Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Jak na to?!

Jak na to?!

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Tina77 žena 15.03.2009 18:07:00

Nevím, jestli tu můžu dostat nějakou radu.....doufám, že se najde nějaká dobrá duše, co mi pomůže! Po letech a letech nicnedělání (nepočítám občasné jízdy na kole, posilovnu či nárazově tenis…) bych zase ráda začala běhat. Za poslední dva roky jsem přibrala asi 16 kg, při 172cm mám 74 kg a už se neunesu. V „mládí“ jsem aktivně sportovala. Můžete mi, prosím, poradit, kam se obrátit o pomoc s případným tréninkovým plánem a s radou, jak začít? Díky :-)

avatar

Celkem 1842 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:57:43 (2012)
půlmaraton: 2:14:49 (2012)

Katherin žena 15.03.2009 19:28:35

AHOJ Tino, tady je odkaz na clanek a informace o treninku ve spolupraci s behej.com – behy.cz :

http://behy.cz/…trenink.html

Jinak spoustu dalsich informaci najdes tady na foru v sekci Bezecky trenink.

avatar

Celkem 115 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:16:19 (2008)

charibda žena 18.03.2009 17:48:33

Ahoj Tino, rada je jednoduchá…jdi si koupit botky a funkční tričko (do začátku tohle vybavení bohatě stačí) a vyraž. Pokud možno, nepřeháněj to s tempem a zejména ze začátku se raduj i z uběhlých 200 m. Prostě utíkej a když to nejde, tak jdi a koukej kolem sebe :-) časem dostaneš fyzičku, že uběhneš stále více. Začni tak na 45ti minutách 2*3× týdně a postupně prodlužuj. A úplně největší rada: Nezapomeň se pak důkladně protáhnout!!!! Bo Tě to nebude bavit, když se druhý den ani nepohneš :-)

Motto: Non omnia possumus omnes...ale můžeme to aspoň zkusit
avatar

bratislava

lusinkav žena 24.03.2009 13:35:07

rada by som poradila, ale neviem ci tu mozem pisat odvolavku na inu stranku, ale je tam fakt strasne super bezecky plan pre ludi ktori zacinaju, a maju sen ubehnut 30minut vkuse. dam sem linku, a dufam ze to neurobi zle spravcom a administratorom.

http://www.sportsite.cz/…tecnici.html

mne to strasne pomohlo, aj ked som ten 12tyzdnovy plan natiahla na skoro pol roka … proste ked mi nejaky tyzden nesiel v pohode, tak som ho opakovala az kym sa to nepodarilo a dalsi tyzden som isla dalej.. prave teraz stojim na plane osmeho tyzdna uz dva tyzdne..

avatar

Tina77 žena 30.03.2009 19:26:10

Děkuji mockrát za odkaz a radu, určitě si vše pořádně nastuduju a pustím se do toho! A taky držím palce :-)

avatar

bratislava

lusinkav žena 30.03.2009 23:45:34

ahoj tinka, mozno ta to motivuje, ja som svoju prvu polhodinu dala minuly stvrtok, a dnes rano som dala druhu :) isla tazsie ako ta prva, ale teraz vecer uz ani svalovicu necitim :) da sa to, vydrz :) papa

avatar

Kuřim

Celkem 608 km
Minulý měsíc 0 km

katkatajovska žena 31.03.2009 13:14:50

[quote=lusinkav]ra­da by som poradila, ale neviem ci tu mozem pisat odvolavku na inu stranku, ale je tam fakt strasne super bezecky plan pre ludi ktori zacinaju, a maju sen ubehnut 30minut vkuse. dam sem linku, a dufam ze to neurobi zle spravcom a administratorom.

http://www.sportsite.cz/…tecnici.html

mne to strasne pomohlo, aj ked som ten 12tyzdnovy plan natiahla na skoro pol roka … proste ked mi nejaky tyzden nesiel v pohode, tak som ho opakovala az kym sa to nepodarilo a dalsi tyzden som isla dalej.. prave teraz stojim na plane osmeho tyzdna uz dva tyzdne..[/quote] ahoj, mně tenhle odkaz dala už někdy o vánocích kamarádka a tak jsem začala podle něj, přes 4 roky jsem na mateřské a rodičovské, takže kondička šla výrazně dolů, i když jsem předtím hodně sportovala, na začátek je to dost dobré, teď asi po dvou měsících už postupně přebírám tréninkové plány pro mírně pokročilé ;). Nevím, zda máš možnost si to sehnat, ale dobré rady pro začátečníky jsou i v knížce Běhání od joggingu po maraton (tréninkové plány pro všechny kategorie pokročilosti + DVD s technikou běhu, strečinkem, atletickou abecedou a je tam tedy na můj vkus i hodně teorie, nicméně mohu vřele doporučit.)

Motto: Dnešní mládež je hrozná, ale nejhorší je, že už k ní nepatříme :P
avatar

bratislava

lusinkav žena 31.03.2009 13:53:40

mozem potvrdit ta knizka je super :)

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.