Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » bolest po straně kolena

bolest po straně kolena

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Murray muž 28.07.2008 20:36:16

Ahoj, zhruba před měsícem mě na turnaji začalo z ničeho nic prudce bolet na vnější straně kolena (po straně mírně pod kolenem). Jak bolest náhle přišla, tak rychle taky odešla. Měsíc jsem si dal oraz, před pár dny ale na obyčejné procházce, když jsem šel z prudkého kopce, bolest zase začala. Dnes jsem zkoušel mírné běhání, bolest vyloženě nenastala, ale cítím, že kdybych pořádně zabral, asi by se znovu objevila. Chci se zeptat co s tím? Za 14 dní mě čeká vysokohorská turistika a za 3 týdny náročný dvoudenní turnaj. Je lepší nechat koleno třeba ještě týden úplně v klidu a mazat nějakým krémem a nebo je lepší mírně běhat, tak aby nenastala bolest a koleno takto posilovat? Nebo jestli se na tomto místě vyplatí koleno stahnout obvazem? Předem díky za rady, Míra

avatar

Celkem 3056 km
Minulý měsíc 0 km

Jitka W. žena 29.07.2008 08:33:42

Ahoj. Bolest ti vždycky signalizuje, že je něco špatně nebo něco tělu chybí. Popis není dost přesný, aby ti mohl někdo dobře přesně poradit. Jestli bolest vzniká v kolenním kloubu, pak při takovým plánovaným zatížením určitě nasadit kloubní výživu. Jestli se jedná o vazy (a těch je kolem kolene nepočítaně), mohl by se ti při náhlým nebo delším zatížení vytvořit zánět – pak bych doporučila nasadit hned např. Voltaren nebo cokoli podobného na záněty – tablety i gel podle návodu. Všeobecně také pomůžou masáže – celé nohy samozřejmě – bolest ve vazu i v kloubu může být i reakcí na částečně zatuhlý lýtkový nebo jiný blízký sval – noha to pak kompenzuje přepínáním a nadměrným namáháním jiné části.

avatar

Murray muž 29.07.2008 09:15:56

Dík za odpověď, já bych spíš řekl, že se jedná o vazy, myslím, že to neni v celku nic vážného, problém ale je, že se potřebuju maximálně rychle zotavit (začínám pochybovat, že se mi to povede…) a nevím, jaký je nejlepší postup. Momentálně používám tedy Nifluril krém na záněty + ještě na minulé zranění mi doktor napsal Apodiclo tablety (proti revmatu, proti zánětu)… Je tedy lepší, koleno zatěžovat mírným během (tak mírným, že ještě nebolí) a nebo spíš ho nechat úplně v klidu a začít pozvolna až bude úplně vyléčené? Potebuju být fit tak za 2 týdny no, vím že je to na nic…

avatar

Česká Lípa

Celkem 299 km
Minulý měsíc 0 km

Komik1000 muž 29.07.2008 21:06:27

Člověče mě trápila uplně stejná bolest. Tvůj popis je uplně přesný. 2 měsíce to bolelo po každém běhu a nyní je to jen po běhu delším nebo rychlejším. Bolest celkem rychle odeznívá, ale zase se rychle vrací. Cpu do sebe kloubní výživu, prášky na zánět a mažu mastí… Zlepšuje se to jen pomalu. V kolenu slyšitelně vrže, ale doktor nic nenašel. Radit ti ale nemůžu…

avatar

Celkem 3056 km
Minulý měsíc 0 km

Jitka W. žena 30.07.2008 09:10:47

Já to, kluci, taky vidím na záněty vazů. Vloni jsem se z toho dostávala půl roku. Až po úplném vysazení běhu na 6 týdnů s intenzivní léčbou Voltarenem a trávicími enzymy mě to přešlo úplně. Pokud se bolest dostaví jen občas a někdy i během námahy odezní, mohly by léky pomoci i během zátěže. Jestli se ale bolest dostaví (např. pravidelně po půl hodině), neodezní,ale stupňuje se, pak si dalším pohybem budeš jen zhoršovat stav – z malého chronického zánětu vypěstuješ velký akutní nebo si ty vazy poraníš docela (nepruží, snadno se natrhnou). Pak už i doktor bude vědět. Takže rozhodně doporučuju snížit zátěž (běhání, skákání), jak jen teď můžeš. A na ty dva těžký týdny, co tě čekají, si připrav alternativní plán – třeba jen tak pro radost, že ho nemusíš použít. Držím ti palce :-)

avatar

Murray muž 30.07.2008 09:30:23

No ten problém co mám je naprosto přesně stejnej, jako jsem našel od jednoho kluka v poradně, chůze do kopce mi nevadí, jízda na kole mi nevadí, ale chůze z kopce je na nic, když netrénuju, bolest je dá se říct hned pryč, začnu běhat a bolest se víceméně stupňuje stupňuje až do stavu, že nejde běhat vůbec. No běhat už jsem přestal uplně a smířil jsem se s tim, že před turnajem budu absolutně neroztrénovaneja nerozhejbanej, bohužel se z toho začíná stávat pěkný začarovaný kolečko… léčim se dycky na poslední chvíli až těsně před turnaj, potom jedu na turnaj a přivodim si nějaký další zranění (díky nedostatečnému tréninku) a léčim se zase těsně před další turnaj:-)…:-( no jo, takže mažu, pojídám prášky na zánět a doufám, že 2 týdny tak nějak pomůžou,teda spíš už týden a půl

avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 30.07.2008 10:35:58

led, led a led

avatar

Celkem 3056 km
Minulý měsíc 0 km

Jitka W. žena 30.07.2008 11:33:58

A pozor na led :-)) Je dobrý jen na akutní stav krátce po úrazu (předchází krvácení a vzniku otoku). Jinak pouze tlumí bolest, neléčí příčinu.

avatar

Murray muž 30.07.2008 11:34:13

posledně jsem ledoval sprejem jak blázen, ale ani trochu to nepomohlo:-)

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 02.08.2008 18:33:32

pokud to trvá delší dobu, pauza nepomůže a bolest (spíše tlak v místě a po běhu bolest, která rychle odezní ale tlak zůstane) se při běhání dostaví po zhruba stejném čase, tak může jít o ITBS (iliotibiální syndrom). Ve zkratce jde (snad jsem to pochopil všechno správně) o problém s iliotibiální šlachou, která se dře o výstupek kolenního kloubu a vzniká lokální zduření a tím i tlak a posléze zánět. Problém je čast v nárazovém zvýšení kilometráže (zátěže) a pak také v dysbalancích – zkrácený střední hýžďový sval a stehenní povázka. Takže googli – stačí zadat ITBS a najdeš spoustu cviků jak protahovat a posilovat a dá se vygooglit i jednoduchý test, jak si ověřit, že jde o ITBS.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

pkk muž 16.02.2010 10:21:15

Běhat jsem začal v září 2009 a od té doby jsem měl poprvé delší pauzu bez pohybu a to 15 dní. Pro informaci, za leden jsem naběhal 88km (14 výběhů, vzdálenost ± stejná cca 6.3km, tempo taky stejné cca 6:40 km, 44 let). Opět jsem chtěl začít běhat, ale hned při prvním pomalém výběhu jsem asi po cca 2km ucítil poměrně silnou bolest na vnějších stranách obou kolen. Asi po dalším 1 km jsem to vzdal a došel. 2 dny poté to cítím stále i při chůzi a hlavně chůzi do schodů a ze schodů. Před tím jsem nikdy žádné problémy neměl, ani když jsem s během začínal. Rozhýbání před výběhem bylo standartní – 7 min rychlá chůze + 7 min strečink. Nevíte co by to mohlo být ? Mám raději zase vysadit ? Pomůže nějaké léčení / cviky ? Předem Všem děkuji za názor/radu.

avatar

Praha 8

Celkem 1195 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:38 (2008)

sirpetr muž 16.02.2010 17:48:08

pkk: Pravděpodobně stále stejná odpověď. ITBS- zánět iliotibiální šlachy, jedno z nejčastějších běžeckých zranění. Odpovědí na toto téma je tu na fóru poměrně dost.

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.