Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » zvysovani fyzicky podle tepove frekvence

zvysovani fyzicky podle tepove frekvence

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

prcik muž 04.12.2008 19:41:56

ahoj, delsi dobu se snazivam pro rozvoj kondice behavat 4×1km, kdyz 1km bezim s prumernou tepovkou pod 170(94kg, 21let, max TF kolem 195), a vzdy v pauze, kdy tep klesne na 140 vybehnu znova…

nevim, jestli muj trenink dava nejaky smysl, jde mi o to, ze bych chtel takhle dlouhodobe zvysovat kondici, abych ubehl co nejvice(ciste amatersky)

hodlam pridavat na 2km do 170, 3km do 170 atd

ma to nejaky smysl? nema nekdo nejaky treninkovy plan, ktery se ridi tepovkama?

diky za kazdou radu

avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 05.12.2008 00:26:44

Píšeš „pro rozvoj kondice“. To je podle mě hodně širokej pojem. Jestli tu má někdo poradit s trénikovým plánem, tak Ty musíš říct, co má být na jeho konci. Stovka ve slušném čase? Maraton pod 3 hod? Chápeš ten rozdíl? Upřesni svůj dotaz a třeba se dočkáš odpovědi. Taky si prostuduj starší vlákna: http://forum.behej.com/…3188-zacatek http://forum.behej.com/…i-po-maraton http://forum.behej.com/…-osobni-cile

… a mnoho dalších

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
avatar

Ceske Budejovice

tintitko muž 13.12.2008 22:56:32

Ja se moc nevyznam v tom jak by to „melo byt“, ale co me zaujalo je, ze beham myslim dost podobne – ja mam 65kg, 29let, beham neco pres dva roky, nebo tak (a to ne uplne bez prestavky – delsi nemoc) a od ty doby co mam merak tepu se vedome snazim drzet mezi 135–165 tepy (70–86% TFmax?). Nastaveni ani tak nevychazi z nejakych tabulek, jako spis podle toho kde se mi to pocitove zda asi nejvhodnejsi. Uplne puvodne jsem si merak nastavil snad na 120–150, ale to se mi zahy zdalo malo, potom jsem to dost dlouho mel na 135–155 ale i to mi uz tet prijde malo – na konci trasy uz se celkem vpohode drzim nad 160.

Dylku trasy kterou beham presne nevim, ale bezim „indianskym behem“, tj. tet aktualne s par cca. minutovejma chodeckejma prestavkama dle potreby (mj. na smrkani) a celkovym casem podle nalady, pocasi, zdravotniho pocitu i casovych dispozic 35–60 minut. Na zacatku trasi se vetsinou drzim mezi 140–150 tepy, ke konci mezi 150–170 tepy. Puvodne jsem behal temer denne, spis kratsi casy (pod 25 minut), dneska se citim pohodlnejc pri delsi behu, ale zas se zpotim tolik, ze je mi blby behat denne, kdyz pomyslim na to to porad pradlo prat :-).

Nevim jestli je to co delam uplne to nejlepsi co muzu delat pro kondici (asi temer jiste ne), ale celkem mi to vyhovuje a to je oc jde a jiste vim, ze to je urcite lepsi nez sedet doma u telky nebo kompu. I podle osobnich zkusenosti si ale myslim, ze nejlip kazdopadne funguje necvicit „porad stejne“ – dobry je behat „v terenu“, to je kde behas by mela bejt cast do kopecku, cast z kopecku, cast po rovince a ikdyz mas nejakou takovou peknou trasu, tak ji stejne stridat. Dobry je mimo behani chodit treba i plavat. Dobry je obcas si dat kratsi trasu rychleji, obcas na svoje osobni pomery zas daleko delsi trasu i pomalu. Kazdopadne vzdy ne az „na plech“, „tvrdacky“, ale sice do unavy a zadychani, ale proste v pohode – podstatne je jednak byt schopen druhy, treti den jit do toho zas a druhak nezhuntovat si v radech mesicu napr. klouby nebo nechytit chripku nebo tak neco. Proste vpohode. Nikam nechvatame. Zivot je dost dlouhej :-).

avatar

10 km: 0:41:04 (2008)
půlmaraton: 1:26:46 (2008)
maraton: 3:07:35 (2008)

Jarda /xxx/ muž 14.12.2008 19:22:32

Jo jo, napsals to docela pěkně a je v tom hodně rozumného pohledu.

avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 15.12.2008 07:54:27

Taky podepisuju. Hezký příspěvek.

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.