Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Jak spočítat TF

Jak spočítat TF

Nalezené položky: 29 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Chic žena 19.11.2008 21:25:11

Ahoj, konečně jsem našla nějaké „běžecké forum“. Běhám od dubna 2008, předtím jsem nic moc nedělala, nic závodně ani to nechystám, ale běhání je pro mě jako droga. Běhám tak 3–4× týdně max. 6,5 km/den – koupila jsem si krokoměr. Jen nevím co je tak důležitého na TF, čtu o ní snad ve všech dotazech v poradně. Tak by mi zajímalo, jak se dá spočítat a čím si jí měříte při běhání a k čemu je dobré jí počítat… asi to zní hloupě, ale nikdy jsem se o běh nezajímala hlouběji. Díky

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 19.11.2008 22:05:00

zkus začít tím, že si projdeš témata, která se touto problematikou zabývají. K tomu se dá výborně využít vyhledávání. Vše, na co se ptáš, už tu bylo několikrát zodpovězeno.

avatar

Česká Lípa

Celkem 299 km
Minulý měsíc 0 km

Komik1000 muž 19.11.2008 23:22:15

Internet je (mimo jiné) dobrý k tomu, že informace lze nalézt na mnoha místech v různých souvislostech. Proto jsem snad nikdy neodkazoval na vyhledávání. Ikdyž tento dotaz k tomu jistě vybízí. Jentak pro shrnutí : ---hrubá TFmax= 220-věk. ---běh pro zhubnutí = cca 60% TFmax ---běh v oblasti TFmax= pro hobíka postrach infarktu pro sportovce trénink :) ---nižší klidová TF = zpravidla vyšší úrověn trénovanost ---určitá TF rozděluje aerobní a anaerobní zónu, u sportovců je tato TF vyšší = anaaerobní práh ---TF se měří sporttesterem, většinou hrudním pásem. ---usilujeme o co nejnižší klidovou TF, nejvyšší TFmax a nejvyšší anaerobní práh=vysoká aerobní kapacita

následně tě mohou zajímat laktáty a VO2max (použij hledání :-) )

avatar

Chic žena 20.11.2008 08:36:49

Hm, tak dík. Já vím, že se to dá všechno na internetu najít, ale chtěla jsem to slyšet od někoho polopatě, ne si přečíst učebnicové definice. Tím tedy děkuju Komikovi že se obtěžoval mi odpovědět :))))

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 20.11.2008 09:54:15

JM Ti chtěl jemně naznačit, že zde na foru jsou vlákna probírající TF. I polopatě, bez učebnicových definic (co je na definici pojmů špatného?).

Neustálým zakládáním nových vláken se stejným obsahem se snižuje pravděpodobnost najití správných informací. Na druhou stranu chápu, že věnovat několik minut vlastnímu hledání je pro zcela vytíženého člověka nemožné.

[quote=Chic]Hm, tak dík. Já vím, že se to dá všechno na internetu najít, ale chtěla jsem to slyšet od někoho polopatě, ne si přečíst učebnicové definice. Tím tedy děkuju Komikovi že se obtěžoval mi odpovědět :))))[/quote]

avatar

Chic žena 20.11.2008 10:31:19

Na definici není nic špatného, jen si s učebnicí o běhání moc nepokecám…

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 20.11.2008 10:37:19

Chápu, to lze ovšem i bez zakládání vlákna. :)

[quote=Chic]Na definici není nic špatného, jen si s učebnicí o běhání moc nepokecám…[/quote]

avatar

Chic žena 20.11.2008 10:42:11

Jen jsem zeptala, už to neudělám, slibuji

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 20.11.2008 13:03:54

Vše odpuštěno…

[quote=Chic]Jen jsem zeptala, už to neudělám, slibuji[/quote]

avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 13401 km
Minulý měsíc 0 km

bezec58 muž 21.11.2008 14:27:00

to Chic: to co „běháš“ je tak dobré na trošku udržení fyzičky, ale s během to nemá nic společného. Při takto krátké zátěži by jsi se stejně neměla dostat na TF max., co takhle zkusit zvednout zátěž na 8 km denně a 3 – 4 x týdně? A TF si nelámej hlavu, běhej tempem při kterém by jsi mohla volně mluvit se spoluběžcem. Testery jsou pro sraby a pak super trénované běžce, kterých je u nás minimum. Je to prostě móda. Všimni si, že testery se k nám dostaly, ale běžce byť jen na evropské úrovni nemáme žádné.

Motto: Chceš-li znát stav svého mozku, sáhni si na své lýtko. Aristoteles
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 21.11.2008 20:23:35

Používání sportesteru a jeho využití je věcí názoru a občas i schopností.

http://www.sportsite.cz/…1.-cast.html

[quote=bezec58]to Chic: to co „běháš“ je tak dobré na trošku udržení fyzičky, ale s během to nemá nic společného. Při takto krátké zátěži by jsi se stejně neměla dostat na TF max., co takhle zkusit zvednout zátěž na 8 km denně a 3 – 4 x týdně? A TF si nelámej hlavu, běhej tempem při kterém by jsi mohla volně mluvit se spoluběžcem. Testery jsou pro sraby a pak super trénované běžce, kterých je u nás minimum. Je to prostě móda. Všimni si, že testery se k nám dostaly, ale běžce byť jen na evropské úrovni nemáme žádné.[/quote]

avatar

Staré Ždánice

10 km: 0:39:10 (2014)
půlmaraton: 1:35:29 (2012)

shaby muž 21.11.2008 23:08:56

[quote=Komik1000]---usilujeme o co nejnižší klidovou TF, nejvyšší TFmax a nejvyšší anaerobní práh=vysoká aerobní kapacita[/quote] Můžu se zaptat, proč usilovat o „nejvyšší TF max“? To je snad „daný“ a moc se s tim hejbat nedá…

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 22.11.2008 08:13:54

[quote=shaby][qu­ote=Komik1000]---usilujeme o co nejnižší klidovou TF, nejvyšší TFmax a nejvyšší anaerobní práh=vysoká aerobní kapacita[/quote] Můžu se zaptat, proč usilovat o „nejvyšší TF max“? To je snad „daný“ a moc se s tim hejbat nedá…[/quote] Hodnota TFmax je daná dědičně, s věkem klesá. U sportujících klesá pomaleji, min TF se tréninkem snižuje. Čím větší je rozsah min a max, čím výše k maximu jsou metabolické prahy AP a ANP, tím jsme na tom lépe.

avatar

Praha 8

Celkem 3277 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:53 (2007)
půlmaraton: 2:09:11 (2009)
maraton: 4:40:32 (2009)

RostazBohnic muž 22.11.2008 11:09:08

[quote=shaby][qu­ote=Komik1000]---usilujeme o co nejnižší klidovou TF, nejvyšší TFmax a nejvyšší anaerobní práh=vysoká aerobní kapacita[/quote] Můžu se zaptat, proč usilovat o „nejvyšší TF max“? To je snad „daný“ a moc se s tim hejbat nedá…[/quote] V poslednim RUNu je clanek o tom, jak vyrazne zvysit svoji TFmax za pomerne kratkou dobu, s mensim casovym zatizenim (ale vyssi intenzitou, a podle me take s vyssim rizikem zraneni).

avatar

Ceske Budejovice

tintitko muž 22.11.2008 16:41:56

[quote=bezec58]to Chic: to co „běháš“ je tak dobré na trošku udržení fyzičky, ale s během to nemá nic společného. Při takto krátké zátěži by jsi se stejně neměla dostat na TF max., co takhle zkusit zvednout zátěž na 8 km denně a 3 – 4 x týdně? A TF si nelámej hlavu, běhej tempem při kterém by jsi mohla volně mluvit se spoluběžcem. Testery jsou pro sraby a pak super trénované běžce, kterých je u nás minimum. Je to prostě móda. Všimni si, že testery se k nám dostaly, ale běžce byť jen na evropské úrovni nemáme žádné.[/quote] nezlob se, bezec jsem nic moc, spis tedy cerstve zacinajici, ale to co tvrdis o intenzite je myslim nebetycna hloupost. Nevidim duvod, proc by se nekdo nemohl na 6.5 km trati dostat na TFmax… leda ze by to byl spickovy olympionik, ale ti se na druhou stranu po rozehrati (mam na mysli rozcvicku pred vybehem) na TFmax zas dostanou i na 400m.

Co se tyce testeru, kazdemu co jeho jest, ale pamatuju se, ze za mych mladych let meli mnozi podobny nazor i na specialni bezecke boty. Vybaveni pochopitelne z nikoho sampiona neudela, ale pomaha… umi-li se vyuzit.

A co se tyce zvedani tech treningovych davek, tam je to prave o tom, ze zabehnout 6.5 km muze byt lepsi nez zabehnout tech 8 km – v zavislosti na tom jak se beha a kde. Kazdopadne, ze dokazes nekomu takhle zfleku naordinovat jak by mel behat, podle par vet ve kterych toho o sobe moc nerekl, to musis byt asi velkej borec.

avatar

Staré Ždánice

10 km: 0:39:10 (2014)
půlmaraton: 1:35:29 (2012)

shaby muž 23.11.2008 19:16:44

[quote=Rostaz­Bohnic][quote=sha­by][quote=Komik1000]---usilujeme o co nejnižší klidovou TF, nejvyšší TFmax a nejvyšší anaerobní práh=vysoká aerobní kapacita[/quote] Můžu se zaptat, proč usilovat o „nejvyšší TF max“? To je snad „daný“ a moc se s tim hejbat nedá…[/quote] V poslednim RUNu je clanek o tom, jak vyrazne zvysit svoji TFmax za pomerne kratkou dobu, s mensim casovym zatizenim (ale vyssi intenzitou, a podle me take s vyssim rizikem zraneni).[/quote] Teda nevim, RUN jsem nečet, ale docela pochybuju, že by tam byl článek jak zvýšit TF max. Možná jsi to špatně pochopil a je tam třeba jak zvýšit rozdíl TFmax – TFmin (tedy spíše snížit TFmin) nebo jak zvýšit prahy AP a ANP pomocí tréninku. Ale jak zvýšit TF max? Tomu teda moc nevěřim… Jak psal rk TFmax je daná dědičně.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 157540 km
Minulý měsíc 843 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 23.11.2008 19:45:26

[quote=tintit­ko]Nevidim duvod, proc by se nekdo nemohl na 6.5 km trati dostat na TFmax…[/quote] Samozřejmě, když budeš např. na 400m oválu střídavě běhat 400m úseky (při maxim. úsilí) s 200m meziklusem, tak když půjdeš tu desátou sérii na maximum (budeš mít odběháno s rozklusáním něco okolo těch 6,5km), tak se k hodnotě TFmax. velmi přiblížíš (aspoň mně se tak kdysi dařilo, když jsem běhával Milošem ordinované 4stovky). Ale stupňovaným úsilím na 6,5km trati (např. při závodu) se to pravděpodobně u netrénovaného jedince nepodaří.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Chic žena 23.11.2008 20:23:37

Zajímavý názory, tak nevím co si mám vybrat :o) To bezec58: No já sice běhám jen kolem těch 6,5 km ale jsou tam dva dosti dlouhé kopce, takže se zadýchám docela dost, tak si myslím že není nemožný se dostat na maxTF. A myslím si že mých 6,5 km je během a není od tebe hezké, že to zpochybňuješ, nemá ambice běhat závodně, běhám protože mě to baví a jak říkáš udržuju si dobrou fyzičku. Možná že na jaře zkusím trať prodlužovat ale teď v zimě se mi to zdá dost náročné vzhledem k nevlídnému počasí. A protože jsem doma na mateřské s dvouletou drndou tak si nemůžu dovolit marodit… :o)

avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 13401 km
Minulý měsíc 0 km

bezec58 muž 24.11.2008 14:05:34

Mirek MKostlivy: souhlas, TF max se nedá dosáhnout 6,5 km klusání a to je ještě silný výraz pro 50% chůzi. to: tintitko – něco jsem už odběhal, konkrétně 36 let běhu a cca 85 000 km – z toho 19 let závodně za TJ LIAZ, možná bych tedy měl vědět o čem je řeč, nemyslíš??

Motto: Chceš-li znát stav svého mozku, sáhni si na své lýtko. Aristoteles
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 24.11.2008 15:08:45

Mě by velice zajímal vztah mezi užíváním sporttesterů a kvalitou naší běžecké špičky. Dál mě uniká spojitost s hobby běhání pro zdraví. Kde je hranice mezi chůzí a během? Kolik je potřeba naběhat km, aby člověk věděl o čem hovoří? Stačí 85 000km nebo je to málo?

[quote=bezec58]Mi­rek MKostlivy: souhlas, TF max se nedá dosáhnout 6,5 km klusání a to je ještě silný výraz pro 50% chůzi. to: tintitko – něco jsem už odběhal, konkrétně 36 let běhu a cca 85 000 km – z toho 19 let závodně za TJ LIAZ, možná bych tedy měl vědět o čem je řeč, nemyslíš??[/quote]

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 24.11.2008 17:07:30

[quote=Chic]Za­jímavý názory, tak nevím co si mám vybrat :o)[/quote] názorů je hodně, takže si vyber, co se Ti líbí. Pro délku trasy, kterou běháš, asi nemá smysl vrážet prachy do sporttesteru. Jestli Tě zajímají hodnoty, zkus si ho od nějakého známého půjčit, pro informaci to postačí. Jestli se chystáš běhat víc, má sporttester význam v tom, že když člověk začíná, většinou to přepaluje a potom má problém uběhnout delší kousek (osobní zkušenost, když jsem si před dvěma lety koupil první tester zjistil jsem, že na doporučených tepech sotva rychle jdu, natož běžím:-)). Neboj se zimy. Problém není v samotném běhu v chladu. Obavy je třeba mít spíše z toho, že prochladneš po něm. To si ovšem inteligentní člověk pohlídá a naopak pohybem v chladu posílí svou imunitu a stane se odolnějším rodičem:-)

avatar

chico muž 24.11.2008 17:24:14

mohu se bezce58 zeptat jestli se muzu pocitat mezi bezce, nektery dny nenabeham ani 4 km? Hezky jsi si zdejsi uzivatele rozsortoval do kategorii a nezapomel ukazat kdo ze je king, covece ze ty se tady s nami vubec zahazujes

Motto: já nejsem pomalej, jen mam vždy tu nejpomalejší dráhu!
avatar

makoshark muž 24.11.2008 17:48:48

[quote=bezec58]Mi­rek MKostlivy: souhlas, TF max se nedá dosáhnout 6,5 km klusání a to je ještě silný výraz pro 50% chůzi. to: tintitko – něco jsem už odběhal, konkrétně 36 let běhu a cca 85 000 km – z toho 19 let závodně za TJ LIAZ, možná bych tedy měl vědět o čem je řeč, nemyslíš??[/quote] Problém je, že vůbec nikde nebylo řečeno, že jde o klusání. To slovo jsi použil až ty. Já se na TF max během 6 kilometrů dostanu (samozřejmě dřív, když budu chtít). Naopak klusáním se stěží někdo dostane na TF max libovolnou délkou běhu.

avatar

Lomnice nad Popelkou

Celkem 14657 km
Minulý měsíc 0 km

Dooma muž 24.11.2008 19:46:40

to Bezec58: Odběhaných 85 000 km Ti nedává automaticky schopnosti rozumět metodice tréninku běžeckých disciplín. To by si potom s největší pravděpodobností měl být reprezentačním trenérem běžců u nás. Ještě, že to však nefunguje. (Jen pro doplnění – běhání není matematika → více naběhaných kilometrů rozhodně neznamená lepší výkonnost!!).

Co se týče sporttesterů, souhlasím s Milanem. Nevidím totiž tak patrnou spojitost mezi užíváním sporttesterů a stavem českých běhů. O stavu českých běhů a jeho příčinách by se dalo mluvit dlouze, ale myslím, že tím, že běžci používají sporttestery nyní a dřív ne to nebude:-).

Co se týče tématu: jestli je možno na 6,5km dosáhnout TFmax si netroufám na 100% tvrdit. Osobně si ale myslím, že spíše se TFmax dosáhne na kratší trati, po důkladném rozklusání a rozcvičení a i třeba pár rychlých rovinek. Tak pak si myslím, že je optimální trať 1000 – 2000 metrů na TF max nebo potom při delším běhu pouze za předpokladu maximálního stupňování až do bodu, kdy již běžec není schopen udržet tempo běhu. Já jsem třeba jednou vytočil z ničeho nic 206 tepů při běhu na 1000 metrů při tréninku. Následně při závodech mezi 4–6 km jsem vytočil nejvíce 201 tepů. To však byly krosy, na dráhu sporttester neberu, takže nevím, kolik mám třeba na konci závodu na 1500 metrů.

PS to Bezec58 – můžu se zeptat na jméno? Bydlím relativně kousek od Jablonce.

Motto: V každém závodě přijde chvíle, kdy se závodník setká se skutečným soupeřem a překvapeně zjistí, že je to on sám. http://www.atletika-behy.cz
avatar

Ceske Budejovice

tintitko muž 24.11.2008 21:21:19

[quote=bezec58]Mi­rek MKostlivy: souhlas, TF max se nedá dosáhnout 6,5 km klusání a to je ještě silný výraz pro 50% chůzi. to: tintitko – něco jsem už odběhal, konkrétně 36 let běhu a cca 85 000 km – z toho 19 let závodně za TJ LIAZ, možná bych tedy měl vědět o čem je řeč, nemyslíš??[/quote] Me osobne treba trva zabehnuti 6,5 kilometru asi 45 minut, ale pri jinem typu cviceni se po protazeni a chvilce rozehrati dokazu na svou TFmax dostat za 20–25 minut (ne ze bych takove hlouposti jako je „dostavani se na TFmax“ chtel pravidelne umyslne pokouset), coz bych nejspis stejne tak zvladl i pri sprintu…

A proto si myslim, ze ackoliv jsi tedy za 36 let odbehall cca. 85 tisic km a z toho 19 let zavodne, v tomto konkretnim pripade evidentne nevis o cem je rec, at uz bys to tedy vedet „mel“ nebo ne. Mluvis tu treba o kilometrech a nemas pritom tak zasadni informace, jako v jakem terenu ten clovek beha – jestli napr. nema prevyseni – jakym tempem, v jake je kondici, jakou ma treba telesnou vahu a tak.

Jak uz tu jini naznacily, delka behani, zavodniho behani ci ubehane km te automaticky jeste nedelaji kvalifikovanym radit zcela jinym lidem jak by mely behat a to konkretne predevsim jeste v pripade, kdy o nich vis s prominutim hovno a doporucujes jim pridat. Tuhle skutecnost bych chtel podtrhnout. Protoze ikdyz ve svym oboru jsi mozna machr, v jinym jsi stejny zacatecnik jako ja a naopak, a dobrym mravem byva byt velmi zdrzenlivy v hodnoceni stavu ci doporucenich navyseni treningovych davek zacatecniku, jednoduse proto, ze kazdy jsme na jine urovni a na te plati pro kazdeho neco trochu jineho.

avatar

Ceske Budejovice

tintitko muž 24.11.2008 21:55:47

[quote=milan]Mě by velice zajímal vztah mezi užíváním sporttesterů a kvalitou naší běžecké špičky. Dál mě uniká spojitost s hobby běhání pro zdraví. Kde je hranice mezi chůzí a během? Kolik je potřeba naběhat km, aby člověk věděl o čem hovoří? Stačí 85 000km nebo je to málo?[/quote] Pokud se nepletu, tak rozdil mezi behem a chuzi je presne definovany „mechanikou pohybu“, zpusobem prenaseni vahy, tim jestli se v kazdy okamzik clovek dotyka zeme obema, ci alespon jednou nohou, tet nevim – je to myslim presne popsane v pravidlech zavodni dalkove chuze, nebo nekde tak. Jinak muzeme samozrejme posuzovat jen to, jestli nekdo velmi pomalu bezi, nebo velmi rychle jde, pricemz ovsem rychla chuze je fyzicky daleko narocnejsi nez pomaly beh stejnou rychlosti :-).

Co se tyce tech souvislosti, myslim ze bezecka spicka pouzivala sporttesterry (byt stacionarni a na bezeckem pasu :-) ) uz snad nekdy v 50-tych letech a naopak, hobby bezci pro zdravi dostali vsem rozumne dostupne sporrtestery masove do rukou az nedavno, na to, aby se od toho dalo neco usuzovat.

Tak jako tak, tvrdit ze by necemu mohlo uskodit, kdyz bude bezec vedet jaky ma tep je myslim znacne netradicni nazor. A oznacovat za sraby lidi kteri zacinaji a sporttester si poridi je uz rek bych vic nez jen netradicni. Ja jsem si treba sporttester puvodne poridil (byt puvodne pro uplne jiny druh telocviku) abych si mohl dat do tela a nemusel se pritom bat ze me klepne pepka – tet daleko lip vim, na jake intenzite asi muzu pracovat. Pokud to ze me dela sraba, prosim, je mi to fuk. Jsem kazdopadne rad ze svuj sporttester mam a ma ho rad stejne jako svoje „snobsky“ bezecky boty, o kterych by si taky Emil Zatopek mohl nechat zdat.

avatar

Chic žena 25.11.2008 15:12:18

[quote=Jecminek­.Maselnik][qu­ote=Chic]Zají­mavý názory, tak nevím co si mám vybrat :o)[/quote] názorů je hodně, takže si vyber, co se Ti líbí. Pro délku trasy, kterou běháš, asi nemá smysl vrážet prachy do sporttesteru. Jestli Tě zajímají hodnoty, zkus si ho od nějakého známého půjčit, pro informaci to postačí. Jestli se chystáš běhat víc, má sporttester význam v tom, že když člověk začíná, většinou to přepaluje a potom má problém uběhnout delší kousek (osobní zkušenost, když jsem si před dvěma lety koupil první tester zjistil jsem, že na doporučených tepech sotva rychle jdu, natož běžím:-)). Neboj se zimy. Problém není v samotném běhu v chladu. Obavy je třeba mít spíše z toho, že prochladneš po něm. To si ovšem inteligentní člověk pohlídá a naopak pohybem v chladu posílí svou imunitu a stane se odolnějším rodičem:-)[/quote] Sporttester si kupovat nebudu, protože v blízké budoucnosti pro něj nebudu mít dlouhodobější uplatnění vzhledem k tomu, že se budem pokoušet o druhého potomka, a navíc s mateřskou si ho nemůžu dovolit :-) Teď potřebuju nový boty, protože v těch co běhám už mám 5 let, takže už jsou „prošlý“ :-) Nicméně dík za upřesnění o běhání v zimě, že je to dobré pro imunitu, to jsem nevěděla. Mně nedělá problém ta zima, ale včera jsem šla běhat v půl šesté večer po tmě tady u nás na vsi, půlku trasy žádné osvětlení, takže mi to klouzalo a navíc jsem šlápla do každé louže, protože jsem ji neviděla a nakonec jsem běžela přes slušný bahno :-) Prostě mi vadí, že je brzo tma :-( Jinak jsem psala že jsem si koupila krokoměr, tak zhruba vím kolik uběhnu, kolik spálím kalorií, kolik „kroků“ udělám, dobu jakou běžím, ale všechno je to jen hrubý odhad, protože výsledky jsou závislé na zadání průměrné délky „kroku“. Pro mě je to zatím dostačující :-)

avatar

Olomouc

Celkem 10048 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:10 (2013)
půlmaraton: 1:40:40 (2012)
maraton: 3:58:26 (2009)

tomaz muž 25.11.2008 23:18:42

Na běhání potmě je dobrá čelovka; běhám za městem a taky tam moc světla nebývá. Osobně ji tahám v ruce a když potřebuju, tak svítím. Navíc když náhodou jede auto, tak si mě snáz všimne, což se taky hodí.

Motto: Only those who risk going too far, can possibly find out how far they can go...
avatar

Strakosh muž 26.11.2008 08:42:29

To je zase téma :-) Pokud nemáš závodní ambice a zálibu v mýtech typu „tuky se spalují jen při 65.7452353% TFmax a po 40 minutách pohybu“ je hodnota tepové frekvence a potažmo sporttester k ničemu. Ps. Mám naběháno asi 1000 km za život :)))

Nalezené položky: 29 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.