Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Chci se zlepšovat! (sportovec,16let)

Chci se zlepšovat! (sportovec,16let)

Nalezené položky: 18 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Náchod

_Honza_ muž 27.01.2009 20:54:01

Zdravím vás, na začátek bych chtěl dodat, že chápu kolik příspěvků a lidí vám sem píše s tím, že chtějí poradit s tréninkem atd. Přitom těch témat je tu opravdu hodně, které se dají prostudovat. Bohužel je toho opravdu přespříliš a „lajk“ jako já se v tom moc neorientuje – a teď k věci.

Jmenuji se Honza, teď mi bylo 16 let a už 5 let hraji aktivně florbal za jeden klub. Troufám si říct, že mně florbal jde, jelikož jsem kapitánem našeho mužstva a hraji i za starší věkové kategorie. Jde o to, že 2× za týden se dá dosáhnout nějaké hranice vytrénovanosti a fyzičky. Ovšem dosáhl jsem na hranici takovou, že pokud chci být lepší a zaměřovat se na florbalové dovednosti musím mít lepší fyzičku a celý zápas odběhat jakoby nic.

Proto jsem běhal asi měsíc (před letošní zimou), ale jelikož jsem sám nevěděl jak a neměl jsem na to boty, což jak vidím je důležité – tak mě to jaksi nešlo. Jestli by jste byli ochotní mně pomoci a radili by ste mi. Přidal bych sem pár základních věci, které potřebuji zesílit, údaje o své nynější fyzičce atd. Doufám, že mne chápete jako člověka, který chce něco dokázat a věří, že vy umíte poradit a ne jako toho, který jen sedí za pc a má plané řeči jak bude makat.

Mějte se hezky, Honza.

avatar

Náchod

_Honza_ muž 29.01.2009 16:49:19

Tak tohle jsem právě nechtěl =) aby nikdo nepsal…

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 29.01.2009 17:00:33

No, možná by Ti někdo napsal, kdybys uvedl více konkrétnějších informací, například kolik km a jakým tempem v současné době uběhneš a zda máš nějaké konkrétnější cíle (např. potřebuješ být schopen běžet nepřerušovaně hodinu apod.). Pokud se jedná o různé tréninkové plány, pak postačí si dát trochu práce a využít vyhledávačů, třeba i jen na Google (např. stačí zadat sousloví tréninkový plán) nebo i v této diskusi.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Náchod

_Honza_ muž 29.01.2009 17:54:13

Na tohle jsem právě čekal =) Nechtěl jsem se předtím rozepisovat.

Takže potřebuji v pohodě uběhnout 45 minut čistého času stylem tam zpátky – tam zpátky… Rychlé změny pohybu atd. V jeden den takhle máme 2 zápasy. Zatím to je semnou tak, že to uběhnu, ale většinou na mě přijde v prvních 15min. krize a ke konci a druhém zápase už melu z posledního a není to ono…

Co jsem běhal tak jsem si bohužel nepsal km, ale běhal jsem vždy tak 50–60 minut tempem kdy jsem chvíli běžel normálně a pak sprintoval. Pak mně někdo radil padavé starty, další ať zařadím ještě švihadlo. Všechno možné.

Takže hlavní cíl určitě větší výdrž!

Další věc je koupě nových bot, jsem ochotnej do toho dát trochu přes 1000kč a jelikož máme ve městě sportovní krám tak bych tam zašel, stačilo by mi kdyby jste mně poradili co mám chtít abych si vybral ty správné… Tak to je zatím vše.

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 29.01.2009 18:02:25

Ahoj Honzo, co s tyce tech dvou florbalovych treningu tydne, taky ty zpocivaji taky v tom, ze 45minut hrajes a teda jsi vlastne vyrizenej jeste pred koncem, jak popisujes?

A jeste, ktere dny jsou tyto treningy a co jine sporty, jak casto a jake?

avatar

Náchod

_Honza_ muž 29.01.2009 19:15:17

SlavoK: Asi jsem to špatně vysvětlil, 2× týdně ( pondělí a středu ) máme hodinu a půl trénink s tím, že ve středu mám ještě hodinu na víc jelikož chodím hrát přes čas.

Trénink se dá zvládnout, jelikož tam tolik běhat na plno nemusím (když nechci). Trénink by se měl odběhat na plno a myslím, že s tím nemám problém, jenže to děláme několik cvičení jen s míčkem a hokejkou skoro na místě a to se neunavím.

Spíše ty zápasy které jsou vždy jeden den každý víkend a právě v ten jeden den odehrajeme 2 zápasy po 3×15minut čistého času.

Jiné sporty neprovozuji. Jediné co tak mám k dispozici každý den ráno posilovnu ve škole, kterou nevyužívám, ale možná začnu kvůli cvikům na kotníky, jelikož bych je potřeboval zpevnit.

Kdyžtak se ptejte, čau.

avatar

Praha|Dresden

Celkem 8764,4 km
Minulý měsíc 11,2 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 29.01.2009 20:23:00

Jestli jsi vedle florbalu behal mesic (viz. tvuj prvni prispevek), nemohlo se to na kondici moc projevit. Zkusila bych pro zacatek zaradit vedle florbalu kazdy tyden jeste 2–3 dny behu (1–2 pomale tempo na zvyseni obecne vytrvalosti a 1 fartlek?-ale pockej si spis na nekoho, kdo tomu rozumi, ja beham jen pro radost). A soustavnost, soustavnost, soustavnost (tj nejlepe uz porad:-).

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Náchod

_Honza_ muž 29.01.2009 20:49:48

dees: Máš pravdu, na kondici se to neprojevilo, nevěděl jsem jestli běhám efektivně a neměl jsem pořádné boty. Proto píšu

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 30.01.2009 07:10:34

Me slo jen o to zjistit ve ktere dny jsi po floorbalu vyrizenej. Takze jestli jsem spravne pochopil tak o vikendu. Dees ma pravdu, chce to soustavnost, mesic je i v 16letech kratce na nejake viditelne zlepseni. Ale pri spravnem treningu to poznas. Pro zacatek bych ti doporucil tohle. V utery a patek si dej takovy ten beh 60minut jak jsi behaval, ale neprekladej ho sprintama, radsi postupne zvysuj tempo. Prvnich 20minut docela pomalu, dalsich 20rychleji a posleni 20 nejrychlejsi. ALE ne tak abys mel v zaveru problem to dobehnout. Bude asi chvili trvat nez si najdes ty spravne rychlosti. V zaveru bys mel byt na tom tak, ze bys klidne jeste dalsich 20minut zvladnul. Ale to uz nebez. Uvidime jak to pujde za par tydnu. A jeste takova rada na ty zapasy, nevim jestli se rozcvicujete, jestli ne, tak ti rozhodne doporucuji se alespon 5minut rozklusat. A pak prvnich 15minut zapasu nedavej do kazdeho sprintu vsechno, vyhni se te prvni krizy, mozna ti to bude pripadat spatne, ze nedavas do zapasu vsechno, ale umozni ti to odehrat mnohem lip i zaver a ten je vzdy rozhodujici.

avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 30.01.2009 10:16:00

Dlouho jsem váhal, jestli se mám s těma radama přidat, ale budiž… Dost zásadní je se po těch těžkej zápasech jít vyklusat – nejlíp ještě ten den. To Ti vylepší rege. Hrát prvních 15 minut na půl plynu si může dovolit ten, kdo to hraje pro srandu. Pokud hraješ na nějaký úrovni, tak bych radši makal naplno od začátku. Na nastartování je rozcvička před špílem! Z toho, co jsem v televizi vykoukal při florbalovejch zápasech, mně vychází, že nejvíc potřebuješ makat na krátkejch intervalech. Takže třeba 15min rozklus, 20–30× 20s na plný kule + 20s výklus, 15min výklus. Poznáš sám, že to není náročnej tréning – je to brutální tréning. Nejlíp 2× týdně, ale otázka je, jestli budeš schopen to uregenerovat. Pokud ne, tak ubrat. Nemá smysl být imrvére zakyselenej. Po měsíci v tvým nádherným věku by to mělo být na fyzičce ne trochu, ale pořádně poznat.

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

Náchod

_Honza_ muž 30.01.2009 11:10:53

Takže mám tu dva různé typy tréninků, jeden spíš na výdrž od Slavka a druhý od Vany, který jspíš připomíná pohyb, který dostávám na tréninku… Jak to zkombinovat nebo si vybrat? Teď nevím =) Ten měsíc co jsem běhal jsem zkoušel oba tyto tréninky, běhával jsem několikrát sprinty asi 100 metrové a různě jsem to prolínal. Pak jsem někdy běhal opravdu hodně daleko.

Tak snad ještě někdo přidá i svůj názor.

Leszczynski: K těm botám, mohl by jsi mi napsat nějaké základní vlastnosti, které ta bota musí mít? Zkusil bych to říct v tom obchodě co by z nich vylezlo.

Dík všem.

avatar

Náchod

_Honza_ muž 30.01.2009 11:44:49

Díky, jdu si to pročíst.

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 30.01.2009 13:10:09

Tak zkus pouzivat treningy oba. Ten od VanaXXL ma urcite taky veliky prinos, a mozna i drive nez ten podle me. To neposoudime, protoze na to te dostatecne nezname a troufam si rict, ze ani ty sam se na to dostatecne neznas. Urcite to ale nedelej vikrat nez jednou tydne, protoze k tomu jeste zapasy o vikendu a nikdy se poradne neregenerujes.
Trening na dlouhe vzdalenosti ti nejspis za mesic veliky vysledky neprinese, ale pomuze ti budovat vytrvalost a to dlouhodobe, kdyz budes jenom delat kratke sprinty, za par mesicu zlepsovani urcite skonci. To jsi nejspis zjistil jiz ted na zapasech, ze tvoje vydrz se posledni dobou nijak nezlepsuje.

avatar

Náchod

_Honza_ muž 30.01.2009 14:09:33

A myslíte, že třeba po tom běhu si vzít ještě švihadlo a pořádně si zaskákat je blbost? Dělal jsem to kvůli síle v rukách a větším švihu při střele. O víkendu si vyzvednu peníze u prarodičů =) a půjdu do obchodu kouknout na boty…

avatar

maraton: 2:27:54

chuck muž 30.01.2009 14:25:08

Ahoj Honzo, teď ti asi zklamu a možná také někoho naštvu, ale podle mého jsi se obrátil na špatnou adresu. Tady jsou téměř všichni běžci, vytrvalostního zaměření. To co ty potřebuješ je zvýšit kondici, ale ne podle tréniku vytrvalců. Podle mého potřebuješ radu nějakého opravdového kondičního trenéra. Fotbalisti také netrénují podle maratonců. Tvůj sport vyžaduje opakované rychlé úseky ale s „odpočinkem“ mezi nimi. Maximálně by ti mohl pomoci nějaký ale opravdu vyškolený trenér atletiky. Je mi jasné, že jsem ti moc nepomohl, ale tréninkem vytrvalosti bys ztratil jiné, pro tebe důležité vlastnosti. Miloš

avatar

Náchod

_Honza_ muž 30.01.2009 14:44:51

Chuck: Možná máš pravdu, ale opravdu nevím kam se mám obrátit. Zatím jsem vyzvídal od jiných hráčů, ale každý mně říkal něco jiného. Minimálně mně toto forum pomůže s výběrem bot a hlavně další názory a rady, kterých si cením. Ale dobře zkusím napsat nějakému trenérovi, ale nevím jestli jsi na mě udělá čas a odepíše mi.

avatar

Náchod

_Honza_ muž 09.02.2009 15:37:15

Tak zítra jdu do obchodu se podívat na ty boty… doufám, že mně nějaký sednou a bude tam někdo kdo tomu rozumí…jinak nic nekoupím, beru si s sebou 2000kč, myslím, že to je cena optimální, když mám nohy jen jedny a na druhou stranu běhání venku bude jako doplněk mého sportování v hale.

avatar

Náchod

_Honza_ muž 31.05.2009 14:20:06

Zdravím vás, teď je předemnou letní příprava, chtěl jsem se vás zeptat na pár rad (určitě použiju i ty, které ste mi dali tady) a založil jsem nové téma. Možná jsem nemusel, ale přeci jenom se to týká trochu něčeho jiného, tady jsem chtěl pomoct s udržením fyzičky při sezoně, proto asi chuck psal, že mně neporadíte, ale v novém tématu potřebuji poradit o tréninkovém plánu na 3 měsíce… tedy nejdřív nabrat kondici a pak přejít na sprinty… POKRAČOVÁNÍ TADY http://forum.behej.com/…-zdokonaleni#…

Nalezené položky: 18 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.