Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Přišel čas to vzdát?

Přišel čas to vzdát?

Nalezené položky: 39 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Celkem 4443 km
Minulý měsíc 0 km

Eviku žena 27.07.2008 14:49:29

Ja som spokojnejšia s vložkami so zdravot.potrieb ako na mieru od ortopéda,tie sú ťažké,také masívne,ale tie z obchodu mi super sedia,treba len dobre skúšať.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 159598,49 km
Minulý měsíc 836 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 28.07.2008 13:03:08

[quote=shon@]Mirku mám taky pravou nohu o 1 cm kratší,chodil jsem do 18 let pravidelně na kontroly k ortopedovi a ten mi žádné speciální vložky na míru nepředepsal.Použím jenom klasické podpatěnky z lékárny určené k tomuto problému. Zatím nepociťuju žádné bolesti achylovek ani ničeho jiného(jenom teď asi měsíc neběhám kvůli skříplému nervu v zádech,ale to nepřičítám běhu ale špatnému pohybu v posilovně). Myslíš,že bych měl navštívit ortopeda a nechat si udělat ty vložky na míru?[/quote] Pokud vyhovují ty klasické podpatěnky, tak bych běhal v nich. Není-li žádný jiný problém, návštěvu ortopeda pokládám za zbytečnou. Já osobně chodím po doktorech až ve stavu krajní nouze (a někdy ani tehdy ne :)).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 13401 km
Minulý měsíc 0 km

bezec58 muž 27.08.2008 13:47:05

keanu1980 – jak jsem tak četl tvé potíže, tak mám pocit že máš nemoc začátečníků. Zánět holenní fascie a ten zná jediný způsob léčby – přeběhat a vydržet, on se poté již nikdy neobjeví. Mám na sobě odzkoušené i když je tomu již asi 28 let. Jinak na achilovky se nesahá a nemá moc cenu je mazat. Doporučuji ledovou vodu pustit na achilovku a tu šílenost vydržet 15 – 20 minut alespoň 2× denně, také vyzkoušené a funguje to. Vytrvalostní běh je pro tvrdé nátury a když jsem mohl doběhnout závod se zlomenou nohou a natrženým vazem, tak vydržíš nějaký zánět, ne?

Motto: Chceš-li znát stav svého mozku, sáhni si na své lýtko. Aristoteles
avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 28.08.2008 05:56:30

[quote=bezec58]Vy­trvalostní běh je pro tvrdé nátury a když jsem mohl doběhnout závod se zlomenou nohou a natrženým vazem…[/quote] To je zajímavý! Napiš o tý příhodě víc. Zajímají mě okolnosti. Nedokážu si představit, jak se zlomenou nohou a natrženým vazem bojuju s časem.

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

Celkem 2369 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2009)

keane1980 muž 28.08.2008 22:36:42

[quote=bezec58]ke­anu1980 – jak jsem tak četl tvé potíže, tak mám pocit že máš nemoc začátečníků. Zánět holenní fascie a ten zná jediný způsob léčby – přeběhat a vydržet, on se poté již nikdy neobjeví. Mám na sobě odzkoušené i když je tomu již asi 28 let. Jinak na achilovky se nesahá a nemá moc cenu je mazat. Doporučuji ledovou vodu pustit na achilovku a tu šílenost vydržet 15 – 20 minut alespoň 2× denně, také vyzkoušené a funguje to. Vytrvalostní běh je pro tvrdé nátury a když jsem mohl doběhnout závod se zlomenou nohou a natrženým vazem, tak vydržíš nějaký zánět, ne?[/quote] Hmm, holenní fascie…dnes mi fyzioterapeutka na rehabilitaci řekla něco podobného – sakra chlape, tos mi to nemohl říct dřív :) Jinak na tu achilovku mám jinou zkušenost, protože se ta bolest přenesla na trochu jiné místo (ale zřetelně se ozývá právě při protahování achilovky) pomáhá na ty bolestivá místa silně tlačit palcem. Po určité době (cca 2 minuty, podle stupně bolesti) ta bolest odchází; souvisí to prý s tz. trigger pointy (bohužel si nejsem jistý, jestli se to takhle píše), ale moc zatím nevím, co to je – vysvělovali mi to, ale úplně sem to nepobral :) Jinak o historii běhu se zlomenou nohou stojím rozhodně taky! ;)

avatar

millan muž 23.12.2008 19:12:19

taky to zrovna vzdávám. najednou se mi stalo, že neuběhnu 10 km. Vloni jsem to běžel každý den podle nálady buď rychle za 50´ :-) anebo pomalu a lehounce a přes hodinu a nenapadlo by mne, že to neuběhnu. Nyní jsem změnil práci, začal celé dny sedět v autě, přestal pravidelně běhat a najednou se nemůžu rozeběhnout… a ta kurva bolavá achilovka je taky dobrá záminka… a to mi ještě pár let není ani padesát a už to vzdávám. Prosím o trochu podpory od vás v nejlepším věku. Díky :-)))))

avatar

remo muž 25.12.2008 10:38:23

To Millan Ahoj, musíš si udělat vizitu svého pohybového aparátu. To že je ti teprve padesát, neznamená, že si můžeš dovolit, co by jsi chtěl. Tví vrstevníci už taky mají třeba dva umělé klouby :-(. Přání je jedna věc, a možnost pohybového aparátu je věc druhá. Je potřeba zajít tam, kde tě řádně vyšetří, stanoví přesnou diagnózu a sdělí, co si můžeš dovolit, jak zjištěné změny pohybového aparátu budou asi pokračovat, co dělat, aby jsou mohl opět sportovat a tak nějak… To ti neporadií fyzioterapeut, ale ortopéd. Musíš znát příčinu potíží, pak lze radit. Dej si to třeba jako předsevzetí k Novému roku :-) www.revmacentrum.cz www.razovavlna.eu

avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 06.01.2009 19:20:23

[quote=millan]taky to zrovna vzdávám. najednou se mi stalo, že neuběhnu 10 km. Vloni jsem to běžel každý den podle nálady buď rychle za 50´ :-) anebo pomalu a lehounce a přes hodinu a nenapadlo by mne, že to neuběhnu. Nyní jsem změnil práci, začal celé dny sedět v autě, přestal pravidelně běhat a najednou se nemůžu rozeběhnout… a ta kurva bolavá achilovka je taky dobrá záminka… a to mi ještě pár let není ani padesát a už to vzdávám. Prosím o trochu podpory od vás v nejlepším věku. Díky :-)))))[/quote] …je mi 44 a běhám od května loňského roku, začínal jsem 3km/30min, to bylo maximum co do rychlosti i výdrže, teď zvládám 10km v terénu za padesát šest minut, objektivně vzato velmi slabé, ale v porovnání se stavem před půl rokem přímo raketové zlepšení…jasně, že spousta věcí bolí, ale nic trvale…v tromhle věku to chce velmi důkladně se rozcvičovat, pomalý rozběh…pak dlouho vyklusávat a důůůkladný strečink…

Motto: ...kam až?
avatar

Praha 4

10 km: 0:00:00 (2024)
půlmaraton: 1:31:35 (2010)
maraton: 3:33:35 (2010)

cosanostra muž 04.02.2009 17:03:14

Mám podobnou zkušenost. V neděli sem si šel zaběhat do lesa, terén dost členitý, cca 8km vrámci přípravy na pražský 1/2 maraton. Běhat sem začal před pár měsíci, jinak se věnuju posilovně a dělal sem donedávna kickbox. Na bolest na vnitřní straně lýtek při běhu sem zvyklý, ale tentokráte mě chytl kolení vaz na pravé noze, že sem 3 dny skoro nemohl sejít schody. Nechápal sem proč mě tak bolí holeně a záviděl sem ostatním běžcům, kteří nepoznali bolest holeních úponů. Po návštěvě tohohle fora sem ale zjistil, že tn neni až tak neobvyklé. Na vině je zřejmě moje tragická technika běhu a nedostatek protahování. Mimochodem je pěkně cejtim i když skáču přes švihadlo. Snad se mi podaří upony vyléčit a natrénovat i na Pim v květnu. Řikám si, že mi to aspoň zvyšuje práh bolesti…jen ironie. Taky mi připadá, že si to někdy sám přivolám, jen pže čekám, kdy se ta bolest dostaví. Máte někdo taky pocit že si tu bolest vsugerujete?

Motto: No pain - no gain
Nalezené položky: 39 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.