Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » intervalový trénink

intervalový trénink

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

geo1010 muž 29.09.2008 21:46:44

ahoj, prosím o radu ohledně intervalového tréninku – trénuji podle knihy maratón za 100 dní a za týden mě čeká 6×200m. nejsem jsi jistej, jak přesně mám postupovat, jak dlouhé pauzy mám dělat, jak rychle mám ty úseky běžet … moh by někdo poradit, budu vděčný

avatar

Celkem 16997,83 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:52 (2007)
půlmaraton: 1:32:11 (2013)
maraton: 3:37:17 (2008)

Duri muž 01.10.2008 20:32:28

Tu knihu nepoznam, ale prekvapuje ma, ze to tam nie je vysvetlene. Dobre si cital?

Ja ked behavam intervaly, tak najprv idem 3km kludnym tempom, potom 5×100m sprint, medzi kazdym sprintom 100m uplne kludne pomale vyklusanie (ale nie chodza). Potom idem niekolkokrat sprint 400m (4–6–8–10–14×, podla planu), medzi kazdou 400kou zase 400m kludne pomale vyklusanie. Na zaver zase 5×100m (medzitym vyklus) a koncim 2km behom. Co sa tempa tyka, tak niekto sa mozno zasmeje nad slovom sprint, casto aj ja, ale snazim sa ist na maximum – avsak s tym, aby som aj posledny beh tej serie zvladol rovnakym tempom ako vsetky predtym. Cize uvodne sprinty sa mozu zdat jednoduche a pomale, ale pri takom 10. alebo 14. sa clovek musi dost namakat, aby to dal v danom case.

Rady pre teba: rychlost si urci sam podla vlastnych schopnosti, ale kazdy interval zvladni rovnako rychlo. Medzi jednotlivymi usekmi si daj pomaly vyklus v rovnakej dlzke. Ja si este po tom uvodnom 3km behu davam dlhsi strecing – vysoko odporucam pred sprintami!

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.