Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Začátky s běhátkem

Začátky s běhátkem

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Brno

Celkem 749 km
Minulý měsíc 0 km

PawelN muž 10.11.2008 14:25:47

Ahoj, snažím se sportovat pro radost i pro výsledky. Baví mě outdoorové sporty, jezdím MTB a inline bruslení, v zimě tak jednou za týden na běžkách. Ale pořád nemám aktivitu, která by se dala provozovat kdykoliv a kdekoliv, zejména nějakou na vyplnění mezisezóny mezi létem a zimou a taky třeba na služební cestě. Uvažoval jsem, že bych začal běhat, ale pořád mám pocit, že nemám dostatečnou vytrvalost. Chtěl bych se proto zeptat jestli je vhodné pro začátečníka přes zimu začít na běhátku (Zkrátka: chceš-li něco udělat, udělej to hned) a pokračovat venku až na jaře. Jen mi připadá blbé, že na mě všichni koukaj, jak na ulici, tak v případném fitcentru:-( Další dotaz: jakou rychlost a jakou vzdálenost bych měl pro začátek zvolit. Mám pocit, že po 10 minutách už neodejdu. Dělám sice sport často, ale takový, že člověk chvíli maká a pak se veze a zbírá síly. Připadá mi z fitcentra blbý odcházet po 10–20 minutách s tím, že už nemůžu. Na ulici by si taky asi lidi všimli, že se vracím nějak moc brzo? Poraďte někdo jestli máte zkušenosti. Opravdu ocením radu zkušenějších. Díky PawelN

Motto: ... hlavně nezakopnout ... bác ... co jsem to jen chtěl?
avatar

Tomx muž 10.11.2008 16:21:25

Ahoj. Začni velmi zvolna, tak aby jsi byl schopen se případně při běhu s někym bavit. Chtělo by to vydržet aspoň 45min. Podle toho co píšeš, tak to ještě nevydržíš v kuse. Zařaď proto mezi tím chůzi. Postupem času ty chodící úseky zkracuj až to jednou dáš celý. Dobrý je třeba nejdřív tak 3–4 týdny se tak volně zapracovat a pak to navyšovat vždy po týdnu. týden dát volnější a pak začít s intenzitou 2. týdne a tak dál. To máš na celou zimu. Znova opakuju, velmi pomalu. Na čumily se vys…Začni s tím hned, dokud ještě není úplná zima. Ono se blbě začíná běhat při –5. Zima není problém, na běžkách se taky běhá v mraze. Jenom je potřeba neprostydnout, nebo si nezlomit nohu na náledí. Další dobrej sport na celej rok je plavání – a hele, už jsme u triatlonu !

Motto: Born to Ironman, forced to work...
avatar

Brno

Celkem 749 km
Minulý měsíc 0 km

PawelN muž 11.11.2008 07:48:40

Tome, díky moc za radu. Ale s tím plaváním si to raději rozmyslím, chodil jsem plavat asi 3 roky na vejšce ale furt jsem byl nemocnej. Plavání v zimě není pro mne. To si raději půjdu zaběhat a v sobotu na ty běžky. Asi se taky zase vrátím k veslování na trenažérech Concept. Když jsem na tom přes zimu jezdil, tak jsem na jaro měl pořád dobrou kondici. Můžu doporučit hlavně skupinové ježdění pod vedením instruktora, před těma ostatníma tě to dobře vyhecuje, takže to nesvádí se flákat:-) Díky Pavel

Motto: ... hlavně nezakopnout ... bác ... co jsem to jen chtěl?
avatar

Kralupy n.Vlt.

Celkem 49 km
Minulý měsíc 0 km

Gino muž 11.11.2008 11:54:01

Zdravim…

Tak presne ve tve situaci jsem byl pred par tydny jeste. Me doporuceni: zvol si mensi tempo (ja bezel tempem 10km/h) – na pase to jde snadno navolit. Kdyz budes pravidelne dychat, tak urcite vydrzis mnohem dele, nez 10 minut. Ja to vydrzel neco pres 45min a tech ubehnutych 8km me samotneho prekvapilo. Kazdopadne hodne zalezi na tom tempu a opravdu doporucuji radeji pomaleji (tech 10km/h je docela tak akorat).

PS: svou zkusenost jsem tu popsal taky – je to vjinem tematu s nazvem „v zime na trenazeru“.

avatar

Brno

Celkem 749 km
Minulý měsíc 0 km

PawelN muž 11.11.2008 12:55:58

Ahoj Gino, zdravím Brandýs nad Labem. To jsem rád, že je tu ještě někdo, kdo ty začátky má v živé paměti. Hlavně že jsi mi dokázal poradit to tempo. Fakt se to dá vydržet 45 minut? No snad přežiju. Na tvou diskusi se rád podívám, jistě tam najdu i další zajímavé podněty. Jinak blahopřeju k prvním desítkám naběhaných kilometrů. Pavel

Motto: ... hlavně nezakopnout ... bác ... co jsem to jen chtěl?
avatar

Tomx muž 11.11.2008 12:59:24

[quote=PawelN]Tome, díky moc za radu. Ale s tím plaváním si to raději rozmyslím, chodil jsem plavat asi 3 roky na vejšce ale furt jsem byl nemocnej. Plavání v zimě není pro mne. To si raději půjdu zaběhat a v sobotu na ty běžky. Asi se taky zase vrátím k veslování na trenažérech Concept. Když jsem na tom přes zimu jezdil, tak jsem na jaro měl pořád dobrou kondici. Můžu doporučit hlavně skupinové ježdění pod vedením instruktora, před těma ostatníma tě to dobře vyhecuje, takže to nesvádí se flákat:-) Díky Pavel[/quote] No, při skupinovejch seancích jako je spinning nebo něco podobnýho je šance něco chytit daleko větší, zvlášť když je chřipkový období. Já se tomu v těch časech vysloveně vyhýbám. Jinak s trochou odolnosti je to v poho. Jestli jezdíš na běžkách, tak ti yimní běhání nemůže dělat problémy. Po tom plavání se to chce dobře oblíct a neflákat se v bazéně :-) (kvůli prochladnutí) Na tu odolnost zkus Echinaceu popř. zázvorovej čaj.

Motto: Born to Ironman, forced to work...
avatar

Kralupy n.Vlt.

Celkem 49 km
Minulý měsíc 0 km

Gino muž 11.11.2008 13:17:31

Pavle – nevim, zda to vydrzis 45 minut jako ja (ale mozna zmaknes i vic, kdo vi). Ale rozhodne vydrzis dele jak 10 minut… nevim, jak jsi na tom s kondici, ale hadam, ze minimalne tech 20 minut zmaknes. Nelekni se ale, ze z tebe zacne kapat pot – dulezitej je ten dech (a tepovka, pokud mas meric).

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.