Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Praní bot v pračce?

Praní bot v pračce?

Nalezené položky: 35 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 07.09.2007 13:13:40

ABsolutne proti praniu v pracke. Po viac ako 70. paroch mozem potvrdit poskodzovanie medzipodosve dlhodobym ponaranim bot do vody, najma vsak trpi lepidlo, ktore nie je sposobile na taketo zaobchadzanie. Spociatku, ked som este byval s rodicmi, mi mama iniciativne oprala boty v pracke, ale okolo 6. paru som jej to rezulotne zakazal. Kazdy vyrobca obuvi odporuca iba jemne oplachnutie, nanajvys rucne vycistenie v mydlovej vode. Vystavujem boty po dlhe roky extremnej zatazi a mozem porovnat ich zivotnost, no najma schopnosti, na kt. su urcene, ked sa vyperu a ked sa nechaju ako su pocas ich zivotnosti, maximalne tak oplachnute vo vode, ci zlahka pretrete makkym kartacom. Naprat, neprat, neprat. Byt predajcom a niekto mi donesie oprate boty v pracke (da sa to rozpoznat), tak mu rovno zamietnem reklamaciu, nech ma akykolvek dovod. Boty smrdia, iba ak sa nedostatocne a nespravne ususia.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 07.09.2007 13:37:47

ideální na vyprání bot je běh ve sněhu. To jsou pak botičky jako nové :-). Taky mám obavu prát boty po dobu jejich „pracovního života“ v pračce. Ve chvíli ovšem, kdy postoupí do kategorie neběžeckých, nechám je oprat. Pak jsou použitelné i v interiéru třebas do posilky, nebo se v nich dá normálně chodit a vypadají jako nové. S ohledem na ot, že už jsou vlastně „na penzi“ mne ani netrápí případná reklamace, kterou už neřeším a botky putují do popelnice.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 07.09.2007 14:49:23

Detto, Jecminku, tak v tomto sa zhodneme. :) Ja vysluzile boty „povysujem“ do stavu dochodkoveho (ako zavodne kone) a dam im dostojne dozitie v cistote pri inej cinnosti, ako je behanie.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 07.09.2007 15:46:39

hloupé je, že ty důchodové boty mají tendenci se hromadit a člověku je líto je vyhodit, když jsou tak hezky oprané :-). Je fakt, že ve zkušebních laborkách jsou schopni poznat i to, že se džíny nepraly na ruby, natož pak boty oprané v pračce, takže i kvůli reklamaci je asi rozumější tolerovat sem tam nějakou šmouhu.

avatar

Plzeň-Slovany

Celkem 271,99 km
Minulý měsíc 0 km

Patrik1404 muž 13.08.2014 19:59:25

Ja mám terenné minimusy od NB a tiež rozmýšlam, že by som ich vypral. Na zvršku je pár šmúh a nejdu dole (nie že by mi vadili a zároven divne vonajú.Nie je to vyslovene zápach, je to taká vona trávy, dreva a lesa dokopy ;-)

Má niekto skusenosti konkrétne s týmto typom topánok (minimalistic)? Niekedy mám pocit, že sa mi rozpadnú na nohe pri behu :-D

Motto: Dobrodružstvo začína, keď opustíte vyznačenú trasu ...
Nalezené položky: 35 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.