Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Suunto T6 x Suunto T4C x Forerunner 305 x Forerunner 405

Suunto T6 x Suunto T4C x Forerunner 305 x Forerunner 405

Nalezené položky: 38 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Celkem 14748,98 km
Minulý měsíc 0 km

pavlicek muž 29.06.2009 07:45:09

Takže T6 má generační náskok. Hm, a co ten EPOC ? Je to využitelné, smysluplné ? Nejsou to jen kouzla s čísly, bez valné využitelnosti ? Dá se tím řídit ? Také mě lákalo GPS, ale běhám v lese okolo Hostivařské přehrady a po přečtení některých příspěvků o okamžité rychlosti, ztráty signálu se raději přikláním k T6 (4). Trasu asi moc nevyužiji. Ahoj a díky za příspěvky

avatar

Ustí nad Orlicí

Celkem 4957 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:52 (2012)
půlmaraton: 1:36:25 (2012)

majkp muž 29.06.2009 09:46:19

EPOC (excess post-exercise oxygen consumption) je jakysi ukazatel Suunta jakym lze merit intenzitu zateze. Hodinky to samozrejme odhaduji na zaklade zadanych udaju, takze to neni 100%, ale myslim ze jako jeden z ukazatelu „jak moc jsem si dal do tela“ se to da bez problemu pouzit. Hodinky navic namerenou hodnotu umi interpretovat na stupnici 1–5 (rikaji tomu treninkovy efekt), takze clovek nemusi mit v hlave co znamena jaka hodnota EPOC. Treba treninkovy efekt 5 se mi vazne dari dosahnout jen na zavodech, pri treninku nemam proste moral jit nadoraz…:)

Ja jsem mel T4, ale rozhodl jsem se je vymenit za T6 i kdyz jsou dost drahy, protoze me lakala moznost vykresleni prubehu tepovy frekvence v zavislosti na rychlosti (mam foot i bike pod) a taky na prevyseni. Jezdim a beham spise terenu. O GPS podu jsem puvodne uvazoval taky, ale jednak neni uplne spolehlivy v lese a pak se mu taky dost pomalu (zejmena pri behu) aktualizuje udaj o okamzity rychlosti.

Jeste definice EPOC (ze stranek suunto): EPOC je měření narůstající spotřeby kyslíku, které po cvičení překročí spotřebu kyslíku ve fázi klidu. Nahromadění EPOCu může být spočítáno podle údajů o srdečním rytmu naměřených při cvičení. EPOC popisuje celkovou úroveň tělesné homeostázy rozšiřované cvičením a je vyšší, čím víc je cvičení náročnější: čím déle a na vyšší intenzitě zátěže (blíže k VO2 maximu) může být udržena, tím vyšší je EPOC. Použití EPOC je měření cvičební zátěže: sjednotí výsledek celého tréninku a je vhodný pro měření nahromaděného cvičení různých zátěží a trvání. V extrémních podmínkách, slouží EPOC zároveň jako měření kapacity odolnosti proti únavě: čím vyšší je EPOC, tím náročnější cvičení je jedinec schopný zvládnout.

Nejaky vysvetleni je i tady: http://www.sportovnitesty.cz/cely-clanek.php?…

Motto: Runners have balls, all others just play with them...
avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 29.06.2009 10:06:43

Hodinky to samozrejme odhaduji na zaklade zadanych udaju, takze to neni 100%, ale myslim ze jako jeden z ukazatelu „jak moc jsem si dal do tela“ se to da bez problemu pouzit. Hodinky navic namerenou hodnotu umi interpretovat na stupnici 1–5 (rikaji tomu treninkovy efekt), takze clovek nemusi mit v hlave co znamena jaka hodnota EPOC. Treba treninkovy efekt 5 se mi vazne dari dosahnout jen na zavodech, pri treninku nemam proste moral jit nadoraz…:)

…myslím, že TE (tréninkový efekt ) se odvíjí od napevno zadaných osobních údajů, např. věk, max. tepová frekvence, ..v kombinaci s daty, které tester získá v průběhu tréninku…délka trati, čas, průměr. tepovka…např. vyššího TE člověk může dosáhnout na krátší trati, pokud se pohybuje na 85% TFmax, než na trati třeba dvojnásobné, ale na 70%.
Pro mě je to docela důležitý údaj, který napomáhá řízení tréninku, snižuje riziko přetrénování.

Motto: ...kam až?
avatar

Celkem 14748,98 km
Minulý měsíc 0 km

pavlicek muž 29.06.2009 13:05:13

Děkuji za info. Dle netu i příspěvků, které jsem četl, jsem se rozhodl k zakoupení T6. Vím, že se dá kvalitně běhat i bez sporttestru, ale ten můj první – Sigma Onyx Pro mi moc pomohl při opětovných začátcích. Naučil mě hlídat si rychlost ( v závislosti na tepu), nepřetěžovat se a bez obav se pustit na delší tratě. Po půl roce jsem byl překvapen, jaké se dají udělat pokroky. Nyní bych chtěl něco pro větší kontrolu a vyhodnocení (protože jsem hračička). Rozhodně mi pomůže a bude motivovat ( možná ten virtuální partner by byl taky dobrý ?!). Nyní již zbývá překonat sám sebe a s platební kartou se vydat do obchodu. Uvažuji ještě o koupi přes NET. Tam to vyjde snad i pod deset tisíc. Přeji mnoho spálených kcal. Pavel

avatar

Líně

Celkem 4731 km
Minulý měsíc 0 km

petvlk muž 29.06.2009 13:08:01

Nevím jestli mají T6 generační náskok, jsou prostě jinak zaměřené. Já jsem se na T4 naučil (a to nepovedlo nikomu a ničemu spoustu let) díky funkci Coach, správně běhat. Potom jsem měl nutkání pořídit si něco lepšího. Ozkoušel jsem T6 a potom jsem se vrátil zpět k T4. Spoustu dat z T6 nejde ani využít a ten Coach mi tam prostě chyběl. Nevím jak funguje virtuální partner u Garminu ale T4 ti vypočítává trénink na 5 dní dopředu a když se odchýlíš, tak trénink upraví. Jak vypadají výstupy z počítače jak T4 tak T6 je možno ozkoušet po stažení programů Suunto manager (T6) a Suunto manager Litte (T4) ze stránek www.suunto.cz. Pokud jseš ale hračička a potřebuješ podrobné analýzy (naco) tak asi není nic lepšího než T6, tam těch dat najdeš až tě budou oči přecházet.

avatar

Celkem 14748,98 km
Minulý měsíc 0 km

pavlicek muž 29.06.2009 13:20:13

Ale já mám pocit, že EPOC funguje tak trošku jako virtuální trenér – viz www.suunto.cz ?

avatar

Líně

Celkem 4731 km
Minulý měsíc 0 km

petvlk muž 29.06.2009 14:06:11

No trochu ano, ale není to přesné. On ti pouze říká v jaké jseš kondici a zda to tedy nepřeháníš. Kdežto ten trenér ti vypočítává dobu a intenzitu zatížení v konkrétní den a následně se případně přizpůsobuje, což ještě máš reálně na hodinkách, ne až po tréninku. Pokud chceš vědět víc pošli mi soukromý email, pokecáme mimo fórum.

avatar

Blšany

Celkem 183 km
Minulý měsíc 0 km

maja19 muž 01.07.2009 16:18:08

[quote=petvlk]No trochu ano, ale není to přesné. On ti pouze říká v jaké jseš kondici a zda to tedy nepřeháníš. Kdežto ten trenér ti vypočítává dobu a intenzitu zatížení v konkrétní den a následně se případně přizpůsobuje, což ještě máš reálně na hodinkách, ne až po tréninku. Pokud chceš vědět víc pošli mi soukromý email, pokecáme mimo fórum.[/quote] Můžeš mi prosím poslat skype nebo ICQ na můj email? maja19@seznam.cz

Nalezené položky: 38 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.