Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » pichání v chodidle

pichání v chodidle

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

lados muž 12.12.2008 13:58:04

Dobrý den,před půl rokem jsem v rámci tréninku skákal přes švihadlo po jedné noze,při jednom došlápnutí na špičku mě píchlo zespodu uprostřed chodidla ,jako bych stoupnul na jehlu.Dal jsem tedy pauzu a začal mazat Fastumgelem,při normální chůzi jsem prakticky nic necítil ale při chůzi ze schodů nebo po špičkách jsem cítil bodavou bolest uprostřed chodidla,nic hroznýho ale cítil jsem,že to není dobrý.Dnes už je to trochu lepší ale stačí zase švihadlo a jsem zase tam kde jsem byl.Nechal jsem to v klidu více než půl roku,tu nohu jsem vůbec nezatěžoval a stejně se to nemá tendenci lepšit,nerad bych si něco udělal s klenbou chodidla.Setkal se někdo s něčím podobným ? Díky

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 157540 km
Minulý měsíc 843 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 12.12.2008 16:37:42

Nejjednodušší je zajít k ortopedovi (sportovnímu), který nohy omrkne. Každý člověk trpí určitou disbalancí, která se bohužel s vyšším věkem prohlubuje. Také já se po 4 letech odhodlal navštívit Mudr. Maška pro nové běžecké vložky. I když je to investice jak za nové boty, určitě se vyplatí. Zvláště pak pro toho, který naběhá trochu více km, ale nejenom pro něj. Chce to jenom překonat lenost a nechuť k návštěvě doktora, kterou já trpím mírou vrchovatou :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

remo muž 14.12.2008 17:16:03

Tvé potíže v oblasti plosky nohy s vysokou pravděpodobostí mají příčinu v chronickém zánětu povázky chodidla, tzv. plantární fasciiída, fasciitis plantaris. Je to zánět vazivové blány (plantární fascie), která začíná na hrbolu patní kosti a jde dopředu ke špiččce. Je podobný chronický problém jako s patní ostruhou. Může to být samozřejmě i problém jiný, s příčinou v oblasti kostí nártu. Vyšetření ultrazvukem měkkých tkání nohy a vyloučení postižení skeletu RTG vyšetřením je vždy nezbytné. Upozorňuji i na možnost nádorového onemocnění. Tak s vyšetřením bych neváhal. Léčba plantární fasciiídy je zpravidla konzervativní. www.revmacentrum.cz

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.