinu, bez ohledu na rychlost. Dva pomalejší a jeden rychlejší běh týdně považuji za velmi slušný základ. Do dalšího tréninku přeji vše dobré.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
Nalezené položky: 37 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.