Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Vyhlasovanie kategórii v závode

Vyhlasovanie kategórii v závode

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha

Celkem 2288 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:04 (2016)
půlmaraton: 1:27:47 (2016)
maraton: 3:13:49 (2014)

Justína žena 16.06.2008 10:06:34

Pokušala som sa neuspešne najsť v atletickych pravidlách alebo niekde inde stanovy, ako je to s vyhlašovaním víťazov v jednotlivých organizátorom vypísaných kategóriach. Príklad: ak organizátor v propozíciach k závodu vypíše kategórie M 18–35, M 35–45, M 45–55......, Z 18–35 a tak ďalej a pri samotnom zavode v nejakej kategórii dobehne len jeden pretekár čiže v danej kategórii sa zavod vlastne nekonal, bežal iba jeden závodník. Má sa daná kategória vyhlasovať? Alebo sa vyhlasuje až keď sú pretekári aspoň dvaja, traja, štyria? Zrejme to skôr zaleži iba na samotnom organizátorovi, či vyhlási i jednotlivé kategórie, ak je nízka účasť pretekárov.

Motto: "Šampiona dělá umění závodit, ne dřina v tréninku." Jan Železný
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 16.06.2008 13:38:32

To zavisi na propoziciach a/alebo na tom, ci sa riadia pravidlami SAZ. Obycajne sa na majstrovskych sutaziach neudeluje titul, ak nie su startujuci aspon traja a aspon 2 nedobehnu. Napr. v Rakusku, kam chodievam casto na preteky, neudelia cenu, ak v kategorii nedobehne aspon 5 pretekarov- financne ceny daju, ked ich je aspon 10 (a su dopredu slubene). Ak je to v propoziciach, tak sa niektore kategorie mozu aj zlucovat pri nedostatku ucastnikov (castym prikladom su iba 2 zenske kategorie- do 35 rokov a nad 35 rokov). Povedzme si vsak uprimne, preco by mal organizator davat cenu 1 pretekarovi? Cena sa dava za vitazstvo nad supermi, nie za volu dobehnut trat, na ktorej si nemala s kym sutazit. Odmenou Ti tu je bud celkove umiestnenie medzi zenami, alebo osobak/dobry pocit z behu. Bolo by to proti definicii slovneho spojenia „Bezecky pretek“, keby sa vyhlasoval a odmenoval iba 1 ‚sutaziaci‘ v kategorii.

avatar

Praha

Celkem 2288 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:04 (2016)
půlmaraton: 1:27:47 (2016)
maraton: 3:13:49 (2014)

Justína žena 16.06.2008 14:45:54

Mňa skôr zaujali historické tabuľky MČR v maratone, kde pri niektorých ročníkoch bola poznámka, že kategória žien nebola vyhlasená pre malú účasť. Nuž ma zaujímalo, koľko je mimimálny počet pretekárov. Je logické, že ak sa prihlási len jedna žena, tak nemá s kým súťažiť, ale na druhú stranu, nemožno znižovať jej výkon preto, lebo nikto iný sa neprihlásil. Tak by sa dala bojkotovať i Olympiáda, okrem jedneho pretekára by ostatní nenastúpili, ale to sa stane asi ťažko :-))

Motto: "Šampiona dělá umění závodit, ne dřina v tréninku." Jan Železný
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 16.06.2008 15:43:26

Verim, ze vo vysledkoch boli uvedene, avsak s poznamkou MS (mimo soutez), alebo MP (mimo poradi). To, ze neboli vyhlasene neznamena, ze jej vykon neuznali (ak jej dovolili vystartovat, lebo aj s tym som sa stretol, ze ak bolo malo prihlasenych, tak pretek ani neodstartovali- najma na drahe). Niekedy nechavaju bezat zeny spolu s muzmi (napr. 10km na drahe). Problem je v tom, ze ak zabehne vykon, ktory by mal byt v tabulkach, tak ho vacsinou neuznaju. Nepytaj sa ma preco, ked si tu trat musela odbehnut po svojich. Odpoved najdes u starych bafunarov na SAZ-e. Tym, ze kategoriu nevyhlasis, nikoho vykon neznizujes, iba kvitujes, ze sa v nej sutaz neuskutocnila, napriek dobehnutiu 1–2 bezkyn.

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.